Wat zeggen uw sterren? Opsporing verzocht! Be volkingsonderzoek baarmoederhalskanker *1/1 Lichtgeraakte automobilist HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 51 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 Ëil 11IIIII111II111111II1111IIIII11 III III lllll 1111111111111II1111111III It IIIIIIIIIII III IIII111 UI IIIH UI IIIIIIIIIIIUIIIIII llllll III IIIIIIHIKI lllllllll lllllllll IIIIMI HUI llltllll III Uit IIIHItll IILE' -x iiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiiiBniimiiiiiiiiiniininiiiiiiiiiiiiiiii^^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Deze aflevering van onze ru briek „Opsporing Verzocht" is een nogal merkwaardige. De hier afgebeelde foto werd ons beschikbaar gesteld door me vrouw Hertog, Damlaan 254, te lefoon 704932. Mevrouw Hertog weet niet wie er op de foto staan, noch wan neer, en evenmin wi.it de foto is gemaakt. Zij kreeg de op name ooit ten geschenke van een dame die inmiddels is over leden. Wel staat vast dat de foto in Schiedam werd gemaakt. De zuster in de linkerbovenhoek is volgens mevrouw Hertog van de Orde der Dominicanen. Zeer waarwaarschijnlijk betreft het een schoolfoto, en mogelijk van een school op de Singel. Mevrouw Hertog schat dat de opname rond 1910 werd ge maakt. Hoewel mevrouw Her tog „gek is op oude foto's", zoals zij zelf zegt, bewaart zij aan deze opname geen persoon lijke herinneringen. Daarom wil zij het origineel verkopen aan de meestbie dende en de opbrengst schen ken aan een goed doel. Wie be langstelling heeft voor dit aan bod en wil meehelpen de her komst van de foto te achterha len, kan zich in verbinding stel len met mevrouw Hertog. fliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiïiiiiiiïïiïïïiïiïïnMÏiTiïimiiiïiiiiimiTiiH Schiedam - Van 29 september tot en met 3 noveöber 1980 zal in Schiedam wederom een onderzoek naar kanker van de baarmoeder hals plaatsvinden. Aan de beurt is nu de tweede groep in de tweede onderzoeksronde. Het onderzoek heeft plaats in het voor malige G.G. G.D-gebouw. Tuin- laan 80 van 29 september tot en met 16 oktober en in het Kruisge- bouw aan het Bachplein van 27 ok tober tot en met 3 november 1980. Het gaat, zoals bekend, om een be volkingsonderzoek in drie proefre gio's, waar ook Schiedam bij hoort. Het streven is om in een regio alle vrouwen geboren tussen 1927 en 1947 verdeeld naar de jaarklasse, in drie groepen te onderzoeken in een periode van drie jaar. Bij de nu te onderzoeken groep zijn aan de beurt de vrouwen die gebo ren zijn in de jaren 1928, 1931, 1934, 1937, 1940, 1943 en 1946. Deze vrou wen zullen allen een persoonlijk ge richt oproepkaart ontvangen waarop vermeld datum, tijd en plaats van bet onderzoek zijn ver meld. Zonder deze kaart kan met niet ge holpen worden; als men niet iS op geroepen is men ook niet aan de beurt. De organisatoren doen een drin gend beroep op de betrokken vrou wen om massaal deel te nemen aan het onderzoek. In de eerste plaats uiteraard terwille van de eigen ge zondheid, maar ook om de weten schappelijke waarde van het onder zoek zo groot mogelijk te doen zijn. Het onderzoek is geheel pijnloos en bestaat slechts uit het nemen van een „afstrijksel" van de baarmoe- dermond. Indien de opgeroepen op tijd verschijnt, staat zij binnen een kwartier weer buiten. Het gehele onderzoek, ook het ad ministratieve gedeelte, vindt door dames plaats. Iedereen krijgt ook de uitslag van het onderzoek. De huisarts krijgt bericht als er afwij kingen gevonden worden, aan hem wordt overgelaten hoe gehandeld zal worden. In enige gevallen zal bijvoorbeeld een bestaande afscheiding moeten worden behandeld, waarna door de huisarts een nieuw uïtstrijkje ge maakt moet worden. In andere gevallen is een controle strijkje na enige maanden nodig, of is een verwijzing naar de vrouwen arts de aangewezen weg. Een zogenaamd „positieve" uitslag zal in zeer veel gevallen ook een zeer onschuldige aandoening kun nen betekenen! Het onderzoek geeft echter uitsluitend de situatie van dit moment weer. Dit houdt in dat het onderzoek geen garantie biedt dat men in de komende jaren geen aandoeningen van de baarmoeder kan krijgen. In dien men in die periode klachten krijgt, dan dient men zich tot de huisarts te wenden. SCHIEDAM Automobilisten zijn vaak lichtgeraakt. Dat ervoer de 25- jarige Rotterdammer J. de C. deze week in Schiedam, waar hij op de Burgemeester Honnerlage Grete- laan in conflict kwam met een drie tal mede-weggebruikers. De C. reed met zijn nieuwe auto over deze laan, toen uit de Jan van Zutphenstraat een groen gekleurde personenauto verscheen. De C. verleende deze auto voor rang, maar tikte tegelijkertijd op het voorhoofd, een gebaar dat de andere bestuurder hem niet in dank afnam. De man stapte uit en greep De C, inmiddels ook uit zijn wagen geko men, bij de kraag. Twee andere in zittenden van de groene auto hiel den zich ondertussen bezig met De C.'s auto, waarin zij een paar flinke deuken trapten. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van dit aggresieve trio. RAMH21 maart20 april) Houdt deze week terdege rekening met de stemming in uw omgeving. U heeft de neiging voorbij te zien aan de opvattin gen van anderen en die met de beste bedoelingen in een hoek te jagen. Dat gaat één keer goed, maar een volgend maal zal blijken dat u van medewerkers onwillige honden heeft ge maakt. En daarmee is het nog steeds slecht hazen vangen. Doe een goeie scheut diplomatie in uw recept! STIER (21 april—20 mei) Maak er een gezellige week van door wat minder aan te ha len en thuis wat spraakzamer te wezen. De paar projecten, waarmee u bezig bent. zijn nu voldoende; laat anderen ook maar eens aanpakken! Trouwens, u heeft zelf genoeg gezond verstand om in te zien dat de misverstanden, die de laatste tijd telkens rezen op de gekste ogenblikken, hun oorzaak vinden in uw eigen verstrooidheid. Wat meer sportieve in spanning kan ook geen kwaad! TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Deze week maken uw ideeën een goede kans. Artiesten kun nen opdrachten verwachten en de anderen ondervinden bij val. Dat geeft de burger moed en zo kan er heel wat uit uw handen komen. Niet in zee gaan echter met een figuur, die het wel goed bedoelt, maar weinig reëel is als het op de prak tijk aankomt. Een oudere relatie heeft de neiging dwars te liggen, maar dat is een voorbijgaand kwaaltje. Prettig bericht mogelijk! KREEFT (21 juni—20 juli) Eén van uw beste plannen komt deze week uit de grondverf. U ondervindt de nodige appreciatie en krijgt gelegenheid uw opvattingen toe te lichten. Houdt daarbij rekening met de gevoeligheden van een figuur die graag eigen mening ver kondigt in de idee, dat die de beste is. Beetje lavéren en uw gevoel voor humor voorrang geven! Oppassen voor kou en vocht en vooral 's avonds iets warms aantrekken. Een Schor pioen komt met een leuke verrassing. LEEUW (21 juli20 augustus) Blijf deze week goed op uw stuk staan; erger u vooral niet aan een stel warhoofden, maar geef ze van katoen! U bent waarlijk niet verlegen om een weerwoord en dat kunt u in dit geval best eens afVuren. Sommige mensen snappen nu een maal nooit iets en luisteren alleen als ze onomwonden taal horen. Leuk nieuws in de familiekring mogelijk en een pluim van een voor u belangrijke figuur. MAAGD (21 augustus20 september) Over het algemeen een kalme week. U bent zo'n beetje over de hindernissen héengeraakt en kunt met genoegen vaststel len dat u zo hier en daar echt wel gelijk had met uw bewe ringen. Kom daar maar niet op terug, maar profiteer van het feit dat u nu werken kunt volgens uw eigen opvattingen. Ver geet niet een attentie mee te brengen voor iemand die ook al tijd voor u klaarstaat. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Beetje roezige week mogelijk. U heeft te maken met lieden die er andere opinies op na houden en toch kunt u zelf niets goeds doen als het tegen uw zin ingaat. Dat zou half werk worden en dat ligt u niet. Kalm blijven en desnoods voor uit stel zorgen. Sommige dingen blijken dikwijls beter te gaan als iedereen er een paar dagen over heeft kunnen nadenken. Wellicht ziet u zelf dan ook in dat er punten zijn waarop u heel graag wilt toegeven. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Maak er zo mogelijk een rustige week van, want uw hoofd is nog wat roezig. U moet eigenlijk nog een hoop belevenissen en nieuwe invallen catalogiseren en daarna komt u pas goed op dreef. Zet uw nieuwe ideeën eerst ook even zwart op wit, want anders bent u ze weer kwijt en er zit heel wat aardigs bij! Niet opvliegen als men u niet onmiddellijk begrijpt. Leg het dan nog maar eens uit met andere woorden. Leuke kans op artistiek gebied. BOOGSCHUTTER (21 november—20 december) Beetje roerige week, met kans op diplomatieke onderhande lingen. Blijf in beide gevallen doodgewoon uzelf en laat u niet uit uw tent lokken. Het heeft geen zin de dingen te overhaas ten. U heeft wel het tij mee, maar sommige obstakels laten zich zo te zien beter overwinnen in de volgende weken. Houdt op één punt voet bij stuk: deze kwestie moet tot een eind ko men. want u heeft nu genoeg geduld gehad! STEENBOK (21 december20 januari) Deze week valt er wel een en ander te regelen. U heeft alles een poosje kalmweg aangezien, maar nu kan er goed worden opgetreden. Het is goed dat u zo uitstekend op de hoogte bent van de achtergronden en dat uw raad en uw besluiten 100% verstandig zijn. Uw medewerking wordt op hoge prijs gesteld. Leuk bericht op komst van een familielid dat ver weg zit. Laat u niet overtroeven door een bijdehandte tante die goed van de tongriem is gesneden! WATERMAN (21 januari20 februari) Geen week voor zakelijke stunts. Houdt uw hand op" uw zak en kijk de kat goed uit de boom. De plannen die momenteel in bespreking zijn, zijn echt niet gek, maar u moet terdege uitkijken naar de consequenties ervan. Ook wat betreft even tuele buitenlandse cliëntèle. Windt u niet op bij besprekin gen. maar licht uw standpunt rustig toe. Op gevoelsgebied enige deining mogelijk. Bent u soms een speciale datum ver geten? VISSEN (21 februari20 maart) Langzamerhand heeft u zich wel ingewerkt in alle nieuwig heden en zoals gewoonlijk lukt het u best aan te passen bij andere gewoontes. Houdt u nog even op de vlakte als het er om gaat bepaalde groeperingen te vormen. Zowel in uw werk als in de vriendenkring. Aan zoiets kan men ineens vast zit ten en dan is het mogelijk af te knappen. Dat geeft een on vriendelijke indruk. Heb geduld met een Steenbok die soms nogal zwaar op de hand is.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 51