Schiedamse bands hoog genoteerd Fanfare '80: kleur en klank sj 3 ^irïV.Tf'OA'i.iTityv tiisGAMtöGAfê ami.Jinr i t HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 53 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 SCHIEDAM Ook het 22e Drumband-Festival „Fanfare '80" maakte zaterdag van Schiedam weer een ware muziekstad. Geen regen van betekenis; wel een stugge wind met af en toe een zonnetje. In publieke belangstelling was dan ook groot, vooral by het defllée. In de Lan ge Nieuwstraat stond nu weer het ver trouwde vlondertje opgesteld vandaar de autoriteiten, onder wie het burger- meesterlijke echtpaar, het kleurrijke schouwspel gade sloegen. Want bijzonder kleurrijk waren de uniformen van de deelnemende bands en korpsen, met elkaar zo'n dikke vijf honderd muzikanten. Niet minder stijlvol was de kostumering van de on geveer tweehonderd majorettes. Ook de Julianaband was van de party,compleet met fraaie dasstrikjes. Verschillende peletons, waaronder het Schiedamse O.B.K., presenteerden zich in de Amerikaanse hit-costuums waar mee hoge investeringen zijn gemoeid. Vooral bij de senioren stond het twir- len vaak op een hoog peil, al speelden de soms harde windvlagen de meisjes hierbij parten. De wedstrijd van dit charmante onder deel van het festival was dan ook een waar kijkspel dat terecht het nodige applaus kreeg. In de muzikale competitie viel bij veel korpsen de gevarrieerde en kostbare instrumentatie op, iets dat bijdroeg aan de kwaliteit bij het brengen van de lopende en stilstaande nummers. De kwaliteit van onze plaatselijke bands en korpsen werd door de jury gehonoreerd met hoge klasseringen, zodat veel eremetaal in eigen stad bleef. In de topklasse kreeg de Rijn mondband alsnog concurrentie van het Tamboerskorps en Concordia uit Bos koop. Echter met vlag en wimpel werd door de Schiedammers toch de eerste plaats bereikt, een prolongatie van titel en wisselbeker met tevens de maitre- prijs en defileerprijs. Het Vlaardingse Thalita eindigde als tweede met Concordia, Boskoop, op de derde plaats. In de middenklasse was het een Schie damse aangelegenheid. Een eerste plaats was er voor het herboren Tamboer-Trompetterkorps Gusto dat stadgenoot OBK naar de tweede plaats verwees. Als derde ein digde Juliana uit 's -Gravendeel. Dit laatste korps kreeg de defileerprijs toegekend. Die voor de maitre deelden Gusto en OBK broederlijk. Ook in de noormaalklasse was het Schiedam wat de klok sloeg. Een eerste plaats was er voor de tam boers van Wilton Fijenoord, gevolgd door die van Harpe Davids met als derde drumband Juliana. Evenals vorig jaar veroverde Wilton Fijenoord zowel de maitre- als defileerprijs. In de jeugdklasse pakte de Jeugdrijn- mondband voor de zoveelste keer alles wat er maar te winnen viel. Drumband Zalmplaat uit Poortugaal werd tweede terwijl de jeugd van O.B.K. als derde eindigde. In de wedstrijd voor majoret tes was de Schiedamse oogst van min der betekenis: in de middenklasse een derde plaats voor OBK. In de nor maalklasse was vierde plaats voor Ju liana en in de jeugdklasse respektieve- lijk de vierde, vijfde en zevende plaats voor OBK, Juliana en Harpe Davids. Ernstige gezichten in een vrolijk défilé, Aan het oog van de gasten op het podium trok heel wat muziek voorbij. Ik kan het lekker veel beter. In het detilé presenteerde de Rijnmond zich voor de eerste keer gestoken in nieuwe uniformen aan het Schiedamse publiek. Dit is marine blauw met gele uitmonstering. De warme berenmutsen hebben plaats gemaakt voor de platte petten. Reverance en bloemen voor het burgemeestersechtpaar. Geconcentreerd blazen, Zo gaat-ie goed.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 53