Besluiten van de gemeenteraad Financiële hulp aan partnerstad Udine Wisselwoningen voor renovatie Isolatie 1.403 gemeente-woningen Weer onderzoek naar kanker van de baarmoedermond Sport-en spel instuif Sporthal Margriet Gemeenteraads vergaderingen Aanvragen bouwvergunning 8.000,- voor „kleine wensen" van de jeugd Vorderen van mm. Het nieuwe alarmnummer van de brandweer is: I HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 48 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1980 e informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26 05 00 Besluiten van de gemeenteraad Financiële hulp aan partnerstad Udine Tijdens de openbare vergadering van de gemeenteraad van Schiedam van 16 sep tember zijn een aantal belangrijke beslui ten genomen. Zo is de financiële bulp afge wikkeld aan de Italiaanse partnerstad Udi ne, die in mei 1976 is getroffen door een sterke aarbeving, waardoor een omvang rijke schade is aangericht aan stad en om geving, die zelfs op dit moment nog lang niet hersteld is. De burgerij van Schie dam heeft toen ƒ20.000,— bijeen gebracht en wel 10.000,— in een collecte en het be drijfsleven heeft hulpverleningsmateriaal geschonken tot een waarde van 10.000,— Het gemeentebestuur heeft toen de bij drage met 20.000,— verhoogd tot 40.000,— totaal. Het heeft veel tijd en moeite gekost om tot een verantwoorde afwikkeling te komen en om zekerheid te hebben dat de gelden op de juiste manier hun doel bereiken. Het ge meentebestuur van Udine heeft nu laten weten het geld te willen besteden aan de bouw van een gebouw op recreatief-sportief gebied in een wijk waarvoor een plan voor goedkope volksbouw is vastgesteld, of wel in een sociaal -maatschappelijk zwakke buurt. De raad heeft een Verordening inzake de taak, samenstelling en werkwijze van de commissie voor de bezwaarschriften inge volge de Wet administratieve rechtspraak overheids-beschikkingen (AROB) vastge steld. Ook is de gemeentelijke Woonruimte verordening 1980, die door de raad op 17 maart 1980 is vastgesteld, op voorstel van Gedeputeerde Staten gewijzigd; het betreft de begripsomschrijving „economische ge- bondenheid". Aan het Schiedams Comité Olieboycot te gen Zuid-Afrika is een subsidie van 669.13 toegekend in het nadelig saldo voort vloeiende uit de acties die in 1980 zijn ge houden. Op voorstel van de Beroepscommissie heeft de raad het bezwaarschrift van de Vereni ging Ruimtelijke Ordening Schiedam Ket- hel en omstreken tegen het raadsbesluit met betrekking tot de problematiek rond het woonwagencentrum Schiedam, niet ontvankelijk verklaard. De politie krijgt ƒ80.000,— voor de aan schaf en inrichting van een „diversity-sys tem", hetgeen o.a. inhoudt dat er op de Heijermansflat een extra steunontvanger geplaatst zal worden, opdat de portofoon signalen van de rayon-surveillance ontvan gen kunnen worden in de centrale van het hoofdbureau, wat anders niet kan. Voor de voltooiing van de aanleg van de Centrale Antenne Inrichting in Schiedam is een tweede aanvullend krediet van 1.102.750,verleend; de totale kosten be dragen 17 miljoen. Een krediet van 160.000,— is toegekend voor het herstellen van de brandschade aan het parkeergaragedak onder de Branders- brug. De gemeenteraad heeft besloten, in ver band met de uitvoering van renovatiepro jecten, een krediet van 1.379.000,— be schikbaar te stellen voor de aanschaf, plaatsing en aansluiting van 24 verplaats bare wisselwoningen in de omgeving van de Burg. Stulemeijerlaan. De bewoners van deze laan zullen door middel van een rondschrijven op de hoogte worden gesteld van de plannen. Het rijk zal financiële steun verlenen. Bij het uitvoeren van renovatie-projecten moeten de bewoners van de te renoveren woningen tijdelijk elders worden onderge bracht. De gemeente heeft gezocht naar een andere oplossing dan de inrichting van be staande woningen als wisselwoning en is zo gekomen op de aanschaf van verplaats bare wisselwoningen. Dit speelt op korte termijn, want het is de bedoeling dat in november 1980 begonnen zal worden met de renovatie van 39 vooroorlogse gemeentewoningen in de Ha- vendijk/ Rijnstraat. Daarvoor zijn reeds in november a.s. 15 wisselwoningen nodig en daarna nog eens 9 wisselwoningen in juni 1981. Daarnaast zal met de vernieuwing van een aantal blokken in de Mariastraat en omgeving nog voor de vakantieperiode 1981 worden begonnen. Ook voor deze bewoners zal tijdelijke huisvesting nodig zijn. Een lokatie waar de verplaatsbare wissel woningen voor een periode van teminste vier jaar kunnen worden neergezet, is ge vonden aan de Burg. Stulemeijerlaan. Er is daar ruimte voor de benodigde 24 wisselwo ningen. Bovendien biedt het terrein het grote voordeel dat het centraal is gelegen ten opzichte van andere stadsvernieuwings gebieden en renovatiecomplexen. In verband met de herfstvakantie is de volgende openbare vergadering van de ge meenteraad van Schiedam verschoven van maandag 20 oktober naar maandag 27 ok tober, eventueel te vervolgen op dinsdag 28 oktober. Verder zijn de data vastgesteld voor de openbare behandeling van de begroting voor 1981 van de gemeente Schiedam, de meerjarenbegroting 1981-1985 en de be leidsnota van B. en W. Dit zal plaatsvinden op; maandag 17 november om 19.00 uur dinsdag 18 november om 20.00 urn- donderdag 20 november om 14.00 uur en 20.00 uur Zo nodig zal de behandeling worden voort gezet op vrijdag 21 november om 20.00 uur. Tijdens de begrotingsbehandeling zal ook de gewone maandelijkse raadsvergadering worden afgewerkt. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling; er zijn nog geen be slissingen genomen. Belanghebbenden kun nen nadere informatie verkrijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskan toor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188. A. Klerks voor Da Costastraat 28 b/26 b: woning en winkel samenvoegen en inwen dig verbouwen; A. W. G. v.d. Bos voor Gasstraat 40: dak kapel aan de achterzijde vergroten. i De gemeenteraad heeft besloten een werk- krediet van 8.396.060,— beschikbaar ge steld voor het isoleren van 1.403 gemeente lijke huurwoningen. Volgens de planning zullen in de jaren 1980 en 1981 daarvoor de volgevolgende complexen gemeente-wo ningen aangevat kunnen worden: 315 wo ningen Johann Straussplein, 152 woningen DamlaanlBurg. Honnerlage Gretelaan, 27 woningen Mgr. Nolenslaan, 8 woningen Ruys de Beerenbrocklaan, 100 woningen Nieuwe Damlaan, 479 woningen omgeving Van Karnebeekstraat, 126 woningen Verdistraat/Pucinistraat/Rossinistraat en 160 woningen aan het Heijermansplein. De gemeente heeft, zoals reeds eerder is ge meld, grote aandacht voor de energiepro- blematiek en zoekt steeds naar mogelijkhe den tot het treffen van energiebesparende voorzieningen. Resultaten daarvan zijn on der meer het aanbrengen van dubbele beg lazing en isolatie in de wooncomplexen Woudhoek-Zuid en Tuindorp-Kethel, het aanbrengen van warmtemeters en isolering van de c.v.-leidingen in de kelders van com plexen in Groenoord. Van 29 september tot en met 3 november 1980 zal in Schiedam wederom een onder zoek naar kanker van de baarmoederhals plaatsvinden. Aan de beurt is nu de tweede groep in de tweede onderzoeksronde. Het onderzoek heeft plaats in het voormalige G.G.& G.D.- gebouw, Tuinlaan 80 van 29 september tot en met 16 oktober 1980, en in het Kruisgebouw aan het Bachplein van 27 oktober en met 3 november 1980. Het gaat, zoals bekend, om een bevolkings onderzoek in drie proefregio's waar ook Schiedam bij hoort. Het streven is om in een regio alle vrouwen geboren tussen 1927 en 1947 verdeeld naar de jaarklasse, in drie groepen te onderzoeken in een periode van drie jaar. Bij de nu te onderzoeken groep zijn aan de beurt de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1928, 1931, 1934, 1937, 1940, 1943 en 1946. Deze vrouwen zullen allen een persoonlijk gerichte oproepkaart ont vangen waarop datum, tijd en plaats van het onderzoek zijn vermeld. Zonder deze kaart kan men niet geholpen worden; als men niet is opgeroepen is men ook niet aan de beurt. De organisatoren doen een dringend beroep op de betrokken vrouwen om massaal deel te nemen aan het onderzoek. In de eerste plaats uiteraard terwille van de eigen ge zondheid, maar ook om de wetenschappe lijke waarde van het onderzoek zo groot mogelijk te doen zijn. Het onderzoek is geheel pijnloos en bestaat slechts uit het nemen van een „afstrijksel" van de baarmoedermond. Indien de opge- roepene op tijd verschijnt, staat zij binnen een kwartier weer buitem. Het gehele on derzoek, ook het administratieve gedeelte vindt door dames plaats. Iedereen krijgt ook de uitslag van het onderzoek. De huis arts krijgt bericht als er afwijkingen gevon den worden, aan hem wordt overgelaten hoe gehandeld zal worden. In enige gevallen zal bijvoorbeeld een be staande afscheiding moeten worden behan deld, waarna door de huisarts een nieuw uitstrijkje gemaakt moet worden. In andere gevallen is een controle-uitstrijkje na enige maanden nodig, of een verwijzing naar de vrouwenarts de aangewezen weg. Een zoge naamd „positieve" uitslag zal in zeer vele gevallen ook een zeer onschuldige aandoe ning kunnen betekenen! Het onderzoek geeft echter uitsluitend de situatie van dit moment weer. Dit houdt in dat het onderzoek geen garantie biedt dat men in de komende jaren geen aandoenin gen van de baarmoeder kan krijgen.. Indien men in die periode klachten krijgt, dan dient men zich tot de huisarts te wenden. Als eigenaar van een groot woningbezlt heeft de gemeente ook veel aandacht voor het doen isoleren van het gemeentelijke wo- ningbezit. Daar is een onderzoek naar inge steld en de uitkomsten zijn vastgelegd in een Nota Isoleren. Daarin zijn aangegeven de soorten isolatiemiddelen, de kosten voor het aanbrengen, de daaruit voortvloeiende huurverhoging, de te verwachten besparin gen per kubieke meter gas en de daardoor verkregen financiële besparing voor de huurders. Het nu verleende werkkrediet is de eerste aanzet tot het isoleren van het gemeentelijk woningbezit. De gemeenteraad heeft vor de resterende maanden van dit jaar een bedrag van 8.000,— beschikbaar gesteld voor het doen van uitgaven, waarmee tegemoet gekomen kan worden aan kleine bij de jeugd le vende wensen. De mogelijkheid is open ge laten om voor dit jaarlijks een bedrag van 25.000,— beschikbaar te stellen. Het ge meentebestuur wil hiermee een begin ma ken met het oplossen van het het probleem van jeugdig vandalisme. Een commissie die zich met dit probleem bezig houdt, heeft geconstateerd dat het moeilijk zo niet onmogelijk is om kwesties als vernielingen met de betrokken jongeren te bespreken. Kennelijk bestaat er een zo groot wantrou wen jegens de overheid als instituut dat een communicatie moeilijk tot stand kan wor den gebracht. De conclusie is, dat het een stap in de goede richting zou zijn wanneer de gemeente snel en afdoende reageert op vaak simpele wensen of suggesties van jeugdige inwoners van de stad. Daarvoor komt nu dus geld beschikbaar. Op dit moment is het nog niet mogelijk om precies aan te geven hoe het geld besteed zal worden; verzoeken daartoe worden af gewacht. Wel is het zo dat de gemeente in het verleden mondelinge vragen heeft ge had over bijvoorbeeld het plaatsen van doelpalen op trapveldjes, het beschikbaar stellen van materiaal voor straatactiveiten, en dergelijken. Het vermoeden is dat door het zo inwilligen van kleine wensen de schade door aange richte vernielingen in de toekomst kan af nemen. De Vorderingscommissie gaat de leegstand van woningen in Schiedam hard aanpak ken. Hoewel deze commissie al geruime tijd bestaat, gaat men zich nu echt mani festeren. De Vorderingscommissie, waarin naast leden van de gemeenteraad ook ver tegenwoordigers zitten van de vakbewe ging en de makelaars, heeft gekozen voor een preventieve werkwijze. Dat sluit ech ter niet uit, dat gezien de werkwijze die de commissie voor ogen staat, er zo nodig een daad (advies tot vorderen) gesteld wordt. De Vorderingscommissie heeft zich intus sen gebogen over een lijst van in Schiedam langdurig leegstaande woningen. Voordat de commissie wordt ingeschakeld, zendt Bureau Huisvesting tweemaal aangete kende brieven naar de eigenaar van een leegstaande woning met het verzoek de wo ning te doen bewonen en tracht met de eige naar in overleg te komen. Laat de eigenaar binnen 30 dagen niets van zich horen of lukt het hem niet de woning binnen 30 dagen bewoond te krijgen, dan deelt Bureau Huisvesting dit, vergezeld van alle op de zaak betrekking hebbende stuk ken, mede aan de voorzitter en secretaris van de Vorderingscommissie. Daarna zal een gesprek met de commissie en de eige naar van de woning plaatsvinden. De eige naar van een leegstaande woning, die werkelijk onwillig blijft of zelfs in het ge heel niet verschijnt, krijgt tenslotte te horen of te lezen, dat de commissie niet anders kan doen dan Burgemeester en Wethouders te adviseren de nog steeds leegstaande woonruimte te vorderen. In het kader van de sportieve recreatie start op woensdag 24 september a.s. in de Sport hal Margriet té Schiedam wederom de we kelijkse sport- en spel-instuif. De instuif zal steeds om 21.00 uur beginnen en omstreeks 23.00 uur eindigen. De toegangsprijs be draagt 2.50 per avond. Op deze instuif, die toegankelijk is voor personen van 18 jaar en puder, kan men di verse sporten en spelen beoefenen, zoals volleybal, hockey, badminton, tafeltennis, korfbal en conditieoefeningen. De organisa tie is in handen van de gemeentelijke Sport raad, in samenwerking met de Landelijkse Dienst Spel en Recreatiesport. Deze dienst stelt elke avond gediplomeerde krachten beschikbaar voor de leiding. Komt allen en beweeg eens wat, in het be lang van uw eigen gezondheid.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 48