Aardigspeels en zo ziet Parijs ons haar Coupe voor meneer daar gaat de krul in Gun uzelf een Postmus-kapsel dames- en herenkapsalons 't Is voordeliger dan u denkt. En zeker niet alleen voor uw haar. Dank zij de bijzonde re aandacht en tijd die er besteed wordt aan de coupe zit uw kapsel stukken beter en... is daarom ook langer houdbaar. Van een Postmus-kapsel heeft u veel langer ple zier en het geeft u het veilige gevoel iedere dag weer up to date te zijn. Uw haar is v immers belangrijk! J dat u bij een abonnement (lOx) voor was sen en watergolven slechts 20,70 betaalt? dat John Postmus het speciale Grand I.a- dy tarief kent? (voor 65 20% korting op alle behandelingen) dat het Little-Lady tarief (t/m 18 jaar) eveneens 20% korting geeft? dat iedere kliënt deskundig en verant woord geadviseerd wordt? (•un uzelf daarom een Postmus-kapsel... maak gauw eens een afspraak. Centrum, Korte Lijnbaan 4, tel. 119055 i H'berg, Weissenbruchlaan 64, tel. 186226 Kral., Oudedijk 5, tel. 122105 Zuid, Zuidplein 94, tel. 816978. Parfumerie-boetieks. Leuke mode-accessoires De dameskapsels op deze pagina van Total Look zijn exclusief voor Randstad-Edities door Manuel Palomo Martin in Parijs gefoto grafeerd bij de introduktie van de nieuwe lijn .Julie HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 46 VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1980 We gaan het haar een beetje versie ren de komende tijd. Een beetje vro lijk maken. Met een kwikje en een strikje, een diadeempje of iets van kraaltjes. Dat past bij de ligne „Julie". De nieuwe haarlijn, die het eerste week end van september in Parijs is gein- troduceerd. „Julie": aardig, lief, speels, vrouwe lijk, zo denken de Fransen over die naam en daarom heeft het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise die aan zijn nieuwe lijn voor het komende half jaar meegegeven. Twee versies zijn er van Eèn voor half lang haar, medium zullen we maar zeggen, en een voor kort haar Beide hebben een volkomen eigen be lijning. beide zijn ook uitermate ge schikt om er in de Hollandse salons een eigen interpretatie van te geven Het ene vrouwenhoofd is tenslotte nog altijd het andere niet en hoe kunnen qua structuur en kwaliteit haren niet verschillen! Een dankbaar facet van „Julie" is eveneens, dat het gemakkelijk bij te houden is, ook thuis. Je zou in dit ver band zelfs van een economisch kapsel kunnen spreken in de teneur van deze tijd. Maar dan moet het eerst wel a la „Ju lie" worden geknipt, waar nodig een structuur (permanent) hebben gekre gen en op de persoonlijkheid van de vrouw in de kapstoel zijn afgestemd. doorlopend naar één kant van het ge zicht. Bij langer haar kan dat één lok zijn, die naar het oor toeloopt Aan de zijkanten is dit kapsel langer dan in de nek en het kan net zo goed stijl, als met een lichte, soepele golf worden gedragen Mei een beetje fantasie zou je aan Greia Garbo kunnen denken bij ver schillende toepassingen van die me- diumlijn. permanente haar uit het gezicht, waar bij zowel de voor- als zijkanten naar achter vallen Vanuit de nek wordt aan de achterkant het haar dan omhoog gewerkt t Geeft enigszins het effekt alsof het haar is opgestoken. Voor deze jonge en jong makende lijn moet je eigenlijk wel het juiste voorhoofd en gelaatsvorm heb ben. Daar zal iedere goede kapster en kapper zeker rekening mee houden Dat is tenslotte de essentie van het kappersvak! En daar doet geen ligne iets af en toe. JULIE KORT ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim| Ij Voor half lang haar brengt de E nieuwe lijn een speels en E vrouwelijk kapsel. Modische de- =j E tails: sprietjes op het voorhoofd E en een glinstertje in 't haar. Heel anders is de versie voor kort haar Dan verdwijnt via „Julie" het ge- »i en het hm1 dat wordt hoe langer hoe korter Het haar voor de man, die weet wat mode is, wordt weer een beetje kor ter. En dat ziet er leuk uit. Werden in het voorjaar de bakke baarden al als afgedaan beschouwd, dat is deze herfst helemaal het geval. Een ietsie, pietsie haar valt nog wel over het oor, maar daar houdt het voor de man dan ook wel mee op. Knipkunst komt er wel te pas aan de lijn, die het Syndicat de la Haute Coif fure Masculine Francaise betiteld heeft met: „Croisiëre". Maar wat zit er in een naam het gaat er vooral om wat er op uw hoofd zit. Is dat haar, waar je modisch kanten mee uit kunt, dan tippen we ook nog dat het aan de zijkanten naar achteren wordt gekamd of geborsteld en vanuit de kruin naar voren loopt, een centi meter of wat over de haargrens. Nog steeds wordt in veel herensalons een structuurbehandeling gegeven, die het bij de nieuwe haarlijn uitste kend doet. Stijl, slap en fantasieloos haar krijgt er een heel andere image door, 't wordt veel voller, 't valt stukken beter. Overigens valt het haar van „Croi- sière" in de nek vrij lang, net op het boordje. We gaan tenslotte ook nog eens een keer de winter tegemoet De korte versie van de nieuwe haarlijn „Julie", zoals Manuel Pa lomo Martin die in Parijs voor de lens kreeg. JAREN DERTIG De foto's op deze pagina van Total Look (exclusief voor Randstad Edi ties) geven een uitstekend beeld van beide lijnen onder die ene verzamel naam Kijken we eerst even naar het medium kapsel, daar geldt met name die ver siering voor in de vorm van dat strikje en die diadeem. In Parijs werden die gebracht in de modekleuren voor dit seizoen, zoals oud-blauw, wijnrood, grijs. Maar ook zonder zo n toestandje in je haar is dit kapsel, wat een beetje doet denken aan de jaren dertig, meer dan aardig Vlechten, dunne of dikkere, zijn nog wel niet helemaal verleden tijd, maar het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise ziet het helemaal heel an ders. Lang haar is het komende seizoen grof gekruld en wordt heel noncha lant, erg vrouwelijk gedragen, 't Heeft zelfs een zweem van het Brigitte Bar dot- kapsel en dat heeft er kwa vrou welijkheid nooit om gelogen Een nieuwe lijn kun je zo n interpreta tie niet noemen, een trend mag het ze ker heten 't Is hierbij voor u gesigna leerd. Lang haar en geen (goede) kappers schaar krijgt het er af... Dat hoeft ook helemaal niet, want ten slotte is iedereen baas op eigen hoofd. Maar mode wordt wél graag gevolgd Een uitstekend voorbeeld van de steeds korter wordende heren- haar-mode met deze winter vrij lang haar in de nek. SOEPELE GOLF Op het voorhoofd een soort pony, of liever een beetje rafelig speelse franje.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 46