Opsporing verzocht! Expositie Dag van de Postzegel „Jeugdwerk afgescheept met fooi". Rommelmarkt Lighthartschool Oktober de maand voor t» hekken en palen 10% KORTING OFFICIERENTUIN JEUGDAFDELING HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 57 VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1980 WOOO-FOUR =>»iuiiiiiilliliuillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill lllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||lllllllllllllllllllllllllllll(r In Rotterdam wordt de dag van de postzegel 1980 herdacht met een tentoonstelling in het Dis trictspostkantoor aan het Delftseplein. Ca. 50 leden tonen U op ruim 200 m2 oppervlakte een grote verscheidenheid aan inzendin gen, zowel klassiek als modern en vooral de thematische fila telie, die de laatste jaren zulk een enorme vlucht heeft geno men. Dit jaar vcor het eerst zal daar aan een „Thematische Dag" verbonden zijn. Op verzoek en met medewerking van de The matische commissie van de Ne derlandse Bon van Filatelisten- Verenigingen stelt het Comi- téen deel van haar kadermate riaal ter beschikking voor het buiten mededinging tentoon stellen van een klein aantal ge selecteerde thematische voor stellingen. Een deel van de postzegelverza melaars gaat tegenwoordig n.l. bij het samenstellen van de verzameling uit van een zelfge kozen thema. Dat thema kan zijn het rode Kruis, kunstge schiedenis, Flora of Fauna etc. etc. Met de organisatie van de „Thematische Dag 1980" hoopt het Rotterdamse Comité „Dag van de Postzegel" een bijdrage te len aan de propaganda voor en het stimuleren van deze mo derne vorm van postzegels ver zamelen. De toegang is gratis en dus een prachtige gelegenheid voor zo wel de beginnende verzamelaar als de meer gevorderde, eens kennis te maken met de diverse postzegelverenigingen. Zondagmiddag 14.00 uur begint het thematische bekertournooi. Een viertal vooraanstaande fi latelisten zullen een korte voor- dracöt met dia's houden over hun verzamelingen. Zaterdag 11 oktober is er een grote ruilbeurs, voor iedereen toegankelijk. Alle postzegels van de gehele wereld zijn hier vertegenwoordigd, zodat U Uw collectie hier rustig aan een ta feltje gezeten zo nodig kunt aanvullen. Evenals vorige jaren is er ook dit jaar weer een fraai uitge voerde envelop aangemaakt met daarop afgebeeld de post koets van 1841 en gefrankeerd met de kortgeleden verschenen Europa-zegel van 60 cents met de afbeelding van H.M. Konin gin Wilhelmina, terwijl het bij zondere stempel „Dag van de Postzegel 1980" de plaatsnaam Rotterdam zal dragen. De enveloppen zijn verkrijg baar op de tentoonstelling 1,75 per stuk of worden toege zonden na ontvangst van 2,25 per stuk op giro 1543700 t.n.v. penningmeester Dag van de Postzegel te Rotterdam. Ook is er weer een boekenstand ingericht alwaar U vele filate listische boekwerken kunt be komen. De tentoonstelling is geopend: Vrijdag 10 oktober 1980 van 19.00 tot 22.00 uur Zaterdag 11 oktober 1980 van 10.00 tot 18.00 uur Zondag 12 oktober 1980 van 10.00 tot 16.00 uur. Enkele weken geleden besloot de gemeente, de bij de Stichting Sa- menwerkingsopbouw Schiedam Noord in dienst zijnde jeugdwerk ster niet langer te betalen. De tijde lijke subsidieregeling werd stopge zet. Voor de SSSN, die veel doet, aan het jeugdwerk in Schiedam Noord, reden om een noodkreet te slaken. En voor een bewoonster uit Noord aanleiding om een open brief te schrijven aan het college van Bur gemeester en Wethouders. Hieronder volgt de tekst van haar brief. Geacht College, Als toehoorster bij de opening van het Wijkcentrum „De Blauwe Brug" kan ik mij niet aan de indruk onttrekken, dat in de toespraken van alle sprekers de oproep „maak er gebruik van" of „gebruik het" als steeds terugkerend appèl aan de bewoners van deze wijk werd ge daan. Eén van deze vaste gebruikers is de SSSN geworden, die zich in deze wijk reeds langere tijd bezighoudl met aktiviteiten, om het populair te zeggen „de kinderen van de straal houden". In deze tijd waarin de kinderen thuis heel vaak de gezelligheid ge wone aandacht missen (door werk ende moeder, het geen rommel meer mogen maken etc.), waardoor ze op straat hun vertier zoeken, ver nielingen, criminaliteit, voorbeel den te over, doet de SSSN zeer ent housiast haar werk. Staan al die kosten van vernielin gen etc. in verhouding tot het subsi diebedrag dat nu dreigt weg te val len? Als bewoonster van deze wijk hoor ik vaak de opmerking: „6 mil joen voor zo'n gebouw en dan be zuinigen op deze broodnodige akti viteiten". Zelf deel ik deze mening, want het is belachelijk dat in deze onzekere tijd, waarin gouden handdrukken en andere onnodige bedragen wor den uitgedeeld, het jeugdwerk nog niet eens een fooitje krijgt. Hoogachtend, N. Lems-Prudon, Chopinplein 99, 3122 VM Schiedam, telefoon 701833. SCHIEDAM Op zaterdag 4 okto ber houdt de Jan Ligthartschool aan het Frans Halsplein een rom melmarkt. Wie nog bruikbare spullen heeft en deze voor de rommelmarkt wil af staan kan die afgeven bij de school of bellen met 269254, 260442 of 734645, opdat één en ander thuis wordt afgehaald. De rommelmarkt duurt van tien tot twee uur. Humje 19, Rijswijk. Telefoon 015-141323 op ons hele programma tegen inlevering van deze advertentie. Haal gratis ons Tum-ideeSnboek l SCHIEDAM Op de ingezon- den foto van de heer D. de Vries, Julianaweg 2 in 's -Gra il venzande over de worstelver- eniging Sandow zijn enorm veel reakties bij hem binnengeko- men. Bekend is nu dat de vereniging is opgericht op 19 april 1921. E Voordat er sprake was van de oprichting van Sandow werd de krachtsport in Schiedam al ja- ren beoefend. Op 15 juli 1903 hebben de heren C. Janse, S. Rosman. W. en A. van der Vlies de vereniging Kracht Door Oe- fening (KDO) opgericht met het doel, het worstelen en gewicht- j= heffen te beoefenen. j= Een bestuur werd gevormd door de heren C. Janse voorzit- ter, R. Rosman secretaris/pen- ningmeester, W. van der Vlies tweede voorzitter, C. Bruns tweede secretaris en B. Valk commissaris van materiaal. Met aanvankelijk 40 leden starte de vereniging in het ge- bouw „De Vriendschap" aan de Vlaardingerdijk, waar het oe- fenlokaal was gevestigd. De animo was zo groot, dat men besloot, vier oefenavonden per week vast te stellen en weldra konden op de voorgrond tre dende krachten aan wedstrij den deelnemen. De voormalige Officierentuin was meermalen het toneel van de strijd waar de Schiedam mers geduchte tegenstanders overwonnen en zelfs tot kam pioenschappen van hun afdelin gen wisten te brengen. In die tijd traden vooral de heren W. van der Vlies, C. Leen- ders. J. Jansen' A. van der Vlies en D. Verboom met succes in het strijdperk. Het was mede op aandrang van KDO dat in Amsterdam de Ne derlandse Krachtsport Bond werd opgericht, wel een bewijs dat de vereniging veel invloed had. De ongunstige jaren 1914-1918 waren oorzaak, dat de club ge doemd werd te verdwijnen, maar toch was het aan het onvermoeide werk van oude bestuursleden te danken dat enkele jaren later Sandow kon worden opgericht Tot deede-oprichters behoor den ook de heren E. van der üllllllllllllllllllllillllllllllllllllllltlllllllllllllllllllilllllllllllMlllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfr iiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiifimiiiiHjiimTiiiiiiiiiiiiinii(iniiiiiiiiiiiii^^jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriTHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii Schelling en I. Elderkamp, die toen 30 jaar geleden uit de Delftse krachtsportvereniging Sandow kwamen. Er ontstond direkt een goede samenwerking en hierdoor werd de oprichting van het Schiedamse Sandow op 19 april 1921 een feit. De oefeningen konden echter een aantal jaren slechts op be scheiden voet plaatsvinden in het in de Gorzen welbekende lokaaltje in de Ploegstraat. De worstelmatrassen konden maar net op de grond liggen, waarbij dan aan één zijde net voldoende ruimte overbleef voor de gewichtheffers om hun halters te gebruiken. De leden zelf hebben hierin later verbe tering gebracht door het inrich ten van de bovenverdieping als kleedkamer. PROPAGANDA De propaganda-avonden van Sandow in de RK Volksbond, waar zelfs een ploeg Olym piade-worstelaars op de matras kwam, waren voor de vereni ging succesvolle sportavonden. In deze periode telde Sandow tal van bekende sportfiguren onder zijn leden, zowel op wor stel- als op boksgebied' die in geheel Nederland sterk de aan dacht trokken. Wij noemen hier: Simon Rosman, Karei Veldt, Arie Smit, A. van der Wilt, G. Voogt en Van der Brink. De bokssport in Schiedam kwam op een hoger peil en ge noot daardoor een flinke be langstelt^ Ook de afdelingen worstelen en gewichtheffen stond in die ze ven jaren Ploegstraat op een hoogtepunt. De namen E. van der Schelling, Van der Brink en A. de Wilt werden op alle worstelwed strijden in Nederland genoemd. Deze drie werkers behaalden op één dag in drie verschil lende gewichtsklassen het kampioenschap van Rotter dam. Op het gebied van gewichthef fen stonden de Sandowleden hun mannetje, vooral I. Elder kamp en A. de Wilt drukten over de honderd kilogram naar boven, waarmede menige fraaie prijs werd verworven. De toenmalige penningmeester V. van der Brink was een ijve rig propogandist voor de krachtsport, maar bovendien een energiek werker. Enkele jaren na.de oprichting begon hij met de opleiding van jeugdige krachten, waarmee hij veel succes behaalde. Hierdoor kwam de junior- en adspirante- nafdeling tot stand, hetgeen een unicum in Nederland was. Deze afdeling werd de kern van de vereniging en hielp Sandow later met succes door de vele moeilijke jaren heen. Bijgaande twee foto's zijn inge zonden door de heer G. Voogt, Sprengenweg 32 Heerde (Gld.), telefoon 05782-3025. De heer Voogt zou gaarne meer infor maties willen ontvangen. Met de touwtrekploeg (vier le den van Sandow) werd de ver eniging kampioen van Neder land. De andere foto is de adspiran- tenafdeling en de heer Voogt zou gaarne achter alle namen willen komen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 57