Programma De Teerstoof Braderie St. Liduinastraat klonk als een klok - motorboten urgerlijke Itand Vernielingen aan auto's en Bang&Olufëen Studio 116 Geautoriseerd B&Odea Ier: HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 25 WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 Lekker kliederen in de St. Liduinastraat O. Rugenbrink. 21 jr. en J. van der Vlis. 21 jr.; A. P. M. Schounrans, 27 jr. en O. van Marion, 19 jr.; M. P. M. Schotman. 29 jr. en M. C. Kleinekoort. 22 jr.; J. van Ravesteijn. 21 jr. en C. C. E. Wittebol, 21 jr.; E. T. H. Boef, 24 jr. en J. Schone- veld, 22 jr.; D. van Schajik, 22 jr. en M. S. Dingenouts. 18 jr.; S. A. van Dom melen. 24 jr. en W. Kroonenburg. 31 jr.; H. van der Perk, 23 jr. en E. M. Broers, 21 jr.; H. G. van Vliet. 21 jr. en H. C. Peters, 21 jr.; J. van Gerven, 27 jr. en E. van Leeuwen, 17 jr.; P. A. Droge, 25 jr. en F. Rijsdijk, 23 jr.; J. Bouman, 26 jr. en W. van Wijngaarden, 22 jr.; E. Kretz, 41 jr. en D. F. Gordon. 38 jr.; M. B. Casteleijn, 24 jr. en A. Boekhout, 22 jr.; D. J. Lems, 23 jr. en A. A. van Dom- mele, 22 jr.; J. van Bellen, 28 jr. en A. J. L. van den Bergh. 28 jr. OVERLEDEN S. A. Akdag, man, 47 jr.; J. Hirt. man. 65jr.;J. J.L. Baars. man. 54 jr.; J. W. G. van Slobbe, man. 76 jr.; B. ten Hoope, vr. geh. met A. van Aperloo, 78 jr.; C. de Groot, man, 78 jr.; A. Garsthagen. vr. geh. gew. met P. Lenos, 81 jr J. C. C. Timmerman, vr. geh. met J. Barzilaij, 71 jr.;C. J. W. Altorf,man, 72 jr.; M. M. Gordijn, vr. geh. gew. met G. J. Wienen, 77 jr.; J. T. de Winter, man, 69 jr.; J. A. Kloosterman, man, 78 jr.; A. C. van Driel, man, 78 jr.; A. M. Merseh, vr. geh. met W. G. Kerssemeijer, 74 jr.; T. J. N. Bader, man,68 jr.; B. Meijdam, vr. geh. gew. met A. R. Sehönherr. 84 jr.; W. van der Kuil.vr. geh. met A. van der Ende, 76 jr.; K. Pol. vr. geh. met S. R. Kamphuis,89 jr.;C. Bockkom, man. 76 jr.; H. J. Veringmeier, man, 73 jr.; J. de Wit, man, 79.; J. Breure. vr. geh. gew met J. van Katwijk, 85 jr.; H. C. Kersse meijer, vr. geh. met C. Martijnse, 86 jr SCE1IEDAM Een onbekende ver nieler, schijnbaar tevens lawaaiha- ter, heeft het afgelopen weekeinde flinke schade toegebracht aan een aantal plezierbootjes in de Schie. A»n boord van een drietal vaartui gen vernielde hij ruiten, nam een bakboordlicht weg en brak op ieder schip de signaalhoorn af. Bij elkaar richtte deze persoon voor meerdere honderden guldens schade aan. Een andere vernieler werd wel aan gehouden. Een 25-jarige Schiedam mer moest zich vrijdagavond bij de politie verantwoorden voor het be schadigen van een aantal auto's in de Van Beverenstraat en omgeving. De jongeman had enkele buitens piegels en een antenne kapot ge maakt. Hoewel hij voor bijna drie honderd gulden schade veroor zaakte kon hij geen aanvaardbaar motief voor zijn daad aanvoeren. De Deense vormgevers van beeld en gefcjid 3 jaar garantie Achter 't Veerplein 116 - Vlaardingen Tel. 010 - 34 27 75 SCHIEDAM Teneinde de aan dacht te vestigen op de belang rijkste winkelstraat van het Oude Westen organiseerden de winke liers van de St. Liduinastraat za terdag een braderie die klonk als een klok. Niet alleen presenteerden ze hun artikelen in kramen voor straatver koop, doch stelden ook verenigin gen en organisaties op maat schappelijk gebied in staat belang stelling te wekken voor hun doel stellingen. Het bezig zijn voor jong en oud stond hierbij in het middelpunt. Vooral het centrum „De Kreek" pakte goed uit met stands waarin was te zien hoe peuters, kleuters en schoolgaande jeugd kan worden GEBOREN Abraham A, z.v. Bijl-Bervoets. Glenn, z.v. de Peinder-Vrijenhoek. Sander E, z.v. Willems-Bakker. Allan, z.v. Moret-Bijl. Gwendolynn G, d.v. Groeneveld-van Neck. Rabia, d.v. Sahin-Kuyucu. Frencis, d.v. van den Berg-Jansen. Marlous, d.v. van Oorschot-Bosch. Tessa M. C., d.v. Odijk-van Geloven. Semir, z.v. El Bannani-Ajiou. Soraya, d.v. van der Poel-van Tricht. Priscilla, d.v. van der Poel-van Tricht. Zedef, d.v. Yumak-Tasci. Remy, z.v. van Os-Vilyn. Sacha, z.v. van Toer-De Sitter. Karei S., z.v. Weimar-Holstege. Bart, z.v. Post-Wietzes. Joeri, ze Huffmeijer-de Koning. Caroline, d.v. Schenkels-Lammers. Kim E., d.v. Schreuders-Filius. Ellen, d.v. Falandt-de Jong. Claudette, d.v. Kooij-Sliep. ONDERTROUWD F. K. Bartels, 36 jr. en J. Beljaars, 24 jr.; R. A. Broecks, 22 jr. en E. M. Kram. 22 jr.; C. J. Burghout. 41 jr. en H. van Scheepen, 26 jr.; P. C.. v.d. Hoeven, 27 jr. en S. A. de Raaij, 19 jr.; D. R. A Meulemans, 21 jr. en J. Jaggie. 21 jr.; P. H. C. Rebers, 20 jr. en D. H. Dinge nouts, 22 jr.; L. Vermeulen, 33 jr. en C. J. Regeer, 19 jr. bezig gehouden. Uiten van creativi teit staat dan hoog in het vaandel geschreven. Inspiratie konden de ouderen op doen bij het kijken naar het wols- pinnen, mandvelschten, glasblazen en zelfs het breien van netten. Het heen en weer zwalken over de tijdelijk autoloze St. Liduinastraat was voor de zeer talrijke bezoekers op zich al een genoegen. Geuren van braadworst, patat, en poffers lokten de mensen naar de bakkramen die goede zaken deden. De toneelgroep „Othello" kondigde op de braderie de viering van het komende zilveren bestaansfeest aan. En trachtte kaarten te verko pen voor de jubileumvoorstelling en tegelijkertijd, nieuwe donateurs in te schrijven. De Stichting „Lentefeest" nestelde zich met een eigen mini braderie op het bordes van Huize Frankeland. De eigen, voor het vervoer van mensen in rolstoelen aangepaste auto werd gedemonstreerd. Hier naast kregen de kijkers te horen wie van deze auto alzo gebruik kun nen maken en met welk doel. Op deze braderie waren hier en daar terrasjes ter lafenis van de dorstige mens. Muziek was er ook volop, zowel „levend" als elektroni sch. Voor de winkeliers gaat deze eer ste braderie als geslaagd de ge schiedenis in. Het zal zeker niet de laatste zijn, dat staat nu reeds vast. SCHIEDAM Het programma van Zoldertheater De Teerstoof ziet er als volgt uit: Vrijdag 3 oktober en zaterdag 4 okto ber: Dabaret Salu in „Ik ben soms van gisteren". De daverende verrassing van Cameret- ten 1979 was „de beste Vlaamse caba retgroep sinds jaren": Dabaret (da van Dada) Salu uit Antwerpen. Sam Bo- gaerts en Lucas Vandervorst brengen grapjasserij met inhoud, gevat in een verrassend en theatraal gebeuren. „Met hun waanzinnige grappen bewij zen ze, dat er in Vlaanderen op caba- retgebied langzamerhand meer te lachen valt dan bij ons". Nieuw in De Teerstoof. Aanvang: 21.00 uur, foyer open: 20.00 uur, prijs f 10, CJP/Pas 65 7,50. Vrijdag 10 oktober en zaterdag 11 ok tober: Cabaret Vangrail met „De jonge weduwe zoekt een stapelbed". Vangrail heeft dit programma in het vorig seizoen uitgebracht en was daar mee ook in de Teerstoof al te zien. Daarnaast werden, met name de drie weken in Amsterdam een groot succes. Gezien de kwaliteit en de reakties is besloten om dit seizoen door te spelen, in ieder geval tot december en het is leuk dat ook De Teerstoof in deze reprise-tournee is oogenomen. Er wordt alom gesignaleerd dat er nog weinig oorspronkelijk talent in het Hollandse cabaretwereldje te ontdek ken valt. Des te meer reden om een be zoekje aan dit Vangrail te brengen. De groep bestaat uit Cees Rutgers, Claire Elsas, aan de piano Bob Hen- drikx, in de gast- en titelrol Ruth Wal ter. Aanvang 21.00 uur, foyer open 20.00 uur. prijs 14—, CJP/Pas 65 11— Zaterdagmiddag 4 oktober: Poppent heater Schelleboom van Kien Timmer mans met „Miezelkientje Mui- zelientje". Het spel is onderdeel uit de serie „Nik keltje de muis". Nikkeltje de muis krijgt bezoek van de beroemde filmster Miezelientje. Muizelientje. Zij probeert Nikkeltje ertoe over te ha len ook'bij de film te gaan en veel geld te verdienen. Nikkeltje is bereid zijn eigen huisje, zijn rust en zelfs zijn eigen vriendje op te geven. Hij wringt zich steeds meer in allerlei bochten om toch maar in de gunst van Miezelientje te komen. Dit wordt voor Nikkeltje steeds moeilijker vol te houden en samen met de kinderen in de zaal moet er een op lossing gevonden worden. Aanvang 14.30 uur, foyer open 14.00 uur. prijs 3.50. Zaterdagmiddag 11 oktober: Poppent heater Krikkemik met „De Groene glinsterende glitters". Aanvang 14.30 uur. foyer open 14.00 uur, prijs 3.50. Reservering: maandag t/m vrijdag via het VVV kantoor, Tel. 266000, vrijdag avond en zaterdag via het theater. Tel. 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk tot een kwartier voor aanvang van de voorstelling afgehaald te worden bij de kassa. Voor kaarten die via het VVV gereser veerd zijn moet vijftig cent extra bere kend worden. Nou ja, als je kunst maakt moet een ander er met zijn voeten afblijven GETROUWD Dabaret Salu, bestaande uit Sam Bogaerts en Lukas V andervorst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 25