SSSN dreigt jeugdwerk N'rd stop te zetten Oudere jeugd bleef weg bij „inspraak" in Oost „Bak nuttig gebruiken" 27 MC-ers starten hulpdienst in Zuid A ZAKEN- VIZIER Autobedrijf „Unique" in nieuwbouw Rommelmarkt Weer ongeluk op fietspad Geen subsidie voor SG-Pop Dada-film in museum Onze krant mikt vandaag op: Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen ■öfe 'AL HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 VRIJDAG 3 OKTOBER 1980 Voor de tweede achtereenvolgende keer houdt het Autobedrijf „Uni que" zaterdag in haar nieuwe pand, Overschieseweg 150, „open huis" met de hieraan verbonden auto-show. Het is nu al weer 56 jaar geleden sedert „Unique" als garagebedrijf zich in Schiedam vestigde en sinds dien in eigen stad en wijde omge ving bekendheid heeft gekregen. Het bedrijf paste zich aan bij de stormachtige ontwikkeling in de autobranche van de laatste jaren, verhuisde in een drang naar expan sie naar het Stationsplein en groeide hier weldra uit z'n be- drijfsjasje. Als gevolg hiervan realiseerde de direktie nieuwbouwplannen met als resultaat het nieuwe gebou wencomplex aan de Overschiese weg 150. Het is modern van vormgeving, terwijl de inrichting geheel is aan gepast aan de eisen van deze tijd. In totaal beschikt men nu over een grondoppervlak van 2400 m3. De indeling van de bedrijfsruimte is praktisch van opzet. Als dealer van de Italiaanse automerken, Fiat en Lancia, is de grote showroom het visitekaartje. In een logische volgorde sluiten de werkruimten hierop aan. De voor de periodieke onderhoudsbeurten binnenkomende wagens gaan eerst op de diagnosebrug om daarna ver der te worden getransporteerd naar de reparatieafdelingen. Ook de verkochte auto's worden in de bruggenafdeling klaar gemaakt voor gebruik. Andere bedrijfsonderdelen zijn: een afzonderlijke schade afdeling met plaatwerkerij; spuit- en droog- cabines, alles bevattende magazij nen enz. Alles is zo gesitueerd, dat de werksfeer voor het ruim dertig man personeel goed en gezond is. Dit personeel beschikt over een ei gen accomodatie voor werkpauzes. Het kantoor bevindt zich op de eer ste et^ge. Een ruime parkeerplaats en een benzinestation completeren deze nieuwbouw. Hoewel de afdeling verkoop van gebruikte auto's zich in Vlaardin- gen - Gedempte Biersloot bevindt, worden deze ook in de nieuwe ves tiging verhandeld. Ook op dit ge bied heeft „Unique" al jaren lang een uitstekende naam. SCHIEDAM De ontmoeting die de nieuwe commissie Welzijn Jeugd en Jongeren onlangs had met kinderen in Schiedam Oost is geen onverdeeld succes gebleken. Hoewel ruim 150 kinderen naar Clubhuis Oost in de Gallileistraat kwam de meesten woonden in de direkte omgeving daarvan bleef de jeugd vanaf veertien tot zestien jaar weg, en juist met die leeftijdsgroep zouden de commissieleden graag eens een praatje maken. Naar middelen om dat alsnog te bereiken wordt nu naarstig gezocht. De ontmoeting was op touw gezet om de jeugd een zekere mate van inspraak te geven over de speel- vöorzieningen in hun wijk. Daardoor wil de gemeente voorko men dat de jeugd uit balorigheid doorgaat met het aanrichten van vernielingen. De gemeente handelde verder op instigatie van de Nationale Com missie Internationaal Jaar van het Kind, dat meent dat kinderen moe ten worden betrokken bij de ont wikkeling van hun eigen omgeving. VERSCHILLENDE WENSEN De in Clubhuis Oost te berde ge brachte wensen zullen ook worden besproken met de diverse jeugd ver- SCHIEDAM De Schiedamse Drumband Ambrosius organiseert op zaterdag 11 oktober een rommel markt op het Museumplein (Hoog straat). Behalve verkoop van tweedehands spullen is er op de rommelmarkt een rad van avontuur en balle gooien. Ook worden oude unifor men van Ambrosius verkocht. Wie nog oude spullen heeft en deze aan de rommelmarkt wil afstaan kan bellen met tel. 260063. De op brengst van de rommelmarkt is be stemd voor de drumband. SCHIEDAM Het opknappen van het fietspad langs de Nieuwe Haven, ruwweg tussen de Oranjebrug en de hoek van de BK-laan, is niet zonder ge volgen gebleven. Voor de tweede maal binnen één week kwam daar een weg gebruiker ten val door resten zand op het fietspad. Donderdag werd een 31-jarige Vlaar- dingse vrouw met onbekend letsel naar het Noletziekenhuis overgebracht, na dat zij op het fietspad ten val was ge komen. Eerder deze week slipte een fietser op het pas vernieuwde rijwielpad. enigingen in Schiedam. De wensen van circa honderd kinderen waar mee de kommissieleden hebben ge sproken lopen overigens nogal uiteen. De één wilde een crossterrein of een voetbalveld, de ander een ska teboard of rolschaatsbaan, de derde een speeltuin of een bouws peelplaats. Kritiek hadden de kinderen ook, voornamelijk op de grote hoeveel heden hondevuil op de grasvelden, de veel te grote aantallen gepar keerde auto's waardoor er nog maar weinig speelruimte overblijft, en te veel ongerechtigheden op de speelplaatsen, zoals glas en stenen. Vaak genoemd werd ook de kritiek die volwassenen hebben als kinde ren met een balspel bezig zijn. De commissieleden konden na af loop overigens voor de hand lig gend de conclusie trekken dat veel kinderen er behoefte aan heb ben om na schooltijd op de één of andere manier in de wijk bezig te zijn of bezig gehouden te worden. Geconstateerd werd ook dat weinig kinderen iets in clubverband doen. SUGGESTIES Naar aanleiding van deze conclu sies wil de commissie het gemeen tebestuur een aantal suggesties aan de hand doen. Eén daarvan is stren ger optreden tegen eigenaren van loslopende honden. Om de vervuiling zo beperkt moge lijk te houden moeten er maatrege len bedacht worden die speelplaat sen van ongerechtigheden kunnen vrijwaren. Als eerste aanzet, en in afwachting van definitieve voorzieningen, zal aan B en W worden voorgesteld met simpele middelen bepaalde plaatsen als rolschaatsbaan ge schikt te maken. Verder wordt er gewacht op de bouw van een gymnastieklokaal aan de Lange Singelstraat, de bouw van een sportzaal aan de Fahren- heitstraat, de herinrichting van het Plantsoen aan het Marconiplein, aanvullende speelvoorzieningen op 't Van 't Hoffplein en de aanleg van schooltuinen. Om ook de jeugd tussen de veer tien en zestien bij het overleg te betrekken wil de commissie nog maals een bezoek brengen aan Schiedam Oost, ditmaal in de om geving van de Fahrenheitstraat. Verder zoekt de commissie naar mogelijkheden om de jeugd in de gelegenheid te stellen te allen tijde met de commissie in kontakt te blijven. SCHIEDAM De Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) heeft gedreigd alle aktiviteiten voor de jeugd in Schie dam noord radicaal stop te zetten. De SSSN uit deze ernstige waar schuwing in een open brief aan de gemeenteraad van Schiedam. Aan leiding is het ontslag van de jeugd werkster in Groenoord, die haar biezem moet pakken omdat haar tijdelijke arbeidsovereenkomst krachtens de WVM-regeling is af gelopen. Wethouder Posthoorn kondigde dit ontslag al aan in een vergadering van de commissie voor Vorming en Recreatie, een voornemen dat later werd bevestigd in een brief van b en w. De jeugdwerkster was in dienst bij de Werkgroep Jeugdwerk, een bij de SSSN aangesloten organisatie. De akties die de werkgroep enige tijd geleden aankondigde om het behoud van de jeugdwerkster te verzekeren zullen door de SSSN zonder meer worden ondersteund, zo schrijft de SSSN in de brief aan de raad. Hebben die akties geen succes, dan ziet het bestuur van de SSSN zich genoodzaakt alle aktiviteiten stop SCHIEDAM De afdeling Pop van de Schiedamse Gemeenschap krijgt geen subsidie voor 1980. Een verzoek daartoe is door burge meester en wethouders afgewezen. De SG had bij de gemeente om een bedrag van bijna achtduizend gul den gevraagd, waarvan onder an dere het popfestival in de Plantage betaald moest worden. De SG had min of meer op toeken ning van dit bedrag gerekend om dat er in 1979 al een subsidie voor hetzelfde doel werd toegekend. B en W wensen die subsidie echter als incidenteel te beschouwen. Hoewel het gemeentebestuur zegt, alle waardering te hebben voor het popgebeuren in Schiedam komt zij dus niet met geld op de proppen. De reden daarvoor is eenvoudig: het geld is er niet. De gemeente had er namelijk niet op gerekend dat de SG met een soort extra subsidie-aanvraag zou komen, zoals zij nu doen ten bate van het popgebeuren. te zetten, wat inhoudt dat bijvoor beeld de medewerking van de op bouwwerker ook tot het verleden behoort. De werkgroep zal daardoor uiteen vallen en voor de kinderen van 6 tot 16 jaar zal in Schiedam noord niets meer ondernomen worden. Wordt de jeugd niet langer bezigge houden, zo schrijft de SSSN verder, dan zal dat ongetwijfeld leiden tot extra overlast in de vorm van ver nielingen aan het splinternieuwe en zeer kostbare wijkgebouw De Blauwe Brug. De SSSN waarschuwt de gemeente raad ook voor het mogelijk ont staan van nieuwe relletjes in de trant van de ongeregeldheden die de bevolking van Schiedam Noord enige jaren geleden ruw opschrik ten. Na deze dreigende taal doet de SSSN een beroep op het gezonde verstand van de gemeenteraad. „Wij hopen dat u er bij het college van b en w op wilt aandringen dat de arbeidsplaats van de jeugd werkster gehandhaafd blijft", zo besluit de SSSN zijn brief. SCHIEDAM In het kader van de serie „film en experiment" die geor ganiseerd wordt in samenwerking met het Goethe Instituut, wordt de film „Da Da Manifest" van Helmut Herbst vertoond op zondagmiddag 5 oktober om 15.00 uur in de aula van het Stedelijk Museum. De toe gang is gratis. Korte inhoud van de film: De film toont het dadaïsme vanaf het moment van ontstaan tot he den: de oprichting in Zurich als reaktie op de officiële kunst en de politieke verhoudingen binnen Eu ropa, de aktiviteiten van de dadaïs ten wat publiciteit betreft en de be langrijkste tentoonstellingen be treft. Tussendoor worden intervieuws met nog in leven zijnde dada kun stenaars vertoond alsmede doku- menten die de motieven voor een toelichtingen op dada geven. SCHIEDAM - „De 27 MC is er niet alleen om slappe praatjes op té hangen. Je kunt er ook nuttig ge bruik van maken", zegt de 34-jarige Schiedamse zendamateur Aat van de Wal. Zijn mening vond zoveel weerklank bij andere zendlustigen dat een aantal 27 MC-ers in de Gorzen de koppen bij elkaar stak en besloot een telefonische hulpdienst in het leven te roepen. Die hulpdienst komt alleen bij noodgevallen in aktie. De meldin gen komen binnen op een centraal adres via de 27 MC band („de bak") of de telefoon. (In het eerste geval kontakt zoeken met de 3x3 cleaner, in het tweede gewoon 266871 draaien). „Onder noodgevallen verstaan we bijvoorbeeld vermiste kinderen", legt Aat van de Wal uit. „Niet dal hier dagelijks kinderen zoek raken, maar Schiedam Zuid is een water rijk gebied. De politie kan moeilijk alle agenten naar zo'n kind laten zoeken. Op zo'n moment komen wij in ak tie. Er zijn twintig man mobiel, die kunnen elk gewenst ogenblik ui trukken". Het gaat niet alleen om vermiste kinderen. Andere noodgevallen noemt de Hulpdienst bejaarden en gehandicapten die 's winters de straat niet op kunnen om hun bood schappen te doen. Daar ligt dan een mooie taak voor de hulpdienst, die overigens nadrukkelijk stelt dat ze geen hulpverlenende instantie is. Dus: wel bijspringen als er iemand snel naar het ziekenhuis moet wor den gebracht, maar geen bureau om psychische of sociale klachten aan te horen. „Daar zijn andere in stanties voor", zegt Van de Wal. De bij de Telefonische Hulpdienst die dus niets uitstaande heeft met de gelijknamige, eveneens in Zuid gevestigde instelling die wél geestelijke bijstand verleent aan gesloten 27 MC-ers zien zichzelf 't liefst als een soort hulptroepen voor de politie. Zo willen ze, in overleg met de poli tie, een aantal privileges verkrijgen waardoor ze bijvoorbeeld met de auto door een park mogen rijden („Als 't om een noodgeval gaat moet je er snel bij zijn"). Aat van de Wal hoopt ook dat de le den van de hulpdienst speciale legi timatiepasjes krijgen, die hen een soort politie-status geven. „Ga je bijvoorbeeld 's avonds op zoek naar een vermist kind op een bouw plaats, dan moeten ze niet denken' dat je daar aan het jatten bent. Een pasje zou in zo'n geval uitkomst bieden". De Telefonische Hulpdienst is ook 's nachts paraat. Naast de telefoon en zendbak van Van de Wal hangt een lijst met 14 namen, telefoon nummers en roepnamen. Die perso nen kunnen onmiddellijk in aktie komen. Onder hen zijn werklozen, die dus de gehele dag ter beschikking heb ben. Zelf werkt Van de Wal. „Maar voor noodgevallen ben ik natuur lijk altijd op de zaak te bereiken. Ook van daaruit kan ik de zaak coördineren". Is hij niet bereikbaar dan neemt een vervanger de leiding over. Van de Wal, weer terugkomend op zijn geliefde „bak" via welke hij al vele jaren „praat" met andere zen damateurs: „Je ziet dus dat je met de 27 MC ook goeie dingen kunt doen. Zo'n bak brengt de mensen dichter naar elkaar toe. Er ontstaat een sfeer van menselijkheid". Deze week gaan de 27 MC-ers van de Telefonische Hulpdienst met de politie over hun plannen praten. In de Lange Nieuwstraat wordt de zaak echter met enig voorbehoud gadegeslagen. „Het is natuurlijk een loffelijk in itiatief', meent de politie. „En het is zeker fijn als we een beroep op die mensen kunnen doen, bijvoorbeeld in geval van een vermist kind". „Het is ook leuk dat ze zo spontaan zijn en een nuttig doel willen nas treven. Maar aan de andere kant kunnen we natuurlijk nooit toe staan dat ze met hun auto's door parken gaan scheuren. Tegen die pasjes hebben we ook wel bezwaren. Dat zou betekenen dat sommigen op eigen houtje poli tieagent gaan spelen, en dat kan na tuurlijk niet" -A'-:'

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 37