Renovatie KetheI-Tuindorp verioopt in alle harmonie 40% minder energieverbruik Schiedam gaat besparen op openbare verlichting DE R AG De Aktuele 15 novote Prachtige schoolklokken voor echte kwaliteits Perzen waar u geen gulden teveel voor betaalt.. Stadsblad 6m64 1896 Deze week speciaal aanbevolen: Diverse modellen Afgebeeld model BIJ JUWELIER Broersvest 87 - 93 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA <3 VHUUAL. UK l utstrt isöu SCHIEDAM Hoewel de meeste stadsvernieuwingsprojecten gepaard gaan met conflicten, verloopt de reno vatie van 239 woningen in Kethel/Tuindorp in alle harmonie. Samen met de bewoners heeft de Dienst Gemeentewerken daar per wo ning de mogelijkheden doorgepraat, wat wethouder Zijdeveld (stadsontw ikkeling) donderdag bestempelde als een „charmante werkwijze". De renovatie in Kethel/Tuindorp heeft tot nu toe maar weinig belangstelling getrokken, enerzijds juist omdat er geen conflicten ontstonden, anderzijds omdat de wijk nogal geïsoleerd ligt. Dienst Gemeentewerken heeft de op knapbeurt overigens ter hand genomen op initiatief van de bewoners zelf. die in maart 1978 hun wensen per brief kenbaar maakten. Na de eerste gesprekken is het project toen opgesplitst in twee gedeelten, te weten een complex van 139 Airwo ningen en een complex van 100 Wel- chenwoningen. Zijdeveld: „Er wordt helaas nog maar weinig menslievende bouw gepleegd". MENSLIEVEND Deze woningen zijn in 1949 en 1950 gebouwd en hebben volgens wethouder Zijdeveld „een bijzondere charme". De wethouder prees de wijk om zijn liefe lijk karakter, en zei het te betreuren dat er tegenwoordig nog maar zo wei nig „menslievende woningen" worden gebouwd. Bij de opknapbeurt worden stalen ra men met dubbele beglazing aange bracht en wordt iedere huisdeur ver vangen door een hardhouten deur. De rest van het werk heeft betrekking op de ventilatie in de woningen en de isolatie daarvan, deels door steenwol vlokken tussen de spouwmuren te spuiten, deels door de buitenzijde van de huizen met isolerende platen te be timmeren. Bovendien kunnen de bewoners, als zij daar prijs op stellen, een centrale ver warming laten installeren. Deze opknapbeurt wordt uitgevoerd, aldus wethouder Zijdeveld, om de ge meentelijke woningen op een kwalita- tief verantwoord niveau te brengen. ISOLATIE Omdat de woningen in Kethel/Tuin dorp niet binnen het bestek van de en kele maanden geleden gepresenteerde Isolatienota vallen 7000 van de 10.000 gemeentelijke woningen worden volgens die nota stelselmatig van isola tie voorzien is de isolatie hier meteen bij de opknapbeurt inbegre pen. Door deze uitgebreide werkzaamheden is de huuprijs van de woningen overi gens wel verhoogd. Voor de Aireywo- ningen gaat die met gemiddeld 47 gul den per maand omhoog, voor de Wel- chenwoningen met 69 gulden. Een deel van deze huurverhoging wordt echter teruggewonnen door de verminderde stookkosten. Met het hele project, dat in juni dit jaar werd gestart en omstreeks juli volgend jaar helemaal voltooid zal zijn, is tus sen de 7 en 8 miljoen gulden gemoeid. zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag Rundertong in madeirasaus met rozijnen halve gebraden kip met compote gehakte biefstuk bonne femme stukjes varkensvlees in mexicaanse saus runderstooflapjes met aardappelpuree irish stew vis festival Koude schotels vanaf 13,50 p.p. met een min. van 4 px, gaarne één dag van te voren opgeven. HARGALAAN 2, Schiedam Telefoon 713322 Boezem weg l% I38 Rotterdam lel OIO I406I9 Freem kspLuü» 9 Rotterdam HilleRersberx Iel OIO 187700 Rubensplein 12 Schiedam Iel OIO-26I97S Verantwoordelijk voor de plannenmakerij: de hereti Eikenbroek (ONS), Sch eres (wethouder), van Willigen (directeur ONS) en Broeders (O S). SCHIEDAM De gemeente wil In de toekomst drastisch gaan besparen op de openbare verlichting. Geleidelijk aan zullen alle straatlantaarns in de stad worden vervangen door lichtbron nen die minder energie verbruiken. Mede door de aanschaf van iets goed kopere en bovendien duurzamer mate rialen denkt Schiedam gemiddeld 40% op de gemeentelijke elektriciteitsreke ning te kunnen besparen. Het Nieuwe ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te s-Gravenhage d d 30 juli 79 onder nr 78/1979 KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Pnve 010-261270 P K Verheugd telefoon 010-732877 Pnve 010 706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER J Huigen Telefoon 010-732877 Privé 010-745705 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE Adri Boer Peter de Lange E'ndredaktie Ruud van rlouwelingen Telefoon 010-344281 Pnve 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES P J Hovingh telefoon 015 124331 toestel 35 privé 01807 18513 BEZORGING Indien deze krant niet bij u bezoigd wordt verzoeken wi| u 010-153874 te bellen Deze plannen werden woensdag be kend gemaakt op een persconferentie door wethouder Scheeres. die bij deze gelegenheid de nota „Energiebesparing op de openbare verlichting" presen teerde. De nota is opgesteld door de Openbare Nutsbedrijven. PROEVEN Aan deze nota is gewerkt sinds de energiecrisis in 1973, en het stuk heeft, zoals de wethouder zei, „zijn schaduw al vooruit geworpen in voorbije begro tingsbehandelingen". Dat het stuk zo lang op zich heeft laten wachten is een gevolg van de voorzich tigheid waarmee de zaak door de Nutsbedrijven en gemeente is aange pakt. aldus de wethouder. Voordat de nota openbaar werd ge maakt werden op diverse plaatsen in de stad eerst proeven genomen die de energiebesparende maatregelen op hun juiste waarde toesten. Die proeven zijn gunstig uitgevallen. In geen van de gevallen waar met de nieu we verlichting werd geëxperimenteerd (onder andere de Borodinlaan, straten in Woudhoek Zuid-west. de Rotter- damsedijk, de Dam en de Van Heek straat) werd door bewoners geklaagd over een onaangename vermindering van de straatverlichting. NATRIUM De proefnemingen betreffen voorna melijk het omschakelen van de be staande verlichting naar het gebruik van lagedruk natriumlampen. Verlichting met lagedruk natriumlam pen betekent niet alleen een laag ener gieverbruik maar ook de grootste vei ligheid voor de weggebruiker. Het uit gestraalde licht vergemakkelijkt na melijk ook het zien. ook onder zware weersomstandigheden. Komt de veiligheid door de nieuwe ver lichting niet in het geding, ook de „sfeer" heeft onder de nieuwe natrium lampen niet te lijden. De lampen stra len een gelig licht uil dat. zo bleek uil Teakties van de bewoners in de proef gebieden, best als gezellig wordt erva ren. In sommige gevallen betekent de in stallatie van de nieuwe verlichting meer dan een halvering van het vermo gen. Zo komen op plaatsen waar een verlichting van 80 Watt gebruikelijk was. nu lampen met een vermogen van 18tot 35 Watt, die vaak nog meer licht uitstralen ook. MODELLEN De te kiezen verlichting hangt af van de plaats waar die moet komen: voet- of fietspaden kunnen doorgaans met minder licht toe dan drukke verkeers straten en winkelstraten. De Nutsbedrijven kunnen daarbij bo vendien kiezen uit een zestal arma tuurmodellen, waarbij als regel geldt dat ze moeten passen bij de architec tuur van de omgeving. Langzaam aan zal de verlichting van de hele stad op de nieuwe lampen wor den overgeschakeld. In nieuwe stads wijken wordt onmiddellijk met de aan leg daarvan begonnen, terwijl de oude re stadsgedeelten aan de beurt komen als de verlichting daar aan vervanging toe is. Op die manier zijn er geen extra inve steringen met het plan gemoeid en is het profijt van de besparingen opti maal. Voorbeeld van de nieuwe „koffer" armatuur, die op sommige plaatsen in SChle- dam al in gebruik is. SCHIEDAM —Twee weken geleden werd de populaire maar ille gale radiozender Radio Boemerang door een gezamenlijke aktie van PTT en politie uit de lucht geplukt. Daarmee kwam tevens een einde aan de wekelijkse uitzending van De Aktuele 15, anders gezegd de top 15 van Schiedam, sa mengesteld aan de hand van gegevens van 5 Schiedamse platen winkels. Al is Radio Boemerang (nog) niet terug in de ether, de Top 15 be staat nog steeds, zij het voorlopig alleen op papier. Hier volgt Schiedams eigen hitparade van deze week: 5 weken 2 weken 4 weken nieuw nieuw 2 weken One day I'll fly away - Randy Crawford Anak - Freddie Aguilar Master Blaster - Stevie Wonder Woman in love - Barbra Streisand Don't stand so close to me - The Police Give me the night - George Benson 11 weken The winner takes it all - Abba 2 weken Oops up side your head - The Gap Band Some broken hearts never mend - Telly Savalas Meisje, ik ben een zeeman - New Four Use it up and wear it out - Odessey What you're proposing - Status Quo De vogeltjesdans - De Electronica's Give me back my love - Maywood The Wanderer - Donna Summer De Hollandstalige top 3 1 (1) 4 weken Meisje, ik ben een zeeman - New Four 2 (3) 2 weken De mijnwerker - De Havenzangers 3 nieuw Ver in den vreemde - De Sunstreams 1(1) 2(4) 3(3) 4 5 6(9) 7(5) 8(7) 9 nieuw 10 (15) 4 weken 11 (2) 6 weken 12 nieuw 13 nieuw 14 nieuw 15 nieuw

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 3