Rogier van Egmond wint „Irene" schaaktoernooi ZAALVOETBAL TAFELVOETBAL VIER GROEPEN Groep één Groep twee. Groep vier HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 18 WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 Zaterdag was damclub Alblasser- dam te gast bij Schiedam. Een ploeg met namen van reputatie. Spelers als Cees Bakker, Cees Rij kaart en Teus van Es staan er ieder jaar weer borg voor dat Alblasser- dam menig punt vergaart. Daartegenover stond een Schie- damse ploeg met drie invallers. Ge lukkig kan Schiedam putten uit een arsenaal van spelers die hun sporen reeds hebben verdiend, zodat niet echt van een verzwakking kan wor den gesproken. Niettemin werd de ontmoeting met enige bezorgdheid tegemoet gezien. De Schiedammers moesten bewij zen dat zij niet boven hun stand le ven door de goede resultaten in de voorgaande wedstrijden. Er werd dan ook zeer gespannen, maar ook geladen, aan de wedstrijd begon nen. Na drie uur spelen zag het er naar uit dat onze stadgenoten een neder laag tegemoet gingen. Door een af grijselijke blunder kwam Jan van Stigt Thans een schijf achter en bracht daarmede de eerste nul op het scorebord. Het duurde geruime tijd voordat de volgende beslissingen vielen. Door een betere beheersing van het eindspel kwam een aantal Sehie- dammers in het voordeel, echter in eerste instantie zonder enig resul taat. Piet Bastiaanse kwam een zet te kort óm te winnen, terwij Leo Mous, overigens geholpen door zijn tegenstander, de aanwezige winst niet voor het bord wist te vinden. Ook Peter Lansbergen had een kansrijk eindspel, maar meer dan remise zat er niet in. De partijen van Leen Lijklema, Rob van Eijk, Wim Vrijland en Sjaak Prins eindigden eveneens on beslist. De ommekeer werd ingeluid door Ron Heusdens. Een fantastische overwinning wist hij te boeken op Cees Rijkaart. Met drie dammen op het bord maakte hij zijn tegenstander zo moeilijk, dat deze, mede gedwongen door de klok, de punten moest inleveren. Het klapstuk kwam op naam van Huib de Waard. Een gemaakte fout in het middenspel werd door hem vakkundig uitgebuit, waardoor een standaard overmachtseindspel op het bord kwam. Eerst na zes(!) uur spelen capitu leerde zijn tegenstander, waarmede de punten in Schiedam bleven. Met deze zwaar bevochte overwinning staat Schiedam op een gedeelde eerste plaats. Een resultaat waarop vóór de competitie alleen maar ge hoopt kon worden. Ook het tweede team moest met een aantal invallers aantreden. De strijd tegen Charlois werd daar door ongelijk en Schiedam werd dan ook met een 10-6 nederlaag naar huis gestuurd. Het derde team zette haar overwinningen-reeks voort. Het slachtoffer werd nu Hel- levoetsluis. Hellevoetsluis. BINGO Vanavond wordt er weer een bingo avond gehouden in het gebouw voor Chr. Sociale belangen aan de Lange Haven 73. Zoals alle voorgaande zal de op brengst weer geheel ten goede ko men aan de invaliden sportvereni ging De Ooievaars. De zaal gaat open om zeven uur en om acht uur precies zal het eerste nummer wor den afgeroepen. In de zaalvoetbalcompetitie was er voor maandagavond maar een be scheiden programma voor de Schiedamse teams. Van de 25 stan daardteams kwamen er maar ne gen binnen de lijnen. URSUSDHZ Ursus had maar weining moeite met DHZ. Bij de rust hadden de Sc%iedammers al een 3-0 voors prong door doelpunten van Wim Huigen tweemaal en Cees Dontje. In de tweede helft zorgde Henk Verwey met twee treffers voor de 5- 0 overwinning. SFC—EXCELSIOR R In de eerste helft vlotte het nog niet zo best bij SFC en de rust kwam dan ook met een magere 1-0 voors prong door een doelpunt van Rinie Broere. In de tweede helft maakte Henk Of- fenberg 2-0 voordat de Rotterdam mers konden tegenscoren. Rinie Broere, Henk Offenberg en Jan Liekendiek zorgden er toen voor dat de ploeg van coach Willem de Haas op 5-1 kwam. In de slotfase liet de uitstekend in vorm zijnde SFC doelman Willem Krebers zich verrassen en kon Ex celsior de eindstand op 5-2 brengen. SVDPW—NRC/OMMOORD SVDPW heeft door eigen schuld een 2-0 voorsprong verspeeld en een 2-5 nederlaag onnodig geleden. Bennie van der Spoel en Piet Krij- nen hadden hun ploeg op een con- fortabele voorsprong gezet. Toen daarna Hennie Bras de bal wat knullig verspeelde konden de Rotterdammers daar dankbaar van profiteren, 2-1. SVDPW ging daarna wat zenuwachtig spelen en toen een Ommoord speler door twee man aangevallen werd leverde dit een strafschop op. Deze leverde een doelpunt op zodat het weer gelijk was. Nog voor rust kwam SVDPW p achterstand 2-3. In de twede helft beging SVDPW doelman Robbie Beining een sli ding én leverde hem terecht een strafschop op. De jonge Schie damse doelman was het er niet mee eens en leverde commentaar op de leiding. Voor deze daad moest hij voor twee minuten naar de strafbank. Bennie van de Berg kwam in doel maar kon de strafschop niet stoppen, 2-4. SVDPW geraakte geheel de kluts kwijt en NRC/Ommoord profi teerde daar dankbaar van en bracht de eindstand op 2-5 en dit was tevens de eerste nederlaag voor SVDPW. SCHIEDAM—DEH Schiedam mocht na lange tijd weer eens het zoet der overwinning proe ven. Warner Timmer öpende de score maar kort daarna kwamen de ploeg6n weer naast elkaar. Eef Krabbendam driemaal en Chris Jongman zorgden voor een 5-1 rust stand. In de tweede helft ging het nog steeds goed met de Schiedammers en Eef Krabbendam had met twee treffers in de tweede helft een groot aandeel in deze hoge score. Joop Krommenhoek en Chris Jongman waren verantwoordelijk voor de 9-4 overwinning. GASSVDBR De gemeente-ambtenaren Schie dam, die dit seizoen voor het eerst in competitieverband uitkomen, schijnen regelrecht op een ere plaats af te stevenen. De Rotterdamse brandweer kon de overwinningenreeks van GAS niet stuiten en leed een verdiende 8-0 nederlaag. Ron Gunneweg, Koos Batenburg en tweemaal Martin van Oortmersen hadden bij de rust al 4- 0 op het bord laten zetten. Ook na de rust was er geen vuiltje aan de lucht voor de Schiedamse ambtenaren en met doelpunten van Ron Gunneweg, Martin van Oort mersen, Hans van Loon en Harry Jansson werd een 8-0 overwinning bereikt. Bert Steenbergen in het doel bij GAS had een erg gemakke lijke avond. HET NOORDENFCN'66 FC Nieuwland heeft ook de vijfde competitiewedstrijd in winst omge zet. De ploeg heeft nu het maximale van tien punten bereikt. Ger Gou weleeuw opende met twee doelpun ten alvorens Het Noorden kon tegenscoren. Rob Hoogstad bracht de rust op 3-1. Peter Friedericht maakte 4-1 en toen werd er om beurten gedoel punt en kwam het einde met een verdiende 6-3 overwinning voor FCN'66. UITSLAGEN ODI-DHS 1-1, TOGRGTB 2-5, Het NoordenFCN'66 3-6, Ur sus—DHZ 5-0, SFC—Excelsior R 5- 2, SVDPWNRC/Ommoord 2-5, SPSV-DJS 2-4, GASSVDBR 8-0 en Schiedam—DEH 9-4. TAFELTENNIS Tegen Centrum 2 hebben de tafel tennissers van SIS De Ooievaars geducht afgerekend. In een uitwed strijd werd er met 2-8 gewonnen. Ondanks deze grote overwinning is er verwoed om de punten gestre den. Dit blijkt ook uit de vele par tijen, die eerst na verlengingen of in drie games werden beslist. Na de inzinking van de vorige week, een 8-2 nederlaag, verscheen er nu een herboren team. Waarschijnlijk zijn er harde woorden gekraakt, die nu in deze wedstrijd hun uitwerking hadden. Met verrassend goed spel bouwden De Ooievaars nu zorgvuldig een 0-6 voorsprong op, alvorens de tegen standers in staat waren om ook een partij winnend af te sluiten. John de Chatinier verrichtte weer een hattrick, terwijl Wout Peeman en Mar Chomette ieder tweemaal triomfeerden. De enige nederlaag leden ze allebei- tegen de sterk spelende v. d. Poort. Ook het dubbelspel leverde voor de Schiedammers een overwinning op. Zowel de eerste als de tweede game werden in de extra verlengingen met 20-22 door John du Chatinier en Mare Chomette gewonnen. Hierin speelde Mare Chomette een glansrol, die zorgvuldig zijn kansen afwachtte om dan doeltreffend de zaak af te ronden. Het is de Bond dan ook niet ont gaan, dat deze speler, vorig jaar Schiedams kampioen en met een hoog percentage de kompetitie af sloot, hem te moeten selecteren in het Rotterdams team. Samen met G. Jacobs (Pitt'75) en J. v.d. Palm (Amroba), komen zij uit in de stede- nontmoeting tegen Utrecht. Dit evenement vindt a.s. zondag plaats in het nieuwe tafelcentrumz tafel- tenniscentrum aan de Westkousdijk 2 te Rotterdam om 12.00 uur. BASKETBAL Ook het afgelopen weekend hebben de eerste teams van de basket balvereniging Juventus geen over winning kunnen boeken. Het da mesteam trad thuis aan, in de sporthal Margriet, tegen de tweede ere-divisie degradant JRC Boxtel. Door een slechte trainingsopkomst starte trainer/coach Frits Spaak met een basisteam zonder lengte. Boxtel profiteerde daar goed van en in de rebound werd Juvemtus direct al geklopt. Na wat wissels leek het Schiedamse team terug te gaan komen en na 18 minuten was de achterstand nog maar drie punten 22-25. In de laat ste minuten van de eerste helft speelde Juventus echter te slordig en weer was het Boxtel dat daar knap van profiteerde, ruststand 22- 33. In de tweede helft een indentiek beeld. Boxtel liep snel uit naar 28- 47. Toen kwamen de Schiedamse dames weer terug en wisten zowaar in teiopen tot 48-50, maar konden de nederlaag toch niet meer ont gaan, eindstand 50-57. Topscores voor Juventus waren: Tineke Kou mans 18 en Jenny de Visser 10 pun ten. Ook de heren van Juventus speel den thuis tegen het Rotterdamse Lakers. De jonge Schiedamse ploeg starte knap en hadden na vijf minu ten al een 11-2 voorsprong. Halver wege de eerste helft was de stand gelijk 20-20, maar Juventus kon toch gaan rusten met een 46-37 voorsprong bij de rust. Na de thee hield Juventus de voors prong lange tijd vast en het werd steeds spannender toen de stand 73- 73 werd. Om beurten kwamen de ploegen met één punt voor te staan, maar uiteindelijk was Lakers de ge lukkige door met 84-85 te winnen. De topscores van Juventus waren: Jan Koumans 24, Harry Sluimer 15 en Gert Jan van Dijk met 14 pun ten. Vrijdag is de competitie van de ta felvoetbalvereniging Rijnmond weer van start gegaan. Dit seizoen is gestart met een divisie van 15 spelers en de competitie is onder verdeeld in vier perioden. De vier periodewinnaars gaan te gen elkaar spelen in een nacompeti- tie om uit te maken wie er periode kampioen wordt. De uitslagen wa ren: Van Os-Kokje 7-0, Smit-Bas- tiaanse 5-0, Ossewaarde-Busscher 1-4, Dolstra-Stoop jr. 1-9, Ling Tobé 0-9, Dolstra-Smit 0-6 en Vos-Stoop sr. 0-7. BOKSEN Tijdens internationale bokswed strijden te Kalken in België zijn de leden van de Schiedamse Boks Ver eniging De Haan tot uitstekende re sultaten gekomen. Twee junioren boksten hun eerste internationale wedstrijd. Yavosz Yeyin won in de tweede ronde van Conynk door K.O. Ha rold Roomer won na drie ronden op punten van de Belg Meganck. Go mez Monteiro kreeg de goed ge vulde zaal op zijn hand door zijn vele schijnbewegingen. Ook hij werd verdiend winnaar op punten tegen Pitters uit Gent. KORFBAL Het korfbalteam van Succes heeft de strijd tegen mede-kampioens- candidaat Unicum met 8-6 gewon nen. Jolanda van der Kuil opende de score al na drie minuten. Daarna kwam er even een inzinking bij het Schiedamse team en Unicum kwam op een 1-2 voorsprong. Peter van de Zouwen maakte met een strafworp weer gelijk 2-2. Via 3- 3 kwam Succes weer op voorsprong 4-3 door Kees Jonkman maar Uni cum zag toch kans om bij de rust een 4-5 voorsprong te nemen. Paula de Geus maakte gelijk en Cockie de Waas bracht Succes op een 6-5 voorsprong. Unicum gaf zich niet gewonnen en wist toch weer naast Succes te komen 6-6. In de laatste fase van de strijd kreeg Succes terecht twee strafwor- pen achter elkaar van de goed lei dende scheidsrechter Kerklaan en Kees Jonkman liet dit buitenkansje niet onbenut en tilde zijn ploeg naar een 8-6 overwinning, dat nu zeven punten uit vier wedstrijden heeft. Rogier van Egmond werd toernooiwinnaat en krijgt hier de prijs uitge reikt door de vice-voorzitter van de sportraad Arie Verlinde en organisa tor Rob Lutz. SCHIEDAM Zaterdag vond in gebouw Irene aan de Nieuwe Ha ven voor de tweede maal het Irene schaaktoernooi plaats. Organisato risch waren er enkele kleine ver schillen ten opzichte van vorig jaar. Het principe bleef echter het zelfde, namelijk een sterk bezet toernooi. Ditmaal speelden er een aantal kampioenen mee onder andere Coen Stehouwer kampioen van de Rotterdamse Schaak Bond, Mario van Kleef kampioen van Schiedam 1980, Gert Timmerman RSB kam pioen 1979 en Maurice Smits Schie dams kampioen 1979. Tevens gaven er een aantal promi nente schaaksters acte de présence zoals Corrie Vreeken, tweede op de Nederlandse damesranglijst en daarbij nog voorzitster van het Rotterdamse Volmac en Cochita Pluymert die zevende op de dames ranglijst staat. Het toernooi werd geopend door burgemeester John te Loo. Hij gaf de spelers een goede raad mee met een citaat van Edgar Allan Poe: „Degene die wint is meestal niet de gene die de beste zetten doet, maar degene met het beste plan. Speel, vecht, durf, win of ga onder". Rob Lutz, eigenaar van de zaal Irene en geestelijk vader van dit toernooi, merkte op dat dit toernooi een traditie moet worden met steeds sterkere spelers. De toernooileider Gerard Radema ker verzocht de burgemeester om de openingszet te verrichten van de partij tussen Corrie Vreeken tegen Daniël 't Hart. Na deze daad overhandigde Rob Lutz Schiedams eerste burger een kunstzinnig ivoren schaakspel, waarop Te Loo bezwoer zich nu eindelijk eens het schaken eigen te maken. Onder grote hilariteit kon het toernooi toen een aanvang ne men. Er werd gestreden in vier groepen van vier spelers. Na drie ronden zou er een herverdeling komen waarbij de nummers één, twee enz. elk in een eigen groep de onder linge rangorde zouden bepalen. In de finalegroep voor de eerste tot en met de vierde plaats zaten: Cor de Zwart, Coen Stehouwer, Jos Vosselman en Rogier van Egmond. Het in de finale behaalde aantal punten zou de beslissing brengen. De twee kanshebbers, Van Egmond en Stehouwer, speelden in de eerste ronde tegen elkaar. Bij verlies was men uitgeschakeld. Met deze ge dachte in het achterhoofd gegrift kwam men snel tot remisie. Zowel Stehouwer als Van Egmond won nen in de tweede ronde, zodat de laatste derde ronde beslissend was. Stehouwer remiseerde al snel met Vosselman dit omdat hij zag dat zijn grote concurrent Rogier van Egmond verloren stond tegen Cor de Zwart, die nog geen enkel punt had weten te bemachtigen in de fi naleronden. Echter het lot besliste anders. Door dat Cor de Zwart een onregelmen- taire zet deed, ging de overwinning alsnog naar Rogier van Egmond die, zodoende op een wat gelukkige wijze, toernooiwinnaar werd. De eindrangschikking was: 1. Rogier van Egmond 2 1/2 punt 2. Coen Stehouwer 2 punten 3. Jan Vosselman 1 1/2 punt 4. Cor de Zwart 0 punten 5. Gert Timmerman 3 punten 6. Ton Luchtmeyer 1 punt 7. Corrie Vreeken 1 punt 8. Maurice Smits 1 punt Groep drie. 9. Brank Balenovio 2 1/2 punt 10. Daniël 't Hart 2 punten 11. Jan Vleggeert lpunt 12. Cochita Pluymert 1/2 punt 13. Arthur Schuering 2 punten 14. Frans Koevermans 2 punten 15. Joop Huyzer 1 punt 16. Mario van Kleef 1 punt De prijsuitreiking was een vrij culi naire bezigheid en geschiedde namelijk tijdens een koud buffet, aangeboden door Rob Lutz, aan spelers en de door Schaakvereni ging Schiedam geleverde organisa tors. De prijsuitreiking zelf werd verricht door Arie Verlinde als vice voorzitter van de Schiedamse Sportraad. Aan het slot dankte toernooileider Gerard Rademaker uit naam van alle spelers de heer Lutz voor zijn inspanningen en sprak de hoop uit dat in volgende jaren het toernooi net zo geslaagd zal zijn als dit jaar. De spelers zijn een ervaring rijker geworden en Rob Lutz een paar- deafwas. De partij tussen Coen 8tehouwer (zwart) en Rogier van Egmond (wit) was: I. d4; e6 2. c4; Pf6 3. g3; c5 4. d5; exd5 5. cxd5; d6 6. Lg2; g6 7. Pf3; Lg7 8. 0-0; 0-0 9. Pc3; a6 10. a4; Pbd7 II. Pd2; Te8 12. h3; 12. Tb8 13. Pc4; Pb6 14. Pa3; Ld7 15. a5; Pc8 16. Pc4; Lb5 17. Db3; Lxc4 18 Dxc3; b5 19. axb6; Pxb6 20. Dd3; c4 21. Dc2; Pfd7 22. Le3; Dc8 23. Tfdl; Db7 24. Ld4; Lxd4 25. Txd4; Pc5 26. Ta2; Pb 3 27. Tdl; Pc5; 28. Td4; Pb3 1/2-1/2 door herhaling van zetten. SCHIEDAMSE NOTITIE Aanstaande donderdagavond op 9 oktober gaat het klaverjassen van wijkcentrum de Bever weer van start. De kontributie is 1.— per avond. De zaal is om half acht open en we beginnen om acht uur. Het adres is: Wijkcentrum de Bever, van Beverenstraat 40, telefoon 266442.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 18