Isolatie van Tuindorp-woningen De bewoners denken méé Verleende bouwvergunningen Maak géén kosten vóórdat de woonvergunning is ontvangen Schoolsport in herfstvakantie Vrijstelling voor bouwvergunning Geen vergunning voor ligplaats Onafhankelijk Toneel in Sted. Museum AROB-bezwaar- schriftencommissie Openbare vergadering Streekmuziekschool gemeente informatie Publicatie van de gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Bureau Voorlichting Stadskantoor Emmastraat 1 Tel. 260500 De isolatiewerkzaamheden aan de 138 Ai reywoningen en 100 Welchenwoningen in Kethel-Tuindorp schieten al een heel eind in de richting. Met het werk is in juni van dit jaar gestart. Het ziet er naar uit dat de 139 Aireywoningen midden januari 1981 gereed zullen zijn en dat de Welchenwoningen me dio juli opgeleverd zullen worden. De onder supervisie van het Gemeentelijk Woningbeheer uitgevoerde werkzaamheden worden gedaan op verzoek van de bewoners die zich in 1978 tot het Gemeentelijk Woning- beheer richtten met het verzoek eens te kun nen praten over een aantal zaken betreffende de woningen en de woonomgeving. Aan de bewoners werd gevraagd wie er be langstelling had om zitting te nemen in een werkgroep. Met die werkgroep zijn twaalf vergaderingen gehouden. De werkgroep kwam tot de volgende woon- verbeteringen die zouden moeten worden uit gevoerd: vernieuwen van stalen ramen en ko zijnen door aluminium ramen en kozijnen; dubbele beglazing; vervangen van stalen ven- tilatieroosters van de meterkasten door aluminium roosters; entreedeur vervangen door een hardhouten deur; vernieuwen van de dakbedekking door het aanbrengen van dakisolatie; aanbrengen van spouwmuuriso- latie; aanbrengen van gasgestookte centrale verwarmingsinstallatie. Bij de 100 Welchenwoningen is de isolatie op de gevels aangebracht door middel van isola tieplaten. In de Welchenwoningen levert dat aan ener giebesparing 18.80 per maand op en bij de Aireywoningen 15.50. Bij de laatste soort woningen was als gevolg van de woonverbe- tering een huurverhoging van 47— per maand noodzakelijk. Bij de 100 Welchenwo ningen is dat f 69,—. Bij het Gemeentelijk Woningbeheer is men bijzonder content met de wijze waarop de bewoners hebben „mee gedacht" over de woonverbeteringen. Directeur P. Kulik: „Er zijn twaalf vergade ringen geweest met de bewoners. Die ook nog zijn voorgelicht via informatie kranten en huisbezoeken. Dat heeft bijzonder goed gewerkt." Door de gemeente Schiedam zijn in de maand augustus 1980 de volgende bouwver gunningen afgegeven. De gegevens zijn be knopt gehouden; belangstellenden die na dere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 118. P.C. van der Gaag: het vergroten van de dak kapel aan de voorzijde van de woning Lelie straat 37; fa. L. Penning: het verbouwen en vergroten van de winkel- en kantoorruimten aan Dam 24 - 26; R. van Hernen: het vergroten van de dakka pel aan de achterzijde van de woning Nieuwe Maasstraat 108a; C. Molenaar: het inwendig verbouwen van de begane grond van de woning Westfranke- landsestraat 148; A. Veer: het plaatsen van een schuur en erf- afscheiding om de tuin achter de woning Prof. Kamerlingh Onneslaan 158b; A. Muizert: het in- en uitwendig verbouwen van de woning Overschiesestraat 24b; R. de With: het inwendig verbouwen van 2 woningen Veenlantstraat 34b; A. Oechies: het vergroten van de dakkapel van de woning Oosterstraat 16; A. van Utrecht: het herbouwen van de wo ning Nieuwe Maasstraat 29; H.C. Huiskens: het in- en uitwendig verbou wen van de woning Oostsingel 80; P. Salm: het in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de woning Willem Brouwer straat 28; D. Sterrenberg: het maken van een aanbouw achter de woning Gasstraat 10; Amager B.V.: het inwendig verbouwen van een zaaltje op de 2e verdieping van de molen „De Noord", Noordvest 38; Brown Root B.V.: het plaatsen van een tijdelijke kantooraccommodatie op het ter rein Nieuwe Waterwegstraat 1; Novotel Nederland B.V.: het uitbreiden van de hotelaccommodatie (40 kamers) ten be hoeve van het bestaande hotel-restaurant No votel aan de Hargalaan 2; R.J. Kramer-Freher: het vergroten van de bovenetage van de woning Zalmstraat 22; B. van Vliet: het inwendig verbouwen van drie woningen Korte Kerkstraat 4, 6a en 6b; Stichting Pensioenfonds Bührmann-Tette- rode: het oprichten van een bedrijfspand met kantoren aan de 's -Gravelandseweg; Bondsspaarbank: het verbouwen van het winkelpand Rembrandtlaan 41; O. den Deugd: het plaatsen van dakkapel aan de achtergevel van het pand Smetanalaan 51; Dir. Chr. Scholengemeenschap „Schieland": het wijzigen van de bestaande indeling van de hal van de school aan de Nieuwe Damlaan 762. Wie bij het gemeentelijke Bureau Huisves ting aan de 's-Gravelandseweg 567 een ver zoek heeft ingediend tot het verkrijgen van «en woonvergunning, wordt aangeraden goed te letten op de volgende punten. Op een aanvraag voor een woonvergunning krijgt men meestal binnen 14 dagen na het indie nen bericht van de genomen beslissing. Wacht rustig op dit bericht! Wanneer men telefonisch navraag doet, be tekent dit een extra-belasting voor het per soneel van het Bureau Huisvesting, waar door een beslissing op het verzoek vertraagd kan worden. Huurwoning. Elk voorstel van een eigenaar of beheerder van een woning, waarin een huurder wordt voorgedragen, wordt beoor deeld aan de hand van de gemeentelijke Woonruimteverordening; deze ligt voor be langstellenden ter inzage bij het Bureau Huisvesting. Het is zeker niet zo, dat elk voor stel van een eigenaar of beheerder zal wor den goedgekeurd. Men doet er dan ook goed aan, zolang men nog geen officiële goedkeu ring heeft van het Bureau Huisvesting, om geen huurcontract te tekenen (waaraan mee stal kosten verbonden zijn), om niet te beta len voor overname van goederen en om geen goederen aan te schaffen met het oog op deze bepaalde woning. in geval van een koopwoning komt het ad vies in grote lijnen overeen met hetgeen geldt voor huurwoningen. Maar laat in elk geval in de (voorlopige) koopakte een z.g. „ontbin dende bepaling" opnemen, zodat wanneer de woonvergunning niet kan worden verleend, dit geen financiële gevolgen hoeft te hebben. Men moet in geen geval kosten maken voor dat men van het Bureau Huisvesting de offi ciële toestemming heeft ontvangen. Let op: Het betrekken van een woning zon der in het bezit te zijn van de vereiste ver gunning, is bij de wet verboden en kan uit zetting uit de woning tot gevolg hebben! In het Stedelijk Museum Schiedam wordt za terdag 18 oktober a.s. de voorstelling „Salon des Indépendants" van het Onafhankelijk Toneel geopend; de tentoonstelling duurt tot en met 27 oktober. De presentatie is een voorstelling van de akti- viteiten van het Onafhankelijk Toneel, ont plooid in 1979, en omvat twee onderdelen. „Een winkelstraat tentoongesteld" is een ex positie van 14 grote doeken met afbeeldingen van winkeletalages, geschilderd in verschil lende nederlandse steden, waaronder ook Schiedam. Het onderdeel „Een museumcol lectie verkocht" is een nieuwe aktiviteit van het Onafhankelijk Toneel, die is toegespitst op de collectie van het Stedelijk Museum. In de entreezaal van het museum is een mo biele tent geplaatst waarin twee leden van het Onafhankelijk Toneel, Gerrit Timmers en Jan Klatter, schilderijen uit de collectie na zullen schilderen en aan de bezoekers tegen een lage prijs afstaan. De heer D.W. Poot jr. heeft een bouwvergun ning gevraagd voor het vervangen van een warenhuis, gelegen aan de Groeneweg 30 te Schiedam. Dit bouwplan is in strijd met het Uitbreidingsplan in hoofdzaak „Kethel - Schiedam", volgens welk uitbreidingsplan de gronden ter plaatse bestemd zijn voor agrarische doeleinden, zodat de bouw van kassen met staand glas of met verwarmings installaties niet is toegestaan. Om de bouwvergunning te kunnen afgeven willen B en W, met gebruikmaking van arti kel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, voor de duur van 15 jaar vrijstelling verlenen van dit voorschrift van het bestem mingsplan. Het bouwplan ligt tot en met 23 oktober 1980 ter inzage op de secretarie-afde ling Openbare Werken in het Stadskantoor, 5e etage. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen tot genoemde da tum bij Burgemeester en Wethouders schriftelijke bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Op de secretarie-afdeling Algemene en Bur gerzaken in het Stadskantoor op de 2e etage ligt ter inzage het besluit van de gemeente raad van 15 september 1980 tot vaststelling van de Verordening op de AROB-bezwaar- schriftencommissie. Deze verordening is op 1 oktober 1980 in werking getreden. Het algemeen bestuur van de Streekmuziek school Nieuwe Waterweg Noord houdt een openbare vergadering op vrijdagmiddag 17 oktober om 16.00 uur in het gebouw van de school aan de Da Costastraat 26 te Vlaardin- gen. Belanghebbenden, met name aspirant-ko pers van woonschepen, wordt er op gewezen dat het praktisch uitgesloten is, zulks in ver band met het zeer beperkt aanwezig zijn van ligplaatsruimte in de gemeente Schiedam en de stringente bepalingen van het Hoogheem raadschap Delfland, dat vergunning wordt verleend tot het hebben van, het innemen of inrichten van een ligplaats voor een woon schip buiten de Westerhaven (tussen de beide bruggen), die aangewezen is als woonsche penhaven. Ook ten aanzien van de nog buiten de Wes terhaven afgemeerde schepen gelden in de meeste gevallen beperkende bepalingen in zake de mogelijkheid van overdracht van de ligplaats vergunning. Belanghebbenden wordt geadviseerd zich vóóraf in verbinding te stellen met de Haven meester, Havenstraat 6 te Schiedam, telefoon 010-268019. De Sportraad voor de gemeente Schiedam gaat, in samenwerking met de verenigingen, ook dit jaar weer proberen de jeugd een sportieve herfstvakantie te bezorgen. Op maandag 20 oktober wordt onder leiding van de Schiedamse verenigingen Schiedam, Het Zwarte Paard en Groenoord het jaar- lijk- se schoolschaaktoernooi gehouden. Nieuw dit jaar is, dat ook de leerlingen van de lagere scholen, met name van klas 5 en 6, aan dit toernooi kunnen deelnemen. Maar liefst 98 leerlingen hebben zich aangemeld. Helaas is ook dit jaar de deelname van de leerlingen van het voortgezet onderwijs te ruggelopen. Slechts 19 leerlingen hebben zich ingeschreven. Naast het schaaktoernooi wordt ook dit jaar weer een damtoernooi gehouden. Ook voor dit toernooi is deelname voor leerlingen van het lager onderwijs mogelijk. Niet minder dan 200 leerlingen hebben ingeschreven. Van het voortgezet onderwijs is de deelname mi nimaal; slechts 7 leerlingen lieten zich in schrijven. Besloten is het damtoernooi uit te smeren over twee dagen en wel op dinsdag 21 en vrij dag 24 oktober. Het geheel staat onder lei ding van de Damclub Schiedam. Het schaak- en damtoernooi wordt gehouden in de boven zaal van de Sporthal Margriet. Aanvang tel kens om 9.00 uur. Op woensdag 22 en donderdag 23 oktober wordt eveneens in de Sporthal Margriet het jaarlijkse school-microkorfbaltoernooi ge houden voor leerlingen van het lager onder wijs. Ook voor dit toernooi is de deelname weer bijzonder groot. Er zijn 18 teams voor 8 en 9-jarigen en 35 teams voor 10 jaar en ou der. Bij elkaar zullen 350 jongens en meisjes zich in de korfbalsport kunnen uitleven in een sportief samenzijn. De wedstrijdcommissie bestaat uit leden van de Schiedamse korfbalverenigingen Harga, ODI en Succes. In totaal zijn gedurende de twee korfbaldagen 18 scheidsrechters be schikbaar om de wedstrijden in goede banen te leiden en daarnaast nog mensen die op het geheel toezicht zullen houden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 10