Bondsspaarbank Schiedam: de groei is eruit Wereldspaardag 1980 ,een gebaar voor elkaar1 Schiedamse kampioenen sfeerloos gehuldigd Hogere vergoeding voor gebruik eigen fiets Steek- en schietpartij Koninklijke fietsen naar museum SCHIEDAM Het gemeen tebestuur heeft vrijdag avond voor het tweede jaar de Schiedamse sportkam pioenen gehuldigd. Kleefden er vorig jaar nog enige oneffenheden aan dit (hopelijk) jaarlijkse gebeu ren, ook nu was het in de re creatiezaal van het stads kantoor aan de Emmas- traat, nog niet zoals het we zen moet. De organiserende sportraad heeft dit waarschijnlijk ook wel ingezien en zal zich ze ker nader gaan beraden om het volgende jaar weer wij zigingen in de opzet en het protocol aan te brengen. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 15 WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 Rob van E^k,in een open toernooi kampioen van Schiedam, Schaker M. van Kleef, kampioen van Schiedam 1980 SCHIEDAM In de Fultonstraat ontstond in de nacht van vrijdag op zaterdag onenigheid. Daarbij werd een mes getrokken. Een tweetal mannen wilde in een van de woningem op bezoek gaan, doch zij bleken hier niet welkom te zijn. Twee hier aanwezige mannen raakten met de teleurgestelde be zoekers in gevecht, waarbij het mes werd getrokken. Beiden liepen steekwonden op en begaven zich op eigen gelegenheid naar de Dr. Noletstichting, waar ze ter verpleging werden opgenomen. De twee daders waren aanvanke lijk spoorloos. Een hiervan is later in zijn woning te Maassluis door de politie aangehouden, verdacht van poging tot doodslag. Nog dezelfde nacht kwam bij de po litie een melding binnen dat er ge schoten was in het woonwagen kamp aan de Schiekade. Het pistool werd gerokken bij een onderlinge ruzie waarbij overigens geen slach toffers zijn gevallen. De schutter, wiens naam bekend was, meldde zich later bij de politie. Hij wordt, hangende het onderzoek, op het hoofdbureau vastgehouden. licht te halen om dan later met de senioren te beginnen. Ook een pauze inlassen kan de sfeer hope lijk verhogen". Nu was het zo, dat een klein uur nadat de laatste afgevaardigde met een handvol vlaggetjes was vettrokken er meer bitterballen in de recreatiezaal waren, dan ver tegenwoordigers van de verenigin gen. En dit wees er duidelijk op, dat het helemaal niet gezellig was. Burgemeester John te Loo over handigde een gravure en een vlag getje aan de individuele kampioe nen. „De sportkampioenen worden nu gehuldigd, maar de vele werkers in de verenigingen mogen wij toch ze ker niet vergeten, want zij hebben er toch ook voor gezorgd dat zij dit kampioenschap konden binneha- len", zei burgemeester te Loo. Sportwethouder Herman Post hoorn overhandigde de gravure aan de verenigingskampioenen. In een vlot tempo marcheerden de afgevaardigden langs het spreek gestoelte en tijd voor applaus was er nauwelijks. INDIVIDUELE KAMPIOENEN Manus Brinkman van de Renners club Schiedam, werelkampioen bij de veteranen in St. Johan Oosten rijk en Olympisch kampioen in La Roche in België. Nico van Slobbe behaalde in de cember 1979 het Nederlands kam pioenschap van de Nederlandse Ta fel Tennis Bond. Mario van Kleef werd na een ener verend toernooi schaakkampioen van Schiedam 1980. Rob van Eijk werd in een open dam-toernooi kampioen van Schie dam. Bea Etienne vam de gymnas tiekvereniging Arma werd kam pioen van de Nederlandse Cultu rele Sportbond op vier onderdelen. De heren Van Gelderen en Smit werden bridge kampioen 1980 be haald op de zomer-bridge-instuif Schiedam. W. Bos van de Hengelsportvereni ging Schiedam e.o. werd kampioen van Schiedam maatse vis. W. C. Verhaeren van de Hengels- portverenigimg Schiedam e.o. werd karperkampioen van Schiedam. Van de autocrossclub Schiedam werden kampioen, Tjang in afde ling -A, Noorderbrug in afdeling B en Vinkenveen in afdeling C. Marcel Manuhutu van de sport school Lagerwaard werd Europees kampioen lichtgewicht Tea-Kwon- do. Leo Blanken van de sportschool Lagerwaard werd judo-kampioen zwaargewicht alle categoriën. Van de boksschool De Haan wer den kampioen Gerard Kramer, kampioen van Zuid-Holland zwaar gewicht A-klasse, Gomez Monteiro, kampioen Zuid-Holland middenge wicht B-klasse en Aad Vergouwe werd kampioen in de C-klasse. Voor hun bijzondere prestatie wer- dem gehuldigd: I. Wiekenraad wan delmars Nijmegen-Rotterdam 160 km. en Amsterdam-Tilburg 125 km. en G. J. Hattum, wandelmars Am sterdam-Tilburg 125 km. en nacht van Loon op Zand 96 km. beiden Tafeltennisser Nico van Slobbe, in december '79 kampioen van de NI 1B. SCHIEDAM De Bondsspaarbank in Schiedam gaat traditioneel op de derde dinsdag in oktober, ditmaal dus dinsdag 21 oktober, wereldspaar dag vieren. Dat betekent dat die dag van 's ochtends half negen tot 's avonds acht uur, met een pauze tussen vijf uur en half zeven, het hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat en de zeven filialen zijn geopend. In het overleg tussen de ambtena- rencentrales en minister Wiegek van Binnelandse Zaken is een ak koord bereikt over de bijstelling van de vergoeding voor het ge bruik van eigen fiets bij dienstrei zen van ambtenaren. Het huidige tarief van 4 cent per kilometer wordt met ingang van 1 januari 1981 gebracht op 5,5 cent. Er zijn ook vaste vergoedingen per maand vastgesteld en wel 14,— (voor 150 tot en met 300 km; was 10,—), 22,— (voor 301 tot en met 600 km; was f 16,en 33,(voor 601 ol meer Km; was 24,—). Bij het onderzoek naar de kosten van het gebruik van de fiets is uitgegaan van calculatiegegeven van de stich ting fiets! Stallingskosten zijn niet in de bere kening van de kllometerprijs opge nomen, omdat deze bij dienstreizen in het algemeen geen rol spelen. In individueele gevallen is vergoeding van stallingskosten als reiskosten mogelijk' Het is te verwachten dat het partikuliere bedrijfsleven voor de fietsvergoeding de ambtenaren- trend zal volgen. Het Deense fietsenmuseum in Aalestrup in het noorden van Jut land ontving een bijzondere ge- schenking: twee fietsen die hebben toebehoord aan koning Frederik en koningin lngrid van Denemarken. Ze hebben nu een plaatsje gekre gen in dit museum dat zo'n honderd fietsen uit verschillende perioden rijk is. Het oudste model stamt uit 1865. Het museum bezit verder een verza meling oude naaimachines, radio's, reken- en schrijfmachines. Wereldspaardag 1980, at in Europa dit jaar voor de 67e keer wordt ge vierd, krijgt een apart tintje mee namelijk de woorden „een gebaar voor elkaar". Een gebaar voor elkaar is een aktie die opgezet is door Unicef Neder land in samenwerking met alle Ne derlandse Bondsspaarbanken. Het doel is gelden in te zamelen ten bate van de projekten rond het dorp El Nasr in het zuiden van Egypte. Gezondheidszorg, opvoeding, wa ter, hygiënische verzorging en so ciale projekten zijn de doelen waarop Unicef zich met deze aktie concentreert. In de hal van iedere Bondsspaar bank staat dan een grote aangek lede collectebus, waarin de Bondss paarbankbezoekers hun geld kwijt kunnen. In verband met deze aktie zal wereldspaardag 1980 sober worden uitgevoerd, dus geen feestverlich ting, vlaggen en versierde kantoren. Wat wel doorgaat is het scala aan kleine attenties die voor de spaar ders beschikbaar zijn en uiteraard voor iedere bezoeker het kopje kof fie of het glaasje frisdank. De aktie „een gebaar voor elkaar" start overigens vandaag al en loopt door tot en met 31 oktober. Hoogte punt hierbij wordt bij Bondsspaar bank Schiedam de wereldspaardag op 21 oktober, ook de enige dag waarop de relatiegeschenken aan de spaarders worden uitgedeeld. Dat zo'n wereldspaardag aanslaat blijkt wel uit de bezoekcijfers. Direkteur W. van Vliet; „Gemid deld komen er op het hoofdkantoor en de zeven filialen per dag zo'n 1200 bezoekers dit is inclusief de drukke dagen aan het eind van de maand. Tijdens wereldspaardag 1979 waren er 4181 spaarders die binnen kwamen tegen 1978 4212. Economisch gaat het de Bondss paarbank Schiedam redelijk hoe wel de groei er dit jaar uit is. Direk teur Van Vliet: „Ook wij ontkomen niet aan de gevolgen van de ver minderde welvaart, hetgeen tot uit drukking komt in een afnemend spaaroverschot. In de 160 jaren dat de spaarbank bestaat, is dit vaker voorgekomen, waarna steeds weer een herstel intrad. Wij zullen dus de toekomst met optimisme blijven be zien". Hoewel de groei van het spaarte goed terugloopt neemt het aantal te behandelen posten gestadig toe. Be droeg het aantal behandelde posten over de eerste negen maanden van het vorig jaar 751.000, in dezelfde periode van dit jaar is al een aantal van 794.000 bereikt. NIEUW FILIAAL Eind van dit of begin volgend jaar zal op het adres Rembrandtlaan 42 het achtste filiaal worden geopend. Hiermee gaat volgens de heer Van Vliet een wens van de Bondsspaar bank in vervulling, omdat nu ook het uiterste westen van Schiedam een filiaal dicht bij de deur heeft. SCHIEDAMSE NOTITIE De NCVB afdeling Oud Mathe- nesse organiseert op dinsdag 21 ok tober in de benedenzaal van de Mathenesser Bogert een vergade ring. Op deze avond spreekt M. Schoenmaker over het onderwerp „Sociale wetgeving en voorzie ning". Aanvang 8 uur. Belangstel lenden! zijn van harte welkom. Het een ieder naar de zin maken blijft uiteraard heel moeilijk en dat het achtste elftal van SVDPW en het elfde van SW kampioen ge worden zijn is natuurlijk een ver dienste, maar om dit in het huldi gingsprogramma op te nemen, za gen de meesten toch niet zo zitten. Dat de sportraad de jeugd buiten de huldigingen laat is nu eenmaal hun besluit, maar het kan wel nut tig zijn om dit punt op de agenda van een vergadering te zetten. MISSCHIEN TOCH JEUGD? Een lid van de sportraad merkte vrijdag op: „Misschien is het wel mogelijk om de jeugd bijvoorbeeld vroeger op de avond voor het voet- Bea Etienne, kampioene van de Ned. Culturele Sportbond op 4 onderdelen. van de wandelsportvereniging De Schiedamse Tippelaars. TEAM KAMPIOENEN Juventus basketbal, team heren 3. SIS De Ooievaars tafeltennis eerste team. De Korenbeurs tafeltennis, dames 1 en heren 4-6-8 en 9. Volleybal Both Partners, heren 1- 2-4 en 6 en dames 1 en 4. Zwemmen SRB, damesploeg en herenploeg 4 x 50 meter vervoeren van een drenkeling en herenploeg popduiken. Schaakvereniging Het Zwarte Paard team 2. Damclub Schiedam eerste team. Korfbalvereniging ODI eerste team. Handbal UVG, damesteam 1-2 en 4 en herenteam 1 en 3. Handbal DWS, damesteam 4 en 6 en herenteam 1 en 4. ABC voetbal W Renisch, DHS tweede en zesde elftal, DRZ eerste zaalteam, Excel sior '20 tweede en vijfde elftal, HBSS vijfde elftal, FCN '66 eerste elftal, Olyópus tweede en vijfde elf tal, PPSC tweede zaalteam, SV HV Schiedam tweede elftal en soft bal heren, SFC tweede, derde en zesde elftal, SW vijfde, zevende en elfde elftal en de zaalteam één en twee. Ursus tweede em vijfde elftal, WK eerste, derde en vierde elftal.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 15