Dansavonden alleenstaanden schooltuinen Euro-Autoservice BV ervaren magazijnkracht Albertingk Thijm in „Bokken en Geiten" Teerstoof Einde seizoen programma Sinterklaas bazar UW tand in Schiedam importeert en verkoopt nieuwe Amerikaanse auto's rechtstreeks uit de States. Een progressief bedrijf. En snel groeiend. Wij hebben plaats voor een liefst bekend met de engelse taal i.v.m, bestellingen van de U.S.A. auto onderdelen. Moet na een inwerkperiode zelfstandig kunnen werken in klein teamverband. Indien u interesse hebt in deze funktie, bel of schrijf dan snel aan de direktie. SCHIEDAM Als derde to neelvereniging, aangesloten bij de Afdeling Toneel Schiedamse Gemeenschap, gaat „Alberdingk Thijm" zaterdag 18 oktober haar seizoenvoorstelling geven in gebouw Arcade. Opgevoerd wordt het blijs pel, „Bokken en Geiten" door PJ. Zonruiter. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 19 WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 SCHIEDAM Het herfstachtige weer heeft de afgelopen week al zijn intrede gedaan. Dit betekent weer een einde van een seizoen groei en bloei. Zo ook met de schoolwerktuinen. Het tuinseizoen 1980 van de schoolwerktuimen „Vijfsluizen" en „Landvreugd" is bijna afgelopen. Op 16, 17 en 18 oktober, (donder dag' vrijdag en zaterdag) zijn de laatste tuindagen voor de kimderen van de lagere scholen van de 4e, 5e en 6e klassen die aan het tuinsei zoen 1980 hebben deelgenomen. Degenen die het een heel jaar vol gehouden hebben, krijgen de laat ste dag een herinneringslimtje, uit gereikt door hun leider of leidster om 16.30 uur. Dit jaar is er door ongeveer 700 kin deren deelgenomen aam de school werktuinen. Voorts kwamen drie scholen met hun klas(sen) in school tijd naar de tuin. De kinderen heb ben naast allerlei technische zaken ook gezien hoe alles in de natuur groeit en bloeit. De kweekprodukten deden het dit jaar bijzonder goed, ondanks dat het een erg droog voorjaar was. Rode Pietjes met een doorsnede vam 12 cm. waren geen uitzonde ring. Ook de leiders em leidsters, die zich weer een heel tuinseizoen beschik baar hebben gesteld om de kinde ren weer iets te leren van het plan tenleven, hebben met veel plezier en genoegen aan het tuinseizoen deelgenomen. Ouders en overige belangstellenden zijn van harte welkom op een van de laatste tuindagen. SCHIEDAM Op donderdag 23 oktober houdt de UW een Sinter- klaasbazar in de hal van het Nolet- ziekenhuis van 's morgens tien tot 's middags vier uur. De bazar biedt volop keuze uit ge breide, gehaakte en genaaide kle ding en ook uit speelgoed. Verder zijn er te koop tafellakens, place mats en schortjes. Andere attrakties zijn popraden en -de grabbelton. Showroom: Schiedam, telefoon 010-378444 's-Gravelandseweg 408 <f~NI Zaterdags geopend. zijn besproken kom ik in aanmer king. De alleenstaanden zijn gaten- vullers". Eén en ander verhindert Piet Vis een vast programma samen te stel len. Om het driejarig bestaan te vie ren wijken hij en zijn bezoekers dit maal ook uit naar Schiedam. Daar wordt op vrijdagavond 17 ok tober een dansavond gehouden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155, aanvang acht uur. De volgende avond is Vis weer in Vlaardingen, in zaal Middelhuijse aan de Konin- ginnelaan 403, aanvang eveneens acht uur. Voor de Vlaardingse dansavond zijn ook burgemeester Kieboom en zijn echtgenote uitgenodigd. Meer informatie over de dansavon den vam Piet Vis onder telefoon 015-567066. Ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest in 1947 bracht Alberdingk Thijm het costuumstuk „Huis vol list en liefde" wat toen voor Schiedam een hele gebeurtenis was. Al sinds 1897 bespeelt „Alberdingk Thijm" het toneel van de vroegere R.K. Volksbond aan de Lange Ha ven, met slechts enkele onderbre kingen. Ze maakte deel uit van de Volksbond met tal van vakorgani saties die later de K.A.B. zou wor den. De vereniging floreerde vooral toen zo rond de eeuwwisseling de eman cipatie van de werkende bevolking in een stroomversnelling was ge raakt. UITJES Ook in Schiedam kwamen vakorga nisaties van de grond in diverse zui len. Voor de katholieke organisatie „De Volksbond" verzorgde de to neelgroep feest- en propaganda- avonden, met als hoogtepunt, het bonds-jaarfeest. De toneelzaal was dan doorgaans tot de laatste plaats bezet. In die tijd waren gratis „uitjes" maar zeldzaam. Het is moeilijk om na te gaan wat Alberdingk Thijm haar publiek in de begin jaren al zo heeft voorgezet aan drama's, kostuum stukken en kluchten. Het zijn er vele geweest. Im die tijd werden nog „tableaux Vivant" en pakkende apotheosen aan het pu bliek gepresenteerd. Om het effect hiervan te vergroten ontstak men potten bengaals vuur op het toneel wat soms leidde tot ware hoest buien en tranende ogen in de zaal. OLIENOTEN Het publiek genoot hiervan. Het leefde mee met de verdrukten in de drama's, en reageerde luidruchtig op de misdragingen van schurken. Rumoer was er dan genoeg in de zaal, waarin het publiek meegeno men olienoten kraakten en si naasappelen schilde. Het was dan de gewoonste zaak van de wereld dat de kelners mid den onder het toneelstuk lustig doorgingen met het rondbrengen van consumpties. Na de wereldoor log II maakte Alberdingk Thijm zich los van de vakbeweging om zelfstandig verder te gaan. Lang is het de gewoonte geweest kort na de jaarwisseling een toneel stuk in première te brengen. Hier mee werden dan later de nodig „uit koop-voorstellingen" gegeven, zelfs tot ver buiten Schiedam. Ook nu nog is dat bij Alberdingk Thijm het geval. REPERTOIRE Wat het repertoire betreft geeft men er de voorkeur aan te kiezen voor leuke blijspelen en zelfs kluch ten. „Onze aanhang nog steeds groot in aantal geeft er de voorkeur aan een avondje lekker te kunnen lachen. Problemen zijn er genoeg op de wereld, vandaar dat we er naar streven, mensen die naar ons komen kijken en luisteren, een vro lijke avond te bezorgen", aldus re gisseur Jac van Haasteren. Als jongen stond hij reeds op het toneel bij uitvoeringen van dit Al berdingk Thijm. De toegangsprijs voor „Bokken en Geiten" bedraagt 5,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij A. M. E. de Kaper, Burg. van Haarenlaan 1318, tel. 260760 (overdag) en 's avonds 712754. Alsmede bij L. van der Horst, Cort v.d. Lindenlaan 17, tel. 701499. Indien nog voorradig tijdens het plaatsbespreken, vrijdag 17 okto ber in gebouw Arcade van 19.00 tot 19.30 uur. Zoals gebruikelijk is er bal na. SCHIEDAM Zoldertheater De Teerstoof brengt op vrijdag 17 en za terdag 18 oktober de winnares van de Pisuisseprijs en de Zilveren Harp, Nel- leke Burg, die een one-woman show verzorgt met begeleiding van het com bo van Henk Sprengers. Nelleke Burg zingt, persifleert, imiteert en brengt onverwachte beroemde gas ten op het podium. Haar show begint om negen uur en de toegang bedraagt 14 gulden (CJP-Pas 65 elf gulden). Het volgende weekeinde staan Delia Bosiers en Ben van der Linden op de planken van De Teerstoof. De Vlaamse zangeres Delia vertolkt door haar zelf geschreven „luisterliedjes" terwijl Van der Linden, eerder begeleidingsman van Fons Jansen, de piano bespeelt. Deze nieuwe Teerstoof-attraktie begint eveneens om negen uur en de prijs voor de voorstellingen bedraagt tien gulden (CJP-Pas 65 zevenvijftig). „Het gebroken monsterhart" is de titel van het kinderprogramma voor zater dag 18 oktober dat wordt verzorgd GEBOREN Cindy, d.v. Oomen-Stigter. Michel, z.v. Rademaker-de Ruiter. Songül, d.v. Kirilmaz-Ekmekcci. Susanna M., d.v. Hamerslag-van Lingen. Bernard J„ z.v. Odenkirchen-van Kan. Jeroen, z.v. Vellekoop-Koppeschaar. Sonja, d.v. Kooiman-Veldhuis. Marieke, d.v. Van Leeuwen-Winkes. Derya, d.v. Cinar-Taskin. Silvie, d.v. Zebel-van Munster. Desirée, d.v. Struijs-Schra. Charlotte, d.v. Hofman-Nobel. Fleur, d.v. Hoogendam-Cornet. Wesley, d.v. de Wolff-van Loon. Carolina F., d.v. Fokkenrood-van Stijn. Matthijs J„ z.v. De Koning-van Kem pen. Noortje M., d.v. Pannebakker-Linder- hof. Edwin A., z.v. Moewis-Visser. Natascha D„ d.v. Koornneef-Burghout. Sylvia M., d.v. Zipp-Schipper. Sjoerd C., z.v. de Jong-Gilden. ONDERTROUWD M. Busscher. 24 jr. en A. M. de Gids, 22 jr.; J. W. van Hutten, 22 jr. en M. H. van Gelderen, 21 jr.; J. P. A. de Jong, 29 jr. en L. de Ruiter, 32 jr.; D. M. Klaasse, 26 jr. en C. M. Veringmeier, 25 jr.; H. Stomphorst, 29 jr. en Y. W. C. Schoon- brood, 24 jr.; L. van Veen, 23 jr. en D. Paetzold, 25 jr.; A. J. Wetsteijn, 21 jr. en H. C. Noordijk, 20 jr.; J. W. A. van Zijl, 21 jr. en E. C. Prins, 18 jr. GETROUWD A. J. Hunter, 24 jr. en K. Bossema, 27 jr.;G. A. H. M. van Nielen, 22 jr. en M. A. A. Olsthoorn, 21 jr.; T. H. Schuit man, 28 jr. en R. A. Winsrich, 17 jr.; C. J. Burghout, 41 jr. en H. van Scheepen, 26 jr.; W. J. de Wit, 24 jr. en A. H. van Dijke, 20 jr.; P. M. van Potten, 23 jr. en C. E. Voorburg, 20 jr.; P. H. Schipper, 24 jr. en M. A. Leijssen, 21 jr. OVERLEDEN J. Rijkes, man, 54 jr.; J. van Diggelen, man, 71 jr.; A. F. Kloek, vr., geh.gew. met P. van der Waal, 91 jr.; J. G. Ver boom, man, 82 jr.; P. van der Velde, man, 61 jr.; A. Leliveld, man, 60 jr.; A. G. Haagberg, vr., geh.gew. met A. J. van der Meer, 81 jr.; J. W. Voogdt, man, 93 jr.; G. de Raaf, vr„ geh.gew. met C. Warnaar, 84 jr.; C. van Hoek, man, 73 jr.; Sijem, vr., geh. gew. met T. H. C." Versteegh, 51 jr. M. E. van Balen, vr., geh.gew. met I. C. Reedijk, 89 jr.; F. Seij, man, 71 jr.; J. van Meurs, man, 84 jr.; J. van den Bos, man, 56 jr.; A. van der Valk, vr., geh.gew. met A. Hoogvliet, 89 jr.; H. van Dijke, man, 81 jr. SCHIEDAM/VLAARDINGEN De Delftenaar Piet Vis organiseert al enkele jaren dansavonden voor alleemstaanden. Drie jaar geleden begon hij daarmee in Vlaardingen in eem zaaltje van café „De Lijn draaier". In die drie jaar is het aantal bezoe kers gestaag gegroeid. Volgens Vis voorzagen zijn gezelligheidsavon den duidelijk in een behoefte. Veel mensen deden er nieuwe kennissen of vrienden op, en een enkele keer vloeide er zelfs een huwelijk uit voort. Vis wil dan ook met zijn initiatief doorgaan, al heeft hij de indruk dat de gemeente Vlaardingen het hem wel moeilijk maakt. „Na drie jaar heb ik nog steeds geen vaste zaalruimte", klaagt hij,. Alleen voor avonden die nog niet door het poppentheater Ej-Ej van Da- miet van Dalsum. Korte inhoud: dat er ook lieve mon sters bestaan is een doorn in het oog van de slechte fladdertong. Zij laat haar helper, de zwarte springer, het ge heim van het lieve monster spelen. De voorstelling begint om half drie en de prijs is drievijftig. Zelfde prijs en zelfde aanvangstijd gel den voor de daarop volgende zaterdag 25 oktober, als het poppentheater Belle PSSS van Lucia Sies de Schiedamse kinderen komen verrassen met „Spie gelscherven". Reservering maandag t/m vrijdag via het VVV kantoor, tel. 266000; vrijdag avond en zaterdag via het theater, tel. 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk tot een kwartier voor de voorstelling afgehaald te z(jn bij de kassa. Voor kaarten die via het VW z^jn ge reserveerd moet vjjftig cent extra bere kend worden. Nelleke Burg.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 19