Lentefeest" uit varen Hotelschip Regina Rhemi zet koers naar de zon! werkloosheid stijgt verder Werkweek gericht op Schiedam Bende van drie Rotterdammers in kraag gevat 99 SCHIEDAM/VLAARDINGEN/MAASSLUIS - De werk loosheid in de regio blijft stijgen. Vooral jongeren, vrou wen en buitenlandse werknemers kunnen nog maar moei lijk een betrekking vinden. Ten opzichte van vorig jaar september is de werkloosheid met niet minder dan 500 personen gestegen. In de sectoren handel, kantoor en ongeschoold personeel loopt de vraag sterk terug. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 35 WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 Zo helpen we elkaar Dit valt af te leiden uit het stem- mingsbericht over september 1980, dat deze week werd gepubliceerd door directeur J. A. van Lent van het gewestelijke arbeidsbureau voor de Nieuwe Waterweg Noord. Uit de cijfers blijkt dat de werk loosheid sinds augustus dit jaar met wederom 75 personen is toege nomen (34 mannen en 41 vrouwen). Het percentage werkloze mannen bedraagt momenteel 3,3% (wat een stijging betekent van 0,1%). Ook de vraag naar personeel daalde ver der. De werkloosheid onder de school verlaters loopt in slechts geringe mate terug. Het totaal aantal jeug dige werklozen tot 23 jaar blijft echter onrustbarend stijgen. In Schiedam staan nu al bijna 1400 mensen als zonder betrekking gere gistreerd, terwijl het Vlaardingse cijfer gevaarlijk dicht de 1100 na dert.- Maassluis telde eind septem ber 411 geregistreerde werklozen. Bekijkt men de arbeidssituatie per bedrijfstak dan ziet het overzicht er als volgt uit: BOUWNIJVERHEID Het aanbod van personeel daalde, mede door het goede najaarsweer van 141 naar 135 (min 6). In septem ber 1979 bedroeg het aantal werk loze bouwvakkers 65. De vraag naar bouwpersoneel daalde van 69 naar 38. METAALPERSONEEL Het aanbod van personeel in de me taal is gedaald van 354 naar 333 (min 21). De vraag naar personeel steeg van 649 naar 681 (plus 32). In de metaalnijverheid blijft de ar beidsmarkt zeer krap. Voor vele be drijven is er sprake van het nauwe lijks kunnen'verwerken van de op drachten i.v.m. gebrek aan gekwali ficeerd personeel. SCHIEDAM Na het op heter daad betrappen van de drie Rotter dammers bij een poging tot inbraak in een pand aan de Gustoweg is klaarheid gekomen in een grote reeks diefstallen die zijn gepleegd in de periode van maart tot septem ber. Deze inbraken leverden het trio een buit op lei waarde van bijna ander- respektievelijk in Arnhem en Nij megen vam boord. Bij fraai herfstweer bereikte het schip zondag Düsseldorf, om maan dag koers te zetten naar Remagen. Gisteren was het punt van over nachting Boppard en daarna Co- chem. Hier wordt de Rijn verlaten om via de Moezel het einddoel Keulen te bereiken. Vrijdag wordt de steven gewend en aanvaardt het schip de terugreis, met als einddoel Schie dam waar het om 20.00 uur hoopt te kunnen afmeren. ALLES WEL Via de boordtelefoon meldde giste rochtend Rietje Konings dat alles wel was aan boord van de Regina Rhemi. „Iedereen geniet van het fraaie her fstweer en de stemming aan boord is opperbest. Geen enkel probleem en we komen allemaal zwaarder thuis dan bij het vertrek, want het eten aan boord is grandioos", aldus Rietje Konings. Ze bracht langs deze weg de groe ten over aan de familieleden van de vakantiegangers. Zij hoopt ook dat vrijdagavond deze familieleden in groten getale bij de terugkeer aan het Hoofd aamwezig zullen zijn met de gebruikelijke bloemen. Wenselijk is het dat familieleden met eigen vervoer helpen bij de de- barcatie. Laatste bijzonderheid: aan boord mag niet gerookt wor den. Dit leidde bij het vertrek tot problemen voor emkele opvaren den HANDELSPERSONEEL Het aanbod van handelspersoneel steeg van 457 naar 472 (plus 15). De vraag naar handelspersoneel daalde van 34 naar 25. De aanslui ting tussen vraag en aanbod in deze arbeidsdeelmarkt is volslagen zoek.aSLl KANTOORPERSONEEL Het aanbod in de kantoorsector steeg van 430 naar 464 (plus 34); 191 mannen en 273 vrouwen zijn thans werkloos. De vraag naar personeel steeg van 81 naar 96. Ondanks het grote aanbod van per soneel in de kantoorsector is het voor het bedrijfsleven niet ge makkelijk geschikt personeel te vinden. De aanstellingseisen liggen o.a. qua vooropleiding op een tame lijk hoog niveau (minimaal mavo- /havo). Herfstactiviteit van het Lentefeest. halve ton. In Schiedam ledigde het drietal de brandkast van Van Heelsbergen B.V. wat 5500, opleverde. Meegenomen werden te vens 30 bontjassen, gezamenlijke waarde 10.000, In samenwerking met de politie van Delft en Rotterdam kwamen nog 19 andere inbraken aan het licht. Deze leverden het trio geldbedragen, ge reedschappen en tal van andere goederen op. Voor het transport maakten zij ge bruik van een gehuurde vrachtau to. Een vierde Rotterdammer is door de politie aangehouden, ver dacht van heling. SCHIEDAM Honderdtwintig leerlingen van de huishoudschool Hargahof en de Lagere Technische School leren elkaar en hun stad deze week beter kennen tijdens een werkweek die geheel is gericht op Schiedam. De eersteklassers hebben, gewa pend met pem en papier, het schoollokaal verlaten om gedu rende de hele week in de ochtendu ren een viertal aspecten uit te die pen. In Groenoord, De Gorzen, de bin nenstad en Schiedam-west enquete- ren zij inwoners over wonen en werken in Schiedam. Ook de ge schiedenis van de stad en de ma nier waarop je je daar kunt onts pannen komen aan bod. Bijna spelenderwijs komen de leer lingen van alles aan de weet over de historie van hun woonplaats. Na een diavoorstelling op school ma ken ze een rondwandeling door de stad. Werk en vervoer is een ander be langrijk aspect van de werkweek, en in het middelpunt van de belang stelling staam hier de havens. Meer daarover komen de scholie ren aan de weet op een tentoonstel ling in Rotterdam. Bovendien wor den er enkele films vertoond. Voor een beter inzicht in de sport en ontspanning brengen de scholie ren een bezoek aan sportschool Pe ter Lagerwaard, waar een demon stratie wordt gegeven. Eerst kun nen de leerlingen zich echter uitle ven op de bowlingbaan van Musis Scrum. Al deze programma-punten worden 's morgens groepsgewijze afge werkt. 's Middags komt men bij el kaar in de kantine van Excelsior'20, waar de opgedane indrukken wor den verwerkt. Tot slot van de werk- en kennisma- kingsweek gaan de leerlingen sa men „chinezen", waarna 's avonds gedanst wordt op discomuziek. Burgervaderlijke belangstelling voor de deelnemers. was een organisatie beschikbaar, samengesteld uit medewerkers en leden van het Stichtingsbestuur „Lentefeest". De vakamtiegangers kwamen uit eigen stad, Vlaardin- gen en Rotterdam. Ze werden uitgeleide gedaan door familieleden en kennissen hetgeen tot grote drukte leidde op dit prach tige 90 meter lange schip waarvan de accomodatie bijzonder geschikt is voor het maken van dergelijke reizen. Voor het doorbrengen van de avonden beschikte men over een le vend stukje muziek en eem dans- vloertje. Ook is er een gezellige bar en zelfs eem klein winkeltje waar de vakantiegangers van alles kun nen kopen. BURGEMEESTER Ook burgemeester John te Loo was voor het vertrek aan boord van de Regina Rhemi om iedereen een prettige vaarvakantie toe te wensen en mooi weertje! Vooral dit laatste ging in vervulling want het schip voer als 't ware de zon tegemoet. Stichtingsvoorzitter Herman Post hoorn em medebestuurder Arie Verlimden maakten aan boord de eerste vaarmijlen mee en gingen SCHIEDAM Met meer dan hon derd passagiers aan boord vertrok zaterdagavond het luxe hotelschip Regina Rhemi vanaf het Schie- damse Hoofd voor de vakamtie bootreis van de Stichting „Lente feest". Dat wordt een zesdaagse vaartocht over de Rijn en de Moezel met als eindbestemming Keulen. Voor de reis boekte een aantal rolstoelpa tiënten (onder familiebegeleiding) en hoogbejaarde echtparen en al leenstaanden. Een groep gediplomeerde verpleeg sters en andere vrijwilligers waren aam boord als verzorgers(sters). Voor het vervoer naar het Hoofd

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 35