Tekst Aat Zandstra Foto's Aad van der Drift De toren, voor het eerst sinds 1948 weer in de steigers. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 41 WOENSDAG 15 OKTOBER 1980 „Ach, je bent er toch zelf by", meent Martin Mastenbroek. Hoe is het werk? „Zwaar", zegt Theo, die duidelijk nog wat moet wennen. „Die hoogte hè, die trappen allemaal. Als we tussen de middag gaan eten gaan we naar beneden en dan daarna weer al die treden Het is duidelijk, het trappen lo pen vinden ze erger dan het werken op die griezelige 108 me ter hoogte. „Hoe bevalt het hier?", vraag ik nuchter als we wat op adem zijn gekomen. „Lekker", zegt Martin. „Je moet wel voorzichtig zijn na tuurlijk, maar ach, je bent er toch zelf bij". Hij is even speciaal voor mij de steiger afgekomen, daar ik welis waar best vertrouwen heb in het werk van Martin, maar minder in mezelf. Als een griezelfilm zie ik het voor me afspelen. Buitenom klautert hij ais een aap naar me toe. „Ja, je moet weten wat je doet. Als je een spie laat vallen, er zal maar net iemand onder lopen. Dat kan natuurlijk niet". Zijn jullie vrijwilligers om dit enge werk te doen? „Ja, wij heb ben meestal wel de hoge klus sen". Geen veiligheidsgordels? Wat heb je daar nou aan. Die kunnen we toch nergens aan vastmaken?" Hooguit aan de stei ger zelf, maar als wij komen is die steiger er nog niet". Zo simpel is dat dus. En doodnuchter klimt hij weer buitenom naar boven.- Mij met het zweet in de handen achterlatend. Fotograaf Aad van der Drift ech ter is al naar boven op de steiger om de mannen aan het werk te betrappen. Rare lui, die hoog werkers. „En je moet natuurlijk niets laten vallen". Henk Wolthuis, even uitblazen na die 365 traptreden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 41