Herfstvakantie-Jeugdland weer boordevol attrakties Jan Kin in Q.T. Hoogenboom -O, w 141 6.7 31 Bazar Leger Zwemgenot m Meqmg accessoires voor alle merken Keuze, kwaliteit en vertrouwen Daarom kiest u Hoogenboom Voordeel-tip 11 Voordeel-tip 21 Voordeel-tip 3 Schiedam, van Deventerstraat 15. Tel. 010-766644 - WÊm émÊm II; il: l n' Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 12 VRIJDAG 17 OKTOBER 1980 SCHIEDAM De herfstvakantie staat voor de deur, reden voor bureau Jeugdland om weer één en ander uit te broeden om de Schledamse school jeugd vtyf dagen aangenaam bezig te houden (van 20 tot en met 24 oktober). .Moeilijk wordt dat onderhand wel", zegt coördinator Joop van Broekhoven, „want iedere keer met nieuwe attrak ties komen valt niet mee. De jeugd wordt steeds kieskeuriger". Desondanks is men er op bureau Jeugdlamd in geslaagd weer een aan trekkelijk programma samen te stellen, met naast de traditionele onderdelen ook enkele nieuwe publiekstrekkers. Grote klapper is ditmaal de mini- stoomtrein die op heuse kolen rijdt en bestuurd wordt door de man die dit voertuigje zelf ontwierp. SPUITGASTEN Verder komen de oude Jeugdland-at - trakties terug: zoals creativiteit (kleien, knippen, zagen enzovoorts), het spel- circuit. de film, de poffertjeskraam em Muzikale clownv. SCHIEDAM Zaterdag 18 okto ber vervolgt sociëteit Q. T. aan de Nieuwstraat 12 zijn serie live-op tredens met een concert van Jan Kin, een ster wiens populariteit nog steeds stijgende is. De Jan Kin band is voor de ware popliefhebber een absolute must. Jan Kin was in januari in Vara's popkrant te zien en te horen en speelde kort daarop in Eindhoven. Het enthousiasme voor de groep is inmiddels zo groot geworden dat muziekkrant Oor enkele uitste kende concertresensies schreef en een interview publiceerde. De pla tenmaatschappijen zouden onder kussen al bij de groep op de stoep staan. De songs van Jan Kin bestaat uit fraaie melodiën met onverwachte wendingen. De muziek wordt om schreven als „origineel en bizar in één woord: klasse". De formatie bestaat uit Jan Kin, zang en piano, Jac. van Beekhoven, gitaar en zang, Michel van Schie, bas en zang en Jaap de Weijer, drums en zang. Het optreden is voor leden van Q. T. gratis. Lid wordt men voor tien gulden per jaar. Niet leden betalen vijf gulden entree. Universele rode mist-achterlamp. Compleet met schakelaar, draad, klemmetjes, lampje. Zorg dat u gezien wordt. 75 nu Set reservelampen 12V. Kost minder dan een ..bon" voor het rijden met onvolledige verlichting. „75 \Hmu- jSSr IMMUOPU Flacon 300 ml. ruitensproeier- antivries. Voorkomt bevriezing van uw installatie. nu 075 de kindervoorstellingen, waarvan de ene gehouden wordt in zaal De Rank (Schiedamseweg) en de ander in De Vier Molens (Nieuwe Damlaan). Het succes van de laatste staat al bij voorbaat vast. Twee vrolijke spuitgas ten opemen de show met hun lachen- gieren-brullen-act „Spuit er 's uit". Kolder met eem goede moraal, dat is ongeveer de inhoud van de show, waar in de kinderen op zeer speelse wijze van alles aan de weet komen over brandpreventie. Na de pauze komt Ad Rommers de jeugd vermaken met zijn programma „Voor kleine potjes met grote oren". Behalve een prima clown is Rommers een uitstekend pottenbakker. De jeugdvoorstelling in De Rank wordt verzorgd met medewerking van jeugd- circus Ab Smits, die de volgende ar tiesten voor het voetlicht brengt: - Geraldo met zijn glasbalance - madame Antoinette met een honden nummer - Billy Williams, illusionist - Flappie de Clown - Gertino, equilibrist en een lilliputter. De muziek wordt bi- jeengeblazen door The Decibels en de presentatie is in handen van Shirley Miranda. PROGRAMMA Het volledige Jeugdland-programma: Maandag 20 oktober: 10.00 uur, Dr. Wibautplein, Nieuwland kreativiteit; 14.00 uur, Fabriplein, West: kreativi teit. Dinsdag 21 oktober: 10.00 uur, Groenoord, Faassenplein (schoolplein): spelcircuit; 14.00 uur Oost, Edison- plein: spelcircuit; 14.00 uur, Groeno ord, Gebouw „De Rank": kindervoor stelling (Schiedamseweg 112). Woensdag 22 oktober: 10.00 uur, Zuid, Rozenburgplein: kreativiteit; 14.00 uur, Oost, Edisonplein: kreativiteit; 10.00 uur, Groenoord, Markplaats Bach- plein: kinderspelen plus stoomtrein; 14.00 uur, Zuid, Maasboulevard: kin derspelen plus stoomtrein. Donderdag 23 oktober: 10.00 uur, Nieuwlamd, Schoolplein „Albertus Magnusschool" Parkweg: spelcircuit; 14.00 uur, West, Fr. Halsplein: spelcir cuit; 10.00 uur Groenoord, gebouw „De Ark", Hargplein 101: film; 14.00 uur, Nieuwland, Wijkc. Nieuwland Dr. Wi bautplein 129; film. viiiflx -/Sx;: Twee vrolijke spuitgasten laten de kinderen lachen, gieren en brullen. Vrijdag 24 oktober: Zuid, Wilhelmina- Alle programma onderdelen zyn gra- plein: kreativiteit; 14.00 uur Groeno- tis, behalve de film (twee kwartjes) en ord, Faassenplein": kreativiteit; 14.00 de kindervoorstellingen (één gulden), uur Nieuwland, 4 Molens Nw. Dam- Inlichtingen by bureau Jeugdland, tel. laan 766: kindervoorstelling. 260500, toestel 116. Nieuwe attraktie op jeugdland: de stoomtrein. SCHIEDAM Op donderdag 23 ok tober (donderdag) organiseert het Le ger des Heils uit Schiedam een bazar aan de Lange Haven 27. De opbrengst van de bazar is bestemd voor de zen- dingsaktie van de gezinsbond en voor enkele onderdelen van het niet-gesub- sidieerde jeugdwerk. De bazar begint om één uur. Kinderen tot em met 12 jaar zijn ver der hartelijk welkom op de vakantie- bijbelschool tijdens de herfstvakantie op 20, 22 en 24 oktober, telkens om tien uur, eveneens in de Lange Haven 27. Er wordt dan gezongen uit de bijbel voorgelezen en geknutseld. AANKOMST SCHIEDAM In tegenstelling tot de berichten van woensdag zal de Regina Rheni vanavond al om plm. 7J5 uur aankomen aan het Hoofd van Schie dam. Het luxe Rijnschip heeft gasten aan boord van de Stichting Lentefeest, die een week vakantie op de Rijn hebben doorgebracht. MEN SCHRIJFT ONS: „Geachte re- daktie, Het is weer voorbij, die mooie zomer. Het begon zo mooi in mei. Jammer dat juni en half juli zo slecht waren. Maar nog erger was dat er in bad Groenoord zo slecht gestookt werd. Het water was niet warmer dan 19 gra den. Wat toch veel te koud is, de oude re dames moesten na vijf of tien minu ten het bad al verlaten vanwege hun stijve spieren. Ook de jongens en meisjes kwamen blauw van de kou thuis. We betalen toch onze kaartjes en abonnementen? Als er bezuinigd moet worden, laten ze dat dan op andere dingen doen. Ook hopen wij dat volgend jaar de douches bij het diepe bad weer hersteld zijn, zodat we niet eerst 200 meter moeten lopen voordat we ons kunnen afspoelen. Wat dat betreft zijn de he ren in het voordeel, en dat kan best eens andersom. Ook gebeurde het wanneer je van het toilet op het terras gebruik maakte dat je buurvrouw net iets eerder doortrok, en dan kreeg je een koude straal water op je hoofd - ook niet zo aangenaam. Laten we hopen dat volgend jaar, als het bad 25 jaar bestaat, alles weer iekfijn in orde is. amens vele dames in Kethel, Tuin dorp en Groenoord, mevrouw W. Bastiaanse Ribeslaan 28 Schiedam."

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 12