Vier bouwers gaan samen voorlichten TE» ZAKE Uw grote kans op een Nieuwbouw Premiekoopwoning Nieuwerkerk a.d. IJssel GOED-BEZIT BV STEGER E* In Nieuwerkerk aan den Ussel Inf o-centmm voor de Zuidplaspolder MODELWONING Keuze uit 10 types, o.a.: Tevens te koop: Naast komfortabel ook centraal wonen. Hopman Makelaardij B.V. TE GEK PERSPECTIEF VERBINDINGEN Nieuwerkerk a/d IJssel rfej korsten bv VIER LOBBEN MET EEN GROEN HART VEEL KANTEN WINKELS Even.. Uniek gelegen in Nieuwerkerk aan den IJssel, bestemmingsplan "Zuidplaspolder". Zeer goede treinverbinding met de Randstad. Eengezinswoningen met garage Eengezinswoningen met carport Eengezinswoningen met berging Parterrewoningen en maisonnettes Totaal premies: vanaf f 7.020,-- tot f 15.494,- Prijzen: vanaf f 144.300,- tot f 176.500,- v,o.n. 5 Vrije sectorwoningen: vanaf f 239.500,-v.o.n. Rente-aanbiedingen vanaf 9,6% Vraag onze uitgebreide prospectus of bezoek ons informatiecentum op de bouwplaats in de Zuidplaspolder te Nieuwerkerk aan den IJssel. □ke zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uurge- opend. makelaardij o.g. /X ^têl.070-875600 J parkweg 44-2271AK voorburg^ Dokumentatie en informatie Boerhaavelaan, nabij hoofdstation N.S. Postbus 206, 2700 AE Zoetermeer Tel. 079-219350* Telex 33363 Hier moet u wezen, wijst Nieuwerkerk aan den IJssels burgemeester de heer C. H. van de Linde Een unieke vorm van samenwerking heeft begin deze week in Nieuwerkerk aan den IJssel zijn beslag gekregen. Een viertal bouwers, betrokken bij de realisatie van huizen in het royaal en groen opgezette plan Zuidplaspolder in Nieuwerkerk, nam een info-centrum in gebruik. Via dit aanlooppunt, elke middag tus sen 13.00 en 17.00 uur en 's -zaterdags van 11.00 tot 16.00 uur geopend, wor den in woningen geïnteresseerden op een plezierige manier weg- en woon wijs gemaakt. Wie in de Zuidplaspolder door de bor den het huizenbos niet meer kan zien, kan nu eerst vrijblijvend een brok goede voorlichting krijgen over zo n tachtig tot negentig procent aan wat hier in vrije- en premiesector aan wo ningen te koop is. Waar al zo'n 3300 mensen wonen in 1300 hier gebouwde huur- en koopwo ningen, 400 huizen in aanbouw zijn en een 100-tal woningen direkt voor be woning gereed, kan een info-centrum als dit goede diensten bewijzen. Mieke van Mechelen en Coby Helm- strijd zullen bij toerbeurt alle voorlich ting verstrekken die men maar wil, ook geven ze door, waar zich in dit ambi tieus opgezette plan de verschillende modelwoningen bevinden van de vier bouwondernemingen, die elkaar op deze manier hebben gevonden Dat zijn dan SSN Bouw b.v. te Schie dam, Oorschot en van der Born b.v. te Nieuwerkerk aan den IJssel, Bontenbal Aannemingsbedrijf b.v. te Reeuwijk en Eurowoningen. De makelaardijen van deze bouwbe drijven onderschrijven deze aanpak van harte, want in deze tijd is het goed samen dit toch wel goed stuk woon- plezier, dat de Zuidplaspolder biedt, te promoten. Zo waren de resp. makelaardijen Kort- sen b.v. uit Nieuwerkerk aan den IJs sel, Steger Goed Bezit b.v. te Voor burg, Hopman uit Zoetermeer en Voss Vastgoed te Waddinxveen aanwezig of afgevaardigd toen burgemeester C. H. van de Linde het info-centrum opende. De burgemeester was fair in z'n speech. Er aan herinnerend hoe er zes duizend geinteresseerden waren in het plan Zuidplaspolder, tijdens de eerste fase de woningen als koekjes over de toonbank wegvlogen, omdat het bezit van een woning primair stond, stelde hij, dat deze rage eigenlijk te gek was. ,,Er scheen geen einde aan te komen, maar dat is wel het geval gebleken We wisten allemaal, dat het eigenlijk zo niet kon doorgaan. Door de slechte economische situatie, de werkloos heid, de stijging van de rente en de discussie rond de aftrekbaarheid van de hypotheek, zijn er flinke verande ringen opgetreden. Als positief kunnen we nu ervaren dat ligging en kwaliteit, plus prijsbewust- zijn, belangrijke rollen gaan spelen bij de aankoop van een huis. Dan kan ik zeggen, dat de Zuidplas polder niet alleen perspectief had, maar nog biedt. We hebben hier, in de randstad, een goed leef-en woonklimaat. De verbin dingen zijn ideaal. Met een spoorweg station onder handbereik en als invals poort voor alle windstreken, neemt Nieuwerkerk aan den IJssel in dit op zicht een goede positie in, aldus een burgemeester, die dit info-centrum breed zag zitten. Dat zoiets noodzaak is, in deze tijd, laat zich raden. Maar als je wat te bie den hebt, zoals in dit plan, mag je dat wel laten weten ook. En daarop werd dan toch wel even het glas geheven, in het rood geverfde in focentrum te vinden aan de 1e Tocht- weg in deze polder, 't gemakkelijkst te bereiken via de rijksweg Rotterdam- Gouda, afslag Zevenhuizen Overigens De laatste woningen van de 99 prenfiekoopwoningen welke SSN Bouw B V in lob C van hel plan Zuidpias bouwt (ligging tussen het groene hart en het project huurwoningen). KOOPSOMMEN VANAF 165.350.- V.O.N. INCL. EIGEN GROND. (Locatiesubsidie op koopsom in mindering gebracht) Hardhouten kozijnen en gevelbetimmering, begane grond met isolerende beglazing, woonkamer met open keuken, verdieping met 3 slaapkamers en badcel. ruime zolder met vaste trap In verband met de hoge rentestand wordt gedurende 5 |aar een extra |aarli|kse bijdrage gegeven van totaal 6 000 - (eerste jaar 2 000 -) Opleveringen vanaf heden Voor dit projekt zijn gunstige financieringsvoorwaarden Benodigd bruto inkomen bij 100% hypotheek 60.000 - Voor iedere 5 000 - eigen geld ca 2 000 - lager In dit plan zijn ook nog vrije sector woningen te koop. Koopsommen vanat 239.000 - alt-in. Opert huis in de woning aan het Irisveld 16 Route aangegeven d m v borden Zitting zaterdag 11 oktober bi) de bouwplaats in caravan. Vanal NS station (aquaduct) weg langs spoorlijn aanhouden. Van 13.00 tot 16.00 uur U kunt ook bellen naar mtkmlëërdll In onroërënd good mozartstraat 35 nieuwerkerk a/d ijssei 01803-2495 blijft op de zolder van het gebouw Ge meentewerken aan de Kerkiaan 13 de door de gemeente ingerichte expositie van het hele plan elke woensdag tus sen 14.00 16.00 en 19.00-21.00 uur voor algemene informatie gehand haafd. De kaart in het Info-centrum en bor den in de Zuidplaspolder zelf laten zien hoe dit sinds 1976 in aanbouw zijnde plan voor 3000 woningen in vier zogenaamde lobben is verdeeld. Deelkernen zijn het met dwars door het plan heen het zogenaamde groene hart. Singels markeren deze speelse groenstrook. Alleen te voet of op de fiets zijn die lobben onderling bereik baar, wat een stuk privacy, veiligheid en intimiteit waarborgt. Om de vier delen heen lopen toe gangswegen, die ieder voor zich weer zo'n lób ontsluiten. Opvallend is vooral bij deze aanpak wat we met „gemengd" bouwen willen karakteriseren. Zowel huurwoningen als premie- en vrije sector zijn even wichtig en op elkaar afgestemde ge realiseerd in laagbouw met alle moge lijke woningtypen. Dit laatste geldt ook als we aan om vang 'denken, want er zijn net zo goed kleinere huizen voor (bijvoorbeeld) be jaarden als huur eengezinshuizen voor grotere gezinnen. Terwijl men, zelf ko pend, kwa prijs, ligging en bouwtypen ook heel wat kanten op kan. Van het totaalplan is meer dan de helft gerealiseerd of in aanbouw. Kleuter en twee lagere scholen zijn gereed, een supermarkt zal eind van 't jaar voor de dagelijkse boodschappen open gaan. Vlak bij de al in gebruik zijnde sport hal en het NS-station is een winkelcen trum gedacht. Zoals de papieren er nu voor liggen denkt men, dat eind'81 met de bouw wordt begonnen. Het landelijke dorp zelf. waarvan de oude dorpskern tegen een van de Zuidplaspolder-delen ligt, biedt met een ander plan, Dorrestein, onder de rook van Rotterdam (12 km) en Gouda (10 km) ook het nodige op gebied van sport en kuituur. Bestemd als groeigemeente voor op vang uit de zo bevolkte Randstad, speelt het hier op vriendelijke manier kwa bebouwing en voorzieningen op in. met Ank Hovingh-Krayo Postbus 167 - Delft Met ,,Ter Zake brengen wij een rubriek, die zakelijke en/of com merciële informatie geeft als daar aktuele aanleidingen voor zijn. Algemene voorlichting, die in bre dere zin tot dit terrein gerekend kan worden, zorgt daarbij voor af wisseling. ..Ter Zake verschijnt als regel in meer dan één Randstad-Editie in een daartoe geëigend deel van ons verspreidingsgebied. Zonder aantasting van het aangename dorpskarakter heeft Nieuwerkerk a d IJssel zich met de bebouwing in de Zuidplaspolder aanzienlijk uitgebreid yV-- 16 HERENHUIZEN MET GARAGE/BERGING Koopsommen vanarM-298.000,— vrij op naam. 13 GESCHAKELDE HERENHUIZEN MET GARAGE OF CARPORT Koopsommen vanaf f 384.500,— vrij op naam. De bij velen nog onbekende centrale ligging maakt het wonen hier mede tot een genoegen In het projekt van B.V. Aannemingsbedrijf Bontenbal te Reeuwijk zijn in de hiernaast afgebeelde typen nog woningen te koop. Woningen voor 1- of 2-persoonshuishoudens met twee kamers en woningen met garage of carport en 5 of 6 kamers voor hen, die meer ruimte zoeken Wi) vertellen u er graag meer over en dat kan ook in de volledig ingerichte WONINGEN VOOR 1- OF 2-PERSOONS HUISHOUDENS Koopsommen vanaf f 149.500,-- vrij op naam. aan het Hertenkruid 14. Deze is op werkdagen geopend van 14 00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 13 00 tot 16 00 uur Van hieruit is bezichtiging van alle woningtypen mogelijk Werkmaatschappij van de Hopman - Groep B V te Zoetermeer Kantoren in Alkmaar. Lelystad en Middelburg.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 29