ZAKEN VIZIER Opsporing verzocht! Pannekoekhuis „De Vijver" wordt ook petit-restaurant Vriendschap per ballon Programma De Bever Balletschool Tosca Balm Onze krant mikt vandaag op: Vier Molens aktiviteiten 1>— HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 30 VRIJDAG 17 OKTOBER 1980 4iniiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiUÈ innminimin SCHIEDAM Enkele weken gele den vierden verscheidene scholen het 100-jarig bestaan van het Chri stelijk Onderwijs in Schiedam. Tijdens de uiteenlopende feestakti- viteiten werden hier en daar wed strijdballonnen opgelaten, zoals op de Koningin Wilhelminaschool. De meeste ballonnen kwamen niet verder dan de Veluwe, slechts een enkele wist de grens over te zweven. Dat bleek uit de reakties, waarvan er slechts één of twee met buiten landse postzegels waren gefran keerd. Eén pionierballon bleek echter vastbesloten het in zijn eentje wat verder te schoppen. Pas boven Tje- choslowakije gaf hij dat voornemen op, en daalde neer, pal voor de voe ten van een 15-jarige inwoner (of in woonster) van dat land. Hij (of zij - dat viel uit de onderte kening niet op te maken) was er zo mee in zijn sas dat hij dadelijk een brief stuurde naar het jongetje van wie de ballon afkomstig was: de 6- jarige Dennis Bijlo uit Schiedam. Vorige week ontving Dennis een brief in het Tjechisch, Duits en Russisch waarin de behouden aain- komst van zijn ballon werd gemeld. Het poststempel was onleesbaar, maar bij de brief zat een ansicht kaart van de Tjechische stad Ostrov. Deze „eerlijke vinder" heeft wellicht gezien zijn veronderstelling dat men hier Russisch spreekt nog nooit van Schiedam gehoord. Om zijn kennis wat op te frissen, en om hem te bedanken voor zijn leuke reaktie, heeft de oudercommissie van de Koningin Wilhelminaschool nu besloten, hem een cadeautje te sturen in de vorm van een geschie denisboekje over Schiedam. Vriendschap overwint alle grenzen. Mocht men daar in Tjechoslowakije geen Nederlands kunnen lezen, dan blijft zo'n boekje toch een mooi symbool. ?ïllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllltllllHMIIHIIIMIIIIIMHIIIIIItllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH7= SCHIEDAM Als de nieuwbouw van Hèt Pannekoekhuis „De Vijver", waar voor wethouder H. Posthoorn vr|jdag de eerste officiële paal sloeg, is gereali seerd, is dat een voordeel voor het Prinses Beatrixpark. Dat het hiertoe genomen initiatief door het echtpaar Visser een uniek idee wordt genoemd door de wethouder, geldt tevens voor de overige leden van het college van burgemeester en wet houders van Schiedam. Niet alleen is het een rustpunt in dit park, dat meer en meer een regionale betekenis begint te krjjgen. Dit blijkt wel uit het toenemende aan tal bezoekers tijdens de seizoenen met mooi weer. Ook als de temperatuur gaat dalen biedt het park veel natuurschoon. Niet minder bij sneeuwval of ijzel tekent Koning Winter hier taferelen van intense schoonheid. Twintig jaar geleden werd hier het pa viljoen gebouwd dat nu plaats gaat maken voor een bouwwerk, aangepast aan het landschappelijk karakter van het park dat meer em meer in gestalte toeneemt. Het paviljoen kende veel eigenaars en gold in feite als een seizoenzaak, meer gesloten dan voor het wandelende pu bliek geopend. De nieuwbouw van Hans Visser wordt een dagzaak. Zoals eerder im onze kolommen be sproken, blijft het Pannekoekhuis „De Vijver" met daarnaast petit restaurant met menu's 4 la carte. In alle jaargetijden biedt het de bezoe kers alle gewenste comfort, met een terras voor de zonaanbidders tijdens hoogzomer maar ook een terras voor mensem die meer van schaduw hou den. Wandelaars tijdens de herfst en winter vinden binnen een open haard, om ringd door een gezellige sfeer, kortom een oord om met veel plezier in te toe ven. OPENBARE TOILETTEN Van de bouwer van het nu gesloopte paviljoem eiste de gemeente alvorens toestemming te verlenen, dat de toilet ten hiervan open dienden te worden gesteld voor parkbezoekers die van het paviljoen verder geen gebruik wensen te maken. Aan die eis werd voldaan, doch dit leidde af en toe tot vervelende proble men voor de bezoekers en de mensem die van de toiletten gebruik moesten maken. De nieuwbouw krijgt nu een toilet groep voor de bezoekers en tevens éém die van buitenaf voor het publiek be reikbaar is. Er wordt zelfs rekening ge houden met gehandicapten. Wethouder Posthoorn verklaarde na het slaan van de eerste paal dat het park in een behoefte voorziet. Het ligt nu reeds zo'n beetje in de Midden- Delfland route voor fietsers en wande laars. Zulks wordt nog versterkt als de ge meentelijke plannen kunnen worden gerealiseerd die er bestaan voor uitlo pers langs de vroegere Poldervaart, en de beslissing achter het park Kethel in de richting Delft. Een aangelepenheid waarmee ook Rijnmond te maken heeft dus vol gens de wethouders gerust eens over de (geld)brug mag komen. HANS VISSER Hans Visser reeds jaren horecaman over de komende exploitatie van zijn nieuwbouw: „lm wezen verandert er bij de exploitatie weinig of niets. De uitgifte van patat en ijs van binnenuit blijft bestaan. Onze tot dusver gehanteerde prijsklas se blijft gehandhaafd. Ook de nu gel dende prijzen van ons assortiment pannekoeken veranderen niet, evenmin die van alle dranken, sorbets enz. Ook voor het petit restaurant kiezen wij een prijsklasse die voor iedereen betaal baar is. Op stille dagen en gedurende herfst en winter stellen we ons in voor het ver zorgen van bruiloften en partijen en zakelijke- of verenigingsbijeenkoms ten. Binnen beschikken wij over 90 zit plaatsen en op de terrassen komt ruimte voor 160 personen. Uiteraard zijn mijn vrouw en ik de ge- 1 meente bijzonder dankbaar nu ze ons in staat heeft gesteld dit te realiseren". „Ik geloof dat we goed gegokt hebben. Een vestiging in één van de mooiste ge bieden van de gemeente Schiedam met veel perspectief voor de toekomst", al dus Hans Visser. Met de plaatselijke bouwer en ontwer per van het plan. Van der Tempel B.V. hoopt ook hij de nieuwe zaak met Pas en volgend jaar voor het publiek te kunnen openstellem. De naam Tosca Balm is in Schie dam niet onbekend. Tosca is de „direktrice" van de gelijknamige balletschool aan de Grote Markt nummer 29. Haar balletschool bestaat 17 jaar, en daarvan zit zij al 11 jaar aan de Grote Markt. Ook in Groenoord heeft zij sinds enige tijd een afdeling, en wel in het Trefcentrum aan de Willem Andriessenlaan 65. Om de leerlingen van de wijk Groenoord niet achter te stellen bij die van de stad, zoals zij zelf zegt, heeft zij de zaal in het Tref centrum laten moderniseren. Daar is nu ook een mooie spiegel wand aangebracht, en een installa tie voor disco-verlichting. „Het is een reuze aanwinst", vindt zij, en met des te meer plezier wor den balletoefeningen ingestudeerd, met het oog op de kerstdemonstra tie op 18 december. De demonstratie moet volgens Tosca iets speciaals worden: het behelst voor Schiedam heel nieuwe elementen. Voor het overige wil Tosca daar nog niets van zeggen, omdat het voor ouders en publiek een verrasing moet blijven. De demonstratie, waarvan alleen de jeugdleden van de balletschool meewerken, wordt gegeven in het Passage Theater. De middagen waarop de balletles sen in Groenoord gegeven worden, zijn: maandag- en dinsdagmiddag na schooltijd, en woensdagmiddag. Woensdagavond is er balletles voor ouderen. Voor klassiek ballet worden leerlingen aangenomen va naf 5 jaar, en voor beat-ballet va naf 8 jaar. SCHIEDAM Aktiviteiten 1980/1981 in de „Bever", Van Be verenstraat 40. Iedere maandagavond spreekuur be- wonersvereniging van 20.00 tot 22.00 uur. Iedere dinsdagavond spreekuur van de opbouwwerker van 16.00 tot 18.00 en van 19.00 tot 20.00 uur. Iedere dinsdagmorgen koffie- praatochtend voor de westwijkbewoners/sters. Koffie van Piet lekkerder is er niet. Iedere zaterdagmiddag is er tafeltennis voor beginners en winners, kosten Iedere donderdagavond is er klaverjas sen voor iedereen om 20.00 uur. Het kost 1, Maatschappelijk werk: iedere maan dag van 18.00 - 19.30 ijur; dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 15.00 uur. Iedere dag zijn er peutergroepen. In formatie of opgeven tel. 263059, 266442, 264739. Dinsdag 14 oktober is er weer bingo. Vanaf 14 oktober is er voor de liefheb bers een keer in de veertien dagen bin go. Leeftijd vanaf 16 jaar, de zaal is om 20.00 uur open en de eerste ronde be gint om 20.30 uur. SCHIEDAM In dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Dam- laan viert men woensdag 22 oktober in kleine kring het 50-jarig huwelijksfeest van de heer en mevrouw Van der Most- Zagwijn, die al zo lang het diensten centrum bestaat zich inzetten als vrij willigers. De heer Vam der Most werkt driemaal per week in de bibliotheek, terwijl zijn gouden echtgenote optreedt als gast- dame. Beiden hebben ook zitting in de aktiviteitencommissie. Diezelfde woensdag 22 oktober houdt A. J. van Holten een lezing over een avondje-uit in Moskou, de hoofdstad van de Sowjet-Unie. Aan de hand van dia's wordt een boeiend verhaal verteld over Rusland en de gewoonten van de inwoners van USSR. De lezing begint om acht uur, zaal open half acht. De toegang is gratis. Onze vader had namelijk twee ten twagens, een grote met twee paar den ervoor, waar vader zelf koetsier van was, en een kleine, die getrok ken werd door één paard. Op die wagen had onze oudste broer HENDRIK HERSBACH de teugels in handen. Op de foto met de grote Jan Plezier staat, als het ons goed is bjjgeble- vem, de familie VAN PELT van het Broersveld afgebeeld. Op de bok zit onze vader. Graag zouden w|j ver nemen of er nog leden van deze fa milie in leven z|jn". (Op de tweede, niet gepubliceerde foto, stond een jachtgezelschap af gebeeld, trots poserend b(j de zo juist afgeschoten buit). Onze vorige aflevering van OPSPO- RING VERZOCHT betrof een ge- E zeischap uit een naaiwinkel dat in 5 1912 per Jan Plezier naar Scheve- ningen sukkelde voor het jaarlijkse dagje uit. De foto was ingezonden door de (toen 11-jarige) heer H. BRONNEMAN, die erg veel reac- E ties ontving. E Het verhaal heeft echter nog een E staartje. Deze week kregen w|j de E volgende brief: 1 „De foto in Het Nieuwe Stadsblad E van vr|jdag 10 oktober vonden w|j zo leuk omdat de koetsier van de Jan Plezier, de heer HERSBACH, onze vader was. Ziin bijnaam was echter niet KEES DE KALE maar KEES DE KARE, omdat de ouders van onze vader een melkhandel hadden. Vandaar dat KARE". De brief was afkomstig van de fa milie HERSBACH, Oranjestraat 45, telefoon 261586. B|j de brief waren twee foto's inge sloten, waarvan één zich niet voor publicatie leent omdat die te vaag en te onscherp is. De andere staat hieronder afgedrukt. Over de betekenis van die foto's vertelt de familie HERSBACH het volgende: „De opnamen dateren uit het jaar 1910 of daaromtrent. De Jan Plezier die er op staat is dezelfde die de heer BRONNEMAN bedoelt, al leen het gezelschap uit de naaiwin kel komt er niet op voor.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 30