Intermezzo: 60 jaar in voor en tegenspoed Per fietsbus of veerpont: „Wielrijders willen over!" Foto ys nabestellen Lentefeest: een geslaagde bootreis Volksdansen ZAKEN- VIZIER Suikervrij Wyvern bij de studenten gebak Pieter van Vollenhoven even terug bij Bingham Jï Woonerven in Groenoord midden Onze krant mikt vandaag op: Politie rapport Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 40 WOENSDAG 22 OKTOBER 1980 SCHIEDAM Nog lang zal in de sociëteit van Stichting Lentefeest worden nagepraat over de zo suc cesvol verlopen herfstvakantie aan boord van het luxe hotelschip „Re- gina Rhemi" voorzien van alle ge- maken. Vorige week zaterdag ver trokken voor een tocht over Rijn en SCHIEDAM Burgemeester en wet houders hebben de volgemde straten en pleinen in Groenoord-Midden aan gewezen tot woonerf; het Albert van Raalteplein.het Bernhard Zweersplein, het Henriëtte Bosmanplein, de Jan Da- menstraat, de Kor Kuilerstraat, de Jo zef Oreliosingel voor wat betreft het gedeelte tussen de Eduard van Bei- numlaan en de Willem Andriessenlaan en de Toon Verheijstraat voor wat be treft het gedeelte ten oosten van de Eduard van Beinumlaan. De wooner ven zullen als gebruikelijk met borden worden aangegeven. Daarnaast zijn een aantal andere ver keersmaatregelen getroffen. De par keerverboden zijn ingetrokken op het Albert van Raalteplein, op het Bern- ;iard Zweersplein en op het Henriëtte Bosmanplein; de bestaande borden .uilen worden verwijderd. Tevens is ingetrokken de aanwijzing tot voetpad van de Jozef Oreliosingel, voor wat betreft het gedeelte ten oosten van de Eduard van Beinumlaam; het bestaande bord zal worden verwijderd. Voor al deze verkeersmaatregelen zal eerst nog het Verkeersbesluit gewijzigd dienen te wordem. SCHIEDAM In De Kreek aan de Lange Haven 92 kan men tegenwoor dig terecht om volksdansen te leren. Deelnemers vanaf tien jaar kunnen zich daar bekwamem in de vogeltjes dans of een Roemeense pas-è-deux, om maar een greep te doen in het wereld wijde assortiment dansen. De lessen zijn ingedeeld naar leeftijd. Groep 1 oefent 's maandagsmiddags van vier tot vijf (10-12 jaar). Groep 2 komt op dinsdagavond van 18.45-19.45 (12-16 jaar). Groep 3 danst ook op dinsdagavond, van acht tot tien uur (vanaf 16 jaar). Kosten zijn respectievelijk drie kwart jes, vier gulden en vijf gulden per maand, koffie inbegrepen. Meer in lichtingen onder telefoonnummer 267767. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stellen van die foto's op formaat 18x24 knipt u de be-uste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koommarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wij hierbij gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor publikatie mogen worden gebruikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bijgesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft. Moezel met eindbestemming Keu len. Miezerig en kil weertje was het bij het vertrek en ook tijdens de thuis reis vanaf Keulen. Daar tussen in echter mooie herfstdagen wat het varen, met uitzicht op oevers van Rijn en Moezel, alleen al tot een ge noegen maakte. Door het zonnig weertje konden en kele mensen zelfs nog op het zonne dek vertoeven. Wie er behoefte aan en zën in had, kon er ook de aange dane oeversteden verkennen, kor tom het was een heerlijke vakantie. Dat de „Regina Rhemi" ver voor de geplande tijd aan het Schiedamse hoofd afmeerde had zijn voordeeel. De debarkatie kon toen meer ge spreid plaats vinden. Iedereen was dik tevreden over deze herfstva kantie. Convident en Van Gelderen liet aan iedereen aan boord een plant uitreiken. Een geste, door alle vakantiegangers, bijzonder op prijs gesteld. KORSTEN COIFFURES SCHIEDAM - Korsten Coiffures vestigde zich 17 jaar geleden aan de Lorentzlaan in Schiedam. Al die jaren door is het uitsluitend da meskapsalon gebleven, maar de ei genaar, de heer H. Korsten, zag wel iets im een nieuwe opzet, en maakte door een fikse verbouwing zijn zaak aan de Lorentzlaan ge schikt voor het kappen van dames èn heren. In een moderme entourage is na de heropening de mieuwe bedrijf- De huidige toneelgroep „Intermezzo" die zaterdag a.s. voor het voetlicht treedt in de jubileumvoorstelling met „Sproetenkopje". SCHIEDAM De Schiedamse toneelvereniging „Intermezzo" bestaat dit jaar 60 jaar en gaat dat vieren met het geven van een jubileum voorstel ling in zaal Arcade op zaterdag 25 oktober a.s. De uitvoering geldt als onderdeel van de SG-cyclus voor amateurto neel waarvoor tot dusver de pu blieke belangstelling zeer goed was te noemen. Voor „Intermezzo" is het devies der provincie Zeeland „Luctor et Emergo" ongetwijfeld van toepas sing. Het begon op 11 september 1960 met de oprichting van het amateur- theaterbureau door Joop Uijl. Doel stelling hiervan, het maken van produkties waarvan de opbrengst liefdadigheidsinstellingen ten goede kwam. De hoge kosten verbonden aan dergelijke produkties deed het be stuur een jaar later besluiten zich te beperken tot het geven van avond vullende toneeluitvoeringen. Hoogtepunt was wel het bereikte resultaat in de toneelwedstrijd in 196% van de Schiedamse Gemeen schap. Met de opvoering van de thriller „Het Manionmysterie" be haalde de groep een le prijs in de afdeling B. Het voortbestaan van „Intermezzo" kwam in gevaar toen de familie Uijl zich elders vestigde. Vader Uijl en zijn twee zonen wa ren toen niet meer beschikbaar. Eerst in de jaren zeventig brak een nieuw tijdperk aan met Piet de Ka per als regisseur. Uitvoeringen wer den gegeven in Musis Sacrum en la ter in zaal Irene. Ook de publieke belangstelling groeide zodat moest worden uitgeweken naar zaal Area de. Gebrek aan geld noodzaakte het spelen in een decor gemaakt van karton. Na een groot ledenverloop en talrijk bestuurswisselingen ver kreeg „Intermezzo" een eigen iden titeit. Het aantal leden groeide ge leidelijk en wat de dames betreft was zelfs een ledenstop noodzake lijk. Heren kan de vereniging nog altijd goed gebruiken nu men twee voorstellingen per jaar wil brengen, net als in de jaren voorheen. Zater dag a.s. gaat „Intermezzo" zich in zaal Arcade presenteren met een jubileum uitvoering. Op de planken wordt gebracht het toneelstuk „Sproetenkopje" naar het bekende Amerikaanse blijspel „Cinderella Rose" van Jay Tobias, vertaald door Theo de Vries. Het gegeven is vol romantiek en een opwindend familie gebeuren met uiteindelijk een happy ending. De voor stelling begint om 20.00 uur met daarna een groot bal. Kaarten zijn te bestellen via telefoon nr. 730770 het verenigingssecretariaat, Mar conistraat 45b, kostprijs 5,—. VLAARDINGEN/SCHIEDAM De gemeente Vlaardingen bestudeert de mogelijkheden voor een verbinding over de Nieuwe Waterweg ten bate van het langzaam verkeer, oftewel voetgamgers en fietsers. Momen teel moeten niet-autogebruikers, willen zij naar de overkant, hetzij via het veer bij Maassluis, hetzij via Rotterdam, de Nieuwe Waterweg over steken. Die onrechtvaardige situatie is de ENFB Echte Nederlandse Fiet sers Bond al lange tijd eem doorn in het oog. Het steekt de Fiet sersbond dat auto's wel, maar wiel rijders geen gebruik mogen maken van de Beneluxtunmel. De afdeling Rotterdam van de sleidster met een nieuw team be gonnen. Ook in het winkelcentrum Hof van Spaland werkt de heer Korsten volgens bovenstaande op zet. In totaal heeft hij in Schiedam vier kapsalons. Aan de Van Ruysdael- laan en de Oudendorpsestraat zijn de andere twee (dames)kapsalons gevestigd. SCHIEDAM Vrijdag 24 oktober treedt in de Sociëteit van de Studenten Vereniging Schiedam de groep Wyvern op. Aanvang 20 uur en de toegang tot deze sociëteit die gevestigd Nieuw- straat 12 is, voor niet-leden 2,50. Le den hebben gratis toegang. ENFB heeft deze situatie verleden jaar nog eens aan de kaak gesteld door op demonstratieve wijze met de bakfiets over de Vam Briene- noordbrug te rijden em daarmee het pad voor fietsers officieus voor geopend te verklaren. De gemeente Vlaardingen was het er wel mee eens dat de toestand enige verbetering behoefde. Bij de Minister van Verkeer en waterstaat werd de aandacht gevestigd op de wenselijkheid van een oeververbin ding voor het langzame verkeer. Gebleken is ondertussen dat de ex ploitatie van een 'veerpont tussen Vlaardingen en „de overkant" eco nomisch niet haalbaar is. Toch streeft men naar een oplos sing op korte termijn' temeer daar het Rijk wel plannen koestert voor een oeververbinding, maar die we gens geldgebrek niet eerder tot Is een op zichzelf staand veer geen haalbare kaart, dan zijn er wellicht mogelijkheden om de pont te laten varen in samenwerking met de veerdienst van de UKF-fabriek Al batros. De financiële kant van de zaak wordt nog nader bekeken. De ENFB wil echter niet te vroeg juichen. Mocht er van een kosten dekkende exploitatie geen sprake blijken, dan stelt de fietserbond daar tegenover dat geen enkele vorm van openbaar vervoer dat is. Mogelijk, stelt de ENFB daarvoor voor, kunnen meerdere gemeenten zoals Rhoon, Schiedam, Hoogvliet, Pernis en Poortugaal, gezamenlijk de exploitatie voor hun rekening nemen. Als alternatief noemt de Fietsers bond een fietsbus door de Benelux- tunnel. Fietsers zouden daarin hun rijwiel kunnen deponeren en aldus de Waterweg ondergronds „over steken". Deze mogelijkheid is mis schien zelfs goedkoper dan een veerdienst, meent de ENFB. Meii schrijft ons: Vrijdagmorgen stapte ik een goede banketbakker in Schiedam binnen. Daar vroeg ik om één suikervrij gebak je voor een oom die in het ziekenhuis ligt Dit werd mij door de eigenares gewei gerd, één gebakje kreeg ik niet, ze had er nog vier voor haar vaste klanten want die namen dan ook ander gebak. De verhalen over familieleden in zie kenhuizen werden haar zo dikwijls ver teld; daar geloofde ze niet meer in. Ik kon gaan en. zou beslist bij niemand anders één gebakje kunnen kopen. Ik slaagde elders wel, en kan elke week een gebakje komen halen. Deze vrien delijke mensen uit een andere banket zaak begrepen mijn verontwaardiging, en wisten de naam van de zaak gelijk te vertellen. Ik wil bij deze geen naam noemen, maar zo iets onmenselijke mag een ieder weten, ik vroeg het niet voor me zelf. Mevr. Blamkert Schiedamse weg Rotterdam". SCHIEDAM Een 87-jartge Schie dammer is donderdagmiddag naar het ziekenhuis vervoerd nadat hij op de BK4aan door een auto was aangere den. De bejaarde .werd geschept bij het oversteken. De automobilist verklaarde dat de man daarbij zeer aarzelend te werk was gegaan. De oude man brak zijn rechterbeen. Bovendien liep hij hoofdwonden en een hersenschudding op. Tot tweemaal toe is donderdagavond een brutale straatroof gepleegd. De eerste gebeurde om ongeveer zeven uur op de Broersvest, waar een 32-jarige Schiedamse bij een verkeerslicht wachtte. In het voorbijgaan rukten twee jongens op een bromfiets haar tas uit de hand. Een kwartier later gebeurde iets soort gelijks in de Piersonstraat. Toen was een 20-jarige Schiedamse het slachtof fer. SCHIEDAM Het geheimzinnige bezoek dat de echtgenoot van prin ses Margriet ruim 14 dagen geleden aan zijn geboortestad Schiedam bracht is gedeeltelijk opgelost. Bekend is wel dat hij maar een heel klein deel van de dag bij Schiedams burgemeester John te Loo op de zesde etage van het Schiedamse stadskantoor is geweest. Verreweg het grootste deel van de dag was hij bij het Schiedamse be drijf Bingham op bezoek. Daar woonde hij het afscheid bij van de heer H. J. Lobé (65) die na een dienstverband van 50 jaar het bedrijf wegens pensionering ging verlaten. De komst van Pieter van Vollenho ven naar het Schiedamse bedrijf Bingham is volkomen begrijpelijk. Zijn twee jaar geleden overleden va der is immers jaren direkteur van Bingham Schiedam geweest. De jonge Pieter van Vollenhoven is als het ware in het bedrijf opgegroeid. Volgens oud gedienden van Bing ham heeft hij daar fietsen en auto rijden geleerd. Het was overigens de eerste keer dat Pieter van Vollenho ven na zijn huwelijk met prinses Margriet weer bij Bingham, een be drijf dat bekendheid geniet vanwe ge zonneschermen en dekkleden, aanwezig was.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 40