ORANJE GEBIT STUK? Bewonersvereniging Zuid nu meer dan 1500 leden Bokken en geiten bij Alberd. Thijm 2.75 hgarimport J. VERINGMEIER Dievengilde houdt geen rustdag Bingo bij Rietzeilers Euthanasie bij NCVB SLIJTERIJ WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Reparatie klaar terwijl u wacht - 25 jaar mode op z n mooist Brut 33 After Shave en Body Lotion Zendium tandpasta HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 8 WOENSDAG 22 OKTOBER 1980 Schiedarr Ljnge Kerkstraat 17-19 Tel 010-268209 Vlaardmgen Hoogstraat 159 Tel 010-343161 Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 Een aangename ontmoeting: de hoogst modieuze Lady Gor-ray treft mrs. Pringie of Scotland. Twee vooraan staande dames uit het hedendaagse mode beeld. De Lady in een elegante ruiten rok en mrs. Pringie in een voortreffelijke lambswool pullovers. Het wordt een aangenaam samenzijn. Als u ook van de partij wilt zijn, komt u dan bij Slot even naar Gor-ray en Pringie of Scotland kijken. U voelt zich er we! bij. SlofiS Hilversum, Kerksiraai 14. Zoetermeer, winkelcentrum Soelerweijde. Rotterdam, Korte Lijnbaan 15. Schiedam, Broersvest 33b. Rijswijk, In de Bogaard J42. Den Haag, Dierenselaan 214 en Plaats 18. Alberdingh Thijm een goede uitvoering van bokken en geiten. SCHIEDAM De Bewonersvereni ging Schiedam Zuid heeft momenteel meer dan 1500 leden en dat wil men weten ook. Afgelopen vrijdag vond de huldiging van dit 1500ste lid plaats en het verenigingslokaal aan de Zwarte- waalsestraat 16 in Schiedam zuid was druk bezet met 92 aanwezigen. Voor de BVSZ was het dubbel verheu gend dat daar ook de fraktievoorzitters van de PPR, het CDA en de CPN in de Schiedamse gemeenteraad bij waren. Niet alleen het 1500ste lid werd naar vorem gehaald, ook het 1450ste lid en 1550ste lid werden in de bloemen ge zet. Het unieke van deze avond was het le gale optreden van S.I.R.O.-radio, wier voornamelijk Nederlandstalige muziek en spektakulair gepresenteerde licht show de aanwezigen aanzette om zich onbekommerd en vol overgave tot half - een 's nachts aan de dans te wagen. In zijn betoog liet voorzitter Van der Keur de gang van zaken rond Tanker- cleaning de revue passeren en belichtte de positieve resultaten, o.m. behaald n.a.v. het bezoek dat minister Ginjaar aan de BVSZ bracht op 18 september j.l. Ook belichtte hij de gang van zaken romd de aanstelling van een opbouw werker in Zuid en hekelde het gedrag van de gemeente en de S.S.W.O. die naangaande, konkluderend dat voor Zuid deze zaak nog niet is afgedaan. Zuid zit echter niet te wachten op ver kiezingsstunts; men moet ervan door drongen zijn dat Zuid het volste recht op een opbouwwerker heeft em dal diens aanstelling een kwestie van ur gentie is. Zuid is zwaar misdeeld op het gebied vam medische en tandheelkundige ver zorging, op het terrein van bejaarden zorg, konsultatie en zwangerschapsbe geleiding; de opvang van jongeren en het huisvesten van het verenigingsleven is een bron van zorg en ellende. Ook de groei van de BVSZ, die thans 1598 leden telt, en het hechte samen werkingsverband binnen de vereniging, geperfektioneerd door instelling van zgn. kontaktpersonem in elke straat, werd besproken, alsook het feit dat de BVSZ wellicht wel weer in aktie gaat komem tegen de maar steeds stijgende tarieven voor gas, water en licht, teneinde de gemeente adhesiebetuiging af te dwingen met het initiatief vanuit de gemeente Groningen om deze stij ging hartgrondig halt toe te roepen. Met haar vorige aktie tegem de ge meentelijke tariefsverhogingen boekte de BVSZ sukses, zoals zij dit ook deed met de tarieven voor Bad Zuid voor tnoeders met kinderen tot 4 jaar. Ook lichtte voorzitter Van der Keur toe vanuit welk gevoel van ombehagen illegale zenders zijn ontstaan em van uit welk standpunt S.I.R.O. radio een goed hart werd toegedragen. Het mag voor deze jongens dan ook heuglijk zijn, dat zij op deze door hen faed verzorgde, zeer geslaagde avond 1 nieuwe leden konden noteren en dat zij, mede dank zij dit feit, hun 500ste lid binnen haalden. Het zal de fam. Fomohardjo, als 1500ste lid nog geruime tijd bijblijven Middelpunt van de huldiging was uiteraard het 1500ste lid van de Bewomers- vereniging Zuid: de familie Fomohardjo. dat zij, terwille van de talloze fotogra fen, geruime tijd poserend met de bloe men en ijverig handschuddend met dhr. van der Keur, hun huldiging in ontvangst namen. Het gaf echter wel aanleiding tot een bizonder vrolijke noot en een hernieuwd applaus. Positieve konklusie van deze avond was, dat de fraktie-voorzitters unaniem positief t.o.v. het opbouwwerk in Zuid stonden; jammer was de verhindering van burgemeester Te Loo en het ontbreken van de fraktie-voorzitters van de overige politieke partijem. Bij een huldiging horen bloemen. Zodoende voor dit lid van de Bewomersvereni- ging Zuid een bos bloemen. SCHIEDAM De Schiedamse Kar- navalsvereniging De Rietzeilers houdt een bingo-avond op donderdag 23 en donderdag 30 oktober a.s. Aanvang 20.00 uur, gebouw Ireme, Nieuwe Ha ven 155 te Schiedam. Zaal open om 19.30 uur. Iedereen is van harte wel kom, doch kinderen onder de 16 jaar hebben slechts onder geleide toegang tot deze avond. Hoofdprijs is een dames of herenrij wiel, een draagbare T.V., stereo radio met boxen, terwijl er van tijd tot tijd ook andere hoofdprijzen te verdiemem vallen. SCHIEDAM Woensdag 22 oktober (vanavond) houdt de NCVB afdeling Schiedam centrum een ledenvergade ring in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 71 in Schie dam Tijdens deze ledenvergadering, die om 20 uur begint, spreekt dr. Sterk v.d. Weg uit Dordrecht over euthanasie. SCHIEDAM Tijdens de recente koopavond verdwenen uit een zaak aan de Hoogstraat vier scheerappa- raten zonder dat hiervoor de kassa rinkelde. Waarde hiervan 400,—. De bewoner van de Burg. van Haarenlaan C. H. deed bij de politie aangifte van de vermissing van een boormachime uit de kelder van zijn wonimg plus ander gereedschap. Schade 350,De dief was de kel der binnengedrongen na het force ren van het bovenlicht van de toe gangsdeur. De bewoner van de B.K.-laan, N. de B. kwam bij zijn thuiskomst tot de ontdekking dat vreemdem via het keukenraam zijn woning warem binnengedrongen em deze grondig hadden doorzocht. Vermist wordt een hoeveelheid sieraden met een waarde van 7.500.—. terug een lid van de jury te beïn vloeden, noem het omkopen of steekpenningen in het vooruitzicht stellen. Ethiek en z zelfs de cultuur werd hiervoor onder tafel geveegd. Het komt natuurlijk geheel anders uit. Geen van de twee winnen het concours, maar wel een harmonie uit de omgeving van het dorp. Natuurlijk was er weer iemand die van twee walletjes probeerde te ■eten en hij alleen-een koopman- kwam met winst uit de muzikale tweespalt tevoorschijn! Onder regie van Jacqus van Haas teren gaf „Alberdingk Thijm" van „Bokken en Geiten" een vertolking. Goed getroffen personages en met een volledig uitbuiten van de moge lijkheden voor geestige teksten, deed de zaal lachen. Als ensemble was men goed op elkaar ingespeeld. Dit maakte de uitvoering tot een plezierige avond en daar was het „Alberdingk Thijm" juist om be gonnen. De pompbediende van het bezine- statiom aan de noordzijde van de Horvathweg, E. K. uit Vlaardingem, is vrijdagavond tegen 8 uur van zijn portefeuille beroofd inhoudend f 3500,-. Een van de twee motorberijders, die hij kort tevoren van benzine had voorzien, keerde later im het kantoortje terug en duwde hem een revolver omder de neus en eiste geld. Dit kreeg hij door de portefeuille uit de borstzak te trekken van de pompbediende. De politie heeft de zaak in onderzoek. Schiedam - Tal van lachsalvo's weerklonken zaterdag in zaal Arcade waar toneelgroep „Alberdingk Thijm", in de S.G.-cyclus voor amateurs optrad. Hiervoor was het reeds in 1966 op gevoerde blijspel: „Bokken en Gei ten" uit de programma-bibliotheek gehaald en ook nu weer werd deze heropvoering zonder meer een suc ces. De auteur van dit kolderieke blijs pel, P.Joh. Zonruiter, schreef hier mee een tijdloos gegeven. Hoofd thema hiervan een onderlinge riva liteit tussen twee muziekgezel schappen in een dorpsgemeen schap. De aanhang van de harmo nie „Con Amore" werd aangeduid als „de Bokken". Die van Euterpe" noemden zich „De Geiten" en bei den pasten goed in de bevolkings structuur van het agrarische dorp. Tot de „Bokken" behoorde de plaatselijke upper ten. De „Geiten" daarintegen vertegenwoordigden meer de kleine man, waaronder veehandelaren en andere nering doenden. Beide rivalen hadden een eigen stam café en in de kwalificatie van wel stand, het een goedkoper dan het andere. Wie van de twee de beste muziek wist te produceren diende te worden uitgemaakt tijdens een te houden streekconcours. De plaatselijke winnaar hiervan kwam in aanmerking voor een door de dorps-baron in het vooruitzicht gestelde subsidie om te kunnen deelnemen aan een volgend natio naal muziekconcours. Dat de milde gever natuurlijk op een „Bok"- overwinning rekende van Con Amore was een duidelijke zaak. Het doorgaans rustige dorp leefde in twee partijen toe naar het con cours. Men deinsde er zelf niet voor 200 ml. H.l. prijs 10,95 tfj Topper ^3 2-voudige werking enzymen en fluoride H.l prijs 2,95 Topper t/m 5 november J

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 8