Hans Schop smaakmaker Martinit in slotfase toch één punt binnen Surinaamse avond in Blauwe Brug Bang&Olufsen Studio 116 Onwel op de weg Geautoriseerd B&O dealer: HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 29 OKTOBER 1980 De selectie van Martinit staand van links naar rechts Luc Franken (ver zorger), Joop Schop (trainer), Jan Blom, John Nagelhout, Ruud van der Horst, Ferry Holster, Cees Hoogwerf, Giel Gouka, Aad Gudde, Martin Reherman (grensrechter), Henk Butter (elftalleider). Zittend van links naar rechts Ed Slavenburg, Henny Ruigrok, Ron Brust, Peet van de Burg, Hans Schop, Hans van der Horst en Fred Lambaart. werd feilloos ingekopt door Cees van Vliet, 1-2. ACHTERSTAND GROTER In de eerste minuut van de tweede helft kwam Martinit op een nog grotere achterstand. Op een voorzet van Willem Latumanuwey was het weer Cees van Vliet die de stand op 1-3 bracht. Enige wanorde in de verdediging van Martinit werd bijna nog nood- lottiger toen twee minuten later Nic Verwoerd tegen doelman John Na gelhout schoot. Hierna werd aanvoerder Giel Gouka naar de voorste rechtse flank gedirigeerd en ging Jan Blom op het middenveld spelen, terwijl Fred van Lambaart als laatste man ging optreden. Na een kwartier moest ook Cees Hoogwerf geblesseerd het veld ver laten en mocht Hans van der Horst in zijn plaats opdraven. Twee minuten na deze wissel haalde Ben den Daas Giel Gouka onderuit en aamgezien dit binnen het strafschopgebied was, kon scheidsrechter Baak niet anders doen dan de bal op de elfmeterstip deponeren. Ruud van der Horst maakte geen fout en schoot de strafschop feilloos in, 2-3. Toen daarna Ton van der Laan aanmerking maakte op de leiding kreeg hij hiervoor een officiële waarschuwing. Alphense Boys wisselde daarna Willem Latuma nuwey voor Roeël Valpoort maar Alphen trainer Rien Tameris had beter van der Laan kunnen wisse len want deze bleef maar provoce ren. GELIJKMAKER Na 25 minuten in de tweede helft werd het harde werken van de ge hele Martinit ploeg beloon/d met de gelijkmaker die zeer zeker ver diend was. Uit een hoekschop van Hans Schop was het Ruud van der Horst die de bal in het net kopte, 3- 3. Alphense Boys speler Ton van der Laan werd toen nog giftiger en toen hij als een blind paard inging op een Martinit verdediger kreeg hij zijn tweede officiële waarschuwing en dat betekende dat hij de kleed kamer vroegtijdig mocht opzoeken. De sensatie werd helemaal com pleet toen één minuut voor de offi ciële speeltijd Ronals Seegers 3-4 inkopte. Deze klap leek Martinit niet meer te boven te komen, maar scheidsrech ter Baak had het oponthoud bij- ehouden. Ee st kreeg Ferry Holster nog een officiële waarschuwing omdat hij Nic Verwoerd onjuist on deruit haalde. Toen Martinit aan zijm laatste aan val begon kon uit een doelworste- ling tussen een kluwen van spelers Ruud van der Horst zijn derde doel punt laten aantekenen en toen was de einduitslag definitief 4-4-. De op- De Deense vormgevers van beeld en geluid 3 jaar garantie Achter 't Veerplein 116 - Vlaardingen Tel. 010 - 34 27 75 stelling van Martinit was: John Na gelhout, Piet van de Burg, Giel Gouka, Ferry Holster, Cees Hoog werf, (Hans van der Horst), Ron Brust, Ed Slavenburg, Fred Lam baart, Hans Schop, Jan Blom en Ruud van der Horst. De stand in de derde klasse C is: Slikkerveer7 13 SMV7 9 ONA7-9 Martinit7 8 RFC7-8 Sparta7 7 Alphense Boys7 7 GSV6 - 6 Woerden.7 6 Floreant6 5 Haastrecht.7 2 VEP7-2 SCHIEDAM Een 68-jarige inwo ner van Breda heeft zondagmorgen ernstige ongelukken kunnen voor komen door nog net op tijd zijn auto aan de kant van de weg te zet ten. De bestuurder voelde zich plotse ling onwel worden toen hij op rijks weg 19 in de richting van de Bene- luxtunnel reed. De oorzaak van zijn plotselinge ongesteldheid bleek een hartin farct. Een passerende automobilist verleende eerste hulp en waar schuwde vervolgens de tunnelpoli- tie. De zieke bestuurd r werd over gebracht naar het Noletziekenhuis en daar ter observatie opgenomen. Cees Hoogwerf schiet in tussen twee verdedigers door, Ruud van der Horst (r) is attent op een rebound. KLAVERJASTOERNOOI FRANKELAND Het klaverjastoernooi, wat voor de bewoners van het bejaardentehuis Frankeland in de St. Liduinastraat wordt gehouden, heeft een interes sant verloop. Na drie ronden, van het zes ronden durende toernooi, is het koppel Van Geloven-Van Schaick naar de tweede plaats ge wezen door het paar Mol-Weerman. Het koppel Van de Heuvel-Kuiters is van de vijftiende naar de derde plaats opgeklommen en heeft nu nog maar 56 punten nodig om de 10.000 bereikt te hebben. De stand na drie ronden is: 1. hr. Mol - hr. Weerman 10503 punten 2. hr. v. Geloven - hr. v. Schaick 10177 punten 3. hr. v.d. Heuvel - hr. Kuiters 9944 punten 4. mevr. v.d. Horst - mevr. Kuiters 9829 pnt. 5. hr. v. Duyn - hr. de Vette 9669 pnt. 6. hr. Huihoven hr. v. Dijk 9571 pnt. 7. hr. Braak - hr. Oosterveer 9532 pnt. 8. mevr. Winters - mevr. v. Dam 9469 pnt. 9. Zr. Reynilda - hr. de Kok 9466 pnt. 10. mevr. Lips - hr. Lips 9314 pnt. 11. mevr. Huihoven - mevr.v.d. Burgh 9115 pnt. v 12. mevr. Frensdorf - hr. Frensdorp 9090 pnt. 13. mevr. v. Noordt - hr.v. Noordt 9084 pnt. 14. mevr. v. Kruiningen - hr. Gödde 8909 pnt. 15. hr.v.d. Heiden - hr. v. Puffelen 8827 pnt. 16. mevr. v.d. Steen - mevr. Van Erp 8822 pnt. 17. mevr. Binnenveld - mevr. Steens 8786 pnt. 18. mevr. Timmerman - mej. Steenhouwer 8618 pnt 19. hr.v. Dam - hr. Puister 8549 pnt. 20. mevr. Nuyen - hr. Nuyen 8509 pnt. 21. mevr. de Graaf - hr. Coster 8451 pnt. 22. mevr. v. Eijk - mevr. Moolhuizen 8286 pnt. 23. mevr. Brinkhaus - mevr. Rensman 8148 pnt. 24. mevr. Hoppstein - mej. Lansbergen 8067 pnt 25. mevr. in 't Veld - hr. in 't Veld 8050 pnt. 26. P. Molenkamp - hr. Snijder 8021 pnt. 27. mevr. v.d. Maarel - mevr. Meeder 7920 pnt. 28. mevr. Volkers - hr. Volkers 7911 pnt. 29. Zr. Siegberta - mej.v.d. Donk 7571 pnt. 30. mevr. Veringmeier - mevr. v. Leeuwen 6882 pnt. SCHIEDAM =- De Surinaamse Sociaal-culturele vereniging Prem Sa- maadj organiseert op zaterdag 1 no vember een feestavond in wijkgebouw De Blauwe Brug (Bachplein). De avond draagt een gezellig, cultureel karakter. Naast de zogenaamde „kawna-dans", die wordt gedemon streerd, kan er gedanst worden op de muziek van de Surinaamse groep „Naya Zamana". De zaal gaat open om acht uur en het feest duurt tot twee uur. Iedereen is van harte welkom. Inlichtingen onder telefoonnummer 737072. Martinit trainer Joop Schop: „Voor ons doen een zwakke wedstrijd, maar de enorme inzet maakte weer veel goed". veel enthousiasme blijft hij zich in zetten tot de laatste minuut en dat werkt zeker stimulerend op zijn teamgenoten. Uit de zes voorgaande wedstrijden had Martinit zeven punten behaald. Met hieruit drie doelpunten tegen was doelman John Nagelhout de minst gepasseerde doelman uit de KNVB derde klas C. Met de vier tegentreffers van zon dag blijft hij deze eer nog behou den, al zijn het er nu inmiddels ze ven tegen geworden, maar Nagel hout blijft er nog twee onder zijn collega's van SMV en Sparta. GEEN GOED VOETBAL Goed voetbal kon Martinit-trainer Joop Schop de wedstrijd van zon dag niet noemen. „Voor ons doen hebben wij een zwakke wedstrijd gespeeld maar de enorme inzet maakte weer veel goed", merkte hij na afloop op „In het begin, de serieuze kansen in ogenschouw genomen, had het na tuurlijk een gemakkelijke overwin ning moeten worden. Toen kwamen we door een foutje in de achter hoede op een achterstand en toen was de ploeg even van slag af", al dus trainer S hop. AANVALLEND MARTINIT In de beginfase van de wedstrijd begon Martinit fel aanvallend en de verdediging van de Alphense Boys maakte nu niet direkt een be trouwbare indruk. Al na drie minuten omspeel de Cees Hoogwerf Alphense laatste man Peter van der Geest maar schoot tussen de b an deze speler door op de staander. Kort daarna moest Martinit-verzorger Luc Franken voor het eerst in aktie ko men om Hoogwerf te verzorgen. Een vrije schop van Hans Schop werd keurig voor doel geplaatst maar Jan Blom kopte net naast de staander. Ook een corner van Cees Hoogwerf werd door Ruud van der Horst langs de verkeerde kant van de staander gekopt. Dit waren allemaal voortekenen van een uiterst sterk spelend Marti nit, maar doelpunten tellen pas als ze in het doel verdwijnen. In de 20-ste minuut kwam Alphense Boys aan de eerst serieuse aanval. Giel Gouka verspeelde de bal wat knullig aan Noc Verwoerd. Willem Latumanuwey kon overnemen en speelde keurig af aan Cees van Vliet en die schoot raak 0-1. Drie minuten later juichte iedereen al voor de gelijkmaker maar het schot van Cees Hoogwerf werd uit het lege doel gehaald door Ben den Daas. Martinit bleef sterker en met goed samenspel kreeg de verdediging van Alphen handen vol werk. Na een goed half uur kregen de Schie dammers eindelijk loon naar werk en. Een harde inzet van Fred Lam baart werd van richting veranderd door Ronald Segers en toen had Al phen-doelman Herman Rombout geen schijn van kans meer en wees het scorebord 1-1 aan. Vijf minuten voor het rustsignaal van de uitstekend leidende scheids rechter H. Baak uit de Lier moch ten de gasten de eerste hoekschop van de wedstrijd nemen. Jan Ver woerd bracht de bal voor doel en SCHIEDAM Spanning, sensatie, veel doelpunten en ook nog goed voetbal waren de ingrediënten bij de wedstrijd in de derde klas C tus sen Martinit en Alphense Boys die in het sportpark Thurlede in een 4- 4 gelijkspel eindigde. Spanning omdat beide ploegen aantrekkelijk aanvallend voetbal speelden en sensatie omdat de thuisploeg van een 1-3 achterstand terug kwam tot 3-3, weer op achterstand kwam en in de blessu retijd toch nog één winstpunt bin nenhaalde. Martinit, dat dit seizoen versterking heeft gekregen van enkele spelers van DHS, heeft bijvoorbeeld in één van hen, Hans Schop, zeker een smaakmaker binnen gehaald. Hij brengt vaart in de ploeg en met „Toen we daarna het spe weer in handen kregen kwamen we met de rust weer op een achterstand en dit had natuurlijk nooit mogen gebeu ren. Er werd ongeorganiseert verdedigd en dat is juist iets waar we altijd erg sterk in zijn. Iedereen weet zijn taak en dat was vanmiddag net even fout", liet de Martinit-trainer weten. „Ik heb ze in de rust duidelijk ge maakt dat we met een hoog tempo het wel zouden klaren en ja dan krijg je in de allereerste minuut een derde doelpunt om je oren en toen waren ze nog verder van slag af. Trouwens toen vreesde ik op een nog grotere achterstand. Ik heb toen een spelersomzetting gedaan en toen we die strafschop kregen zag ik het gelijk weer helemaal zit ten. We kwamen zelfs weer op ge lijke hoogte en dat was toch wel een grote verdienste van de ploeg die zeker voor honderd procent karak ter heeft getoond".

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 37