Toneelgroep Othello in „De Kat op het Spek" Open Huis bij „Natuurgenot" Er zit muziek in het museum Jongetje aangereden In de slip: kaakfraktuur Herfstjeugdland teer geslaagd Koemarkt 1: Schiedam Zuidplein Hoog 572 Rotterdam i i mooie velours dames PAKJES De toneelgroep Othello, bijeen voor een eer= der uitgevoerd blijspel' SCHIEDAM De Aquarium- en Ter rariumvereniging „N atuurgenot in Huis" houdt nog deze week twee dagen „Open Huis" in haar al enkele jaren bestaande hobbycentrum Singel 128 alhier. De eerste keer is op donderdagavond (de vaste clubavond) met daarna de ge hele zaterdag, 1 november. Het hobby centrum is geheel gerenoveerd door eigen leden en kreeg iets mee van een voorlichtingscentrum voor iedereen. De aquariumsport komt vóór op het totale palet van een vrijetijdsbesteding met de natuur als onderwerp. Nu steeds meer mensen niet meer bij het arbeidsproces zijn betrokken, om wel ke reden dan ook, wil „N atuurgenot in Huis" het inrichten en houden van aquaria propageren als een zinvolle bezigheid. Een bezigheid die heel wat tijd vergt, naast de ambitie er iets moois van te maken. Om eventuele beginners bij het samenstellen van zo'n kleurrijk kijk- venster in de huiskamer niet af te schrikken wat betreft kosten en moei lijkheidsgraad wordt beide dagen vis uele voorlichting gegeven. Dit wordt bereikt met het plaatsen van enkele modelaquaria. Ze worden zo in gericht dat toekomstige aquarianen kunnen zien dat het houden van tropi sche visjes geen kostbare zaak behoeft te zijn. of dat het inrichten van een groot aquarium voor een beginner geen noodzaak is. Van een betrekkelijk klein visbakje met goed gekozen vis soorten valt het nodige plezier te bele ven en... het geeft bezigheid en tijdpas sering! De vereniging beschikt over een biblio theek met voorlichting gevende litera tuur en een werkplaats voor mensen die hun eigen aquarium willen bouwen. In het hobbycentrum wordt niet alleen over vissen en planten gepraat. Voor leden en belangstellenden blijft het ook een soort sociëteit waar men sen elkaar ontmoeten in een gezellige sfeer onder het drinken van een drank je aan de bar. Bezoekers van de „Open Dagen" zullen tevens vernemen over de contactavond die op maandag 3 november weerwordt gehouden in gebouw Chr. Sociale Be langen, Lange Haven 73. In verband met de t/m 28 februari in diergaarde Blijdorp lopende expositie van amfibieën uit alle werelddelen, houdt het echtpaar Sneepels die avond een dia-lezing met als onderwerp: „Vis sen en Reptielen in hun natuurlijk milieu". De avond begint om 8 uur en is voor iedere belangstellende gratis toegankelijk. onder de titel „De Kat op het Spek". Het spel doet bij de familie Abbott de nodige misverstanden en trubbels ontstaan, doorspekt een vleugje sex als de kat van huis is (daarmee zij de echt genote bedoeld). Een gegeven dat goed is voor een toneelavond waaraan de ac teurs en de mensen in de zaal ongetwij feld het nodige plezier gaan beleven. Kenmerkend voor „Othello" is, dat het van het begin af aan leden telde af komstig uit Schiedam en Vlaardingen, een „tweestedenclub" die dan ook voorstelling gaf in beide gemeenten. Over het algemeen genomen werden jaarlijks twee toneelstukken in premiè re gebracht, geput uit een aantal on derhoudende Nederlandse en vertaalde blijspelen. Voor de toneelwedstrijd van de Schie- damse Gemeenschap in de jaren zestig dong de groep mee met een stuk han delende over het verzet in de tweede wereldoorlog. De titel hiervan was „Vluchtweg afgesloten". De uitvoering leverde Ineke van Rast eren een persoonlijke prijs op. Ook het jubileumstuk wordt gespeeld in eigen decor onder regie van Koos Huibers. De toegangsprijs voor de voorstelling van zaterdag bedraagt 5,Kaarten zijn verkrijgbaar bij Ineke van Kast- eren, Huysmanstraat 51, Schiedam, en vanaf 30 oktober in gebouw Arcade. De avond wordt besloten met een groot jubileumbal met muziek van het trio Rotterdam. Het kindervarieté van Ab Smits, met een keur van circusartiesten, bracht de kinderen tot enthousiaste bijval. Een zelfde glanzend resultaat werd be reikt door de „spuit er 's uit show en de komische pottenbakker Ad Rommens (bekend van T.V.) in dienstencentrum „4 molens". De spelcircuits sloegen net als afgelo pen zomer goed aan; vele kinderen toonden zich waren coureurs. Bij de kreativiteit werden naast het kleien, te kenen, verven, leerbewerken en siera den maken, fraaie hefststukken ge maakt met takken bessen, kastanjes, denneappels, eikels en groen. SCHIEDAM Een 8-jarig jongetje is zaterdag door een auto aangere den toen hij op de Vlaardingerdijk tussen geparkeerde auto's de rij baan wilde oversteken. Het jongetje is met onhekend letsel in het Noletziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM Woensdag 5 novem ber is er een koffieconcert van half één tot één uur in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, Schiedam, verzorgd door het Rijnmond Saxofoon Kwartet. De saxofoon werd in 1840 uitgevonden door Adolphe Sax, een Belgische in strumentbouwer. In de saxofoon zocht Sax de klankkleur van het koper en de wendbaarheid van de houten blaasin strumenten. Het kleppensysteem is af geleid van de houten blaasinstrumen ten (klarinet), het materiaal van het in strument van het koper. Eerst alleen gebruikt in militaire bl aa sorkesten, vond de saxofoon al gauw zijn weg naar het symfonie-orkest en de kamermuziek. Door componisten als Berlioz, Bizet, Glazounow, Debussy en Ibert ontstond er een klassieke saxo foon traditie. In Amerika veroverde de saxofoon zich een niet meer weg te denken plaats in de Jazz en amuse mentsmuziek. Het Rijnmond Saxofoonkwartet wordt gevormd door Tom de Vette (sopraan saxofoon), Jaap van der Lee (altsa xofoon), Henri Bok (tenorsaxofoon) en Jan de Ligt (baritonsaxofoon). Op con certen streeft het kwartet er naar de bezoekers een zo gevarieerd mogelijk programma aan te bieden. Elke eerste woensdag van de maand is er koffieconcert, elke derde zaterdag middag van de njaand orgelconcert (15.00 uur) in d'e aula van het Museum. Agenda concerten: zondagmiddag 1430 uur, 9 november Rotterdams Ka merensemble (30 strijkers) met serena des van Elgar, BerkeLey, Tsjaikowski, Mozart, vioolconcert met Jacques Holtman als solist. 21 november het Schiedams Vrouwenkoor oJ.v. Ria Borgmeyer. 13 december Henry Purcell King Arthur Opera in concertuitvoe ring. SCHIEDAM Door een glas weg dek slipte zondagavond om onge veer zes uur een auto op de Oranje- brug. De bestuurder, een 21-jarise Rotterdammer, verloor de controle en botste op een lichtmast, die licht beschadigd werd. De auto daarentegen was total loss terwijl de jongeman in zijn wagen bekmeld raakte. Hij kon echter zon der hulp van lasapparatuur uit zijn benarde positie worden bevrijd. Bij de botsing liep hij een kaaklet- sel op. Via het Schiedamse Nolet ziekenhuis werd hij overgebracht naar het Rotterdamse Akazia, waar hij aan zijn verwondingen werd geopereerd. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 J. Torn Telefoon 010-732877 Privé 010-342312 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 015-124331, toestel 35 Privé 01807-18513 SCHIEDAM Als laatste vereniging in de cyclus voor amateurtoneel van de Schiedamse Gemeenschap gaat zater dag 1 november de Toneelvereniging „Othello" de bühne van gebouw Arca de betreden. Voor de in 1955 ontstane toneelgroep wordt het tevens een jubileumvoorstel ling. Een kwart eeuw standhouden on danks de concurrentie van de beeld buis, is op zich al een prestatie. Reden genoeg voor „Othello" er dit keer iets van te maken, waard voor het dragen van het toneelzilver. Dat iets bestaat uit de opvoering van de klucht „Cat on the Fiddle" door John Dole, in het Nederlands vertaald SCHIEDAM De herfstaktiviteiten van Jeugdland mogen zeer geslaagd genoemd worden. Door het redelijke herfstweer konden alle aktiviteiten doorgaan. Ongeveer 1500 kinderen hebben zich gedurende de 5 dagen Jeugdland uitstekend vermaakt. De stoomtrein, voor de eerste keer in Schiedam rijdend, trok zowel op het Bachplein als aan de Maasboulevard grote belangstelling van jong en oud. Het Nieuwe Stadsblad )jT ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's -Gravenhage d.d.30 juli '79 onder nr. 78/1979. De afdeling houtbewerking is steeds in vol bedrijf. Veel amateurschiiders werken met doekramen hier gemaakt zijn. Men is zelfs instaat meubilair na te maken in folkloristische stijlen en verder alles wat een opdrachtgever op het ge bied van houtbewerking maar verlangt. Goed en modern geoutilleerd is ook de drukkerij met een veelomvattend le veringspakket. Daarnaast het bijhou den van adressenbestanden en het ver zorgen van poststukken, o.a. een greep uit de talloze werkzaamheden die in „Schiemond" doorlopend worden uit gevoerd. De meeste orders worden in opdracht uitgevoerd; daarnaast voert met een beperkt aantal producten. CULTUREEL TECHNISCH Het cultureel technisch opject van de BGS omvat een scala aan werkzaam heden zoals het ontwerpen, aanleggen en onderhouden van tuinen voor in stellingen en particulieren. Ook het onderhoud van parken wordt vanuit „Schiemond" geregeld alsmede (het onderhoud van reparatie van. tuin- en parkmeubelen, zoals banken en speel- werktuigen). Verder onderhoud en herinrichtings werkzaamheden voor scholen en verenigingsgebouwen. Het ontwerpen, produceren en installeren van een uit gebreid programma van speelwerktui- gen. Dan is er nog het Cultureel Technisch buitenobject, gevestigd in Ant. Fokker straat. Hier worden jongens en mannen opgeleid tot hulphoveniers. De nodige leerlingen kregen een diploma en von den werk bij beroepshoveniers of ge meentelijke diensten plantsoenen. Over alle aktiviteiten van Bedrijfsge- meenschap „Schiemond" is zaterdag tijdens het „Ópen Huis" nadere infor matie te verkrijgen. Voor iedereen is het bovendien nuttig een nader inzicht te krijgen over de doelstelling en de manier waaraan hier in de Vijgensteeg gestalte wordt gegeven. Men zal dan kunnen constateren, dat Bedrljfsgemeenschap „Schiemond" een waardevolle daadwerkelijke „ge meenschap" is en-nuttig is onze huidi ge maatschaoDÜ. IN BORDO en RAF MATEN 36 46 BIJ NETRICO ÉXTRA VOORDELIG

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 3