Trouwen volgens eenheidstarief I C.KOK Pastoor Mulder viert gouden priesterfeest De Aktuele 15 City Centrum Schiedam: nadenken over toekomst FEEST IN BIJDORP Stadsblad Dansavond „Open Huis" Watdoetgoud vooreen viduw? 6infrt 1896 NOVOTEL HEEFT WEER WAT 29.50 IK DIT INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Kom kijken bij: Broersvest 87-93 Speciaal Amerikaans vlees voor Steaks, zoals: Club Steak Rib-eye Steak _n Sirloin Steak T-Bone Steak 25.00 37.50 HFT NIFUWF STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 31 OKTOBER 1980 SCHIEDAM Trouwen in Schiedam werd tot nu toe steeds duurder. Als ook in 1981 de jaarlijkse tariefverhoging van 5% zou worden toegepast, zou dat betekenen dat een hu welijksvoltrekking op vrijdag middag al ongeveer 400 gulden zou gaan kosten. •Vergelijkt men de Schiedamse trouwtarieven met die van om liggende gemeenten als Vlaar- dingen, Delft en Rotterdam dan springt Schiedam er in nega tieve zin uit: in alle genoemde plaatsen is het trouwen aanzien lijk goedkoper. Schiedam prijst op die manier zijn eigen trouw zaal zo langzamerhand de markt uit. In het stadskantoor wordt daarom naarstig gezocht naar een oplossing voor deze „huwe lijksproblemen". Als mogelijk heid wordt genoemd het instel len van een eenheidstarief, dat de verschillen tussen trouwen op achtereenvolgende weekda gen zou opheffen. Momenteel lopen die tarieven sterk uiteen. Wie op vrijdagmid dag in het huwelijksbootje wil stappen betaalt momenteel 370 gulden, terwijl een jong paar dat op een minder populair tijd stip als woensdag 9 uur trouwt slechts 50 gulden betaalt. Tus sen deze twee uitersten liggen dan nog verschillen van honder den guldens voor de andere da gen. Dat wil niet zeggen dat een huwelijk op vrijdag anders vol trokken wordt dan op maandag of welke andere dag ook: de ambtenaar van de burgerlijke stand spreekt precies dezelfde formule uit en extra bloemen, een wat fraaiere loper of vrolij ker muziek krijgt men niet, onverschillig of er nu honderd of driehonderd gulden huwe- lijksgeld betaald wordt. Het zogenaamde kosteloze huwelijk in Schiedam op woensdagmorgen tien uur of donderdagmorgen negen uur verschilt zelfs helemaal niets van een betaald huwelijk. Om deze scheve verhoudingen recht te trekken wil men nu een eenheidstarief van 290 gulden gaan instellen. Dat betekent dat er voor trouwen, op welke dag ook tussen maandag 9 uur en vrijdag vier uur, precies het zelfde bedrag betaald moet worden. Uiteraard blijft dan het gratis trouwen op dezelfde uren 41s voorheen gehandhaafd. Van deze maatregel zijn geen ernstige financiële konsekwen- ties voor de gemeente te ver wachten. De 290 gulden zijn een gemiddeld bedrag van de vorige tarieven en als het aantal geslo ten huwelijken gelijk blijft gemiddeld 600 per jaar zal de gemeente Schiedam een even groot bedrag aan huwelijksgel- den kunnen incasseren. Opvallend is overigens wel dat een bruidspaar zich niet lijkt te storen aan een hoog of laag ta rief. De goedkope dagen als woensdag en donderdag zijn tot nu toe minder in trek gebleken dan de vrijdag, die veel jonge echtparen beschouwen als de ideale dag om het ja-woord uit te spreken. Moeilijker ligt het met trouwen op zaterdag. In Schiedam kan dat na 's morgens half tien, als een paar tenminste bereid is daarvoor 630 gulden te betalen. Van die regeling, ingesteld om ook mensen die op doorde weekse dagen niet in staat wa ren te trouez trouwen ook de ge legenheid te geven in het huwe lijk te treden, wil men nu af. Trouwen op zaterdag is vooral voor dë ambtenaren van de bur gerlijke stand een vervelende aangelegenheid. Door die rege ling komt hun vrije weekeinde in gevaar, terwijl zij nooit een langdurig kerstverlof kunnen nemen. In het verleden bleek trouwens dat ongeveer 25% van de op za terdag gesloten huwelijken geen enkele aanwijsbare relatie met Schiedam hadden. Trouwen in Schiedam moet in het vervolg op alle dagen evenveel kosten, vinden de ambtenaren. De prezen stegen de laatste jaren tot onbetaalbare hoogte. Het Nieuwe ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's -Gravenhage d.d. 30 juli '79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 J. Torn Telefoon 010-732877 Privé 010-342312 Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 015-124331, toestel 35 Privé 01807-18513 SCHIEDAM De geruchten dat de winkeliersvereniging City Cen trum Schiedam op sterven na dood zou zijn, noemt CCS-voorzitter Na gel „overtrokken". De kwestie kwam begin deze week naar buiten toen Gerard Verhuls- donk, zelf winkelier, in de ge meenteraad opmerkte dat het City Centrum het niet lang meer zou maken. Het WD raadslid kwam tot deze uitspraak naar aanleiding van de op te richten Molenstichting, waarin het CCS zou deelnemen. Voorzitter Nagel geeft toe dat er binnen het bestuur ernstig wordt nagedacht over de toekomst van het City Centrum. Volgens Nagel vraagt het bestuur zich al geruime tijd af „waar het City Centrum eigenlijk mee bezig is, en hoe men verder moet". „We bestaén wel in naam, maar in de praktijk doen we vrijwel niets", aldus de voorzitter. „We proberen nu een zinvol plan op te stellen, maar een beslissing over de toe komst is nog niet gevallen". Het City Centrum staat nu voor de keuze zichzelf op te heffen of een daadwerkelijke aktieve winke liersvereniging te worden. SCHIEDAM Wijkvereniging Bij dorp houdt op zaterdag 1 november haar jaarlijkse feestavond in ge bouw De Rank aan de Schiedamse- weg. Muzikale medewerking verleent het Moonlight kwartet. Op het pro gramma staan verder een goochel- nummer en een voorstelling van de Bijdorpse toneelvereniging die de klucht „Vergif" op de planken zet. Aanvang acht uur, zaal open half acht. Dat laatste liep volgens Nagel tot nu toe spaak omdat er in het CCS, net als in zovele andere verenigin gen, weinig leden zijn die zich ak- tief willen inzetten. SCHIEDAM De Stichting „Open Huis" organiseert vrijdag 31 okto ber 1980 weer een dansavond, voor 25 jarigen en ouder, in het diensten centrum de 4 Molens. Met medewerking van het „Moon light Quartet" probeert men weer de beentjes van de vloer te krijgen. S Goud laar je verbeeldingskracht aan 't woord. Fantasie oorbellen, f230,- Op 4 november a s. wordt in Amerika een nieuwe president gekozen en Novotei doet mee! Van vrijdagavond 31 oktober tot en met woensdag 5 november staat het restaurant pi us lobby helemaal in het teken van dit machtige iand. De lobby van het hotel is versierd met posters van de pre sidentskandidaten en informatie over Amerika, over zijn wijnen en zijn vlees. 200gram aZiOU 200 gram 200 gram 500 gram Atie Steaks worden geserveerd met een oven-baked patatoe en crisp Ice berg Lettuce. Hiervoor mag u zelf uw keuze maken uit een Thousand-Is land dressing; Roquefort of French dressing. Verder nog 200 gram King Size Hamburger Platters met french-fries en melted cheese, cheese and bacon-Chili Con Carne B.L. T. enz. voor ƒ17 j5U. Als afsluiting nog enkele Amerikaanse desserts zoals Appte-Pie. Sub- Zero Sundae, Tin Roof Sundae and so on. Voor ai deze Amerikaanse ge rechten zijn ook Amerikaanse wijnen aanwezig uit Caifornia van het wijnhuis A/maden. Ook voor onze jonge gasten is er weer wat. In de hai van het Novotei worden gedurende de zater- en zondagmiddag gratis kinderfilms vertoond. Amerikaanser kan het niet! Zondagmiddag staat voor u van 12.00 tot 16.00 uur een Brunch-buffet opgesteld. Voor de prijs van 25 p.p. kunt u hier van eten wat u wilt en zoveel u maar wenst. Gaarne tijdig reserveren s. v.p HARGALAAN 2, Schiedam Telefoon 713322 SCHIEDAM Op 9 november her denkt oud-stadgenoot pastoor W. J. A. Mulder dat hij een halve eeuw geleden in Haarlem tot priester werd gewijd. Zijn eerste officiële H. Mis droeg hij op in eigen parochie, de inmid dels uit het stadsbeeld verdwenen St. Liduinakerk. Als eerste stand plaats kreeg kapelaan Mulder het plaatsje De Zilk toegewezen. Vervolgens verrichtte hij acht jaar parochiële werkzaamheden te Zaandam en daarna negen jaar te Leiden. Ook in Den Haag was hij nog vijf jaar werkzaam, alvorens in 1954 tot pastoor te worden be- hoemd in de gemeente Achthuizen op het eiland Flakkee. Hier wachtten hem vijf zware jaren van p rociële arb id. Het was het jaar na de watersnoodramp waar van ook Flakkee zich moeizaam herstelde. Zijn voorliefde voor de jeugd kwam toen pas goed tot ui ting. Voor deze jeugd viel er op zon- en feestdagen sle hts weinig te bele ven. De pastoor maakte het moge lijk film- en dansavonden te organi seren als een oplossing van het vraagstuk van de verveling onder de jongelui. Deze geestelijke en materiële ar beid vroeg veel van de gezondheid van pastoor Mulder. Na een langdu rige ziekte kreeg hij van zijn over heden overplaatsing naar Dor drecht. Zijn laatste standplaats als parochieherder was de gemeente Lisse. In 1965 volgde een benoeming als rector in het Haagse bejaardencen trum „Fervente Deo" waar hij tot begin 1974 met de geestelijke ver zorging van de bewoners was be last. Hierna ging pastoor Mulder in eme ritaat en vestigde zich in de pasto rie van de parochiekerk „Petrus en Paulus" aan de Sluiskant in Leids- chendam. Hier zal de pastoor/rec tor op 9 november voorgaan in een Eucharistieviering, aanvang 9.30 uur. Om 11 uur recipeert de gouden priester in de aula van de R.K. St. Jozefschool, Maalderijstraat 2. Ook vanuit zijn geboorteplaats Schiedam zal het deze nog vitale priester die dag aan belangstelling niet ontbreken. Sinds enkele weken is Radio Boemerang weer terug in de ether. De Schiedamse piraat zendt uit op kanaal 37 van de 98 Mhz. Zondag tussen éên en twee uur is via deze zender de Schiedamse top 15 te beluisteren, een hitparade die door een aantal Schiedamse platenza ken wordt samengesteld. Deze week ziet Schiedams eigen hitlijst er als volgt uit: 1. (1) 5 weken Woman in love, Barbra Streisand. I. 2. (2) 8 weken Master Blaster, Stevie Wonder. 3. (13) 2 weken Never knew love like this before, Stephanie Mills. 4. (11) 4 weken Feels like I'm in love, Kelly Marie. 5. (15) 2 weken My prayer, Ray Goodman Brown. 6. (7) 5 weken Don't stand So close to me. The Police. 7. (14) 4 weken Cry to me, Precious Wilson. 8. 10) 4 weken My old piano, Diana Ross. 9. (nieuw) Aquarius, Gary Fame. 10. (nieuw) My turn to love you, Eddy Grant. II(4) 5 weken What you're proposing, Status Quo. 12. (nieuw) All my love, George Baker. 13. (12) 3 weken Lovely one, The lacksons. 14. (5) 3 weken Release, Patti Labelle. 15. (nieuw) Je hoeft me niet te zeggen, Benny Neyman. HOLLANDSTALIGE TOP 3 1.(1) 3 weken Bonnie, kom je buiten spelen, Bonnie St. Clair. 2. (nieuw) 'n Vriend, Andrê Hazes. 3. (nieuw) De vogeltjesdans, De Electrcnica's. Op 15 november viert radio Boemerang zijn éénjarig bestaan. Dat wordt een grandioos feest in Sitton Partyhouse aan de Hoogstraat, met levende muziek, disco enz. De voorverkoop van kaarten voor dit feest is al begonnen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Sitton, Lange Haven 121 en Hakkert, Hoogstraat 163. Leden van Radio Boemerang betalen één gulden entree, niet-leden vijf gulden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 3