„VVV krijgt Zwarte Piet toegespeeld" Ruzie om St. Nicolaas Lentefeest opent „Snuffelhoekje" Diploma's bij Wilton Realisten in „De Duig" Boereninstuif bij Lentefeest VOORWERPEN1 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 19 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 Onder de kop „St. Nicolaas solo voor VVV" plaatste Het Nieuwe Stadsblad op vrijdag 31 oktober een bericht over de St. Nicolaasop- tocht in Schiedam, die dit jaar op zaterdag 22 november valt. Behalve het programma van deze intocht bevatte het bericht ook het commentaar daarop van de voor zitter van het City Centrum Schie dam, de heer Nagel. Hoewel de winkeliersvereniging City Centrum in de regel de St. Ni- colaasoptocht organiseerde in sa menwerking met de Schiedamse VVV, besloot men dit jaar, evenals in 1979, niet mee te doen. In het bericht zette CCS voorzitter Nagel uiteen waarom zijn vereni ging zich onthield van deelneming. Zijn uitlatingen zijn verkeerd aan gekomen bij het VVV. Hieronder volgt de tekst van een ingezonden brief, die wij ontvin gen van de directeur van de Schie damse VVV, de heer Ruud Pillard. In uw krant van vrijdag j.l. drukte u een intervieuw af met de heer Na gel van de winkeliersvereniging City Centrum Schiedam. Hetgeen wij in dat intelvieuw mochten lezen schetste toch wel zeer onze verba zing en wij willen graag uitleggen waarom. Enkele jaren achter elkaar blijkt er kort voordat de goed heiligman voet op Schiedamse grond zet one nigheid te bestaan tussen onze or ganisatie en genoemde winke liersvereniging over de intocht van de Sint. Vorig jaar was dat ook al het geval. De voorzitter van het C.C.S. ver klaarde toen dat de feestverlichting die door het C.C.S. was aange schaft zoveel geld had gekost dat er absoluut geen geld was om mee te doen in de Sint Nicolaasoptocht. Jammer, maar als dat zo ligt dan is het niet anders. Maar het bleek toen volgens een aantal andere bestuur ders van het C.C.S. niet zo te liggen. Er was wel geld, alleen men vond dat het V.V.V.-bestuur onvoldoende inspraak zou geven in de vorm van de intocht. Wat was er gebeurd? De V.V.V. had een aantal consepten gemaakt van een intochtsplan en die toegestuurd aan in aanmerking komende win keliersverenigingen. Nu is een concept in onze visie niet meer dan een ontwerp, bespreek baar en voor wijziging vatbaar. Als dan de enige reaktie is: „We hebben geen geld" en we moeten uit de krant vernemen dat er wel geld is, maar dat men blijkbaar over het hoofd gezien heeft dat het gaat om een ontwerp en niet om een dictaat, dan schort er naar onze mening iets aan de communicatie binnen de winkeliersvereniging. Met een delegatie van het C.C.S.-be stuur is over de gerezen problemen vorig jaar meteen gesproken. Wat bleek in dat gesprek? Er was ook nog een andere reden waaruit het C.C.S.-bestuur opmaakte dat het V.V.V.-bestuur niet zo gesteld zou zijn op hun participatie. Het C.C.S.bestuur had namelijk een ze tel in het V.V.V.-bestuur. De door het C.C.S.-bestuur be noemde persoon was uit het C.C.S. getreden Aen kon dus ook die zetel niet langer bezetten. Het V.V.V.-be stuur zou volgens het C.C.S. nooit hebben gevraagd om een nieuwe kandidaat. Het V.V.V.-bestuur kon echter wij zen op een brief waarin wel dege lijk stond dat de betrokken persoon niet langer als C.C.S.-vertegen- woordiger in het V.V.V.-bestuur zit ting had, maar op persoonlijke titel verder deel uitmaakte van het be stuur. In diezelfde brief werd het C.C.S.-bestuur gevraagd een nieuw lid te benoemen. De delegatie van het C.C.S.-bestuur was van deze brief niet op de hoog te. Er waren wat problemen ge weest met de vervulling van het se cretariaat. Geen punt. Een copie is snel gemaakt en is opnieuw ver stuurd. Daar is nu een jaar over heen gegaan zonder dat is gerea geerd. Al in een zeer vroeg stadium (17-4- 80) vroegen wij het C.C.S.-bestuur schriftelijk of het in de intocht 1980 wilde participeren en onder welke voorwaarden. Hierop volgde een gesprek met de voorzitter van het C.C.S.-bestuur die wederom meedeelde dat er om financiële redenen niet op moest worden gerekend dat het C.C.S. zou kunnen meedoen. Maar ja, het was pas april dus misschien dat de si tuatie nog zou veranderen. Een eerder door het C.C.S.-bestuur gehanteerd argument nl. „wij wil len wel zelf de intocht organiseren" was natuurlijk om dezelfde finan ciële reden niet ter discussie. In dat gesprek met de voorzitter van het C.C.S. hebben wij toege zegd nog eens te zullen informeren bij het bestuur op het moment dat wij daadwerkelijk met de organisa tie van de intocht moesten begin nen. Wij deden dit wederom schrif telijk. Hierop kwam de telefonische re actie van de secretaris van de win keliersvereniging, die meedeelde dat er geen verandering was opge treden in de situatie, m.a.w. geen participatie dus vanwege gebrek aan financiën. Dit speelde in de tweede helft van september. Als opmerkelijk detail valt nog op te merken dat in het gesprek met de voorzitter van het C.C.S. op de vorm van de intocht 1979 werd in gegaan. Laatst genoemde zei toen dat hij het een uitstekende intocht had gevonden en dat met name het onderdeel Passage Theater een suc ces was geweest en zeker een vol gend jaar herhaald moest worden. Zelfs, zo meende hij toen, als het C.C.S. om financiële redenen niet zou kunnen deelnemen, was het wellicht wel mogelijk iets in die theatersfeer te doen in de vorm van een zakje lekkers of zo. Wij plaatsen hieronder eén paar ci taten uit het artikel in Uw krant van j.l. vrijdag: 1. Wij hebben een andere opvatting van een Sinterklaasintocht. 2. Aan het City Centrum wordt al leen om geld gevraagd, een bedrag bovendien dat nogal aan de royale kant is terwijl we maar een geringe tegenprestatie krijgen. 3. Sinterklaas hoort niet in een bios coop of theater te zitten, maar op straat rond te lopen. Het V.V.V.-bestuur vraagt zich dan toch wel af of er sprake is van com municatie binnen het C.C.S— be stuur. Ook vragen wij ons af of het C.C.S.-bestuur het bedrag kan noe men dat wij voor hun deelname zouden „moeten" ontvangen. Over een bedrag was namelijk nog hele maal niet gesproken. Al met al vindt het V.V.V.-bestuur het een zeer betreurenswaardige zaak dat nu al voor het tweede jaar achtereen de zwarte Piet letterlijk en figuurlijk naar de V.V.V. wordt geschoven. Een Zwarte Piet over igens waar wij niet zo mee zitten. Hij heeft immers de zak bij zich en weet precies wie hij daar ip moet stoppen. Wij hopen overigens wel dat be stuurders van C.C.S. hun kommen- taren, zoals vorig jaar en dit jaar in de krant gegeven, eens achterwege gaan laten. Het komt ons enigszins onwaardig voor om die commenta ren te geven met onvolledige en verdraaide gegevens. V.V.V. Schiedam; was getekend R. H. Pillard SCHIEDAM De raad van elf van de Stichting Lentefeest organiseert op dinsdag 11 november een bóe ren-instuif in de soos van de Stich ting aan de Broersvest, aanvang acht uur. Voor invalidenvervoer kan gezorgd worden. Daarvoor kan men bellen met nummer 730831. Werk van Dik Kats SCHIEDAM Vrijdagmorgen om tien uur start de Stichting „Lente feest" een nieuwe aktiviteit: een ge separeerde verkoop van een reeks artikelen in het naast de sociëteit gelegen pandje aan de Broersvest. Het winkeltje draagt als naam „Snuffelhoekje" en wordt gedreven door een aantal dames, vrijwillige hulpen bij het werk van „Lente feest". Wat er al zo valt te „snuffelen" in het piepkleine winkeltje bestaat uil in goede staat verkerende gedragen kleding, waarvan de voorraad re gelmatig wordt aangevuld met schenkingen door sympathisanten. Dan is er een kollektie aangeklede poppen en verder kleedjes, sierkus- sens en huishoudelijke naaldpro- dukten enz.; allemaal werkstukken van de dames die regelmatig de so ciëteit bezoeken als een vast weke lijks uitje. Alles gaat van de hand tegen be taalbare prijzen. De opbrengst van „Het Snuffelhoekje" is puur en al leen bestemd voor de vervoers dienst ten behoeve van gehandicap ten en hoog-bej aarden die slecht ter been zijn. Dit onderdeel van de stichting ontbeert nog steeds een gemeentelijke subsidie. Van de aangepaste vervoersbus kunnen ook mensen met een taxi vergoeding gebruik maken en te vens zij die hiervoor niet in aan merking komen. De kosten van het vervoer worden zo voordelig moge lijk berekend. Dit is mogelijk door de opbrengst van het winkeltje. Nu de feestdagen weer in zicht ko men met onder meer de jaarwisse ling, gaat „Lentefeest" wederom op grote schaal oliebollen ver kopen. Bestellingen kunnen vanaf vrijdag in het winkeltje worden ge daan. Het^nderlinge Kerstfeest wordt dit jaar gevierd in de sociëteit. Nu de verkoop van allerlei dingen plaats gaat vinden in het „Snuffelhoekje", beschikt men hiervoor over vol doende ruimte. SCHIEDAM Op de dok- en werf- maatschappij Wilton-Fijenoord worden deze week officieel de 65 diploma's aan de 65 leerlingen van de bedrijfsschool uitgereikt. De leerlingen slaagden dit jaar voor het eindexamen van de bedrijfs school. De Wilton-Fijenoord Bedrijfsschool verzorgt sinds 1924 tal van opleidin gen voor de produktie-afdelingen van de onderneming. Voor deze opleidingen, die uit praktische, vak technische en algemeen vormende onderdelen bestaan, zijn officieel goedgekeurde programma's opge steld door een landelijk leerlingstel sel, namelijk de Stichting Bemetel. Deze programma's zijn tot stand gekomen in overleg met deskundi gen in de industrie. De 2-jarige opleidingen worden afgesloten door een examen, dat opgesteld en afgenomen wordt door het leer lingstelsel. Hierdoor komen de afgestudeerde leerlingen in het be zit van een officieel, landelijk er kend vakdiploma. De uitreiking vindt plaats op vrij dag 7 november a.s. in de kantine hoofdkantoor op de werf. Aanvang 20.00 uur. Ontvangst tussen 19.00 en 20.00 uur. De bijeenkomst zal woëden geo pend door de chef Vorming en Opleiding, de heer W. G. E. Valk. Hierna zal het lid der directie, de heer W. Zipp, een toespraak hou den. Tevens zal hij de prijzen uitrei ken aan de leerlingen met de beste examenresultaten.' De geslaagden zullen hun diploma ontvangen van de chef Bedrijfs school, de heer P. G. van de Geer, waarna de secretaris van de Onder nemingsraad, de heer J. Eijken- boom een toespraak zal houden. Na een slotwoord door de schooloudste van de cursus 1979- 1980 is er in de pauze gelegenheid tot bezichtiging van de tentoonge stelde examenwerkstukken. Tot slot zal een disco-show worden verzorgd door DJ Tony Mouse. Gevonden voorwerpen af te halen op het hoofdbureau van Gemeente politie Schiedam dagelijks van 08.00 uur tot 16.00 uur, behalve za terdags en zondags: Hoornen bril, bruin etui met 5 sleu tels, bruin leren label met 2 sleutels, zwart etui met 10 sleutels, Gevonden voorwerpen af te halen bij de vinders: bruine knipportm. met inhoud, v. Geenen, L. Zimmermanplein 45, Schiedam; twee paar linnen laar zen, Vogel, Lekstraat 68, Schiedam; zwart etui met sleutels, de Rouw, Mgr. Nolenslaan 5, Schiedam; gou den ketting, Kooy, MCM de Groot straat 21, Schiedam; 3 sleutels in le ren etui, Krabbendam, Rubensplein 17b, Schiedam; zilverkl. Quarts her enhorloge, v. Dijk, Klaas Kater straat 38, Schiedam; zilverkl. Qu arts horloge met dichte band, Slui mer, Warande 210b, Schiedm; 5 sleutels met hanger van Spaarbank Rotterdam, Slachthuis Schiedam; zilverkl. dameshorloge met schakel band, Mascini, Drogisterij Hoog straat 4, Schiedam; Quarts horloge met smalle schakelband, v. Tilborg, Dr. Wibautplein 58, Schiedam; rose gestreept tafellaken, Noord- hoek, Bachplein 27, Schiedam; 8 sleutels, Brussaard, B. v. Haaren- laan 426, Schiedam; blauw-groen geruite autohoes, Meijer, L.v. Spie- ringshoek 105, Schiedam; 2 auto sleutels, Dirkzwager, Julianalaan 4, Schiedam; teddybeer met jong, Beumer, Stadhouderslaan 42, Schiedam; bruine schooltas met gymspullen, Hoffschlag, Huijsman- straat 85a, Schiedam; bril met zilve ren montuur, van der Lee, Fr. Ha- verschmidthuis, Pr. Bernhardlaan; gouden kinderarmbandje met in scriptie, de Vuist, Schuttersveld 14, Schiedam. Werk van Aad Hofman VLAARDINGEN In galerie De Duig (Smalle Havenstraat, tussen Markt en Westhavenkade) expose ren deze maand twee Vlaardingse kunstenaars, een tentoonstelling die wordt aangevuld met werk van een lerares van de Haagse kunsta cademie. Dik Kats en Aad Hofman „schilde ren naar de natuur", maar weten in hun afbeeldingem onwerkelijke ele menten te voegen die het geheel iets beklemmends meegeven. Hun werk geniet ook buiten Vlaar- dingen bekendheid. Vorig jaar deed Aad Hofman mee aan een interna tionale expositie in Sofia (Bulga rije) waar hij een prijs won. Dik Kats exposeerde verscheidene ma len buiten Vlaardingen. Martine van der Ven is een ex-lera res van Aad Hofman. Van haar zijn aquarellen en olieverfschilderijen op de expositie te zien en te koop. Galerie De Duig is geopend van woensdag tot en met zaterdag van twee tot vijf uur. Op de koopavond is de galier geopend van zeven tot negen uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 19