Opsporing verzocht! Zang- en orgelavond Harre weg houdt gemoederen bezig Teerstoof-programma Opnieuw: minder inwoners I burgerlijke Christelijk Mannenkoor 50 jaar HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 32 WOENSDAG'5 NOVEMBER 1980 itJllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllll!IIIIIIIIIIU| IIMIIIIIIIIIiHiIIIIIIIIIIIIIIiBiIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiI^^/IIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihhiii,,,,,,,,,, „Opsporing verzocht" keert ditmaal terug naar een wat na bijer verleden dan voor deze rubriek gebruikelijk is. Enige tijd geleden ontvingen wij van de heer C. J. van den Toorn een klassefoto met het verzoek deze te plaatsen, in verband met een binnenkort te houden reünie. Deze reünie wordt op 13 decem ber gehouden. De heer Van den Toorn, die al eerder foto's in zond voor deze rubriek, is op zoek naar oud-leerlingen van de Aloysiusschool. „Daar wij ook graag deze jon gens erbij willen hebben, de volgende oproep." schrijft de heer Van den Toorn naar aan leiding van onderstaande foto, gemaakt omstreeks 1950. Enkele personen daarvan zijn bekend: op de voorste rij, tweede van rechts J. van Zon; tweede rij van rechts H. Vermaas; vierde van rechts Wijnties; achterste rij, tweede van rechts Van der Poort. „De anderen ken ik hooguit van gezicht." aldus de inzender. Wie belangstelling heeft voor de reünie of de heer Van den Toorn op het spoor kan bren gen van zijn oud-klasgenoten, gelieve zich met de inzender in verbinding te stellen. Zijn adres is: Dirk Schaferplein 144, Schiedam, telefoon 713951. INZENDINGEN Inzendingen voor de rubriek Opsporing verzocht richten aan de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, Schiedam. Afgeven aan het kantoor is uiteraard ook moge lijk. Gaarne enige bijzonderheden vermelden over jaar en plaats van de opname. Behalve groepsfoto's zijn ook indivi duele portretten welkom. Na plaatsing worden de foto's geretourneerd. VRAGEN Dikwijls wordt de redaktie ge vraagd wanneer een ingezon den foto wordt geplaatst. Dit is moeilijk op voorhand te zeg gen, gezien het toenemende aantal inzendingen. Inzenders kunnen echter gerust zijn: iedere foto die niet dade lijk wordt teruggezonden komt voor plaatsing in aanmerking. Geduld dus, ok u komt aan de beurt! SCHIEDAM Sinds de eerste avond in februari 1977, is de Zang en Orgelavond een regelmatig te rugkerende gebeurtenis in de Her vormde Gemeente te Schiedam, waaraan uitvoerenden en toehoor ders steeds veel plezier beleven. De eerstvolgende avond zal plaats vinden op dinsdag 11 november en zal anders worden georganiseerd dan tot nog toe. Was tot op heden het optreden van diverse koren de hoofdzaak, ditmaal zal de Cantorij van de Hervormde Gemeente te Nieuw Helvoet de avond vullen. De samenzang is echter een punt, dat ook nu weer enkele malen op het programma staat. De Cantorij van de Hervormde Kerk in Nieuw Helvoet werd in 1973 opgericht; het jaar, waarin het Liedboek voor de Kerken ver scheen. In de loop der jaren is de Cantorij van een groepje zanglus tige gemeenteleden, onder leiding van de dirigent Willem Dorst, (te vens dirigent van het Schiedamse Grote kerkkoor), uitgegroeid tot een respectabel koor met ca. 32 le den. Naast ontelbare kerkdiensten en concerten in eigen kerk, is de Can torij in 1976 en 1980 tweemaal in Engeland wezen concerteren, in het kader van uitwisselings bezoeken met een koor in Folkestone. Bij deze gelegenheden heeft de Canto rij concerten gegeven in Folkesto ne, de kathedraal van Canterbury en de kapel van het Royal Naval College te Greenwich. Naast de sopraan Addy van der SCHIEDAM Zestien Schiedam mers minder, dat is de balans die de afdeling burgerzaken van het stadsbestuur over de maand sep tember moest opmaken. En daarbij hoorde de maandelijkse verzuch ting: alwée'r, want het inwoner saantal blijft achteruitlopen. Op 31 december 1979 telde Schie dam nog 74895 inwoners. Dat zijn er nu nog 74604, al bijna driehon derd minder dan negen maanden geleden. Ook in september verlieten meer mensen de stad dan dat zich er nieuwe inwoners vestigden: 260 te gen 280. Tegenover 61 overlijdens- gevallen stonden in september 65 geboorten. Met veel Schiedamse huwelijken gaat het trouwens ook niet goed. Terwijl er 55 paren in het huwelijk traden moest men op de afdeling burgerzaken niet minder dan 24 echtscheidingen registreren. Stelt en de 'organist Aart Berg- werff, werkt aan de Zang- en Orgel avond van 11 november tevens mee ds. Judith van der Werf als celliste. De kerk is om half acht open. De toegang is vrij. Aan het eind wordt een collecte gehouden voor de schulddelging van het orgel. 5iiiiiiiiiiiiHiimiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiMiiimiiiiiiiiiiiHiiiiiiiHMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiË SCHIEDAM Vorige week heb ben onbekenden ernstige vernielin gen aangericht aan de Harreweg, de polderverbinding tussen Schie dam en Delft. Langs deze weg werden 25 ver keersborden omgebogen, uit de grond gerukt of onherstelbaar ver nield. Verder beschadigde men veertig rood-wit gestreepte „berm planken" en verdween er een ver- keersteller, een over de weg lig gende kabel met bijbehorende me terkast. Door deze vernielingen kwam de verkeersveiligheid op de Harreweg ernstig in gevaar, zodat de aange richte schade ten bedrage van ruim zeseneenhalf duizend gulden meteen de volgende dagen werd hersteld. De politie stelt een onderzoek in, maar heeft nog geen aanwijzingen omtrent de daders. De Harreweg kwam de afgelopen maanden al eerder in het nieuws toen de ENFB (Echte Nederlandse Fietsersbond) een nagemaakt ver keersbord plaatste ten teken dat de weg voor auto's was afgesloten. Deze korte ludieke aktie was be doeld om nogmaals de aandacht te vragen voor deze polderweg, waar volgens de ENFB wielrijders ern stig worden gefrustreerd door auto mobilisten. Ook zouden er regelma tig kippen van aan de weg gelegen boerderijen door wangedrag van automobilisten het leven moeten la ten. De Harreweg was vorige week on derwerp van gesprek in de gemeen teraad. Van meerdere zijden werd er opnieuw op aangedrongen, de weg voor alle gemotoriseerd door gaand verkeer af te sluiten. Volgens wethouder Zijdeveld (ver keer) heeft Schiedam daar in prin cipe weinig op tegen, en zou ook Delft voorstander van een ver keersluwe Harreweg zijn, maar ligt de knoop bij de gemeente Schiplui den. De Harreweg is namelijk een weg met provinciale status, wat wil zeg gen dat de provincie de onder houdskosten betaalt. Door de weg voor auto's af te sluiten zou de weg deze status verliezen, en zouden de onderhoudskosten voor rekening van de gemeenten komen. „Deze extra post zou voor Schie dam en Delft geen onoverkomelijk bezwaar vormen, maar wel voor de gemeente Schipluiden, die nu een maal over minder geld beschikt", aldus wethouder Zijdeveld. Zijdeveld toonde zich er overigens voorstander van, de onderhouds kosten desnoods te verdelen over alleen Delft en Schiedam. GEBOREN Ricardo z.v. Stip-Sterrenberg. Marco z.v. van Son-van Dijk. Mark z.v. Haandrikman-Kortland. Mustafa z.v. Keklik-Gürgen. Dennis M. z.v, Hajee-Nieuwland. Femke d.v. van den Burg-Goossens. Stephan z.v. Keesmaat-Kros. Rosemarie C. d.v. van Daal-Pouwels. Ronny z.v. Bonnes-Klomp. Marianne M. d.v. Bijl-Geurts. Lisette A. d.v. Pauwels-de long. Raimon C. J. z.v. Wijngaard-Meinen. Reinier J. z.v. Krouwer-van den Heuvel. Elmas d.v. Ersoy-Ersoy. ONDERTROUWD F. Blok, 26 jr. en E. van Tilborg, 21 jr.; E. R. M. van de Burgt, 25 jr. en M. T. M. Hollink, 25 jr.; C. Konings, 24 jr. en C. J. J. van Gulik, 26 jr.; W. M. Loffeld, 26 jr. en A. M. M. Velthuizen, 28 jr.; M. B. J. A. Parlevliet, 27 jr. en E. M. J. Kersbergen, 21 jr.; E. Piekaar, 37 jr. en G. J. Bakker, 34 jr.; P. D. Vermeegen, 21 jr. en B. M. Haas, 20 jr.; L. van Waart, 25 jr. en L. van der Most, 20 jr.; J. van Wagtendonk, 26 jr. en L. E. F. van Dam, 20 jr. GETROUWD B. A. J. van Hooff, 21 jr. en R. L. Tikoa- lu, 20 jr.; J. L. C. van der Hoeven, 21 jr. en H. Mucek, 18 jr.; C. van der Kloo ster, 26 jr. en G. van Dijke, 21 jr.; D. van der Schalk, 22 jr. en J. Noordijk, 21 jr.; R. Hessels, 24 jr. en S. Nederveen, 22 jr.; G. H. van der Hijde, 29 jr. en I. van Loenen, 23 jr. OVERLEDEN C. A. Mol, man. 68 jr.; M. C. Zijlstra, man, 69 jr.; J. L. Weber, man, 67 jr.; A. W. van Ettinger, man, 88 jr.; C. A. van Leeuwen, man, 73 jr.; P. M. Punt, vr., geh. met C. van der Poel. 84 jr.; J. J. Tunderman, man, 59 jr.; D. Nattekaas, vr., geh. met J. Kleiberg, 90 jr.; D. Schrooten, vr., geh. gew. met H. Ver veen, 94 jr.; J. C. Nooteboom, man, 61 jr.; P. .van den Berg, man, 82 jr.; H. Koster, man, 95 jr.; E. M. Hoogen- boom, vr., geh. gew. met H. B. van Dijk, 67 jr.; J. Harte, man, 62 jr.; D. A. Leen- ders, man, 67 jr.; C. Collignon, man, 67 jr.;I. Wijnhorst, vr., geh. gew. met A. C. Hennevanger, 75 jr.; D. Baan, vr., geh. gew. met A. A. de Lange, 82 jr. SCHIEDAM Op 28 augustus was het 50 jaar geleden dat het Schie dams Christelijk Mannenkoor werd opgericht. Twee leden zijn hun koor sinds het eerste uur trouw ge bleven en zingen nog steeds hun toontje mee. Het 50-jarig bestaan werd eind sep tember gevierd met een bustochtje, een feestelijke receptie en een ge zellige avond in het Novotel, op 18 oktober, waar de twee jubilarissen werden gehuldigd. Op vrijdag 7 november sluit het Christelijk Mannenkoor de feest vreugde af met een jubileumcon cert in de Havenkerk. Aan dit con cert verlenen medewerking: Ineke van Gent (sopraan), Haarry Pierik (tenor) en Ank Westrate (piano). Ook het kamerorkest „Concertino" onder leiding van Aad Spinnewijn luistert het gebeuren op. Het gebeu ren wordt gedirigeerd door Wil Bui- tinga. Uitgevoerd worden werken van Mendelssohn, Beethoven, Schubert, Handel en Mozart. Door de grote belangstelling voor het concert zijn alle kaarten uitver kocht. SCHIEDAM In zoldertheater De Teerstoof treedt vrijdag en zater dag een oude bekende voor het voetlicht „Natasja Emanuels met haar vrouwenkabaret". Gebracht wordt dan het pro gramma „Medianeuroze", opge bouwd rond de beeldvormig van de vrouw en haar marktwaarde. „Medianeuroze" is het zesde pro gramma van Natasja Emanuels, dat zich bezig houdt met de rollen die zowel mannen als vrouwen door de media worden opgedrongen. Ge hanteerd wordt een satirische, iro nische en kritische toon, het vrou wencabaret eigen. Natasja Emanuels heeft de samen stelling van de groep gewijzigd. On derlinge moeilijkheden waren hier van de oorzaak. Pamela Teves en Willy van der Griendt zijn vervangen door Lia Caron en Liesbeth van Apeldoorn, terwijl de muzikale leiding nu in handen is van Rutger Laan. Kort geleden werd Janneke Kanteman al vervangen door Cilly Dartelle. De beide voorstellingen beginnen om negen uur, prijs 14 gulden (CJP/pas 65 elf gulden). Op vrijdag 14 en zaterdag 15 no vember treedt Marjol Flore op in De Teerstoof met haar programma „Zo ben ik". Een Teerstoofseizoen zonder deze sprankelende, bruisende chanson- nière is niet denkbaar. Vorig jaar 'oogstte Marjol veel bijval van het publiek met dit programma, dat een mengeling van cabaret, komi sche eenakters, luisterliedjes, paro dieën, songs en chansons mag wor den genoemd. Mario Eduardo bena drukt met zijn subtiele pianobege leiding de caf é-chantant sfeer, die ook dit weekend de Teerstoofzaal weer zal beheersen. Zaterdagmiddag 8 november en 15 november: Voor de tweede en derde week Clown Woudi. Kinde ren die ook deze keer moeten mis sen kunnen volgende week nog een keer proberen. Aanvang avondtheater: 21.00 uur, foyer open 20.00 uur, aanvang kin- Natasja Emanuels. dertheater: 14.30 uur, foyer open 14.00 uur. Reservering: maandag t/m vrijdag via het VVV kantoor, tel. 266000, vrijdagavond en zaterdag via het theater, tel. 269455.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 32