Wachtlijst Vlaardingen bestaat uit 44 leerlingen Streekmuziekschool barst uit ziin voegen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 42 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 meldt, aldus Hans Mulder „zich onge veer twee procent binnen de proefpe riode af'. Op jaarbasis betalen de jongeren tot 18 jaar 372,50 en de ouderen boven de 18 jaar 495, AMV (Algemeen Muzikaal Vormend Onderwijs) is een stuk goedkoper. Daarvoor wordt een jaarlijkse bijdrage verwacht van 85,Tor slot de Vlaardingse wethouder Maarleveld over de (Vlaardingse) huisvestingspor- Dit is de administratie van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord aan de Da Costastraat in Vlaardingen. Ook deze ruimte moet soms voor de lessen worden gebruikt. blemen aan de Da Costastraat: „Daar kan pas verandering in komen als er gesproken wordt over aanpassing nieuwbouw) van het aantal scholen flier in de buurt". Dp heer Maarleveld wijst in dit ver band op het totale Vlaardingse stad scentrum. Wanneer of dit het geval zal worden is volgens de heer Maarleveld nog een groot vraagteken. Tot die tijd moet soms, net als deze week, de administratie vervroegd naar huis worden gestuurd, omdat men in de hoofdvestiging aan de Da Costa straat, deze ruimte nodig heeft voor het geven van... muziekonderwijs. VLAARDINGEN De Streekschool Nieuwe Wat er weg-Noord, waarvan de hoofdvestiging is aan de Vlaardingse Da Costastraat, barst letterlijk uit zijn voe gen. De reden het grote aantal leerlingen van met name uit Vlaardingen. De huis vesting van de Vlaardingse vestiging van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord is in een oud Schoolgebouw, waarin vroeger moeilijk opvoedba re leerlingen aan de maatschappij werden aangepast. De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord bestaat overigens pas twee jaar en in Vlaardingen wordt pas les gegeven sinds 1 januari 1980. Dat Vlaardingen zijn jeugd muziek wil bijbrengen, blijkt uit het volgende, want na een schoorvoetende start van 55 leerlingen volgen nu 325 leerlingen uit Vlaardingen les aan de Streekmu ziekschool. Zelfs is een wachtlijst ingevoerd, hierop staan 44 leerlingen die in Vlaardingen op de één of andere wijze muziekles willen volgen en volgens directeur Hans Mulder, worden er nog dagelijks leerlingen aangemeld. De leerlingenvlucht in Vlaardingen be tekent dat men daar het aantal leer lingen in Maassluis, dat aan zijn vierde jaar is begonnen, is voorbijgegaan en dat men zelfs Schiedam naar de kroon steekt. Dit laatste is des te opmerkelijker, om dat er in Vlaardingen via de Streekmu ziekschool nauwelijks één jaar wordt les gegeven, terwijl Schiedam kan bo gen op een ruim 100-jarige traditie via een stedelijke muziekschool. De Vlaardingse wethouder (PvdA) voor LANGE NIEUWSTRAAT Zijn de huisvestingsproblemen dus in Vlaardingen nijpend te noemen, in Schiedam is het gelukkig wat beter. Daar worden de Schiedammers het „boer daar ligt een kip in het water" en dergelijk bijgebracht in het schoolge bouw aan de Lange Nieuwstraat, waar de plaatselijke muziekschool zeer lan ge tijd is gehuisvest en in het gloed nieuwe wijkcentrum „De Blauwe Brug" in de wijk Groenoord. Daar heeft men zes lokalen ter be schikking en volgens directeur Hans Mulder is deze ruimte ideaal voor het geven van muziekonderwijs. In Maassluis duikt overigens weer een ander probleem op. Daar wordt name lijk muziekonderwijs gegeven in het wijkcentrum De Koningshof aan de Uiverlaan, maar aangezien dit gebouw na 's avonds half zeven ter beschikking moet komen aan het veelzijdige en rijke Maassluise verenigingsleven, kan na die tijd de muziekminnende Maas- sluizer zijn onderwijs in die plaats ver geten. van een dependance in de Vlaardingse (snelst groeiende) Holy-wijk. De reden hiertoe is het gebrek aan geld en ruimte en het gevolg hiervan is dat de muziekschool potentiële leerlingen verliest, hetgeen door directeur Hans Mulder en zijn 45 muziekleraren uiter mate wordt betreurd. Bestuurssecretaris en Vlaardings cul tuur wethouder, Ary Maarleveld, zegt ook niets liever te willen dan dat er vandaag met muziekonderwijs in Holy zou worden begonnen, maar... Toch is er volgens hem wel enige hoop; zo streeft men er na om het muziekon derwijs in Holy, na de dagelijkse lesu ren in de daar aanwezige schoollokalen te laten plaatsvinden. Zo'n Streekmuziekschool is in 1980 aan de moderne tijd aangepast. Dat moet ook wel, anders had men, ver deeld over de drie deelnemende steden en Maasland, geen 1520 leerlingen kunnen inschrijven. Volgens directeur Hans Mulder is men daar mee niet aan het eind. Men heeft namelijk een eindprognose op papier staan van maar liefst 2400 leerlingen in de leeftijd uiteenlopend van 7-60 jaar. Favorieten lessen zijn: blokfluit, het electronisch orgel, de gitaar, de dwars fluit, terwijl de Vlaardingse leerlingen zich veelvuldig hebben gestort in de muzieklessen op de... doedelzak. Van het aantal leerlingen die een proefperiode krijgen van drie maanden Dit één van de kleinste kamers van de Vlaardingse (hoofdvestiging van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg noord, maar ook hier moeten noodged wongen diverse dingen te gelijk worden gedaan. In kleine karpers wordt muziekles gegeven. In deze oude schoollokalen worden soms twee dingen gelijk gedaan. Twee maal muzickonderricht in één klaslokaal op verschillende instrumental is nu niet be paald bevoordeiijk voor de lessen. onderwijs en cultuur, Ary Maarleveld, vervult de funktie van secretaris van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord. Ook in dit bestuur zijn alle geledingen vertegenwoordigd. Zo is de Maassluise CDA culturele wethouder Isaac van der Knaap, voor zitter en het Schiedamse VVD-ge- meenteraadslid, Inen Sunderman-de Jong, penningmeesteress. VOLWASSEN BABY Vlaardingen is dus op het muziekon derwijs een meer dan volwassen baby geworden, maar de vraag blijft natuur lijk waarom buurstad Schiedam al kan bogen op ruim 100 jaar muziekonder wijs en Vlaardingen op nauwelijks een jaar- Wethouder Ary Maarleveld heeft daar al geboren en getogen Vlaardingen een aardige redenering voor. „De bevolking van Schiedam is wat meer boergon- disch ingesteld", zegt hij. MAASLAND Volgens wethouder Ary Maarleveld van Vlaardingen en muziekschool-di recteur Hans Mulder, komen er naast het aantal leerlingen uit Schiedam/Vlaardingen en Maassluis ook nog een aantal leelringen uit Maasland. Dat steekt een beetje, niet dat men de jeugd van Maasland zijn muziekonderwijs via de Streekmuziek school misgunt, verre van dat, maar men wil wel dat het gemeentebestuur van Maasland financieel over de weg komt, net als die van de drie andere steden overigens, om het muziekonder wijs mogelijk te maken via de Streek muziekschool. HOLY Problemen voor de Streekmuziek school Nieuwe Waterweg-Noord zijn er dus wel. Een probleem is bijv. het ontbreken

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 42