Eén CDJA in Schiedam Mondain Wol Hulpbrug zowel open als dicht Katja tien jaar kinderdagverblijf ZAKEN- VIZIER Weer vrouw beroofd Diefstal bij banketbakker Programma Huisvrouwen volkstuinders Ontspanning Onbekende muziekliefhebber rooft voor 17.000 gulden Dienstplichtige in de fout Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen Onze krant \Zf mikt vandaag op: HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 45 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 V voor lekkere VERSE KIP tegen een zeer lage prijs. SCHIEDAM Opnieuw is in Schiedam een brutale straatroof gepleegd. Om ongeveer kwart voor twee woensdagmiddag werd een 30- jarige inwoonster van Schiedam op de Spoelingbrug beroofd van haaf handtas met onbekende inhoud. De vrouw werd verrast door twee jongelui op een brommer of motor fiets die de tas uit haar handen gris ten en in het verkeer verdwenen. Het slachtoffer kwam ten val en liep verschillende schaafwonden op en schade aan haar kleren. De politie is op zoek naar personen die getuige geweest zijn van dit voorval. Wie nadere bijzonderhe den kan geven wordt verzocht zich met de Schiedamse politie in ver binding te stellen: telefoon 260760, toestel 126 (recherche). Twee weken geleden deden zich ook al meerdere gevallen van soortgelijke roof voor. Ook toen waren vroèwen met handtasjes het slachtoffer. „Mondain Wol" als wol- en hand werkwinkel al sinds vóór de oorlog gevestigd aan de Rotterdamsedijk, heeft een interieurverbouwing on dergaan. De eigenaar, de heer Borgdorff, be heert deze zaak sinds 4 jaar en vond de tijd gekomen om zijn win kel overzichtelijker in te delen. Net als een woonhuis is een winkel van tijd tot tijd aan nieuwe stotie- ring toe. Mondain Wol is dus te vens van top tot teen in het nieuw gestoken, met beklede muren en nieuw tapijt. De winkel, met als ligging het eindpunt van de trams en tegen over C. A., is zodoende in een nieuw jasje gestoken. De afdeling drukknopen, garen en zovoorts is ook rijkelijk voorzien, zodat voor wie graag handwerkt, hier ruime keus is. De heer Borgdorff, die van Flak- kee komt, zit van jongsaf in deze branche omdat zijn ouders diverse handwerkzaken beheren. BAZAR IN DE RANK SCHIEDAM Zaterdag 8 november houdt de Nederlands Hervormde Kerk van Schiedam Noord een bazar in zaal De Rank aan de Schiedamseweg in Kethel. De opbrengst komt ten goede aan een projekt in Luwuk-Banggai op Midden- Sulawesi in Indonesië, een betrekkelijk geisoleerd gebied met zo'n 150 ge meenten op 't vasteland en de omlig gende archipel. Een Indonesisch team gaat daar te midden van de inheemse stammen wo nen om deze een menswaardiger be staan te geven en het evangelie te ver kondigen. Dit team bestaat uit een predikant, verplegend personeel, onderwijzers, landbouwkundige en technische des kundigen. Burgemeester Te Loo is ver zocht de bazar te openen. Dat zal om half elf 's ochtends gebeuren. Na het forceren van het voordeur slot hebben onbekenden een flinke slag geslagen in de woning van de 23-jaiige Schiedammer J. E. B. Tn de nacht van 1 op 2 november verdween daar achtereenvolgens een antieke staande klok die tien duizend gulden waard was, een vi deocassetterecorder, een verster ker, een tuner, een tapedeck, een cassettedeck, een pick-up, een mu ziekband en dertig grammofoon-' platen. Verder vermiste B. een bedrag van 500 gulden uit een geldkist en 108 gulden uit een spaarpotje. In totaal kwam de inbraak hem op een ver lies van bijna 17.000 gulden te staan. Schiedam - De Hulpbrug over de Schie is momenteel in westelijke richting, dus van de Overschiese- weg naar het industriegebied 's - Gravelandsepolder, gesloten verkl aard voor alle verkeer, behalve voetgangers. In oostelijke richting is de Hulpbrug open voor alle ver keer. Burgemeester en wethouders heb ben besloten deze geslotenverkla ring in die zin te wijzigen, dat de Hulpbrug in westelijke richting al leen gesloten zal zijn voor motor voertuigen op meer dan twee wie len van 7.00 9.00 uur 's morgens en van 16.00 - 18.00 uur 's middags. Deze wijziging wordt eerst van kracht nadat het Verkeersbesluit in die zin is gewijzigd en het verkeers bord met onderbord is geplaatst. Dit houdt in dat de Hulpbrug in de toekomst in beide richtingen voor alle verkeer zal zijn opengesteld, al leen niet voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen in westelijke richting gedurende spitsuren, van 7.00 - 9.00 uur en van 16.00 - 18.00 uur. SCHIEDAM Een 18-jarige dienstplichtige militair uit Vlaar- dingen heeft in de nacht van zater dag op zondag drie auto's zwaar be schadigd. Hij deed dat niet met zijn eigen auto, maar met die welke hij zonder toestemming van zijn vader had geleend. De dienstplichtige kwam in de Nieuwe Maasstraat met drie auto's in botsing. In plaats van uit te stap pen reed hij door, en de politie kon zijn wagen pas na veel gezoek terugvinden in de Fabristraat. Via het kenteken kwam men op het spoor van de eigenaar, wiens zoon om half zes 's nachts in Vlaardin- gen werd aangehouden. De auto was inmiddels naar het po litiebureau overgebracht. Het poli tieonderzoek werd overgedragen aan de Marechaussee. SCHIEDAM Een banketbakkei aan de Borodinlaan heeft tweemaal binnen zeer korte tijd een finan cieel verlies moeten lijden doordat onbekenden een greep in de be drijfsgelden deden. In de vierde week van oktobei werd wisselgeld uit de kassa ver mist en bleek een loonzakje ver dwenen. Dat betekende een schade post van ruim 1700 gulden. Vorige week werd opnieuw een greep in de kassa gedaan. Onbe kenden bedienden zich van een valse sleutel om vierhonderd gul den buit te maken. SCHIEDAM Het programma voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schie dam, ziet er voor de komende maanden als volgt uit: Vrijdag 7 november, 13.30 uur: Pa ren bridge-drive in de Margriethal. Maandag 10 november, 14.00 uur: Lezing over het Loodswezen door de heer P. Poot in gebouw Chr. Soc. Belangen. Zie toelichting op de agenda. Dinsdag 11 november: Ekskursie naar de Suikerfabriek te Dinte- loord en bezoek aan het bowlingre staurant „Het Gareel" te Hooger- heide. Vertrek 8.30 uur vanaf het Emmaplein. Terug op het Emma- plein om 17.30 uur. Dinsdag 18 november, 10.00 uur: I.V.H.A. contactochtend, te houden door ons I.V.H.A. contactlid mevr. J. A. van der Most-de Rooy. Met: idééën en suggesties voor de ko mende Sinterklaas. Vrijdag 21 november, 13.30 uur: Pa ren bridge-drive in de Margriethal. Donderdag 27 november, 14.00 uur: Sinterklaasmiddag in het wijkcen trum De Blauwe Brug. Te bereiken met bus 52 of 53, uitstappen halte Bachplein. Zie verdere toelichting op de agenda. Woensdag 3 december, 13.30 uur: Paren bridge-drive in de Margriet hal. Dinsdag 9 december, 15.00 uur: Be zoek aan de Distilleerderij De Kuy- per Zn. Buitenhavenweg 98 te Schiedam. Zie toelichting op de agenda. Dinsdag 9 december: Een tweede ekskursie naar Doue% Douwe Eg berts. Deze is reeds volgeboekt. Donderdag 18 december: Kerstvie ring in het wijkcentrum De Blauwe Brug. 'tBFSSË vMHr - SCHIEDAM Tien jaar kinder dagverblijf Katja was vorige vrij dag aanleiding om de vlag uit te hangen. Een speciaal vervaardigd vaandel werd aan de gevel van het dagverblijf aan de Lange Haven 107 bevestigd, ten teken dat de feestvreugde was losgebarsten. Het kinderdagverblijf, bedoeld om kinderen op te vangen als de ou ders uit werken gaan, werd opge richt in november 1970 en heeft in zijn tien-jarige bestaan al heel wat jonge Schiedammertjes zien gaan en komen. De kinderen die er dezer dagen re gelmatig vertoeven deelden vrij dag in de feestvreugde met het oplaten van ballonnen. Op donderdag 13 november krijgen zij hoog bezoek. Die dag komt bur gemeester Te Loo een kijkje nemen in het kinderdagverblijf. De volgende dag wordt er nog maals feest gevierd, maar wat men dan voor de kinderen in petto heeft moet nog even geheim blijven. SCHIEDAM Om de onderlinge contacten buiten het tuinseizoen te be waren organiseert het bestuur van de Volkstuindersvereniging weer de nodi ge aktiviteiten, namelijk klaverjaswed- strijden voor leden, familie, en beken den op de dinsdagen 4 november, 18 november, 2 en 16 december. Hier onder zijn speciale St. Nicolaas en kerstwedstrijden. De wedstrijden worden gehouden in zaal Beatrix, Lange Kerkstraat, aan vang 20.00 uur. De bloemschikclub organiseert een aantal schikavonden. Op de dinsdag avonden 11 en 25 november: 9 decem ber met kerstbloemschikken op 23 de cember. Er wordt gewerkt onder lei ding van mevr. Bezemer uit Rotter dam. SCHIEDAM Het bestuur van het CDJA (Christen Democratisch Jo- geren App èl, de jeugdafdeling van het CDA) heeft met grote teleurstel ling kennis genomen van het ver loop van de algemene ledenverga dering van de anti-revolutionaire jongerenorganisatie (ARJOS) op 25 oktober. Die vergadering had het ophef fingscongres van de ARJOS moe ten zijn, maar doordat de vereiste driekwart meerderheid ontbrak kwam men daarover niet tot over eenstemming. De ARJOS blijft als afzonderlijke organisatie voortbestaan en kon niet, zoals de bedoeling was, met KVPJO en CHJO opgaan in het CDJA. De fusie tussen de christe lijke jongerenorganisaties is daar mee uitgesteld. Het CDJA Schiedam betreurt deze ontwikkeling enorm. De stemming op het ARJOS congres maakte duidelijk dat de overgrote meerder heid wel degelijk aansluiting zocht bij het CDJA en dat slechts een kleine veertig leden deze aanslui ting in de weg stonden. In die kringen wordt zelfs overwo gen een nieuwe eigen partij te stich ten, een stap die het CDJA Schie dam zeker niet zou toejuichen. Wéér een nieuwe partij aan het christelijke front zou de duidelijk heid bepaald niet bevorderen, meent het CDJA. Het CDJA heeft ook behoefte aan de opbouwend kritische benade ring van de ARJOS, zegt het be- stuiïr in een verklaring. De ARJOS zal opnieuw over opheffing gaan praten. De beslissing moet vóór 1 februari 1981 vallen. De landelijke situatie is anders dan die in Schiedam. In deze stad vor men de christelijke jongeren sinds juni 1977 een eenheid, waarbij er nooit op is gelet, aldus het CDJA, „wie welke bloedgroep had".

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 45