Stichtinj Schiedamse Molens Openbare commissie vergaderingen! In totaal 364 branden in 1979 Behandeling Begroting 1981 van gemeente Schiedam 735544. Schooltafeltennis toernooi in de kerstvakantie Verklaring van geen bezwaar tot verlenen bouwver gunning Gemeenteraai steunt Aktie-plan tot behoud van molens Nummer O.N.S. 62 22 22 Dodenherdenking Ter inzage: nota „De ontwikkeling van het Markerwaardgebied" Het nieuwe alarmnummer van de brandweer is: Het nieuwe alarmnummer van de brandweer is: HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 52 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 r, - ,v.( v,; J y II 04 1 f c "I i -OV.'t I' 1 -4 gemeente informatie Publicatie van de gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Bureau Voorlichting Stadskantoor Emmastraat 1. Tel. 260500 De gemeenteraad van Schiedam heeft in de vergadering van 27 oktober de instemming betuigd met het rapport „Aktieplan tot be houd van de Schiedamse molens" en daarna besloten dat de gemeente zal deelnemen in de oprichting van een nieuwe Stichting „De Schiedamse Molens", welke stichting dan van de gemeente een jaarlijkse subsidie zal ontvangen en wel van 100% van de perso neelskosten en een bedrag per molen. Naast de gemeente als eigenaar van de mo lens De Vrijheid, de Noord-molen en De Drie Koornbloemen zullen in de stichting zitting hebben de volgende organisaties: de Stich ting Molen De Vrijheid, de Molenvrijwilli- gers, de Vereniging De Hollandsche Molen (eigenaar van de molen De Walvisch), de Ver eniging voor Vreemdelingen Verkeer Schie dam, de Lionsclub Schiedam, Amager B.V. en City-Centrum Schiedam. Sinds 1970 is, zowel in gemeentekring als va nuit de burgerij, het besef gegroeid dat alles in het werk moet worden gesteld om de vier in Schiedam aanwezige Brandersmolens, die mede het stadsbeeld bepalen, te behouden. Vooral uit historisch oogpunt is de instand houding belangrijk omdat zij typerend zijn voorde industriële ontwikkeling van de stad in de 17e en 18e eeuw. In de laatste tien jaar zijn reeds vele aktiviteiten ontplooid. Reeds in het begin van de jaren 70 zijn De Walvisch en de Noordmolen (waarin een ho- reca-inrichting van Amager B.V. is geves tigd) gerestaureerd. De Drie Koornmolens is recentelijk gedeeltelijk opgeknapt, terwijl De Vrijheid is gerestaureerd en ingericht als bakkersmolen. De Stichting Molen De Vrij heid is er in geslaagd, met financiële steun van een aantal portie-houders onder wie de gemeente, de molen als bakkersmolen te ex ploiteren. Dit experiment is, in samenwer king met de Stichting Het Echte Bakkersgil- de, een groot succes geworden. De Vrijheid heeft als bakkersmolen een landelijke bekendheid gekregen en heeft mo del gestaan voor menig ander molenproject. Een aantal molen-enthousiasten is actief ge weest voor het behoud van de molens en heeft geheel belangeloos zeer veel onder houdswerk aan de molens verricht en heeft ook geholpen bij restauraties. De drie mole naars, die momenteel op De Vrijheid werk zaam zijn, komen voort uit deze groep. Zo is geleidelijk-aan veel molen-kennis in Schie dam beschikbaar gekomen. Deze kennis moet voor Schiedam behouden blijven en dient te worden gebundeld en ge coördineerd. Vandaar het oprichten van de Stichting „De Schiedamse Molens". Het genoemde aktieplan geeft een overzicht van de omvangrijke werkzaamheden die ver richt moeten worden. Het kan niet langer als vrije-tijdsbesteding, zodat een professionele kracht als „molencoördinator" zal worden aangetrokken. Een van de taken van de stich ting zal zijn het dagelijkse onderhoud aan de molens; groot onderhoud en restauratie van de molens zal door de gemeente gebeuren. In de eerste plaats zullen de drie gemeente lijke molens (De Drie Koornbloemen, De Vrijheid en De Noordmolen) aan de stichting in beheer worden gegeven. In goed overleg met de Stichting De Hollandsche Molen, eige naresse van De Walvisch, zal worden beke ken in hoeverre deze molen bij de stichting kan worden betrokken. Voor de openbare commissie vergaderingen liggen de agenda's en de bijbehorende stuk ken voor belangstellenden ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. De Commissie voor Financiën en Economi sche Zaken vergadert op dinsdag 11 novem ber in het Stadhuis (voorm. B en W kamer) aan de Grote Markt, waarvan het openbare gedeelte begint om 20.00 uur. Behandeld wordt o.m. de agenda van de maandelijkse vergadering van de gemeenteraad op maan dag 17 november (en volgende dagen), voor wat betreft de financiële aspecten van de raadsvoorstellen, alsmede eventuele punten met betrekking tot de O.N.S. De Commissie voor Ruimtelijke Ordening houdt de openbare vergadering op woensdag 12 november om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Uit het jaarverslag van de Gemeentebrand weer over 1979 blijkt, dat naar aard en om vang van branden kan worden gesteld dat 1979, in tegenstelling tot 1978, een aantal grote en bijzondere branden bracht. Het aan tal grote branden bedroeg 4, het aantal mid- delbranden 17, terwijl 343 branden als „kleine brand" werden gekwalificeerd. Uit het jaarverslag blijkt ook dat op 668 inci dentmeldingen is uitgerukt. Gesplitst naar de hoofdgroepen van de repressieve taak was dit: - 364 maal voor brandbestrijding - 181 maal voor technische hulp - 123 maal voor brandgerucht of loos alarm In 1979 werd de brandweer bij de uitvoering van haar taak met slachtoffers geconfron teerd: 4 doden, 4 zwaar gewonden, 9 licht ge wonden en 3 bedwelmden. Eén persoon kon worden gered. Het geschatte bedrag van de materiële schade omvat 9.176.400.— Hierbij dient te worden opgemerkt dat in een aantal gevallen de schatting niet of moeilijk kon worden gemaakt. Op het gebied van de technische hulpverle ning is door de brandweer in 1979 181 maal opgetreden. Het accent lag hierbij op het ver lenen van hulp bij ongevallen van mens en dier, die in gevaarlijke situaties verkeerden. In deze gevallen moest direkte hulp worden geboden door goed opgeleid en geoefend technisch personeel. Daarnaast werd aan de burgerij hulp verleend bij wateroverlast, stormschade en ander ongerief waarvoor di rekte aktie moest worden ondernomen. In 1979 is de 60-urige dienstweek voor de be- roepsuitrukdienst een feit geworden. Van een tweeploegendienst werd overgeschakeld naar een drieploegendienst. De dienstroos ters voor het personeel in vrijwillige dienst zijn in 1979 niet gewijzigd. De evenwichtige indeling en sterkte van de blusgroepen had evenwel steeds de aandacht. In 1979 heeft de Preventieve Dienst ten be- hoeye van de brandveiligheid in de gemeente Schiedam 315 besprekingen gevoerd en 416 controles en onderzoeken verricht. In het verslagjaar is de autospuit grootver mogen afgebouwd en in gebruik genomen en zijn de motorspuitaanhangers opgeknapt. De openbare Nutsbedrijven Schiedam hebben, sinds het bedrijf is gevestigd aan de Van Heekstraat 15, het alge mene telefoonnummer 62 22 22 gekre gen. Een mooi nummer en makkelijk te onthouden. O ja? Nou, dat valt dan erg tegen! Vele mensen dénken het num mer onthouden te hebben en draaien dan een nummer dat ér nét even naast Zo heeft telefoonabonnee nummer 262222 er erg veel van dat hij wordt op gebeld door mensen die bij de O.N.S. moeten zijn. Ook 's avonds en 's nachts! Uit naam van deze geplaagde abonnee het verzoek: Alsjeblieft, draai het góede nummer en als u daar niet heel zeker van bent, kijk dan even in de tele foongids. Bij voorbaat dank. I M i De gemeenteraad van Schiedam gaat de Be groting voor 1981, de Meerjarenbegroting 1981-1985 alsmede de Beleidsnota van B en W behandelen in openbare vergaderingen in de recreatiezaal van het Stadskantoor op de data: maandag 17 november om 19.00 uur; dinsdag 18 november om 20.00 uur; donderdag 20 november om 14.00 en 20.00 uur. (vrijdag 21 november om 20.00 uur zo nodig voortzetting). Tijdens deze vergadering zal ook de gewone maandelijkse agenda worden behandeld. De gemeentebegroting 1981 is verkrijgbaar bij de secretarie-afdeling Financiën in het Stadskantoor. Een complete set boeken, be staande uit de „Begroting van inkomsten en uitgaven de „Begroting van de takken van dienst" en de „Nota inzake de aanbieding van de begroting", kost in totaal 40.— De Meerjarenbegroting 1981-1985 met priori teitenprogramma en Personeelsplanning kost eveneens 40.-. De Aanbiedingsnota, waarin de belangrijkste gegevens uit de be groting, is ook afzonderlijk verkrijgbaar ,voor 10. De genoemde begrotingsboeken liggen ook ter inzage bij de afdeling Financiën, evenals bij het bureau Voorlichting in het Stadskan toor. Bovendien kan men terecht in de lees zaal van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 en in alle bibliotheekfilia len. Dit laatste is gedaan opdat men in de avonduren de begroting kan inkijken. Er zijn in Schiedam 25 bedrijven en instellin gen aangesloten op de automatische brand- meldinstallatie. Uitbreiding naar veertig is mogelijk. In het jaarverslag valt ook te lezen dat het brandweerpersoneel steeds weer wordt bij geschoold om haar taak naar behoren te kun nen vervullen. De Centrale Schoolsportcommissie organi- seert wederom in de komende Kerstvakantie het jaarlijkse Schooltafeltennistoernooi, dat op dinsdag 30 december zal worden gehou den in de Sporthal Margriet. Aan het toer nooi, dat om 9.00 uur begint en omstreeks 17.30 uur eindigt, kunnen deelnemen leerlin gen van de klassen 4, 5 en 6 van de lagere school en leerlingen van het voortgezet on derwijs. De inschrijving geschiedt via de scholen vóór 25 november a.s. De deelnemers van het lager onderwijs zul len naar de klasse in groepen worden inge deeld, waarbij rekening wordt gehouden met deelnemers die lid zijn van een tafelten nisvereniging. De leerlingen van het voortgezet onderwijs worden ingedeeld naar de leeftijd. De techni sche leiding van het toernooi is in handen van de Schiedamse tafeltennisverenigingen. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben de hieronder vermelde zes aanvragen voor een bouwvergunning ontvangen. B en W zullen voor deze plannen, indien daartegen geen bezwaren worden ingediend, gebruik maken van de door het Dagelijks Bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond ver leende algemene verklaring van geen bezwaar, zulks op grond van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening subs. art. 50 lid 8 van de Woningwet. Genoemde bouwplannen liggen tot en met 18 november 1980 voor een ieder ter inzage bij de secretarie-afdeling Openbare Werken in het Stadskantoor op de 5e etage. Tot en met 18 november bestaat de mogelijkheid schriftelijk bij B en W bezwaren in te dienen tegen genoemde bouwplannen. De heer J. Ruigrok, wonende Grote Markt 11c, heeft drie aanvragen voor een bouwver gunning ingediend; het gaat om 1. het ver bouwen van het voormalig pakhuis aan de Grote Markt 17 tot pension; 2. het verbouwen van een café met bovengelegen woning Grote Markt 9c tot bedrijfsruimte met pension en 3. het vergroten van de woning Grote Markt 11c. 4. De heer W. K. Romijn, wonende Grote Markt 11a, heeft de bouwvergunning ge vraagd voor het vergroten van de woning Grote Markt 11a. Deze vier bovenstaande bouwplannen zijn in overeenstemming met het bestemmingsplan „Bebouwingsvoorsch riften voor de bebouwde kom" en zijn voorts gelegen in het bestemmingsplan Binnen stad". Bij Kon. Besluit van 29 juli 1978 nr 40 is aan het betreffende gedeelte van het bestem mingsplan „Binnenstad" goedkeuring ont houden. De bouwplannen zijn in overeen stemming met de in voorbereiding zijnde ge deeltelijke herziening van het bestemmings plan „Binnenstad". De heer D. van Heijst, wonende Jacob Cat- slaan 13 te Schiedam, heeft een bouwvergun ning aangevraagd voor het in- en uitwendig verbouwen van de woning Woudweg 1. Dit bouwplan is in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „Uitbrei dingsplan in hoofdzaak Kethel-Schiedam", alsmede met het bij de Kroon in behandeling zijnde bestemmingsplan „Woudhoek-Noord". De heer J. Vleugel, wonende Hargplein 87 te Schiedam, heeft een bouwvergunning aange vraagd voor het aanbrengen van ramen aan de achterzijde van de woning Hargplein 87. Dit bouwplan is in strijd met het bestem mingsplan „Uitbreidingsplan is onderdelen Kethel-Centrum'doch in overeenstemming met het op 16 juni 1980 door de gemeente raad vastgestelde bestemmingsplan „Harg- plein-Kethel". Op zondag 9 november 1980 zal om 12.00 uur bij het oorlogsmonument in de Plantage een korte en sobere plechtigheid plaatsvinden ter herdenking van de gevallenen uit de tweede wereldoorlog. Burgemeester G. J. te Loo zal namens het gemeentebestuur en de ingezete nen van de engelse gemeente Wandsworth een klaprooskrans bij het monument leggen. Bij de secretarie afdeling Openbare Werken in het Stadskantoor op de 5e etage ligt tot 15 februari 1981 voor een ieder ter inzage de nota „De ontwikkeling van het Marker waardgebied" (deel a: beleidsvoornemens) van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De beleidsuitspraken in de nota geven de voorlopige standpunten van de regering weer. Op deze nota is de procedure van de Planolo gische Kernbeslissingen (P.K.B.) van toepas sing. Deze procedure omvat inspraak, advies en bestuurlijk overleg.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 52