Ron Hofman overwint in Drieronden- schaaktoernooi ZAALHANDBAL ENTHOUSIASTE JEUGD OPGAANDE LIJN Visje van de week HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 20 - WOENSDAG 12 NOVEMBER 1980 De door Harga-Sintmaartensdijk georganiseerde cycle-cross op het dijklichaam van rijksweg 19, is een groot sukses geworden, zowel sportief als organisatorisch. Vooral in de A-klasse was er felle strijd te zien. Vanaf de eerste ronden was het Ton Steens (R.C. Schiedam) die de eenzame en zeer sterk koploper Hans van Staten (Barrhopoort) nog partij kon geven. X Na zijn over winning in de eerste wedstrijd en zijn zesde plaats in de tweede, moest Steens wel goed eindigen om zijn gedeelde eerste plaats veilig te stellen en daarom was het jammer, dat Anton Flokstra (Barrhopoort) door een ongeval op zijn werk niet in staat was zijn eerste plaats te verdedigen, maar er lagen nog ge noeg kapers voor de eerste plaats op de loer zodat uitkijken geblazen was. Hoe sterk van Staten wel was be wijst dat de nummers 2-3-4 alleen maar kans zagen in dezelfde ronde te eindigen en de rest één of meer dere ronden achterstand hadden. Naast Steens een andere Schiedam mer die de aandacht van het vele publiek vroeg, te weten Jan van de Ven (Harga-Sintmaartens dijk), pas drie maanden op de wedstrijdfiets en dan al zo goed presteren tussen al deze knapen is een opmerkelijk feit dat echt wel vermeld mag wor den. Vanaf de doorkomst in de eerste ronde lag hij op een zevende plaats en in het midden van de wedstrijd zakte hij even terug naar een elfde plaats, maar twee ronden voor het einde wist hij zich te herwinnen en rukte op naar een mooie zesde plaats in de wedstrijd, wat hem in het eindklassement na drie wed strijden op de vijfde plaats bracht. Nog beter dan van de Ven, deed Pete Offerman (Harga-Sintmaar- tensdijk) het, in zijn derde echte wedstrijd wist hij na een prachtig opgebouwde wedstrijd een derde plaats te veroveren en in de eind stand na drie wedstrijden bracht hem dit op de zesde plaats. Arthur de Ruiter (Harga-Sintmaar- tensdijk) kwam in de twee ronde le lijk ten val, ging nog wel door maar het had hem dusdanig aangegre pen, dat hij geen risico's meer durfde nemen en teleurgesteld de kleedkamer opzocht. Na twee derde plaatsen in de voorgaande wedstrij den, wist Ellen de Ruiter (Harga- Sintmaartensdijk) notabene een meisje, nu achter de ijzersterke Fred Lems (Barrhopoort) de tweede plaats te pakken en als derde in de eindstand te finishen. In de strijd bij de 10-11 jarigen, werd aan de laatste wedstrijd be gonnen met drie koplopers (Bra bander-de Rooy en Dolman). On danks dat hij er alles aan deed, wist Henny de Rooy (Ahoy) ook nu niet verder te komen als een tweede plaats, welke hij ook in de eind stand bezet. De allerkleinste jeugd 8-9 jaar, maakten er een geweldig mooie wedstrijd van en ondanks dat Riny de Groot ook nu weer winnaar werd, was het tot op de streep span nend. UITSLAGEN EN EINDSTANDEN Amateurs-junioren-liefhebbers veteranen 20 kilometer 1.06.54 uur, 1. Hans van Staten (Barrhopoort), 2. Ton Steens (R.C. Schiedam-van Thienen, 3. Jacob Sintnicolaas (De Mol), 4. Henk Slings (De Mol), 5. Fred Brand (De Mol), 6. Jan van de Ven (Harga-Sintmaartensdijk), 7. Arie Keizerswaard (Hoekserenner), 8. Marchel Sebrechts (Hoekserenner), 9. Rob Huisman (R.C. Schiedam-van Thienen), 10. Hans Schouten (De Mol), 11. Mar- tien Reyerkerk (De Mol), 12. Hans Ket (Hoekserenner), 13. Bart Brui nenberg (Hoekserenner), 14. Rob van de Linden (Hoekserenner), 15. Cees Boelaardt (De Mol); er waren in deze klasse totaal 53 deelnemers. Eindstand: 1. Ton Steens (R.C. Schiedam van Thienen), 2. Jacob Sintnicolaas (De Mol), 3. Arie Kei zerswaard (Hoekserenner), 4. Henk Slings (De Mol), 5. Jan van de Ven (Harga-Sintmaartensdijk), 6. Hans Schouten (De Mol), 7. Martien Se brechts (Hoekserenner), 8. Bart Bruinenberg (Hoekserenner), 9. Cees Boelaart (De Mol), 10. Martien P.eyerkerk (De Mol). ';euwelingen: 10 kilometer 33,41 inuut 1. Marchel Liefbroer (De lol), 2. René Breestraat (Barrho- V oort), 3. Pete Offerman (Harga- Sintmaartensdijk), 4. Leo Sintnico laas (De Mol), 5. Rob Werkman (De Mol), 6. René Kiele (De Mol), 7. An- dré Dobber (Barrhopoort), 8. Cor Dunstee (Hoekserenner), 9. Fred Deelen (De Mol), 10. Marchel Diep straten (De Mol). Eindklassement: 1. René Breestraat (Barrhopoort), 2. Marchel Liefbroer (De Mol), 3. Rob Werkman (De Mol), 4. André Dobber (Barëhopoort), 5. Leo Sintnicolaas (De Mol), 6. Pete Offerman (Harga-Sintmaartens dijk), 7. Fred Deeln (De Mol), 8. An dré Gelens (De Mol), 9. René Kiele (De Mol), 10. Marchel Diepstraten (De Mol). EINDSTANDEN JEUGDRENNERS(STERS): 12-13 jaar: 1. Fred Lems (Barrho poort), 2. René Korput (De Mol), 3. Ellen de Ruiter (Harga-Sintmaar tensdijk), 4. Rini Reyerkerk (De Mol), 5. Peter Hanselman (De Mol). 10-11 jaar: 1. Lars Dolman (De Mol), 2. Henny de Rooy (Ahoy), 3. Leon de Brabander (Ahoy), 4. Martin Schuller (De Mol), 5. Rinie van de Oever (De Mol). 8-9 jaar: 1. René de Groot (De Mol), 2. Adrie Kreeft (De Mol), 3. Jantine Mulder (Barrhopoort), 4. Dik Voge laar (Hoekserenner), 5. Marko Scheurwater (HargaSintmaar tensdijk). TAFELTENNIS Tegen mededegradant, Telefoon 2, hebben de tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars de traditie voort gezet om in uitwedstrijden niet te verliezen. Ditmaal werden de punten, in een enerverende wedstrijd, broederlijk verdeeld, 5-5. Ondanks de 0-1 voors prong, werd er telkens tegen een achterstand, 3-1, 4-2 en 5-3, aange keken. De held van de avond was Mare Chomette met drie overwinningen. John du Chatinier kwam tot twee winstpartijen, terwijl Wout Peeman alles verloren zag gaan. Ook hel dubbelspel van Marco Chomette en Wout Peeman ging de mist in. ACTIVITEITEN De meeste voetbalvereniginger houden hun leden buiten het voet bal ook bezig met diverse activitei ten. Vrijdagavond worden de kla- verjascompetities voortgezet bij WK, SVDPW en SFC. SV HV Schiedam krijgt de ver eniging Olympus op bezoek om on derling uit te maken wie de sterkste klaverjasploeg heeft. De vereniging Demos houdt vrij dagavond in het clublokaal weer een bingo-avond en bij Hermes DVS wordt zaterdagavond door de I supportersvereniging een bingo dansant gehouden met medewer king van het eigen huisorkest. De postduivenvereniging De Vrij heid houdt vrijdagavond voor haar leden en sympathisanten een bingo in zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven. De voetbalvereniging Martinit gaat zaterdagavond met vrienden en be kenden een grote mosselavond or ganiseren in het clubgebouw in sportpark Thurlede. Het herenteam van de handbalver eniging DWS heeft zaterdag met 16- 12 gewonnen van Rijnstreek in de sporthal in Alphen aan de Rijn. Tot aan de stand 7-7 was het een rommelig begin, maar toen konden de Schiedammers vanuit een geslo ten verdediging via enkele break outs een 10-7 voorsprong nemen. De ruststand was 11-8. In de tweede helft ging Rijnstreek hard en geïrri teerd spelen, maar DWS verzuimde toen om dit uit te buiten door het missen van enkele opgelegde kan sen. Bij de stand 14-12 benutte DWS twee strafschoppen achter elkaar, terwijl Rijnstreek er twee gestopt zag door de DWS doelman. Het einde kwam dus met een verdiende 16-12 overwinning voor DWS. De dames van DWS leden een onverwachte nederlaag tegen WIK in Vlaardingen. In deze streekderby hielden beide ploegen elkaar tot 2-2 goed in evenwicht. Daarna sloeg WIK plotseling toe en bracht de ruststand op 4-2. In de tweede helft eenzelfde beeld, twee aan elkaar gewaagde ploegen met aan WIK zijde iets meer inzet. DWS kon er niet in slagen het verschil van twee doelpunten weg te werken en verloor uiteindelijk met 6-4. AUTOCROSS-WEDSTRIJDEN De autocrossclub Schiedam hield zaterdag op het terrein in de Spaan- sepolder weer de veertiendaagse wedstrijden. Bij de watergekoelde wagens werd Jan van Eeten uit Loosduinen eerste terwijl Jan Hoendervanger uit Den Bommel beslag legde op de tweede plaats. In de finale volkswagens gingen de eerste drie prijzen naar Rotterdam. Paul Gossen werd eerste' Ed Prins tweede en Huib Bleykers derde. Bij de finale volkswagens speciaal kwam Henk van der Polder als eer ste over de streep, gevolgd door Jan Pluggen uit Den Haag. De Rotter dammer Joop de Bruin werd derde. De wisselbekers kwamen in het be zit van Jan van Eeten, Henk van der Polder en Paul Gossen. Van Ee ten wist ook de sterrenfinale op zijn naam te brengen. SUPPORTERSBUS SVV In tegenstelling tot eerdere berich ten vertrekt de supportersbus(en) in het vervolg niet meer vanuit de Lange Nieuwstraat, maar vanaf café De Sluis in de Lekstraat. Zondag gaat de supportersbus van „Vrienden van SW" naar Amster dam voor de KNVB beker ontmoe ting Ajax-SW. Opgave is nog mogelijk bij café De Sluis. DAMMEN Zaterdag stond de wedstrijd Schie- dam-Papendrecht op het program ma. Papendrecht dat alle wedstrij den reeds had verloren, kon geen representatief tiental op de been brengen en liet verstek gaan. Een vereniging met ruim 30 leden die er zulke praktijken op na houdt behoort niet in de gelederen van de KNDB thuis. Het is te hopen dat de dambond hiertegen krachtige maatregelen neemt. Het tweede team van Schiedam trad aan tegen Rijsoord. Om nog kansen te behouden de degradatie te voorkomen moest er worden ge wonnen. Zeer vlot kwam Schiedam op voorsprong door Louis Vrijland die een dubieuze aanvalsvariant han teerde, waarmede zijn tegenstander geen raad wist. De stand werd weer snel gelijk getrokken, omdat Huib de Waard zich vergaloppeerde. Ook Tom Tilman moest een nul incasse ren. Daartegenover stond een formida bele winst van Jan Bergen en een winstpartij van Sjaak Prins. De voorsprong liep op tot 8-6 door re mises van Aad Prins en Flooi Pauw. De laatste partij moest de beslis sing brengen. Echter gezien het late uur was Leen Dorsman genood zaakt zijn partij af te breken. Deze week zal alsnog de beslissing val len. Het derde team kan bijna het kam pioenschap niet meer ontgaan. Zon der zelf in het strijdperk te treden werd de voorsprong op de naaste concurrenten vergroot, omdat deze in hun partijen de punten lieten zit ten. Voortreffelijke prestaties worden geleverd door het vierde team. Ge routineerde spelers, zoals Jan Bre- man en Bert Habermehl, zorgden voor een ruime overwinning op Charlois 3. Het vierde rukte op naar een gedeelde derde plaats en kan deze positie nog verbeteren. SCHIEDAM - Zaterdag is in ge bouw Irene aan de Nieuwe Haven weer het jaarlijks terugkerende Drieronden-schaaktoernooi gehou den, georganiseerd door de schaakvereniging Schiedam, in sa menwerking met het zalencentrum Irene. Dit jaar duurde het toernooi vijf ronden, zodat er dus duidelijk iets met de naamgeving van dit toer nooi moet gebeuren. 73 Deelnemers, waaronder 13 ju nioren, hadden de weg naar Schie dam weer gevonden. Sommigen van hen kwamen voor dit toernooi zelfs uit Noord-Brabant en Noord- Holaz Noord-Holland. De wedstrijdleiding was weer in vertrouwde handen van Gerard Ra demaker, terwijl Frans Groeneweg de jeugd begeleidde. Ook de men sen achter de schermen mogen niet vergeten worden. Theo van Zessen, die het toernooi op originele wijze aan elkaar praat te, Wim Breddels, Cees Troost en Mario van Kleef, hebben hun steentje bijgedragen aan het welsla gen van dit evenement. Het is weer een erg gezellige dag ge worden, ook vanwege de jeugd die van tijd tot tijd de zaal binnen stormde om met niet te evenaren enthousiasme achter de borden plaats te nemen. Dat sommige partijen al na (Eén minuuut beëindigd waren hoorde er natuurlijk ook bij. Maar ook bij de senioren werd er hevig gestreden. In de hoofdklasse waren er twee parallelgroepen waarvan de nummers (Eén een be slissingswedstrijd zouden spelen. Verder waren er vijf eer t klas groe pen en drie tweede-klas groepen. Iedere groep telde zes deelnemers Een overzicht van het drieronden-schaaktoernooi in gebouw Irene, waar de jeugd ook een belangrijke plaats innam. die een halve competitie afwerkten (30 minuten per persoon per partij). In de hoofdgroep toonden Ben Rik sen en Ron Hofman zich in hun poule na een spannende strijd de sterksten. De beslissingspartij tus sen deze twee spelers werd gewon nen door Ron Hofman, die zich daarmee kampioen mocht noemen en de hoofdprijs in ontvangst ne men. Ook bij de jeugd was er natuurlijk een winnaar, in dit geval zelfs een winnares. Silvia de Beer werd kam pioen en daarmee liet zij 12 manne lijke concurrentjes achter zich. Het damesschaak zit toch in de op gaande lijn, want zes dames ding- den ook mee naar de prijzen. ECEn van hen, Jacqueline van de Berg nam een tweede prijs mee naar Maassluis terug terwijl natuurlijk ook de onverwoestbare 82-jarige mevrouw Roodzant genoemd moet worden, die in de klasse (Eén A een derde plaats uit het vuur sleepte. Aan het einde van het toernooi wer den de prijzen op onderhoudende wijze door de beheerder van het za lencentrum Irene, Rob Lutz, uitge reikt. Bovendien had deze de eerste prijs voor dit toernooi beschikbaar gesteld. De overige prijswinnaars waren: Hoofdgroep A 1. Ron Hofman (kampioen) 3 1/2 punt 2. B. Mulder 3 punten Hoofdgroep BI. Ben Riksen 3 1/2 punt 2. Daan 't Hart 3 punten Klasse IA 1. K. de Ruyter 4 punten 2. L. Schuring 3 punten Klasse IB 1. Mario van Kleef 4 pun ten 2. L. Boon 4 punten Klasse IC 1. J. van der Hoeve 5 punten 2. M. Cheratite 3 punten Klasse 1D 1. D. van der Pluym 4 punten 2. Michel de Wit 3 1/2 punt Klasse IE 1. A. Segers 4 1/2 punt 2. J. van de Vaart 3 1/2 punt Klasse 2A 1. A. Meyer 5 punten 2. R. van Vuuren 3 punten Klasse 2B 1. P. van de Graaf 4 1/2 punt 2. Wim Breddels 3 punten Klasse 2C 1. K. Ketting 5 punten 2. Jacqueline van de Berg 4 punten. Het bekende „plaatje" maar nu in een nieuwe variëteit Mary Gold". Normaal 8.-nu 4 voor Vanaf donderdagmiddag. Grote miriophyllun vederkruid. Normaal 2.25 nu 3 voor 1 ifcW Denk aan de buitenvogels. Geef ze nu al vetbollen, strooivoer, ongebrande pinda's (gepeld en in dop). Als u nu begint te voe ren heeft u straks veel vogels in de tuin en die zullen u dankbaar zijn. Capelle a/d IJssel: Koperwiek Tel. 010-503583. Schiedam: Broersvest 19 Tel. 010-732933. Óók in Zoetermeer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 20