Zestig jaar getrouwd Ambachtelijke klus Zilveren worstkoning Sül urgerlijke tand Stuk ijzer verwondt chauffeur GEBIT STUK? Tweemaal rijverbod Afscheid Jansen Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VERINGMEIER PARTY SERVICE KEMPERS HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 39 WOENSDAG 12 NOVEMBER 1980 SCHIEDAM Dinsdag 11 novem ber was het precies zestig jaar gele den dat Margaretha Ouwendijk en Wilhelmus Nicolaas Lips elkaar het jawoord gaven. Dat gebeurde op het stadhuis van Schiedam, in 1920, een gedenk waardige gebeurtenis die bruid en bruidegom gisteren vierden met een grote receptie in Huize Franke- land. De bruid is een rasechte Schiedam- se. Ze werd hier geboren op 11 fe bruari 1899. Haar echtgenoot is af komstig uit Gouda, waar hij op 24 januari 1899 het levenslicht aan schouwde. Schiedam is de heer Lips echter zeer toevertrouwd. Hij was name lijk 40 jaar in dienst bij de GTB, een dienstverband dat hem heel wat kennissen opleverde. Het diamanten echtpaar Lips-Ou- wendijk mag het dan wat kalmer aan doen op de oude dag, aktief zijn ze nog steeds. Beiden zijn ze lid van een zangkoor, ze klaverjassen nog regelmatig en zetten menig maal een penseel op het doek, want ze houden van kunstschilderen. Dit jubilerende paar kreeg gisteren ook de burgemeester en diens vrouw op bezoek. De heer en me vrouw Te Loo boden hen namens de gemeente Schiedam de geluk wensen aan met hun 60-jarig huwe lijk. GEBOREN Audry d.v. Post-Koster Serap d.v. Gültekin-Koc Sophia J d.v. Speets-Rami Ahluwalia Dave z.v. van Katwijk-de Wit Dennis W z.v. den Uijl-Holster Mirjam d.v. Boon-Remmerswaal Patricia H. d.v. Lusse-van Kouwen Wietse J. z.v. Kunst-Sanderse Patrick z.v. 't Hart-Klapwijk Helmer L z.v. Beekhuis-Graven Jorrik C z.v. van der Zwan-Hensing Bernard A z.v. Swart-de Jager Denise d.v. Schipper-Kemming Natascha d.v. Jeup-van Huët Annelies M d.v. Glansbeek-Quist Laura d.v. Romijn-Schoonrok ONDERTROUWD P. Bijl 29 en M.P. Verheul 21 F. W. Etman 23 en Y. van Gogh 21 G. Janson 26 en A. J. van Waas 21 J. Kool 23 en N. Goudzwaard 19 A. Lemson 28 en A. E. M. v. Collenburg 24 A. Schoemaker 35 en M. H. Czabania 32 M. J. Stam ?3 en E. van Brakel 23 J. Veth 32 en B. J. Noordhoek 29 SCHIEDAM Voor een 25-jarige bestuurder van een vrachtauto is een ongeluk in de Beneluxtunnel wonderwel goed afgelopen. De chauffeur, afkomstig uit Arn hem, werd maandagmorgen in deze Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417. C. Zuurbier 33 en C. van der Sloot 24 GETROUWD D. M. Klaasse 26 en C. M. Veringmeier 25 J. van den Bosch 20 en E. Blom 20 P. A. Leenders 21 en H. Ouwens 21 E. Olijslagers 23 en M. C. Hansen 23 J. D. de Kok 23 en M. J. C. Jager 22 M. J. P. van Wees 29 en J. H. Bouwman 24 J. N. Boef 25 en F. Roeters 22 OVERLEDEN G. Schravesande man 84 W. Tol man 77 C. de Pree vr. geh. met P. Brouwer 71 H. Stigter man 65 C. M. Hermans vr. 38 S. P. W. Crone man 46 tunnel gepasseerd door een nog on bekende personenauto. Deze auto reed over een stuk ijzer dat op de rijbaan lag. Het ijzer zeilde daarop door de lucht en knalde door de voorruit van de vrachtauto. De chauffeur raakte gewond in het gezicht. Door zijn wagen bijtijds aan de kant te zetten wist hij ver dere ongelukken te voorkomen. Hij werd per ambulance naar het Noletziekenhuis gebracht en mocht na behandeling van zijn wond naar huis. Uw feest gestaagd met Lange Singelstraat 109. Schiedam Telefoon 269865 SCHIEDAM Overmatig alcohol gebruik was de oorzaak van een verkeersongeluk, waarbij een 23- jarige Rotterdammer zondagmor gen omstreeks drie uur een ver- keerspaal op de Hargalaan omver reed. De beheerder van het Schiedamse asiel, die recht tegenover de plaats woont waar het ongeluk gebeurde, waarschuwde terstond de politie. De inzittenden van de auto bleken na het ongeluk de benen te hebben gemaakt. De politie liet de beschadigde auto per takelwagen naar het bureau af voeren en stelde aan de hand van het kenteken de identiteit van de eigenaar vast. Deze werd kort daarop op de Nieuwe Damlaan aangetroffen, in gezelschap van een vriendin. Vol gens de politie veerkeerde hij „in kennelijke staat". De jongeman ontkende dat hij de bestuurder van de auto was ge weest. Nader onderzoek leverde echter een getuige op die ver klaarde dat de jongeman wel dege lijk achter het stuur had gezeten. Daarop bekende deze zijn daad. Hij had alle reden om valse getuigenis af te leggen. Eerder die nacht had hij namelijk van de gemeentepoli tie in Rotterdam al een rijverbod opgelegd gekregen. Opgemaakte schalen met borrel garnituren, salades op bestelling en gratis thuisbezorgd. Onze cafetaria is eIRe dag. geopend van 12.00-24.00 uur. 's Maandags gesloten. Ambachtsman Scheeres in aktie. SCHIEDAM Op ambachtelijke wijze, namelijk met de hand, heeft wethouder Scheeres (economische zaken) donderdagmiddag een deur „ingeslagen" bij de firma Van Ees teren, en daarmee de nieuwe vesti ging van dit uit Rotterdam afkom stige aannemersbedrijf in de Spaanse Polder (Kommiezenlaan) geopend. De aannemingsmaatschappij J. P. van Eesteren heeft een aparte afde ling verbouwingen, onderhoud en renovatie, een afdeling die door de grote groei naör nieuwe ruimte ging omzien. De komst van het Rotterdamse be drijf naar Schiedam houdt ook in dat in de werkplaats en de kanto ren aan de Kommiezenlaan ook de basis wordt gelegd voor de bedrijfs- school van Van Eesteren, waar 40 jongeren gaan deelnemen aan het leerlingstelsel van de stichting va kopleiding bouwbedrijf. Na de ceremoniële handeling en de daarop volgende toespraken maak ten wethouder en andere genodig den een rondgang door de nieuwe bedrijfsruimten. SCHIEDAM De heer M. Jansen, chef van de afdeling Stedebouw van de dienst Gemeentewerken, heeft na een dienstverband van ruim 34 jaar per 1 oktober 1980 de gemeentedienst verlaten. In verband hiermede zal de heer Jansen recipiëren op vrijdag 14 no vember 1980 van 16.00 tot 17.30 uur in de recreatiezaal van het Stads kantoor. De heer Jansen is 25 jaar lid ge weest van de Straatnamencommis- sie, 20 jaar van de Welstandscom missie en hij was sinds de oprich ting van de Commissie Stadsver- fraaiing daar lid van. Heildronk op het welzijn van aannemersbedrijf Van Eesteren. SCHIEDAM Slager M. J. Reste ren uit de Brugmanstraat 31 kon donderdagavond twee nieuwe me dailles in zijn prijzenkast opbergen. Deze ambachtelijke slager uit Schiedam won die dag namelijk een zilveren en een bronzen plak in Arnhem, waar 1280 vakbroeders uit heel Nederland bijeen waren om el kaar het kampioenschap „rauwe rookworst" te betwisten. Kleur, geur, smaak en kwaliteit van slagers Kesterens rookworst wer den door de jury zo overtuigend ge vonden dat er een prijskaartje kwam te hangen aan zowel zijn grove als zijn fijne rookworst. Met de eerste won hij zilver, met de tweede brons. Slager Resteren, die jaarlijks aan deze wedstrijden, georganiseerd door de Arnhemse vakvereniging, deelneemt, ging drie jaar geleden ook al met een onderscheiding naar huis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 39