OORKONDE Elfde van de elfde feestcarnaval de nieuwe Gê van Es als nieuwe prins van Schiedam geïnstalleerd energie l;#!pSiiiÉ git GEBIT STUK? ipiisi Hierbij benoemen wij namens de senaat van de Carnavalsvereniging De Rietzeilers de heer Gé van Es tot Prins Geraldo de derde, Prins Carnaval 1980-1981 van de Carna valsvereniging De Rietzeilers, alsmede tot stadsprins van de stad Schiedam. Hiermede is hem tevens de titel verleend van Baron der Holywijk tot de grootste boer van de Spiritgronden in het land van Harga. Aldus besloten en bekrachtigd in de zitting van Senaat en Raad van Elf". Schiedam, 11-11-1980 Vorst der Rietzeilers w.g. Geert Bannenberg. EEN GROTE EER Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VERINGMEIER EERSTE GOEDE DAAD SCHIEDAM Gebouw Irene aan de Nieuwe Haven stond zaterdag in de belangstelling van het carnavalsgebeuren in Schiedam. Daar werd, omringd door de Vorst, Senaat, Graaf, Adju dant, eerste Griffier, Raad van Elf, Narren, Dansmariekes en de Boerenkapel, de nieuwe Prins Carnaval gepresen teerd. Om precies elf minuten over elf uur kon Graaf Joop Heins broek als nieuwe, echte, onvervalste stadsprins van Schie dam, voorstellen Gé van Es als Geraldo de derde. Deze in Vlaardingen woonachtige, maar rasechte Schie dammer, werd met een donderende ovatie begroet door de leden en sympatisanten van de Schiedamse carnavalsver eniging „De Rietzeilers". GEEN ONBEKENDE HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 42 WOENSDAG 19 NOVEMBER 1980 om een keus te maken voor de nieuwe Prins voor het seizoen 1980- 1981". hadden overgehouden onder Prins Frans van Rijsbergen. De vier afdelingen in Schiedam van de plaatselijke Zonnebloem kregen elk 1000 gulden. De Rotter damse stichting voor Autisme en aangeboren contactstoornissen mocht 1500 gulden ontvangen en de overige 2000 gulden was toebe deeld aan het Dienstencentrum de 4 Molens. Onder het motto „Een betere ener gie dan carnaval is er nie" zal de komende maanden veel tijd in be slag nemen voor Gé van Es, het boeren-, neuzen- en prinssenbal staan nog op het programma. „Och", zegt hij nogmaals, „het goede doel heeft mij zo aangegre pen dat ik er dit graag voor over heb". Ook zijn vrouw Len, die za terdag tot Prinses werd gekroond, ens zijn dochters Marleen en Inge staan volkomen achter hem. Met aan zijn zijde de narren Carole Ruigrok en Esther Mettes, adjudant Piet Dries, graaf Joop Heinsbroek, vorst Geert Bennenberg, grootvi zier Wim 8chenkelaars, griffier Henk de Groot en de overige leden van de raad van elf, zal Prins Car naval Geraldo de derde de ko mende tijd zeker nog in de belang stelling komen voor het 8chiedamse Carnavalsgebeuren. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417. Waarop de nieuw benoemde Prins weer aansloot:' „Toen zij mij vroe gen heb ik direkt ja gezegd, want ik zag dit toch wel tot een grote eer. Wat mij bijzonder aantrekt bij De Rietzeilers is, dat zij veel doen voor de medemensen die feestvie ren zo hard nodig hebben, maar er zo weinig toe in de gelegenheid zijn". Prins Geraldo de derde doelde dan ook hoofdzakelijk op de bezoeken die de vereniging doet in de zieken huizen, bejaardentehuizen, gehan dicapten en, zoals voor dit jaar ook weer op het programma staat, een bezoek aan het tehuis voor schip perskinderen. „Ik ben begrepen door deze aktivi- teiten en als ik daaraan mijn steentje mag bijdragen dan vind ik dat prachtig", zegt Van Es uit het diepst van zijn hart. Ook de financiële netto opbrengst spreekt de nieuwe Prins wel aan. Elk jaar blijft er een zeker bedrag over en dat wordt dan het volgende jaar overgedragen aan instellingen die dit heel goed kunnen gebruiken. De eerste goede daad die Prins Ge raldo dan ook zaterdag mocht doen was de 7500 gulden te schenken die De Rietzeilers het vorige jaar netto Als gastvereniging was uitgenodigd de carnavalsvereniging „De Leute raars" uit Hoogvliet, die het zoge naamde „elfde van de elfde feest" hebben bijgewoond. De 52-jarige Gé van Es is in Schie dam geen onbekende. Hij beoefend daar zijn favoriete sport hockey bij de vereniging Spirit en heeft ook in Schiedam zijn taak, het schilders bedrijf Naring en Van Es. Geruime tijd voor zijn officiële pre sentatie zochten wij Gé van Es in de kleedkamer van Irene op. Op onze vraag hoe een Schiedamse carna valsvereniging nu aan een Prins uit Vlaardingen komt geeft hij de vol gende verklaring: „Door woonomstandigheden ben ik in Vlaardingen terecht gekomen en daar woon ik nog steeds met plezier maar ik ben en blijf een Schiedam mer". „Op het feest van Piet Dries (adju dant van De Rietzeilers) was ik ook uitgenodigd als sportvriend. Van zelf was ook de voltallige raad van elf op dat feest". Grootvizier Wim Schenkelaars zegt daarop: „Wij hadden al geruime tijd vier kandidaten op ons lijstje staan, maar op dat bewuste feest is Gé van Es zo in de pits gevallen, dat het voor ons niet moeilijk meer was

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 42