Begrotingsdebat weinig spectaculair Vuurwerk onder zetel van Zijdeveld niet ontbrand Sint volgende week bij jeugd in noord op bezoek Hou waterleiding in de gaten Maison van Dooremaalen 20% KORTING (in kado-cheques) OP AL ONZE MODESTOFFEN Nico Haak even in S'dam Super Sint aanbieding: 10 0 25.- Mormonenfilm Tweede Kamer voor RW 19 op deze aanbiedingen GÉÉN korting DACRON-WOL 1 STRETCH VELOURS Uw stoffenparadijs Bergse Dorpstraat 22, H'berg/Korte Hoogstraat 27, Vlaardingen/West Vest 2, Schiedam. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 11 VRIJDAG 21 NOVEMBER 1980 SCHIEDAM Het langverwachte vuurwerk bij de begrotingsbehandeling is uit gebleven. Wie op spectaculaire ontwikkelingen rekende kwam gisteren, toen de raad de tweede ronde zo goed ais afwerkte, bedrogen uit. De enige vuurpijl die werd afgestoken kwam nauwelijk tot ontbranding. Mikpunt was PvdA-wethouder Zijdeveld (stadsontwikkeling), maar deze wist door handig manoevreren buiten bereik te blijven, zodat de pijl zijn doel miste en op zijn best een schot voor de boeg bleek. Het schot werd afgevuurd door Zijde- velds fraktiegenoot Nicolai Dieiemand, die gistermiddag een motie indiende met als strekking een snelle aanpak van de woningbouw in de binnenstad. Volgens die motie moet uiterlijk in het tweede kwartaal van 1981 daar de eer ste paal de grond in. SCHAAMROOD Dielemans diende zijn motie op tame lijk ludieke wijze in. Hij zette daartoe een witte veiligheidshelm op die pro minenten plegen te dragen bij het slaan van een eerste paal, Deze symbo liek vulde Dielemans nog eens aan door een regel van de Schiedammer ^i- mon Buschman voor te lezen, uit diens bundel „Stadsverhaal": „Je bent me dierbaar ook als je slordig omgaat met je stadsverhaal". „Mij stijgt het schaamrood naar de kaken", aldus Dielemans. Hij legde uit waarom: sinds het bestemmingsplan voor de binnenstad in 1974 werd vast gesteld (woningbouw) zijn er zegge en schrijve niet meer dan 48 woningen verrezen. WANTROUWEN De VVD-er Gerard Verhulsdonk be stempelde deze motie ter stond als „een bom onder de zetel van de wethouder" en vond dat er een flinke dosis wan trouwen uitsprak. Zijdeveld, die al in de eerste ronde door Rob Hijmans van D'66 over de stagne rende bouw in de binnenstad aan de tand was gevoeld, deelde die mening niet. Terwijl hij in de eerste ronde de stag natie weet aan ziekte van de architect, en zijn eerder gedane beloften dat de bouw al in 1980 zou beginnen, bijstelde door er het eerste kwartaal van 1981 van te maken, kwam hij nu met de me dedeling dat hij Dielemans motie zelfs „beleidsondersteunend" vond. „Een heel plezierige motie, die me geen centje pijn bezorgt", aldus de wethou der voor stadsontwikkeling. RECORDS Hij zei dat Verhulsdonk zich ten on rechte zorgen maakte over zijn positie, en dat hij, Zijdeveld, voor zich zelf nog een lange ambtstermijn voorzag. ,Jk ben wat dat betreft van plan alle records te breken", zei hij vol zelfver trouwen. „Als die motie zo strookt met uw be leid, waarom is hij dan eigenlijk ingediend?" vroeg Verhulsdonk, maar Zijdeveld negeerde die opmerking en noemde Verhulsdonks interruptie een „poging om in een gelukkig huwelijk te stoken". En met die woorden liep de „vuurpijl motie" van de PvdA tegen een PvdA- wethouder met een sisser af. Van span nende momenten was tijdens de giste ren gehouden vergadering, die 's mid dags om twee uur begon, om vijf uur werd afgebroken en om acht uur op nieuw aanving, nauwelijks sprake, en zitten er ook voor de rest niet meer in. „Er was storm voorspeld, maar die is gaan liggen voordat ze kon opsteken", zo sprak Siem Rosman (fractie-voorzit ter CDA) gisteren tegen het einde van de debatten. SCHIEDAM St. Nicolaas zal na zijn aankomst in Schiedam ook de kin deren van de noordelijke stadsdelen niet vergeten. De Sint, die morgen in de binnenstad arriveert en daar zijn opwachting maakt bij de burgemees ter en natuurlijk bij de kinderen, is volgende week zaterdag te vinden in Schiedam Noord. Op zaterdag 29 november vertrekt de Goedheiligman, vanzelfspre kend terzijde gestaan door zijn trouwe Zwarte Piet, vanuit wijkge- bouw De Blauwe Brug (Bachplein) voor een rondrit door Groenoord. Hij start daar om half één en legt dan de volgende route af: Mozart- laan, Van Dalsumlaan, Royaards- plein, Brederoweg, Lisztplein, Bo- rodinlaan, Vivaldilaan, Ed. van Bei- numlaan, Laan van Bol'es, W. Pij perstraat, Sweelincksingel. Eind punt is boerderij Landvreugd, waar de Sint, moe van het wuiven en handen schudden, om half twee hoopt aan te komen. Daarna trekt hij zich even terug voor een korte rustpauze, en begint hij om half drie zijn audiëntie. Va naf dat tijdstip hebben Sint en Piet zitting in de boerderij, waar de kin deren van hem, behalve enkele vriendelijke woorden, ook een sur prise kunnen verwachten. Tot ongeveer vijf uur worden er te kenfilms gedraaid. Wie echter niet zo lang geduld heeft kan tussen de middag, van half twee tot onge veer kwart voor drie, creatief be zig zijn in De Blauwe Brug, waar de kinderen ook een verrassing wacht. Vandaar is het maar een klein stapje naar boerderij Landvreugd om de Sint alsnog even te zien, die zoals gezegd, vanaf drie uur alle zoete en stoute kinderen ontvangt. De intocht van St. Nicolaas in het noordelijke stadsdeel wordt geor ganiseerd door de Wijkvereniging Groenoord, in samenwerking met de winkeliers uit winkelcentrum De Ketel en de middenstanders van de laan van Bol'es. Ook de werkgroep Jeugdwerk van de SSSN 'helpt mee om de Sint naar Schiedam Noord te krijgen. St. Nicolaas maakt zijn tocht door Groenoord overigens niet per koets of op zijn schimmel, maar heeft ditmaal voor een stoomboot op wieltjes gekozen. Vanavond komt de raad voor de laatste maal deze week bijeen. De begroting wordt dan hoofdstuksgewijze afgehan deld, wat naar verwachting weinig tijd in beslag zal nemen. Als de gemeenteraad dan ook nog de gewone agenda heeft afgewerkt, zit de begrotingsbehandeling voor dit jaar er weer op en kunnen de politici na een afsluitend hapje en drankje uitrusten van een langdurige en vermoeiende zit. Chris Zijdeveld: „Mijn ambtsperiode gaat alle records breken". Als het in de winter streng gaat vriezen kan dat gevolgen hebben voor de waterleiding. Wanneer men dan niet tijdig voorzorgmaat regelen neemt is de kans groot dat de waterleiding bevriest. De binnenleidingen in sommige woningen kunnen zodanig gein- stalleerd zijn dat de buitenmuren niet voldoende bescherming bieden tegen strenge vorst. Dit geldt dan meestal voor plaatsen in woningen, die onverwarmd zijn. Tocht is ook een „vijand" van waterkranen en watermeters. Maak daarom tijdig de kieren en tochtnaden nabij de hoofdkraan en watermeter dicht. DE HOOFDKRAAN Geadviseerd wordt bij het nemen van voorzorgmaatregelen eerst te controleren of de hoofdkraan niet lekt, of hij ook goed sluit. Hoe ziet u nu of de hoofdkraan goed afsluit? Als u de kraan dichtdraait en het aftapkraantje opent, mag er uit dit aftapkraantje, dat vlakbij de hoofdkraan zit, geen water spui ten. Dit kraantje moet u na de proef wel weer goed sluiten! VERDERE INFORMATIE Vanzelfsprekend zorgt u ervoor dat uw hoofdkraan en uw water meter, wanneer u die hebt, goed bereikbaar blijven. U kunt ze het besteomwikkelen met droge wollen lappen Ligtde meter buiten, dan kunt u het beste de put afdekken met een stromat en/of een plastic zak gevuld met stro of oude kranten. Bij hele strenge vorst moet om bevriezing te voorkomen de hoofd kraan nog extra worden toegedekt. Mocht u in de winter enkele dagen van huis gaan dan doet u er goed aan de waterleiding af te tappen. Indien uw woning 's nachts onverwarmd is adviseren wij U 's a- vonds de waterleiding af te tappen. Sluit eerst de hoofdkraan, opent de kraan en laat de waterleiding leeglopen, trek de w.c. door, gooi een handvol zout in de afvoer v.d. w.c. en tap het re stant van het water af uit het aftapkraantje dat naast de hoofd kraan zit. 's Morgens de kranen sluiten, voordat de hoofdkraan weer open gaat. Als u genoemde maatregelen neemt dan voorkomt u bevrie zing van de waterleiding en onnodige kosten hoeven dan niet ge maakt te worden. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de hoofdafdeling Gas en Water of de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbe drijven, Van Heekstraat 15, telefoon 62.22.22. Het kantoor is geo pend op werkdagen van 9.00 - 16.00 uur. (wasbaar per meter 140 cm breed per meter VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De Mormonen kerk van de heiligen der laatste dagen draait zondag een film in het kerkgebouw aan de Schiedamseweg 115 in Vlaardin- gen. De film is getiteld „Waar Jezus wandelde" (Where Jesus walked) en begint om zeven uur. De toegang is gratis. RIJNMOND De Tweede Kamer heeft zich dinsdag in meerderheid uitgesproken vóór de aanleg van Rijksweg 19. Een motie van het PvdA-kamerlid Rienks, om num mer 19 van het Rijkswegenplan af te voeren, werd met 60 stemmen voor en 71 tegen verworpen. Rijksweg 19 is al jarenlang een strijdpunt tussen politici, zowel op plaatselijk, provinciaal als landelijk niveau, en diverse aktiegroepen. Met de aanleg van de weg, die aan sluit op de Beneluxtunnel en door Midden Delfland naar Den Haag loopt, werd een aantal jaren gelden begonnen. Later werd, onder druk van lagere overheden en aktiegroe pen, het werk gestaakt. Studie moest uitwijzen of er geen alternatieven waren voor deze om streden snelweg, zoals het verbre den van de bestaande Rotterdam- Den Haag verbinding, rijksweg 13. De resultaten van dit onderzoek werden meermaals in twijfel ge trokken, maar dat er vroeg of laat een beslissing genomen moest wor den was zonneklaar duidelijk. Het is nog niet bekend hoe Provin ciale Staten van Zuid Holland op de beslissing van de Tweede Kamer zullen reageren. Willen zij de ver antwoordelijkheid voor de weg niet dragen, dan kan de minister van Verkeer en Waterstaat wegen be wandelen om te zorgen dat de weg i er toch komt. SCHIEDAM Voor grote drukte op de Hoogstraat zorgde zaterdag middag de populaire Nederlandse zanger Nico Haak. Hij was die middag even te gast bij grammofoonplatenhandel P P, waar hij zijn nieuwste elpee sig neerde. Met het Carnaval in het verschiet waren vele Schiedammers er als de kippen bij om een glimp op te van gen van deze vertolker van het lus tige levenslied.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 11