Radio Boemerang wil legale omroepstatus „Rietzeilers" in parkeerproblemen Hoogenboom Radio Olympia zwijgen opgelegd nu i4:5 6.7 Rioolrecht iivri» Politie schakelt opnieuw piraat uit accessoires voor alle merken Keuze, kwaliteit en vertrouwen Daarom kiest u Hoogenboom Bijeenkomst NWS Radio Boemerang, de clan destiene zender die enkele weken geleden door politie en PTT uit de ether werd gehaald, wil proberen een legale status te krijgen. Dat wil zeggen de de zender wil proberen om via de om roepwet een plaatsje in de ether te krijgen. Eerder deze week liet een andere Schiedamse piraat, radio Olympia. al weten dat zij via wettelijke kanalen zou trachten weer in de lucht te komen. Voordeel-tip 11 Voordeel-tip 21 Voordeel-tip 3 Schiedam, van Deventerstraat 15. Tel. 010-766644 Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen MANKRACHT GEEN STORINGEN TIPS? HET NIEÖWE STADSBLAD PAGINA 16 VRIJDAG 21 NOVEMBER 1980 Radio Boemerang vierde afgelopen zaterdag het eenjarig bestaan in Sittons Partyhouse aan de Hoog straat. Op die avond is de piraat met een handtekeningaktie gestart om leden en sympathisanten bijeen te brengen. De handtekeningenlij sten komen ook te liggen bij adver teerders van radio Boemerang. KAT EN MUIS „De medewerkers van radio Boe merang zouden niets liever willen dan een legale status voor ons sta tion," zegt Boemerang in een mede deling aan de pers. „Het is ons geenszins te doen om een kat en muisspelletje met de PTT en de po litie." Met een verwijzing naar het buiten land zegt Radio Boemerang dat ook Nederland logischerwijs in de toe komst lokale radiostations moet krijgen. „En als die zenders bekos tigd worden uit reclamegelden, kost het de gemeenschap niets extra," aldus een hoopvolle Boemerang. Ondertussen is Boemerang nog steeds een illegale zender, zij het dat de piraat de laaste weken niet meer in de lucht is geweest. Wan neer Boemerang weer te beluiste ren zal zijn, valt nog niet te zeggen. Boemerang hoopt op een „spoe dige" hervatting van de uitzendin gen, voorlopig nog illegaal. „Maar we voelen ons geen misdadigers," voegden de piraten er aan toe. AKTUELE 15 Ook deze week bestaat de top 15 daarvan alleen op papier. De Schiedamse hitparade van deze week: 1 (4) 5 weken Never knew love like this before - Stephanie Mills 2 (1) 8 weken Woman in love - Ba- bra Streisand 3 (3) 7 weken My old piano - Diana Ross 4 (10) 2 weken The tide is high - Blondie 5 (5) 3 weken Super trouper - Abba 6 (6) 6 weken Release - Patty La- belle 7 nieuw Driver's seat - Sniff 'n' Tears 8 (2) 7 weken Feels like I'm in love - Kelly Marie 9 (8) 4 weken Aquarius - Gary Fane 10 (7) 2 weken Don't come stoned - Max 'n Specs 11 nieuw Santa Maria - Roland Kai ser 12 nieuw Passion - Rod Stewart 13 nieuw The time is now - Children of the world 14 (11) 2 weken My number one - Luv' 15 (13) 2 weken All my love - George Baker De Hollandstalige top 3 (1) De Vogeltjesdans - De Electroni- ca's 2 Ik lig op m'n kussen stil te dro men Hepie Hepie 3 Dromenland - Mieke SCHIEDAM De carnavalsver eniging De Rietzeilers, die vorige week het seizoen inluidde met het „elfde van de elfde feest" onder de kreet „Betere energie dan carnaval is er nie", zit met de handen in het haar. Energie heeft men volop voor het grote feest begin volgend jaar, maar de vraag is waar zij tot die tijd het voertuig hunner prins moe ten stallen. De prinsenwagen, die de komende maanden gereed gemaakt wordt om in de optocht mee te rijden, werd vroeger gestald bij Gusto en later in de gashouder op het GEB terrein. Sinds het GEB zich bij de Nutsbe drijven voegde en naar de Van Heekstraat vertrok, kunnen de Rietzeilers geen gebruik meer ma ken van de gashouder. Een carnavalsoptocht zonder prin senwagen dat kan niet. Waar vin den de Rietzeilers een geschikte ruimte om dit voertuig zo lang te stallen? Die ruimte, voegen de Riet- zeilers er ruimdenkend aan toe, hoeft niet speciaal in Schiedam ge legen te zijn: een onderkomen in Vlaardingen of Rotterdam is ook welkom. De Rietzeilers zijn trouwens van harte bereid „parkeergeld" voor hun prinsenwagen te betalen. Wie een oplossing heeft kan bellen met de volgende nummers: 268468, 701456, 154540, 731660, 701352. Universele rode mist-achterlamp. Compleet met schakelaar, draad, klemmetjes, lampje. Zorg dat u gezien wordt. Set reservelampen 12V. Kost minder dan een ,,bon" voor het rijden met onvolledige verlichting, v. a. 0%75 JJMCUXl Flacon 300 ml. ruitensproeier- antivries. Voorkomt bevriezing van uw installatie, nu 3J5 VÓbREXTR A SERVICE SCHIEDAM De Nederlandse Vereniging voor slechthorenden houdt op dinsdag 25 november een bijeenkomst in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. De bijeenkomst is toegankelijk voor de leden van de NWS en op de agenda staat de nabespreking van de reizende hoortentoonstelling die enkele maanden geleden in het zelfde dienstencentrum te zien was. Deze tentoonstelling heeft 218 be zoekers getrokken, afkomstig uit negen steden. Ook van de plaatse lijke overheid kreeg de expositie de nodige aandacht. De tentoonstel ling, geopend door mevrouw Te Loo-Scharft, werd ook bezocht door haar echtgenoot, burgemees ter Te Loo en door de wethouder voor volksgezondheid, mevrouw Riet Taverne. Men schrijft ons: Na een lange periode van onzeker heid is er nu eindelijk duidelijkheid over de vraag voor wiens rekening het rioolrecht is. Vorige maand heeft de-Hoge Raad namelijk ondubbelzinnig uitge maakt dat het de verhuurders zijn die het rioolrecht moeten betalen. Zoals bekend heeft de gemeente Schiedam deze belasting van hui seigenaren om daarmee de kosten te dekken van het aanleggen en on derhouden van het rioleringssys teem. Veel huiseigenaren probeerden 1 echter dit rioolrecht door te bereke nen aan hun huurders. Dit mag dus niet meer. De huurders die steeds geWeigerd hebben het rioolrecht te betalen hebben dus achteraf gelijk gekregen. De huurders die het rioolrecht wel betaalden kunnen daar nu mee stoppen. Verder is het voor hen mogelijk om het reeds betaalde rioolrecht van de huiseigenaar te rug te vorderen. Daarvoor is nodig dat zij een briefje schrijven aan de huiseige naar met het verzoek het „onver schuldigd betaalde" rioolrecht zo spoedig mogelijk terug te storten. Daarbij moeten zij eerst even uitre kenen om welk bedrag het gaat en dit in de brief aan de huiseigenaar vermelden. Er kan worden terugge vorderd over alle jaren dat er riool recht betaald is. Wanneer daarbij problemen ont staan of wanneer de huiseigenaar niet bereid is tot terugbetaling dan is de Rechtswinkel bereid om steun en advies te geven. De spreekuren van de Rechtswin kel zijn op woensdagmiddag van 2- 4 uur en op donderdagavond van 6- 9 uur, Broersveld 140. Tijdens deze uren kunt U ons ook telefonisch be reiken op nr. 730308. SCHIEDAM Radio Olympia is uit de ether. Zondagmiddag deed de politie een inval in een flatwoning aan de Mgr. Nolen- slaan, van waaruit deze clandestiene omroep radioprogram- ma's uitzond. Bij deze aktie van de politie die ditmaal optrad zonder de medewerking van de PTT radiocontroledienst - werd de zen- dinstallatie in beslag genomen. Ook twee draaitafels, twee cas settedecks, een versterker, een tuner, een mengpaneel, 800 sin gels en 80 elpees werden meegenomen. Deze aktie betekende het einde van de zoveelste populaire illegale zen der in Schiedam. Eerder maakte de politie een einde aan het bestaan van Radio Boemerang, radio SIRO en radio Ural. Daarnaast werden in het verleden al vele tientallen klei nere zenders uit de lucht gehaald. Volgens een diskjockey die getuige was van de inval trad de politie met grote mankracht op. Straten in de omgeving zouden zijn afgezet, evenals de flat waarin de zender zich bevond. De politie zelf zegt dat er niet meer dan vier man aan de aktie hebben deelgenomen. De diskjockey van radio Olympia zegt ook dat de politie een valse naam heeft opgegeven om het huis binnen te komen. Via de babyfoon zou men zich gemeld hebben onder de naam van een bekende mede werker van radio SIRO, zodat men zonder argwaan de deur opende. „Van dat feit is mij niets bekend", zegt hoofdinspecteur Piet van den Hengel, om commentaar gevraagd. De in beslag genomen apparatuur staat momenteel op het hoofdbu reau aan de Lange Nieuwstraat, op de afdeling Bijzondere Wetten. De waarde ervan bedraagt ongeveer 5000 gulden. Of de spullen te zijner tijd aan de eigenaar worden terug gegeven is nog niet bekend. Daar over moet de Officier van Justitie beslissen. Bij radio Olympia heerste zondag grote verslagenheid. De zender, die al negen maanden elke zaterdag en zondag in de lucht was, genoot vol gens de medewerkers een grote po pulariteit in Schiedam. Voor ver- soekplatenprogramma's kwamen dikwijls meer dan honderd ver- '.oekjes per uur binnen. De zender werd ook buiten Schiedam beluis terd. Volgens radio Olympia kunnen klachten niet de aanleiding zijn ge weest om de zender uit de lucht te halen. „We hebben altijd gepro beerd om geen storingen te veroor zaken", beweert men met stellig heid. Hoofdinspecteur van den Hengel geeft toe dat er in het geval van ra dio Olympia weinig klachten over storing binnenkwamen. De reden om toch een einde te ma ken aan het bestaan van de zender te maken is volgens Van den Hen gel de volgende: „Illegaal zenden is verboden. We gaan gewoon door met onze akties. Ze komen één voor één aan de beurt". Overigens wil de politie niet zeggen hoe men aan het adres van de ra diopiraat is gekomen. Uitpeilen is één mogelijkheid om de lokatie te achterhalen, maar dat is zondag niet gebeurd. Een andere mogelijkheid is dat de politie tips ontvangt vhn concurre rende zenders die hun rivalen uit jaloezie verraden. Of dit bij de in val van zondag ook gebeurd is wil de politie niet zeggen. Van den Hengel is bij de Schie damse radiopiraten overigens geen onbekende. Het is zelfs voorgeko men dat men in de«uitzending een plaatje aan hem opdroeg: „Bij de Rijkswacht". Bij radio Olympia betwijfelt men of de zeöder binnenkort weer in de ether zal verschijnen. „Gezien het feit dat alle apparatuur is meege nomen zit doorgaan er voorlopig niet in", zeggen de piraten met onverholen teleurstelling. „We hadden een inval al geruime tijd zien aankomen", voegt men daar nog aan toe. „We wisten dat we vroeg of laat gepakt zouden worden. Eén van ons zegt dat hij drie maanden door de politie is ge schaduwd. Ze wisten dus precies waar we zaten". Doorgaan op clandestiene manier zien de mensen van radio Olympia niet zitten. „We willen het nu le gaal proberen. Dus een omroepsta tus aanvragen bij de minister van CRM. Tenslotte heeft onze zender bewezen in een behoefte te voor zien". jjlüïWMIW I)e inbesiaggenomen apparatuur van de etherpiraat, gefotografeerd in het politiebureau. Voor radio Olympia een schadepost van 5000 gulden. „We gaan door met de akties", zegt de politie. „De clandestiene zenders komen één voor één aan de beurt".

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 16