Cees Gunnewegh slaagt voor „koningsdiploma" Gymlokaal Faassenplein maandag in gebruik fi De Aktuele 15 'tSikmJaersje Je staat er soms rp 7> versteld van wat voor schoenen ze voor me klaar durven zetten! Jeugdschaken Gehoorzame honden in Harga mm BROERSVEST135 telefoon 268492 Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen SCHIEDAM Bij de schaakvereniging Schiedam heeft de jeugd geprobeerd om één van de officiële schaakdiploma's te behalen. Deze diploma's zijn door de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond (KNSB) inge steld voor de stimulering van het jeugdschaken. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 17 VRIJDAG 28 NOVEMBER 1980 De meest mooie kado's u/orden gevraagd en gekregen. Wat dat betreft wordt m'n verjaardag goed gevierd. Maar beste mensen, geef nu ook eens een praktisch kado. Iets waarvan je dagelijks plezier hebt. In deze tijd moeten we toch al extra opletten hoe we ons geld besteden. En is een paar schoenen dan zo'n gek kado? Pantoffels of een tas dan? Nee toch! Ga maar eens kijken bij 't Silvre Laersje. Dan hebt u in ieder geval de garantie dat u iets goeds koopt. Want echt je staat er soms van te kijken wat ze v voor me klaar durven zetten. /^wi Gooi het maar in m'n schoentje - prima - maar dein wel in een goeie! SCHIEDAM Zondag organiseerde de regionaal gerichte Kynologen Club Rotterdam onderlinge Gedrags- en Gehoorzaamheidwedstrijden, waar voor hond en eigenaar gezamenlijk worden opgeleid. Niet minder dan 150 van deze combi naties namen aan de wedstrijden deel, ingedeeld in vier categorieën. Dit bete kende bijna de helft meer dan voor de wedstrijden van vorig jaar, ook toen gehouden op het middenterrein van de Schiedamse wielerbaan. Hier waren dan ook de nodige stamboek-rashonden te bewonderen, maar ook bastaarden. Inzet van de wedstrijden vormden siersculpturen en medailles. Alle honden kregen boven dien een portie lekkere brokken. Voornaamste prijswinnaars voor be ginners aan de regelmatig gegeven G. en G. cursussen: 1. G. J. Dekker, Maas sluis met de bastaard-herder „Reza", met 88.5 punten (max. 100); 2. Vera Breedveld, Rotterdam met haar Groe- nedaeler „Barrah", 86.5 pnt.; 3. de heer E. Aantjes, Vlaardingen met de Golden Retriever „Kim", 82 pnt.;4. Sandra van Baarle, Rotterdam met haar Shelty (mini collie) „Exidor", 82 pnt.; 5. J. Huisjes, Schiedam met Duitse Pinsher „Borus", 78.5 pnt. Categorie gevorderden: Siska Abrams, Schiedam met haar Ierse Setter „Haroen", 90.5 pnt. (max. 110); 2. A. Walles, Hoogvliet met de bouvier „Stravos", 89.5 pnt.; 3. R. Osephius, Vlaardingen met Dobberman Pinsher „Oscar", 89 pnt. Hoofdgroep 1. C. Koorens, Rotterdam met Schotse Collie „Cavastak", 102 pnt. (max. 110); 2. Vera Brouwer, Ca- pelle a.d. IJssel met haar Flatcoated Retriever „Drake", 94.5 pnt.; 3. Rob v.d. Laan, Hoogvliet met Leonburger „Focus", 93 pnt. Groep gediplomeerden: 1. Chris Baas, Rotterdam met bouvier „Astor" 105 pnt.; 2. Vera Brouwer, Capelle a.d. IJs sel met Flatcoated Retriever „Denas", 105 pnt.; Jan Brouwer, Zeeland (NBr.) met Tervuerense herder „Tessa", 97 pnt.; 4. Frans van Baarle, Rotterdam met bastaard Duitse Herder „Astor", 95 pnt. Alle geslaagden tonen hier trots hun diploma Het eerste diploma is het pionnen- diploma. Hiervoor slaagden: Hans Hellemons, Michael Woerdenbach, Wilco Vermeer, John de Regt, Dick Verkerk, Rob Coster, Djin Narain, Rudi Kloos, Johan den Hartog, Eric de Feyter, Claudia Borsboom, Mar cel van Krugten, Martin Lungu en Alex van de Velden. Voor het tweede diploma, het toren diploma, wordt al wat meer ge vraagd. Hiervoor slaagden: Roel Timmers, Marcel Groeneweg, Eric Smits, Sing Narain, Edwin Offer man, Maurice Verspeek, Marcel Vermeer, en Johan Jurgens. Het derde diploma, het koningsdi ploma, is echt alleen voor de gevor derden. Hiervoor slaagde Cees Gunnewegh. NIEUWE EXAMENS Het spreekt vanzelf dat men bij de schaakvereniging Schiedam weer verder gaat met lesgeven, zodat eind januari weer examens kunnen worden gehoudenz natuurlijk ook voor het eerste diploma, zodat nieuwe schakers (vanaf acht jaar) weer welkom zijn. Naast deze schaakinstruktie zijn er ook andere aktiviteiten voor de jeugd. Op maandag 1 december is er een schaaksimultaan, waarbij de jeugd het opneemt tegen een sterke schaker. Omdat dit een kloksimultaan wordt, heeft -e de jeugd een goede kans om te win nen. De simultaan vindt plaats van zeven tot acht uur in het clubge bouw op de werf Wilton Feije- noord, ingang Rubenslaan. Verder wordt er ook nog geschaakt voor de jeugdkompetitie. Hierbij is er dit jaar iets nieuws. De gespeelde partij telt namelijk naast de ge wone kompetitie ook nog voor de „blunderkompetitie". Voor het korrekt noteren van de ge speelde zetten verdient men name lijk 20 punten en hier gaan de straf- punten dan af voor de gemaakte blunders. Per maand wordt aan drie jongens of meisjes met de hoogste score een frisdrankje uitgereikt. Het doel is natuurlijk om enerzijds het noteren te bevorderen en daarnaast het aantal blunders te verminderen. Wie meer informatie wil hebben over jeugdschaakaktiviteiten kan terecht bij: F. Groeneweg, Bach- plein 23, Schiedam, telefoon 701215. Serieus maar ook lachend worden de opgaven uitgevoerd Het nieuw gymlokaal aan het Faassenplein dat maandag door de scholen in ge bruik wordt genomen. SCHIEDAM De uitbouw van de woonwijk Schiedam-Noord en de daar bij gepaard gaande noodzaak tot het treffen van onderwijsvoorzieningen heeft er toe geleid dat naast de be staande scholen aan het Bachplein in noordelijke richting enige noodscholen zyn geplaatst nabij het Faassenplein, te weten de scholen „De Woudhoek" en „De Notenkraker". Een groot gemis daarbij was het ontbreken van een gymnastieklokaal in de nabijheid van genoemde scholen. Thans is aan deze grote handicap een einde gekomen. Vrijdag 28 november werd het nieuwe gymnastieklokaal officieel opgeleverd. Maandag zullen de scholen het lokaal in gebruik nemen. De opening geschiedde door wethou der (sportzaken) Herman Posthoorn. Hij kreeg de sleutel overhandigd door ir. H. G. de Block, direkteur van Ge meentewerken. Het nieuwe gymnastieklokaal is in op dracht van het gemeentebestuur ge bouwd door de firma de Groot te Vroomshoop als semi-permanente bouw, hetgeen betekent dat de funde ring van beton en de bovenbouw in hout is uitgevoerd. De reden hiervan is o.m. dat in de toekomst elders in Schiedam-Noord een groot permanent scholen, scholencomplex annex sport zaal zal worden gebouwd. Het gymnastieklokaal bevat een zaal van 21x1 2 meter, 2 kleedkamers met elk een douche- en toiletruimte, voorts een c.v.-ruimte en leiderskamer. De inrichting van het gymnastiekl okaal is van de firma Janssen en Frit- sen, waarbij voor Schiedam 2 nieuwe onderdelen zijn ingebracht. Vooreerst beschikt de gymzaal over een verende sportvloer en tenslotte een nieuwe op zet van gymnastiekattributen samen gevat onder de naam Flexoturn. Hiermee worden de leerkrachten in staat gesteld om in een zeer korte tijd optimale mogelijkheden voor de lessen in de lichamelijke opvoeding te creë ren. Al met al betekent de nieuwe gymna stiekzaal een aanwinst voor de wijk Groenoord-Noord. DE AKTUELE 15 SCHIEDAM Hoewel Radio Boemerang al geruime tijd zwijgt, blijft de Schiedamse Top 15, voorheen uitgezonden op de zon dagmiddagen tussen één en twee uur, gewoon voortbestaan. Schiedams eigen hitparade werd samengesteld aan de hand van gegevens die een vijftal plaatselijke platenhandelaren weke lijks verstrekt. Voordat we overgaan tot de hitlijst van deze week nog even de mededeling dat Radio Boemerang momenteel aktie voert om een legale omroepstatus te verkrijgen. Wie dit initiatief wil steunen wordt verzocht de handtekenin genlijst te ondertekenen die bij de platenzaken ligt. En nu de top 15; 1 (1) Never knew love like this before - Stephanie Mills 6 we ken) 2 (2) Woman in love - Barbra Streisand 9 weken) 3 (11) Santa Maria - Roland Kaiser 2 weken) 4 (5) Super Trouper - Abba (4 weken) 5 (4) The tode is high - Blondie (3 weken) 6 (-) Lola - The Kinks (nieuw) 7 (9) Aquarius - Gary Fane (5 weken) 8 - Rovers return - The Korgies (nieuw) 9 (14) My number one - Luv (3 weken) 10 - Same old story - Randy Crawford (nieuw) 11 - Ik lig op m'n kussen stil te dromen - Hepie Hepie (nieuw) 12 (12) Passion - Rod Stewart (2 weken) 13 - Baggy Trousers - Madness (nieuw) 14 (7) Driver's Seat - Sniff 'n' Tears (2 weken) 15 (10) Don't come stoned and don't tell Trude - Max Specs (3 weken). DE HOLLANDTALIGE TOP 3 1 (2) Ik lig op m'n kussen stil te dromen - Hepi Hepi (4 weken) 2 - Bonnie, kom je buiten spelen - Bonnie St. Clair (nieuw) 3 (3) Dromenland - Mieke (3 weken).

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 17