„Beneden Maas" volgende maand naar B. Ballotlaan Nieuw scholencomplex: zes miljoen Nieuwe expositieruimte in Noletziekenhuis TWEE SPORTZALEN HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 33 VRIJDAG 28 NOVEMBER 1980 Het oude en toch zo vertrouwde Het nieuwe schooljaar dat op 15 december wordt betrokken. het houde gebouw kunstateliers te vestigen, maar ook hier is het laat ste woord weer aan de Vlaardingse gemeenteraad. „Beneden Maas" mag dan wel een typisch regionale school zijn, men heeft er nooit over gepeinst om Vlaardingen te verlaten. Volgens directeur Roelfsema is daarvoor de samenwerking met de Vlaardingse ambtenaren en de gemeentelijke beslissers te goed en dat mag in deze tijd ook wel eens worden ge zegd. Deze scholengemeenschap kan zich met zijn 893 leerlingen beroepen op het feit dat men een echte streek school is. „De leerlingen komen", aldus directeur P. Roelfsema, „niet alleen uit Vlaardingen maar guit het gebied dat zich uitstrekt van Den Haa tot de Zeeuwse grens en van Rotterdam tot Hoek van Hol land. Met de voorbereiding van de nieuw bouw is al jaren geleden begonnen, maar de school bleef te klein voor de steeds toenemende leerlingen. Volgens de heer Roelfsema wordt op 1 augustus 1981 het magische aantal van 1000 leerlingen bereikt en dat zullen de initiatiefnemers wijlen Fokke Sterrenburg en de heer A. Ligthart uit Vlaardingen nimmer gedroomd hebben. „Beneden Maas", zoals de school wordt genoemd, is een Christelijke Scholengemeenschap voor lager en middelbaar commercieel economi sch en administratief onderwijs en kan in zijn soort tot de grootsten van Nederland worden gerekend. Men heeft er drie studierichtingen namelijk de lagere detailhandel school, de middelbare detailhandel school, een LEOA, (lager economi sch en administratief) en een mid delbare onderwijsinrichting van dit soort. Gezien het aantal toene mende leerlingen is verhuizing van het oude schoolgebouw naar de nieuwe vestiging aan de Vlaar dingse Buys Ballotlaan dan ook dringend gewenst. Gelukkig voor alle betrokenen ge schiedde de bouw zeer voorspoedig, zelfs zo dat het gehele scholencom plex eerder kan worden opgeleverd dan men had gedacht, zo werd op 5 juli van dit jaar de eerste paal ge slagen. In het nieuwe scholencomplex heeft iedereen de ruimte; het be staat uit vier bouwlagen, zodat zo wel de detail- als de economische administratieve afdeling een ieder twee etages kunnen gaan bewonen. De nieuwe vestiging aan de Buys Ballotlaan bestaat verder uit twee sportzalen met daaronder een ui teraard overdekte fietsenstalling en een gemeenschapsruimte, het geen gezien het groot aantal leer lingen dat buiten Vlaardingen komt, geen overbodige luxe is. Daarbij zijn de parkeerplaatsen voor personeel, leerlingen en bezoe kers voorlopig voldoende en zijn deze parkeerplaatsen „grillig" aan gelegd, hetgeen betekent dat ook dat tot op zekere hoogte kunstzin nig kunnen worden genoemd. De officiële opening zal pas plaats vinden in september 1981. Dan hoopt iedereen voldoende „inge speeld" te zijn om de nieuwe lesom- geving. Deze officiële opening zal het hoogtepunt zijn van een feestweek. Het nieuwe scholencomplex aan de Buys Ballotlaan in Vlaardingen diende architectonisch éên geheel te vormen met de daar aanwezige groengordel en men is daar uitste kend in geslaagd. Ook aan de kunst is gedacht. Dit in het kader van de zgn. één procent regeling. Een procent van alle open bare gebouwen dient namelijk aar deze zaak te worden besteed. Daarom heeft men de Leidse kun stenaars Frans de Wit verzocht een ontwerp hiervoor te maken. De laatste hand wordt gelegd aan het interieur van het nieuwe schoolgebouw. Directeur P. Roelfsema wijst vol trots naar nog een paar kleine dingen die gere geld moeten worden aan de zijkant van het nieuwe schoolgebouw voor de Bene den Maas aan de Buys Ballotlaan in Vlaardingen. VLAARDINGEN - De Chr. Scholengemeenschap „Beneden Maas" aan de Wat f ™et het oude schoolgebouw Westhavenkade 95 ln Vlaardingen staat aan de vooravond van een grote aan de Westhavenkade gaat gebeu- verhuizing. ren ls niet bekend. Het stichtingsbe- Op maandag 15 december wordt namelijk begonnen met de verhuizing naar het gloednieuwe bijna zes miljoen, exclusief inrichting, kostende nieuwe schoolgebouw aan de Buys Ballotlaan 25 in Vlaardingen. stuur van de school heeft per 1 ja nuari 1981 de huur opgezegd bij de gemeente Vlaardingen die als huis baas funktioneert. Het gemeentebestuur heeft min of meer laten weten dat er zeker geen nieuw schoolgebouw in zal komen. Daarvoor is het gebouw niet meer geschikt. Twee wethouders name lijk Bas Goudriaan en Ary Maarle- veld, resp. van stadsontwikkeling en onderwijs, hebben laten door schemeren er over te denken in havenkade in Vlaardingen. Op 15 december wordt het gebouw door de leerlingen en docenten verlaten. SCHIEDAM Schiedam heeft er weer een „galerie* bij. Met ingang van vrijdag 28 november is het Noletziekenhuis gestart met de Ziekenhuis Galerie". Het ligt in de bedoeling hier regelmatig exposities te organiseren. Ieder tentoon stelling zal vier weken duren en wordt ingericht in de bezoekershal en een gang nlus de hal op de begane grond. In de regel zullen er gelijktijdig twee of drie exposanten zijn. In de vitrines worden keramiek, glas, sieraden enzo voorts tentoongesteld, terwijl aan de wanden de schilderijen en het grafische werk worden geëxposeerd. Gezien het geringe aanbod van exposi tieruimte meent men in het ziekenhuis dat deze galerie een aanwinst is voor het kunstleven in de stad. DRIE EXPOSANTEN De eerste expositie van deze Zieken huis Galerie werd vrijdagmiddag ge opend door mevrouw Ria Jansen, een Schiedamse die educatief medewerk ster is aan het museum Boymans-Van Beuningen in Rotterdam. Momenteel exposeren in de galerie Nolet Willem Heesen (glas), Marjo van Soest (schilderijen) en Ad van Otterloo (zeefdrukken). De tentoonstelling duurt tot 4 januari. Willem Heesen: geb. 1925 in Utrecht. Werkte vanaf 1945 samen met Copier als ontwerper in Leerdam. Na diens vertrek werd hij chef-ontwerper tot 1977. Vestigde zich in 1977 met een eigen glasstudio in het voormalig pol dergemaal „de oude Horn" in Acquoy met als doel: de kunst van het glas nieuwe impulsen geven in samenspel met glasontwerpers, gekwalificeerde glasmakers en jonge mensen met ent housiasme voor het handwerk. Gemaakt worden: Unihorns, persoonlijk werk en gesig neerd door de kunstenaar. Multihorns, op basis van de Unihorn tot ontwikkeling gekomen ideeën, in beperkte genummerde series vervaar digd, met de initialen van de kuns tenaar gesigneerd. Hornglas, door kleur en vormkarakter praktisch toepasbare glasobjecten. In de afgebeelde objecten van de Uni horns is de kunstenaar geinspireerd door de omgeving van de Oudehorn; polder, water en riet. Willem Heesen exposeert sinds 1957 in nationale en internationale galeries en musea. De naam Willem Heesen is een begrip in de wereld van het glas. Marjo van Soest, geb. 1954 in Rotter dam. Maakt deel uit van de groep Schie damse ateliers, ontving in 1978 de 3e prijs voor Europa schilderkunst 1978 van de stad Oostende. Ontving schil derlessen van Joop v. Meel, kan even wel als autodidacte beschouwd worden. Haar drieluik „Sterfkamer" werd aan gekocht door de ver. v. Medische Spe cialisten en geschonken aan het Gouds museum. Exposeerde in Nederland, België en Duitsland. Ad van Otterloo, geb. 1951 te Schie dam. Eveneens uit de groep „Schiedamse Ateliers". Opleiding Vrije Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. Exposeerde al eerder in verschillende Nederlandse Galeries en musea; neemt op dit moment deel aan een rondrei zende groepstentoonstelling in Ameri ka. Exposeert zeefdrukken, afkomstig uit 2 series nJ. „Omzwervingen van een duiker" en „Herinneringen aan Indo nesië.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 33