Zilver poetsen nu zó gepiept Nu t kado-tijd gaat worden Geheugensteun Klem dip doek: waar je maar w Ut met een knipoog naar 5 december Safebox en twee rollenautomaat Aardewerk in zandkleur Au Clair de !a Lune wereld Even getipt Van Brabantia: Kleinste boek ter Creatief zijn met: johebt iemand nodig slil on oprecht dio als hot or op oan komt voorjo bidt of voor jpi/ocht pas als jp iemand hpbt dip motjp lacht en mot jp grient dan pas kun jp zeggen: 'k heb penvriend. 'fccrtSfl Wat is er nieuw onder de zon.... Toch altijd wel weer wat op de twee keer per jaar ge houden jaarbeurs in Utrecht. Soms zie je er artikelen die pas op de markt zijn, andere worden op de beurs geïntroduceerd. Ih verschillende gevallen brengt men ook nieuwe wijn in al bestaande zakken, zo op een andere manier voorbordurend op wat er al was. Nu het kado-tijd gaat worden en vooral omdat de meeste artikelen ondertussen hun weg naar de win kels hebben gevonden, geven we er in deze rubriek een indruk van. Met een knipoog naar 5 december, komt u ook nog wat andere nieuwtjes tegen. De nieuwe manier van =goud en zilver poetsen komt gevaarloos uit een spuitbus. Het gaat hier om een niet chemisch en milieuvriendelijke spray, waarbij de handen schoon blijven, een duurzame beschermlaag wordt aangebracht en andere materialen (parels, koralen, edelstenen, hout, metaal) niet wof- den aangetast, 't Is nog reukloos ook. Met de gold silver spray van dr. Klemp spuit men het middel op een zachte doek, even afvegenklaar is Cornelia. met Ank Hovingh-Krayo Postbus 167 - Delft ZAKE Vergeet-het-nietje in de auto. Zit je in de auto m schiet je iets te binnen denk je alsmaar die hele rit: III '®IHIi^J dat moet ik onthouden. Hoeft niet meer. Er is een autonote (zoals de naam luidt) waar je in de wagen gemakkelijk even een notitie op maakt. Je drukt dat ding op je voorruit, het rust op het dashboard en vlak onder handbereik noteer je snel even wat je niet vergeten mag of wilt. In de klem kan overigens ook een wegenkaart worden vastgemaakt. Het kleinste boek ter wereld met (bijvoorbeeld) het Onze Vader of de Olympi sche eed erin als sieraad om je hals. Hij kan hangen of staan, vastgeklemd worden aan de boe kenkast, de vensterbank, het bu reau of waar u dat ding maar heb ben wilt, hij kan naar links of naar rechts ('t midden kan ook) maar wat u er ook mee doet: hij blijft secuur lopen. En waar heb ik het nu over? De clip-clock. Dat is een bijzonder leuk, er ook voortreffelijk uitziend quarzklokje, waarmee men kan doen wat hier boven allemaal staat beschreven. Zonder de clip is het nog een reis- klokje ook. Het is een Duitse vinding of toe passing in verschillende uitvoerin gen, die tevens als wekker kan worden gebruikt. Eigenlijk is dit gordijnstof, maar wat je daar allemaal niet mee kunt doen! Hang het kleinste boek ter wereld om je hals. Dat kan sinds kort, want dit kleinste boek waarin het Onze Vader staat öf de Olympische eed, men een ,,ik hou van je" lofzang kan tegenkomen of de eed van de vrijheid is een sieraad. Uit negen talen kan men kiezen, Nederland is er nog niet bij in dit lilliput- boekje, dat als hanger of medaillon toch wel erg leuk is. 't Is er in zilver en goud. Wie een curver unibox bezit, wil mis schien wel even weten, dat er nu een inzetbak met twee handgrepen is bij gekomen voor overzichtelijk opbergen en een deksel om de inhoud stofvrij te houden. De clip-clock om te klemmen, klippen, laten hangen of staan waar je maar wilt. Si De nieuwe twee rollen-automaat in moderne vormvormgeving. De portable safebox om waardevolle papieren, geld, etc. veilig mee te kunnen nemen. Wie gecharmeerd Is van aardewerk, dat nog niet algemeen bekend is, möet eens letten op de serie Vieux Grès, frans aardewerk, gebakken vol gens het procédé van het zo bekende Keulse aardewerk. Het is, zandkleurig, heel apart om te zien, waarbij ook verschillende grap pige nieuwe modellen toch echt wel in de betere kado-sfeer liggen. Likeurstellen in aparte samenstelling, een augurkenpot met een olijfhouten tang en een uienpot met een dito le pel, zijn er voorbeelden van. Verschillende „poubelles" (even het woordenboek er bij en dan weet je dat het bakjes zijn) voor aperitief of tafel- gebruik geven deze serie een heel ei gen stijl. Venus Art Products.brengt het. Shadow blauw en shadowrood, ofwel blauw en rood met een schaduwef- fekt zijn het gezellige Brabantia na- jaarsnieuws. Beide primaire kleuren zijn vrolijke keuken-accenten, waarbij bussen, een pedaalemmer en een praktische broodtrommel deze kleuren dragen. Ze zijn er trouwens ook voor het bad kamer-gebeuren. Een Brabantia-nieuwtje, dat je al overal tegenkomt, is de twee rollen-au tomaat. In deze kompakte opberg plaats kan men (de dikste) papieren keukenrol kwijt en de rol huishoud- of T oow TEGEL Naast de vele tegels en borden met al dan niet wijze spreuken is dit een van de nieuwste. Een ge dichtje van Toon Hermans staat er op. Er is nog zo'n Toon-tegel, maar dan met een jaarkalender voor '81 en een ander stukje levens wijsheid, dat uit een van z'n bun dels komt. Een groothandel in interieurstoffen heeft dat onderkend en haakt op crea tieve verlangens in met de serie ,,Au clair de la lune". Hierbij vinden gordijnstoffen en be hang in dessin en kleur elkaar volko men, maar gezien de variaties als we aan patronen denken, kun je er van al les mee doen. Lampekappen, placemats, knuffel aluminiumfolie. Twee in één dus met voor beide een handige afscheurrand. We blijven nog everLbij deze bekende, over de hele wereld geexporteerde naam door de portable safebox te tip pen. In zo'n box kan men z'n kostbaarhe den (papieren, geld, cheques, siera den) enz. mee nemen. De safe bestaat uit een cassette en een inbouwslede, welke laatste thuis, in de auto, de boot of de caravan op drie punten stevig verankerd kan worden. Een polsriempje zorgt voor gemakke lijk vervoer. ken aan dekbedovertrekken en spreien. Alle dessins, hoe verschillend ook, ademen één sfeer en één stijl, omdat de baslskleuren steeds terug komen.' Vooral als men verschillende dessins tot één groot werkstuk wil samenvoe gen, komt men altijd prima uit. Dat je met gordijnstof veel meer kunt doen dan alleen maar gordijnen ma ken, weet iedere vrouw, die een beetje wegwijs is achter de naaimachine en een creatieve instelling heeft, al lang. Een probleem is vaak, dat dergelijke stoffen niet goed op elkaar aansluiten als ze naast elkaar werden gebruikt. beesten, ovenwanten, schorten, hou secoats: het 140 meter„Au clair de la lune' is er goed voor. Ook als we den-

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 37