Stichting De Schiedamse Gemeenschap Kwartetspel boeken kind (Mrttwm Overschiesestraat 1, Tel. 26.80.43 of 26.60.00 5,00 20,00 7,50 25,00 10,00 50,00 12,50 100,00 15,00 prijs 5,95 inde het kinderkoor NIEUWJAARSCONCERT vrijdag 9 januari 1981 20.15 uur Magnalia Deïkerk De WV verkoopt landelijke kadobonnen y y y NIEUWJAARSCONCERT afd. zang Grote-of St. Janskerk KindeiW'ta Mn" hetkzenlMfflfonnehkooir the Creedsingers Hem Nut. MtLe, Maemeevter M K GJte 100 tS" ktaKl(.Vfllkenbvro-fieritee Ma Gelder blow afd. zang SG Nieuws uit de Muziekvereniging OBK. Deze zijn zowel in Schiedam als in meer dan 100 andere plaatsen in Nederland te besteden. De VVV-bon is er van De WVgeschenkbon heef! fXS mogelijkheden Het Schiedam kwartet is een leuk kadootje voor groot en klein met 32 afbeeldingen van Schiedam De WV verkoopt een stropdas met het wapen van Schiedam in donkerblauw prijs ƒ17,95. Voor de dames is er een zwarte shawl met het wapen van Schiedam, prijs ƒ17,95. Wij hebben ook nog, voor de liefhebbers van Oud-Schiedam: m Schiedam op schaalprijs 12,00 Schiedam in prentprijs 12,50 Schiedam, de geschiedenis van onze stadprijs 15,00 Het Proveniershuisprijs 2,75 De VVV is gevestigd in het Proveniershuis, Overschiesestraat 1. Onze openingstijden: van maandag t/m vrijdag van 09.00-13.00 en van 14.00-17.30 uur. Op zaterdag, zondag en de koopavonden zijn wij gesloten. opvr'Jdag 10 december a s. aanvang IDOO uur o.l.v. Fmnt' ven Rbyn od laterdun lO december a.s aanvana lO.ooumr m.m.v. au traiK Po&eeYi IhgAMebldl orgel toegangwrijz Kaartverkoop o.a. bij de VVV, Overschiesestraat 1 3,— Kaartverkoop: VVV/SG HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 8 VRIJDAG 28 NUVfcMtstn isou De afdeling zang van de Schie damse Gemeenschap, waarbij zo'n 20 koren zijn aangesloten, organi seert regelmatig zogenaamde ge meenschappelijke concerten, waar aan steeds verschillende koren meewerken. Bij die laatste concerten was er ook een soort centraal thema, en dat is bij de meeste koren wel bevallen. Omdat er in het najaar al zoveel ei gen concerten en uitvoeringen zijn van de aangesloten koren, was er besloten om het gemeenschappelijk concert deze keer eens anders aan te gaan pakken en hier is nu dus uitgekomen het NIEUWJAARS CONCERT. Een leuk initiatief van de afdeling en de deelnemende koren, waarvan men hoopt dat dit ook bij het pu bliek zal aanslaan. De koren die aan dit concert mee werken zijn: - Hervormd kerkkoor van de Grote of St. Janskerk - Schiedams Chr. Mannenkoor - het koor van de maatschappij tot bevordering der Toonkunst - The Young Voices- Zoals u ziet, een erg gevarieerd pro gramma, waaraan verder ook nog zal worden meegewerkt door de ko- pergroep van Chr. Harmoniever eniging Harpe Davids, die voor de instrumentale intermezzi zal zor gen. Het nieuwjaarsconcert vindt plaats op vrijdag 9 januari 1981, in de Magnalia Deikerk, Albardastraat (zijstraat Nolenslaan) en begint om 20.15 uur precies. De toegangsprijs bedraagt 3,— en de kaartjes zijn verkrijgbaar bij de meewerkende koren, de overige ko ren die aangesloten zijn bij de afde ling zang en op het buro van de SG/VW, Overschiesestraat 1. Wanneer dit nieuwjaarsconcert zich in heel wat belangstelling kan verheugen is de afdeling van plan om er een traditie van te gaan ma ken, een gemeenschappelijk con cert als start van het nieuwe jaar; een gebeurtenis waar de Schie damse koorwereld en het publiek elkaar kunnen ontmoeten, naar el- kaars muziek kunnen luisteren en gezamenlijk het nieuwe jaar inlui den. atv. Sipke de long 0.1,v. Marm bhroetmaa o.l.v Aod van der Hoeven o.l.v. Meindert Boekei pr&enkatïe m.m.v. Grote Kerkkoor Schiedams Chr. Mannenkoor Toonkunstkoor The Young Voices Kopergroep Harpe Davids OBK zit nog steeds in de proble men, bij gebrek aan een eigen repe titieruimte, de vereniging is dit jaar dan ook later van start gegaan met repeteren dan gebruikelijk. De harmonie mag gelukkig voorlo pig weer gebruik maken van het lo kaal van de Rijnmondband. De tamboers en blazers van het show korps zitten voorlopig nog in de Doelen, doch dit is een afgelopen zaak en waar daarna gerepeteerd gaat worden is nog niet bekend. De majorettes oefenen o.a. in het clubgebouw van het tamboer trom petterkorps Gusto. Wat betreft het eigen repetitielo kaal voor OBK is de stand van za ken als volgt: eind juni heeft het showkorps in het schoolgebouwtje aan de Mgr. Nolenslaan gerepe teerd en er heeft een officiële ge luidsmeting plaatsgehad op de openbare weg en in een nabijgele gen woning. Van die geluidsmeting is een rap port opgesteld en aan de hand hier van bekijkt de gem. dienst voor openbare werken in welke mate er geïsoleerd moet worden, welke voorzieningen en verbeteringen aangebracht moeten worden en hoeveel het één en ander uiteinde lijk dan wel gaat kosten. Wat het laatste betreft heeft OBK om alle eventuele misverstanden te voorkomen, schriftelijk aan B&W laten weten dat die kosten voor OBK zijn en ook het bedrag ge noemd tot hoever OBK kan gaan. Tevens werd vermeld dat de ver bouwing en verbetering door eigen vakmensen kunnen worden ver richt. OBK vertrouwt er dan ook op dat er nu spoedig een bijeenkomst kan worden gehouden met enkele amb tenaren van de gemeente om alle gewenste en noodzakelijke vertim meringen aan het gebouw door te praten. Ondanks de problemen rond een ei gen repetitielokaal heeft het nieuwe seizoen een geweldige start gehad met een 3-daagse trip van het sr. showkorps met majorettes en de boerenkapel naar Hachenburg, in W. Duitsland. Op 9 augustus stapten ca. 100 OBK- ers in 2 bussen om een reis van ca. 400 km te beginnen naar dit prach tige stadje in het Westerwald. De bedoeling was dat OBK de tra ditionele 3-daagse „Kirmis" muzi kaal hielp opluisteren. De reis, maar vooral het optreden voor en kele duizenden mensen is een onvergetelijke happening gewor den, temeer ook doordat showkorp sen en vooral majorettes in die streek vrijwel onbekend zijn. De boeren en boerinnen van OBK in hun fraaie nieuwe kostuums vond men prachtig maar vooral ook het repertoire ging er in als koek. De lof en dankbaarheid van de gastheren was buitengewoon en uitte zich in het overhandigen van aandenkens voor de vereniging en leuke kado's voor vele deelnemers persoonlijk. Vele goede kontakten werden ge legd en het zit er in dat OBK het be zoek nog wel eens zal herhalen. Het 80-jarige OBK leeft dus nog steeds en is vol vertrouwen dat de grote wens nl. een eigen ruimte waar geheel OBK kan repeteren, in vervulling gaat. Maar... er zijn nog andere wensen waaronder b.v. hoornisten(s) en trombonisten(s) voor de harmonie. Dit betekent niet dat andere instrumenten niet wel kom zouden zijn. Hebt u interesse, dan kunt u bellen: Harmonie: A. Ritman 70.61.64 showkorps en majorettes: C. Ket ting 26.89.05 Boerenkapel: W. Dingenouts 73.00.13. Op 14 december zal de harmonie van OBK in het wijkcentrum de Blauwe Brug een koffie-concert ge ven. Het pop-overleg heeft de laatste tijd beslist niet stilgezeten, er is nogal wat afvergaderd zoals dat heet. En dat was wel nodig ook, omdat er plannen voor de komende jaren op papier gezet moesten worden; dit met name in verband met de subsi die-aanvragen. Daarnaast is er ook druk gepraat op verzoek van de gemeente over de mogelijkheden die de zolder van de St. Joris Doele biedt als repeti tieruimte voor een aantal popgroe pen. Een speciale werkgroep heeft hier voor kort geleden de wensen bij de gemeente ingediend en het ziet er nu naar uit dat er over niet al te lange tijd een goede oefenruimte komt; dat deze ruimte lang niet ge noeg is voor de ruim 30 bands die er in Schiedam zijn is duidelijk, maar een begin is er nu in elk geval en dat mag positief genoemd wor den. Er zijn de laatste tijd weer een aan tal nieuwe bands bijgekomen, waarvan men beslist nog zal horen. Ook wordt er weer hard gewerkt aan een volgende Schiedammo- foon. De uiterste datum voor het in leveren van kopy is 9 december. Kopy verhaaltjes, vragen, klach ten, informatie en wat maar op mu ziek en aanverwante artikelen in Schiedam slaat kan ingeleverd worden op het buro van de SG, bij Jolie Hakkert of bij de coördinator van de Schiedammofoonwerk- groep: Nico de Vries, M.C.M. de Grootstraat 112. Schiedammofoonnummer 6 komt uit op woensdag 17 december en zal weer te verkrijgen zijn op de be kende adressen en bij de verschil lende bandleden. Het wordt een extra dikke Foon leuk voor de Kerstdagen! met veel informatie over alle zaken waarmee het pop-overleg zich bezig houdt en die elke muziekminnende Schiedammer zal interesseren. Wie er verder nog informatie wil hebben over de werkgroepen van het pop-overleg kan even kontakt opnemen voor algemene infor matie met Jolie Hakkert, op het buro van de SG, of met: Hans van Rij: 263259, John Haver- mans: 268637 of George de Haan: 267572

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 8