De Blauwe Brug is voor iedereen Diverse zalen zijn te huur Aanvragen- bouwvergunning Bescherm waterleiding tegen vorst Verleende bouwvergunningen Openbare commissie vergaderingen Openingstijden voor bruggen en sluizen Duikerbrug over Polderwatering Jf*Si!§S&5 Het wijkcentrum De Blauwe Brug aan de Zwaluwlaan HET NIEUWE STADS,BLAD - PAGINA 20 - WOENSDAG 3 DECEMBER 1980 Publicatie van de gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Bureau Voorlichting Stadskantoor Emmastraat 1 Tel. 260500 informatie De duurste ruimte is natuurlijk de grote zaal. Deze is voorzien van een verplaatsbaar po dium, een professionele geluids- en lichtin stallatie en een 16 mm-filmprojector met ge luid en doek. De grote zaal kost 95 guldén per ochtend of middag. Maar dan kunnen er wel 200 a 250 personen in een door de huurder gewenste stoelenopstelling plaatsnemen. Wie een vergadering wil houden of een cursus, daarvoor zijn diverse ruimten beschikbaar. Een van die kleinere ruimten heeft een par ketvloer en is mede daardoor geschikt voor volksdansen etc. De andere ruimten hebben vast tapijt op de vloer. Daarnaast is er natuurlijk een ruim voor ziene bar met drankjes tegen schappelijke prijzen. Ook is er een vrij toegankelijke bil jartruimte, is er gelegenheid tot tafeltennis en kan er in de leeshoek rustig een krantje of tijdschrift gelezen worden. De beheerders van De Blauwe Brug, Cor Touw of Jouke Post, kunnen aspiranthuurders alles vertel len. Twee maanden geleden is door een speciaal voor die gelegenheid „gecreëerde" familie Groenoord samen met burgemeester te Loo het wijkcentrum De Blauwe Brug in Schie- dam-Noord geopend. Meteen al na de ope ning hebben veel mensen de weg naar de Blauwe Brug kunnen vinden. Hetzij om aan een activiteit mee te doen, of om zomaar eens binnen te lopen en een kopje koffie te drinken. Het gebouw is op de groei gemaakt. Dat wil zeggen dat er rekening mee gehou den wordt dat er veel mensen zullen zijn die nu eindelijk in de gelegenheid zijn gesteld iets te gaan organiseren waar dat vroeger niet mogelijk was. Er zijn verschillende za len in het wijkcentrum die iedereen, parti culier of vereniging, kan huren. Wat kost nou zo'n ruimte? Dat hangt natuur lijk af van de grootte. Om met de goedkoop ste ruimte te beginnen, de donkere kamer. Deze is compleet ingericht met kleurenver- groter e.d. en kost overdag 2 gulden per uur en voor een ochtend of een middag is dat vijf gulden. In de avonduren wordt 3 gulden per uur gevraagd of tien voor de gehele avond. Dit zijn bedragen voor zogenaamde ongesub- sidie' Ie „welzijnsorganisaties". Een groepje men. dat bijvoorbeeld met elkaar van de Doka gebruik wil maken, is al zo'n ongesub sidieerde instelling. Zou zo'n groepje mensen een handenarbeid- ruimte willen huren, dan betaalt men voor een ochtend of een middag 17 gulden. In de avond kost deze ruimte het dubbele dus 34 gulden. Door de gemeente Schiedam zijn in de maand oktober 1980 de volgende bouwver gunningen afgegeven. De gegevens zijn be knopt gehouden; belanghebbenden die na dere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo telefoon 260500 toestel 188. - M. van Gorp: het gedeeltelijk inwendig verbouwen van de woning, Daltonstr. 47; - J. v.d. Tempelen en Zn. B.V.: het wijzigen van de voorgevel van de winkelpanden, Rotterdamsedijk 445-447; - G. W. Bannenberg: het gedeeltelijk wijzi gen van de voor- en achtergevel van de woningen, Prins Bernhardlaan 78 en 80; - P. Kramer: het in- en uitwendig verbou wen en gedeeltelijk vergroten van de wo ning Oosterstraat 80; - G. W. Kentie: voor het in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de woning Weide 2; - A. de Jager: het verbouwen en vergroten van de begane grond van de winkel Broersveld 101 en voor het verbouwen en vergroten van de woning Broersveld 103 tot winkel, alsmede voor het inwendig ver bouwen van de le en 2e verdieping van deze 2 panden; - T. van Leeuwenstein: het in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de woning Jan van Zutphenstraat 8; - R. Bekker: het wijzigen van de raamkozij- Nu de winter is ingetreden, wordt het zaak de waterleiding in de gaten te houden. Wan neer men niet tijdig voorzorgmaatregelen neemt, is er kans dat bij strenge vorst de wa terleiding bevriest. In tal van (eengezins-) - woningen zijn de binnenleidingen zodanig geïnstalleerd, dat de buitenmuren niet vol doende bescherming bieden tegen strenge vorst. Dit geldt dan vooral voor die plaatsen in de huizen, die onverwarmd blijven. Ook tocht is een vijand van waterkranen en watermeters; maak daarom tijdig de kieren en tochtnaden nabij de hoofdkraan en watermeter dicht. Bij het nemen van voorzorgmaatregelen wordt geadviseerd om eerst te controleren of de hoofdkraan niet lekt of niet goed sluit. Hoe kan men dit nu zien? Als de kraan is dichtgedraaid en het aftapkraantje is geo pend, dan mag er uit het aftapkraantje (dat vlakbij de hoofdkraan zit) geen water komen. Na de proef moet uiteraard het kraantje wel weer gesloten worden. Vanzelfsprekend dient ervoor gezorgd te worden dat hoofdkraan en watermeter (wan neer die er zijn) goed bereikbaar blijven. Men kan kraan en meter het beste met droge wol- nen in de voorgevel van de woning St. Li- duinastraat 70b; - G. Reemnet: het inwendig verbouwen van de woning Swammerdamsingel 33a; - Algemeen Burgelijk Pensioenfonds: het wijzigen van de gevels en de plattegrond van de begane grond aan de 's-Graveland- seweg; - Gemeentelijk Woningbeheer: het renove ren van 39 woningen en veranderen in 27 woningen Rijnstraat 18 t/m 32 en Haven- dijk 32 t/m 42; - Gemeenteziekenhuis Schiedam: het ver bouwen en uitbreiden van het voormalig kinderpaviljoen Juliana van Stolberg straat 1 tot klinisch chemisch en isotopen- laboratorium; - D. W. Poot jr.: het vervangen van een Wa renhuis aan de Groeneweg 30; - R.S.V. Shipknow/R.S.V.: het inwendig verbouwen van de 5e etage van het kan toorpand 's-Gravelandseweg 557; - Ver. Volkshuisvesting: het oprichten van 7 woningen en een winkel op het terrein Singel hoek Emmastraat; - Dir. Dienst Gemeentewerken: het inwen dig verbouwen van de 3e verdieping van het pand 's-Gravelandseweg 567; - Esso Steenkool Technologie B.V.: het in delen van de 3e verdieping van het kan toorgebouw 's-Gravelandseweg 284-388; - Asher Omisi: het inwendig verbouwen van het pand Hoogstraat 124, alsmede het verlagen van het dak door het verwijde ren van de 2e etage. len lappen omwikkelen. Ligt de meter buiten, dan is de beste maatregel om de put af te dekken met een stromat en/of een plastic zak gevuld met stro of oude kranten. Bij hele strenge vorst moet de hoofdkraan, om be vriezing te voorkomen, nog extra worden af gedekt. Wie in de winter enkele dagen van huis gaat, doet er goed aan de waterleiding af te tappen. Indien de woning 's nachts onverwarmd is, dan is het advies om 's avonds de waterlei ding af te tappen. Sluit eerst de hoofdkraan, open dan de aftapkraan en laat de waterlei ding leeglopen, trek de w.c. door en gooi een handvol zout in de afvoer van de w.c. en tap het restant van het water af uit het aftap kraantje naast de hoofdkraan, 's Morgens de kranen sluiten, voordat de hoofdkraan weer open gaat. Wie deze maatregelen neemt, voorkomt Jjevriezing van de waterleiding. Onnodige kosten hoeven dan niet gemaakt te worden. Verdere informatie kan men krijgen bij de hoofdafdeling Gas en Water of de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbedrij ven, Van Heekstraat 15, tel. 622222. Het kan toor is geopend op werkdagen van 9.00-16.00 uur. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling; er zijn nog geen beslissingen genomen. Belangheb benden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188. - M. F. A. van Gelderen voor Zwaluwlaan 54: woning vergroten door het rechttrek ken van de voorgevel; - Leenderts B.V. voor Westerkade 20; om- manteling voor indamper plaatsen; - B. H. Janssen, R. Slinger, N. J. Kramer- Freher en C. den Ouden voor Smetana- laan 44, 46, 48, 50: vier dakkapellen plaat sen; - B.V. Maatsch. van Onroerende Goederen. „Het Middenstandshuis" voor Nieuwe Ha ven 115: hekwerk plaatsen; - Pensioenfonds Gezondheid, Geestèlijke- en Maatschappelijke Belangen voor De Brauwweg hoek 's-Gravelandseweg: oprichten van kantoren, bedrijfshallen en een showroom; - A. L.'v.d. Hagen voor Galileïstraat 48b: in deling woning gedeeltelijk wijzigen en een douche maken. - Algemeen Koopcentrum voor Dam 9-11: twee woningen in- en uitwendig verbou wen en twee bergingen maken op de be gane grond van de winkel op nummer 9; - H. van Hattem voor Lange Nieuwstraat 59c: woning in- en uitwendig verbouwen; - I. Pieters voor Laurens Costerhof 5: wo ning in- en uitwendig verbouwen; - Shell Nederland Verkoopmij B.V. Voor Stationsplein 2: luifel t.b.v. zelftankstation plaatsen. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft het voornemen een duikerbrug te bouwen over de Polderwetering in Schiedam-Noord, op een afstand van circa 170 meter ten wes ten van de Schiedamse Schie. Aangezien de duikerbrug een doorvaarthoogte krijgt van 0,80 meter boven normaal boezempeil (van 0,40 meter N.A.P.) zullen alleen nog kleinere vaartuigen de brug kunnen passeren, het geen mogelijk een aantal schepen de door vaart zal belemmeren. De gemeente heeft daarom het provinciaal bestuur ontheffing op grond van de Verordening scheepvaartbe- langen Zuid-Holland gevraagd. Van de openbare commissie-vergaderingen liggen de agenda's en de bijbehorende stuk ken ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. De Commissie voor Volksgezondheid komt in het openbaar bijeen op woensdag 3 decem ber om 20.00 uur in het Stadhuis (voorm. b. en w.-kamer) aan de Grote Markt. Behandeld worden o.m.: jaarverslag 1978-1979 van de sa menwerkende G.G. en G.D.-en; planning in- tra-murale psychiatrische voorzieningen; voorstel voor de opzet van een districts-com- missie Groot-Rijnmond en de Beleidsnota van b. en w. Aan het begin van de vergade ring is er een vragenhalfuurtje voor de toe hoorders. De Sportraad voor de gemeente Schiedam houdt de openbare vergadering op woensdag 3 december om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Aan de orde komen onder meer de verslagen van de vergaderingen van het dagelijks bestuur en van de secties van de Sportraad; de keuring van sportvelden door consuls; discussie en uitspraak over de huldiging van kampioenen; het advies van het dagelijks bestuur over een tennishal in Schiedam Noord en de benoeming van een lid van het dagelijks bestuur. Aan het eind van de vergadering is er het vragenhalf uurtje voor de toehoorders. De AROB Bezwaarschriften-commissie houdt voor huisvestingszaken een openbare vergadering op maandag 8 december om 15.30 uur 's middags in het kantoorgebouw 's -Gravelandseweg 567. De Commissie voor Financiën en Economi sche Zaken komt bijeen op dinsdag 9 decem ber in het Stadhuis (voorm. b. en w.-kamer) aan de Grote Markt, waarvan het openbare gedeelte begint om 20.00 uur. Behandeld wordt de agenda voor de gemeenteraadsver gadering van maandag 15 december, even tueel aangevuld met punten betrekking heb bende op de O.N.S. De Commissie voor de Ruimtelijke Ordening houdt de openbare vergadering op woensdag 10 december om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Burgemeester en Wethouders hebben op 11 november 1980 vastgesteld het „Besluit ope ningstijden bruggen en sluizen in de ge meente Schiedam". Dit besluit treedt in werking op 1 januari 1981. De periode waarbinnen de in Schiedam gele gen bruggen en sluizen kunnen worden geo pend voor het verlenen van doorvaart aan vaartuigen is: 1. Op werkdagen van maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 uur; 2. op zaterdag van 7.30 uur tot 12.00 uur. Indien een vaartuig of een vlot v óór het einde van bovenvermelde tijden voor een brug of sluis ligt en de brug- of sluiswachter voor het einde van bedoelde tijd is verzocht om door gelaten te worden, doch deze niet in de gele genheid is geweest nog voor het einde van die tijd dat vaartuig of vlot door te laten, wordt die tijd voor het vaartuig of vlot geacht nog voort te duren, behoudens in gevallen van overmacht. Voor een doorvaart door een brug of sluis buiten de vermelde tijden is een vergoeding verschuldigd, gelijk aan het bedrag van de werkelijke extra kosten. Een bekendmaking is reeds eerder geplaatst. Belanghebbenden kunnen eventueel tot 19 december 1980 schriftelijk bezwaren indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, Koningskade 1, 2596 AA te 's -Graven- hage. Op de plaats van de te bouwen brug zal een bord worden geplaatst met vermelding van bovenomschreven voornemen. De duikerbrug komt in een nieuwe wegver binding tussen de Polderweg en het be staande wegenstelsel van het industrieterrein 's-Graveland, die dient tot verbetering van de ontsluiting van het gebied direct ten noorden van de Polderwatering.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 20