ymmtm Is de gladheid nabij? Hoogenboom „Het dier in de kunst" tien eeuwen vóór Chr. ZAKEN- VIZIER GEBIT STUK? Leuke wenken voor geschenken Voordeel-tip 1 Voordeel-tip 3 Kinderpret in „Land vreugd" Tandarts Engelkes heeft spreekuren hervat. Hengelsport speciaalzaak „De Harpoen" accessoires voor alle merken Keuze, kwaliteit en vertrouwen Brandweer knapt 't op Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VER ING MEI ER Onze krant mikt vandaag op: Schiedam, van Deventerstraat 15. Tel. 010-766644 Flacon 300 ml ruitensproeier anti-vries. Voor komt bevriezing van uw installatie. 75 Slot- ontdooier tevens gasaansteker U verwarmt met behulp van uit- schuifbaar stripje metaal het slot. Uniek voor de winter Digitaal-quarts- klokje in dash board. Leuk geschenk voor de feestdagen. Nu extra voor delig 4^50 Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 39 WOENSDAG 3 DECEMBER 1980 SCHIEDAM In de „boekwinkel die bijna niemand kent" althans niet in Schiedam, want buiten de stad geniet hij merkwaardigerwijs groter faam is dezer dagen een curieuze tentoonstelling ingericht. „Nou ja, tentoonstelling is een groot woord", zegt een medewerker van Interbook International BV aan de Lange Haven 97 relativerend, „we hebben maar één vitrine, maar die bevat dan wel iets bijzonders". In die vitrine, afkomstig uit het Rot terdamse museum Boymans van Beuningen, zijn voorwerpen te zien die dateren uit de 10e eeuw vóór Christus. Onder deze voorwerpen bevinden zich een bronzen dolk, met een slangmotief in het gevest, een vaas in de vorm van een dromedaris, en een bronzen spiegel waarvan de de coratie bestaat uit gestileerde rams hoorns. Deze dieren hadden alle een symbo lische betekenis in het-oude Perzië, waaruit de voorwerpen afkomstig zijn. Interbook International kreeg één en ander in bruikleen van de Stich ting Elias-Vaes, een stichting met een educatief doel, namelijk begrip kweken voor vroegere culturen door middel van ex?ositie. Dat deze voorwerpen juist bij Inter book belandden is geen toeval. De eigenaresse van deze in kunst en antiek gespecialiseerde boekhandel is bestuurslid van Elias-Vaes. „Het dier in de kunst" is de titel van deze eerste bescheiden expositie. Over enkele weken komt een ander thema aan bod, namelijk „Vrouw en opsmuk". Wie interesse heeft in deze en nog tal van andere onderwerpen die op het programma staan, kan daar voor dagelijks terecht bij Inter book, van negen tot half zes. Men moet echter wel eerst bellen. Sneeuw, vorst en yzel z[jn faktoren die in de winter een belangrijke rol kunnen spelen. Enige tyd geleden heeft de winter in de vorm van vorst en sneeuwval al een „plaagstootje" uitgedeeld. Ondanks het feit dat het weerbeeld niet te voorspellen is, zijn er bij de hoofdafde ling VROM van de Openbare Nutsbedrijven in het najaar reeds concrete maatre gelen genomen. Als het straks noodzakelijk is moet er by het opvriezen van natte weggedeelten; sneeuwval, yzel e.d. uitgerukt kunnen worden om de gladheid „te ïyf" te gaan. Voor het personeel van het VROM-be- drijf is van 1 december 1980 tot 15 maart 1981 een wachtdienstrooster sa mengesteld. De dienstdoende mensen worden na de eerste melding van gladheid door het personeel van het ONS Bewakingscentrum opgeroepen. Spoedig daarna rijden de strooiwagens uit en begint de „strijd" tegen de glad heid. S HET STROOIEN Het strooimechanisme is afgesteld op 4 belangrijke factoren. 1. De weersgesteldheid. 2. De verkeerssituatie. 3. De toestand van de wegen. 4. Minimaal zoutverbruik uit oogpunt van milieubesef. Het bestrijden van de gladheid is in eerste instantie gericht op de door gaande wegen en straten met veel ver keer, o.a. die straten waar het Op enbaar Vervoer doorheen rijdt. In een later stadium komen de rijba nen rond de ziekenhuizen en over-, steekplaatsen aan de beurt, evenals een aantal secundaire of smalle wegen bin nen Schiedam, waar de toestand van de wegen gevaarlijk zou kunnen zijn. RIJWIELPADEN Uiteraard wordt ook gedacht aan de mensen die zich met fietsen en brom fietsen verplaatsen. De rijwielpaden, naast de doorgaande wegen, worden bij de eerste uitruk gelijktijdig behandeld. Het kleiner strooimateriaal zorgt hier voor. Zonodig kunnen deze wagentjes ook van sneeuwschuiven worden voorzien. Omdat na het strooien de rijwielpaden niet zo intensief bereden worden duurt het inwerken van het zout langer. Het lijkt alsof er niet gestrooid is, maar dit is dan beslist wel het geval! Auto's zijn nu eenmaal zwaarder dan fietsen en daardoor rijden deze gemak kelijker en sneller sneeuw e.d. weg. TROTTOIR Het is van belang dat een ieder mee werkt snel van gevaarlijke en hinder lijke gladheid af te komen. U wordt verzocht bij voorkomende gladheid de stoep of het gedeelte voor uw woning zelf te bestrijden, (Algemene Politie verordening Art. 87). Uw medeburgers doet u hiermede ook een plezier. Het VROM-bedrijf stelt in beperkte mate strooizout beschikbaar; 2,50 per zak van 10 kg, 6,per zak van 25 kg. Voor verdere informatie en inlichtin gen kunt u terecht bij de hoofdafdeling VROM of de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, Van Heekstraat 15, telefoon 62.22.22. SCHIEDAM De onvermoeibare St. Nicolaas, sinds vorige week in de stad, zette zaterdag zijn intocht voort, onder andere in het Singelk wartier, Nieuwland en Groenoord. Daar, in het noordelijk stadsdeel, stond zijn aanwezigheid garant voor een uitbundig feest, dat ge vierd werd in de Blauwe Brug en boerderij Landvreugd, nadat de Sint een roemrijke zegetocht had gemaakt door enkele straten in de omgeving. In de Blauwe Brug hielden de kin deren zich eerst bezig met het be plakken van taai-taai poppen, voordat zij 's middags naar boerde rij Landvreugd trokken om Sinter- Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417. klaas met zijn verjaardag te felici teren. Daar stonden zij dan oog in oog met de lieve Sint, die heel wat handjes schudde, terwijl zijn Pie ten maar pepernoten bléven strooien. Dankzij de medewerking van win keliers van „De Kethel", winke liers van de Laan van Bol'es, de Amrobank, de SSSN en de wijkver- eniging Groenoord gftigen veel kinderen niet met lege handen naar huis en konden zij terugzien op een geweldig feest. Schiedam - Jos Remmeren en Gré v.d. Bosch opende eind vorige maand in de Hoofdstraat 129 a hun speciaalzaak in hengelsportartike len onder de naam „De Harpoen". Met deze vestiging wordt al z'n beetje gemikt op de komende nieuwbouw in Schiedam-Zuid, en tevens op de grote toename van het vissen op zee en vanaf onze kust strook. De verbouwing van het winkel pand voor dit doel is eigen ont werp en practisch ook geheel uit gevoerd. Alle in de handel zijn de attributen op het gebied van de hengelsport zijn hier in diverse prijsklassen voorhanden. De zaak heeft tevens een repara tieafdeling en levert alle soorten aas, waaronder levend. Als een Brabantse wedstrijdvisser kent Jos van Remmeren de nodige re cepten voor het maken van lokvoer en deeg. Hiermee boekte hij tijdens con coursen de nodige successen. Op dit gebied alleen al wil hij een ad viseur zijn voor zijn klantenkring, waaraan de eerste aanzet inmid dels is gegeven. SCHIEDAM In het weekeinde moest de brandweer verscheidene ma len uitrukken. Zaterdagnacht om klokslag twaalf uur moesten brand weerlieden assistentie verlenen in de Jacob van Lennepstraat, waar door de storm twee zinken platen op de nok van een woning waren losgeraakt. De platen werden weer vakkundig vastge maakt. Zaterdagmiddag kort na twee uur was de brandweer present in de Dokter Sauerstraat. Daar stond een schuurtje achter een woonhuis in vuur en vlam. Het vuur was door onbekende oorzaak ontstaan. Toen de brandweer ter plaat se was bleken de vlammen reeds ge doofd door enkele attente omwonen den. Bij de brand werden twee fietsen zwaar beschadigd. Bij hun thuiskomst von den de bewoners, die tijdens de brand afwezig waren, in hun tuin een flinke hoeveelheid verkoold houtwerk. Nog een geval van brand deed zich za terdagavond voor in de Villastraat. Daar had een 26-jarige bewoner zijn zojuist gerestaureerde open haard aan gestoken. In de schoorsteen ontstond toen een brand, die slechts moeizaam bestreden kon worden. Bij de buren moest een dakbeschot worden weggezaagd om bij de brandhaard te kunnen komen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 39