Snel en zekei* Sport Specials: bij ij Evatoom moo's m 179.00 65.00 99.00 55.00 65.00 229.00 17.50 9.95 24.50 9.95 19.95 ,,'t Snuffelhuisje" In- verkoop van 2e hands en nieuwe goederen Bandenindustrie volop in ontwikkeling Feestelijk schoeisel voor gezellige dagen U bent van harte welkom W. C. van Bekkum TMH) WQdTTgöD MO? binnen 2 dagen foto's klaar en toch topkwaliteit zo nietgeld terug! dat alles per foto voor slechts gt Vlaardingen Schaatsen Elke vrijdag koopavond Boerhaavelaan 124, Schiedam, kruising Rotterdamsedijk, telefoon 267554. Kom eens vrijblijvend langs om te „snuffe len" tussen o.a. bankstellen, kasten, kachels, koelkasten, schilderijen, koper, tin (oud en nieuw), porselein,beelden, potten en pannen, kleden, vaasjes, antiek, curiosa, klokken, naaimachines, radio, pick-ups, aardewerk, ei genlijk te veel om op te noemen. Tuincentrum Aanleg onderhoud Polderweg 17, Schiedam, tel. 152670 Alle siertuinbenodigdheden, zoals bomen, heesters, coniferen, hekwerken, palen, turfmolm, diverse meststoffen, tuinverlichting, vijvers, etc. Grote sortering van diverse bollen. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 30 WOENSDAG 10 DECEMBER 1980 Aftr* e/vatooml Huiskamertennistafels Nu Wedstrijdtafels Nu i -I wit Kindernoren Nu Voetballen diverse maten nu Noren freetime Nu Kunstschaatsen wit vanaf Zwart Nu Kinderglij-ijzers Jeugdtassen voor alle sporten nu Volwassen sporttassen Nu Cilindertassen Nu Watoom Schiedamseweg 39-47 Vlaardingen tel. 010-346000 Schiedamseweg 39-47 Vlaardingen tel. 010-346000 Plezierige dagen en eigenlijk een plezierig lang Kerstweekeinde en jaarwisselings- weekeinde staan ons te wachten. Dagen met een gezellig sfeertje thuis. Dagen met een etentje waarvoor je je op je Kerst-best uitdost. Een periode dus om eens wat extra aandacht te besteden aan kleding en schoeisel. I En er is zo'n geweldige keuze uit een iets anders dan anders schoentje. Modelletjes die zich geweldig lenen voor feestelijke gebeurtenissen. Onder een lange of korte japon, onder elke andere feestelijke kle ding. De ontwerpers kozen voor een sierlijke vormgeving: slanke modellen met een open teentje, luxere materialen, fraaiere kleuren, een slanke en erg hoge hak en vaak ter accentuering van de voet super dunne bandjes hoog over de voorvoet. Voor het model links werden super dunne (spagetti) bandjes gebruikt. Het materiaal is een fraaie suede aan de binn'enkant ge voerd met nappa. Recht achter de hiel is ter versteviging een dunne strip aange bracht van waaruit een dunne leren veter in dezelfde kleur als de schoen over de voet kan worden geknoopt. De hak is wel 8 cm hoog. Nog iets hoger is de hak onder het middel ste modelletje. De punt van de schoen, de band over de voet, zoolrand, hak, hielpar- tij en enkelband werden bekleed met fraai slangeleer, hetgeen aan het mooi gesty- leerde schoentje een extra chique karak ter geeft. In het uitgaansschoentje rechts zitten wat meer nostalgische trekjes verwerkt zoals dat vandaag zo in de mode is. Ook hier als belangrijkste kenmerken een open neusje, veel riempjes en bandjes, een slanke hoge hak. Suede is het materiaal waarvan de schoen werd gemaakt, terwijl voor de af werking aan de binnenkant nappa werd gebruikt. Drie fraaie schoentjes, die zich stuk voor stuk lenen voor de feestelijke gebeurte nissen, die de komende weken te gebeu ren staan. Een middenklasse auto weegt ongeveer 800 kg. en kan een snelheid halen van zo'n 140 km./u. Om dit gewicht af te remmen wanneer je bijv. 100 km./u. rijdt, zijn grote krachten nodig. Als je je dan bedenkt dat de banden het enige contact zijn met het wegdek, blijkt wel dat de kwaliteit ervan van levensbelang kan zijn. Goede banden verhogen daarbij de prestaties van een auto aan zienlijk. Ook de auto-industrie is zich dit bewust. Er is de laatste jaren veel onderzoek verricht op banden gebied. Zo werden aan de hand van resultaten Tn de autosport, brede banden ontwik keld voor de normale personenauto. Zij zorgden voor een betere wegligging. De technische ontwikkeling ging door en de moderne brede band levert nu naast hoge prestaties een groot comfort. Met de opkomst van het energieprobleem zochten de bandenfabrikanten naar methoden om in samenwerking met de automobielfabrikanten het brandstol verbruik te beperken. In het afgelopen jaar werden al enkele banden ontwik keld die een forse energiebesparing op leverden. Onlangs verklaarde ir. Fran co Bottasso, technisch directeur van een grote bandenfabrikant, dat de banden in de toekomst een nog grotere rol gaan spelen bij het terugdingen van het brandstofverbruik van alle soorten voertuigen. De moderne autoband is tegenwoordig een hoogwaardig tech nisch produkt waarvoor eventueel on derzoek en testwerk wordt verricht als bij de ontwikkeling van nieuw automo dellen. Want de hele auto-industrie schenkt tegenwoordig de volle aan dacht aan het engergie probleem. De juiste verhouding zal gevonden moeten worden tussen engergie gebruik en prestatie. DIA 80/12/01 Te koop: 2 Dobermans, 1 met stamboom; aquarium 125x40x50 compleet met toebehoren; complete ste- reoinstallatie. Tel. 010- 167690. Aangeboden: Caravan- auto-, Bootstalling-, Tel. 010-704368. Tussen 9.00 en 9.30 uur 's morgens. De ideale bijverwar ming butagaskachels met regelbare knop, v.d. Zou- wen's olie en gashandel. Tel. 152497. 10 voorkoopkorting. Voor u liggen klaar de nieu we vuurwerkvoorkooplijs- ten, gratis af te halen. Th. Engering, Dr. Wibautplein 127, Schiedam. Tel. 703031. Te koop: dames-en he renfiets; meisjes fiets plm. 10 jaar; fiets-voorzitje; salon-ta fel; mooie oude radio, Gron dig. Tel. 345394.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 30