„Schiedam Zingt" wil in '81 andere opzet Teerstoof programma Bewoner verjaagt inbreker Wat zeggen uw sterren? Drie auto's botsen op rijksweg 20 Belust op grofvuil Suikerklontjes blokkeren Rijksweg 19 In samenwerking met SG SCHIEDAM Sluijter, Meeberg en Meeberg geven op vrijdag 12 en zaterdag 13 december in zoldertheater De Teerstoof (Nieuwstraat) voorstellingen van hun nieuwe programma „Langslinksewegen". PRIJZEN EN AANVANGSTIJDEN Nieuwjaarsreceptie HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 51 WOENSDAG 10 DECEMBER 1980 PiübVït UrAjK^ 'ACT -VitC ~v ff Jut <X/«« j A J1 .UJJ lil' .4 SCHIEDAM Het comité dat ieder jaar rond de kerst het indrukwekkende ge beuren „Schiedam Zingt" organiseert, wil volgend jaar naar een andere opzet streven. 1981 wordt voor „Schiedam Zingt" het tweede lustrum, want dat jaar wordt het de tiende keer dat de Schiedammers massaal naar de Grote Kerk trekken om het kerstfeest met zang en muziek te vieren. Het comité, dat deze muzikale bijeen komsten ieder jaar voor een groot deel financieert met giften van particuliere bedrijven, zit tot kort voor de uitvoe ringen altijd in de spanning of de kos ten er uit zullen komen. Tot nu toe is dat altijd gelukt, maar dit jaar zijn een aantal subsidies komen te vervallen en moesten de toegangsgel den worden verhoogd. GRAADMETER Bovendien lijken er ieder jaar minder bezoekers te komen naar de Kinder kerstzang. Vaak nemen ouders hun kinderen mee naar de tweede avond, het kerstconcert. De laatste jaren baseert het comité de begroting dan ook op een half uitver kocht kinderconcert en een totaal uit verkocht kerstconcert. Worden die be zoekersaantallen gehaald, dan is het comité uit de financiële zorgen. Dit jaar wordt een graadmeter voor het al of niet voortzetten van het kinder concert. Blijkt de belangstelling op nieuw dalende, dan wil het comité in 't vervolg een andere opzet. Gedacht wordt daarbij aan de mogelijkheid om de speciale kinderavond helemaal te laten vervallen en enkele onderdelen SCHIEDAM Een drietal persone nauto's is maandagmiddag betrok ken geweest bij een botsing op de invoegstrook van Rijksweg 20, ter hoogte van de 's Gravelandseweg. De kettingbotsing ontstond toen één van de bestuurders een andere auto gelegenheid wilde geven, even eens in te voegen. Twee personen raakten gewond, een 22-jarige inwoonster van 's Gra- venzande en een 51-jarige mevrouw uit Maassluis. Zij werden naar het Vlaardingse Holy-ziekenhuis over gebracht. voor de jeugd inbouwen in het pro gramma voor volwassenen. Wordt het kinderconcert afgeschaft, dan overweegt men twee „volwassenen voorstellingen" te geven op één avond. Het comité, dat er bij de keuze van me dewerkers altijd van uit gaat, „iets naar Schiedam te halen wat er normaal niet is", wil volgend jaar bij het tweede lus trum ook een extra feestelijk program ma samenstellen". S.G. Namen die op het verlanglijstje van het comité staan zijn onder andere Marco Bakker en Caroline van Hemert. Ver der wil men proberen een goed koor te vinden in één van Schiedams zusterste den. Tijdens besprekingen die het comité „Schiedam Zingt" heeft gevoerd met Ruud Pillard en Jan de Lange van de Schiedamse Gemeenschap, heeft de eerste beloofd dat hij tijdens een bin nenkort te houden ontmoeting bijeen komst van zustersteden in Engeland, zijn „voelhorens zal uitsteken" naar zo'n koor. De besprekingen met de SG waren ook bedoeld om deze instelling in het ver volg nauwer te betrekken bij de orga nisatie van „Schiedam Zingt". Tot nu toe gaf de SG alleen een beperkte sub sidie aan het gebeuren. Dit jaar wordt „Schiedam Zingt" nog volgens de oude formule afgewerkt: één avond voor de kinderen, één voor de volwassenen, op respektievelijk 19 en 20 december. (Voor kaartverkoopa dressen zie Het Nieuwe Stadsblad van vrijdag 5 december). Twee weken geleden waren daar van de laatste try-outs. Beatrijs Sluijter heeft op het laatste mo ment Marius Monkau kunnen ver vangen, en in sneltreinvaart heeft zij zich moeten inwerken in de tek sten van dit nieuwe, politiek getinte programma (zoals men dat ook uit de Meeberg-doos mag verwachten). Voor de liefhebbers van geënga geerd cabaret is de Meeberg-for mule zo langzamerhand een bij tende teksten worden op lieve melo dietjes gezongen. Het subtiele samenspel van Rob en Willem (piano) wordt gecomple menteerd door de schijnbare on schuld van Beatrijs Sluijter, die in het gezelschap van Frits Lam- brechts al vaker met dit soort bij ltjes heeft gehakt. Het weekend, volgend op dat van Sluijter Meeberg, komt Fun- house met Dr. Funstein in de Teer stoof, Dr. Funstein is een grandguigno- lachtig theatergebeuren rondom Rob van Houten, Feike Boschma en Cor Beurskens. Alles wordt in het werk gesteld om de voorstelling een zo vernieuwen ,o elijk aspect te geven. Zo worden diverse kunst- en theatervormen in één geheel geïntegreerd. De stijl van een serie losse nummers is ver laten. Er wordt een doorlopende ge beurtenis ten tonele gebracht, met het zwaartepunt op het kijkspel. Het onmisbare vrouwelijke element komt van Annelies Balkan. Vrijdag 12-12 en zaterdag 13-12: Sluijter, Meeberg en Meeberg met „Langskinksewegen" (première), prijs: 10,—, CJP/Pas 65: 7.50. Vrijdag 19-12 en zaterdag 20-12: Funhouse met Dr. Funstein" (try- out), prijs: 14,—, CJP/Pas 65: 11,-. Zaterdagmiddag 13-12: Clown Woudi, prijs: 3.50. Zaterdagmiddag 20-12: Poppentheater Guido van Deth en Felicia van Deth met „Suuske" (kerstspel). Aanvang avondtheater: 21.00 uur, foyer open: 20.00 uur. Aanvang kindertheater: 14.30 uur, foyer open: 14.00 uur. Reservering: maandag t/m vrijdag via het VVV kantoor, telefoon: 266000. vrijdagavond en zaterdag via het theater, telefoon: 269455. Kaarten die via het VV zijn gereser veerd voor het avondtheater wor den belast met vijftig cent reserve- ringskosten. Gereserveerde kaarten tot een kwartier voor de voorstelling afha len bij de theaterkassa. SCHIEDAM Zoals gebruikelijk wordt het nieuwe jaar in Schiedam ingeluid met de traditionele nieuw jaarsreceptie in het oude stadhuis op de Grote Markt. In deze sfeervolle ambiance zullen burgemeester en wethouders op donderdag 1 januari van vier tot zes uur gelukwensen in ontvangst nemen. Tijdens deze informele bijeen komst, die besprenkeld wordt met een feestelijk drankje, zal ieder in de gelegenheid worden gesteld ook de andere aanwezigen persoonlijk de hand te drukken. SCHIEDAM Een 35-jarige bewo ner van een flat aan de 's Grave landseweg heeft vrijdagavond om streeks tien uur een inbreker uit zijn huis verjaagd. De man lag al met zijn echtgenote te bed toen zij werden gewekt door de rinkelende telefoon. Toen zij daar niet op reageerden werd er ge beld. Ook op dat signaal kwam van het echtpaar geen reaktie. Kort daarop echter hoorden de ech telieden gerammel aan de voorzijde van hun woning. Gewapend met een mes ging de man naar de voor deur en verraste daar een inbreker die op het punt stond de woning te betreden. De indringer schrok en nam de be nen. Later stélde men vast dat hij had getracht een raam aan de voor zijde te forceren. Het signalement van de inbreker luidt: normaal postuur, ongeveer 1.75 meter lang. Getuigen die om streeks dit tijdstip een man hier hebben waafgenomen worden ver zocht zich met de politie in verbin ding te stellen. SCHIEDAM Omstreeks half twee 's nachts zijn maandag twee Rotterdammers van 19 en 29 jaar door de Schiedamse politie aange houden. Het tweetal reed in een personen auto met aanhanger maar kon geen papieren overleggen. Toen hen daarop werd gesommeerd een ritje naar het bureau te maken, wisten de Rotterdammers er tussen uit te knijpen. Later werden zij in Rotterdam aan gehouden en alsnog naar Schiedam getransporteerd. Het tweetal bleek belust op grofvuil, dat 's avonds door Schiedammers op de stoep was gezet. Uit deze goederen zochten de Rot terdammers datgene wat van hun gading was, met de bedoeling het later te verkopen. Tegen deze han delwijze kon de politie geen bezwaar maken. Wel wilde men alsnog de autopapie ren zien. Hoewel de Rotterdammers wat dat betreft in gebreke moesten blijven, kwam wel vast te staan dat zij de auto niet hadden gestolen. SCHIEDAM Ongeveer duizend do zen met suikerklontjes zijn dinsdag morgen op de rijbaan van Rijksweg 19, in de bocht bij het Kethelplein, beland. p De suikervoorraad Was afkomstig van een vrachtauto die in de bocht een deel van zijn lading verloor. De oorzaak van het ongeval staat nog niet vast' Mogelijk heeft de chauffeur, een 31-jarige inwoner van Stampersgat (Zeeland), de bocht met te hoge snelheid genomen. Ook is mogelijk dat de lading, verpakt in glad papier, bij het nemen van de bocht is gaan schuiven. Nauwelijks tien minuten later, om even half twaalf, gebeurde op dezelfde Rijksweg, in de Beneluxtunnel, een verkeersongeluk waarbij een bestelbus kantelde en het verkeer ruim een uur gestremd Werd. Het ongeluk gebeurde toen de rij strooksignalering van rood in groen veranderde. De bestelbus wijzigde daarop van rijstrook en kwam in botsing met een achter op rijdende vrachtauto. De vrachtauto schaarde en raakte twee andere personenauto's. Bij het ongeluk vielen geen gewonden. Het verkeer door êên buis van de tunnel was tussen half twaalf en half êên gestremd. -X- tik RAM (21 maart20 april) Het is mogelijk dat u deze week graag een eind zou maken aan een bepaald misverstand. Dit is ook heel goed mogelijk, want de kalm en verstandig reagerende figuren onder uw vrienden zijn in de meerderheid. Probeer evenwel met tact gewaar te worden wèt precies de oorzaak is van de opgetre den verkoeling en u ook eens in te leven in de gevoelens van anderen. Dan voorkomt u ook een herhaling. Kalmaan doen in de drukte en niet teveel klusjes erbij aanhalen. STIER (21 april20 mei) Drukke week, met nogal leuke oplossingen voor dringende problemen. U kunt vermoedelijk heel wat afwerken en met een opgelucht gemoed aan de Sinterklaasavond gaan denke- n. Houdt u buiten familiegedoe en besteedt uw volle aan dacht aan een generatiegenoot, die dapper voortploetert, maar wel een duwtje velen kan in de goede richting. Kal maan met de calorieën en op tijd naar bed! TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Ga deze week niet te spontaan af op een eerste indruk, want dat kan weieens een fout wezen! Luister liever in stilte toe en maak uw gevolgtrekkingen later. Deugdelijke informatie is ook nodig, dit geldt zowel voor zakelijke als voor romatische aangelegenheden. Houdt uw geld in uw zak en wacht met uitgeven ervan tot u zeker weet wat u van plan bent. Bericht inzake een verkoop is mogelijk. KREEFT (21 juni—20 juli) Over het algemeen een prettige week. Omgang met derden verloopt vlot en u heeft de nodige medewerking inzake de uitvoering van uw plannen. U kunt in deze periode ook een eind maken aan een geschil dat gerezen is tussen u en ie mand die u na staat. De kans doet zich voor dit rustig uit te praten en met bewijzen te komen. Houdt in een bepaald ge val uw kritiek voor u, maar luister toe wanneer er een goed gesprek ontstaat. Door het stellen van gerichte vragen kunt u dan uw mening naar voren brengen, zonder dat er wrijving komt. LEEUW (21 juli20 augustus) Kans op positief nieuws deze week. Wellicht kunt u nu voortbreien aan een toekomstplan dat tot nu toe wat losvast in elkaar zat. Een oude relatie die u al meer met raad terzijde heeft gestaan, kan u in at geval van advies dienen. Wees niet te beredderig ten opzichte van jongeren en zelfs niet van ouderen. Sons is men geprikkeld door uw toon. hoewel u het ontzettend goed bedoelt! MAAGD (21 augustus20 september) In deze periode kunt u overgaan tot het aanbrengen van ver anderingen. U loopt al een poosje met ideeën rond, die tot verwerkelijking kunnen worden gebracht. Een insider kan u daarbij helpen en de moeilijkheden die u hebben afgeremd, uit de weg helpen. Blijf echter wel op uw stuk staan als uw eigen plan in het gedrang komt, u weet tenslotte het beste wat u het liefst doet. In het romantische vlak enige hinder nissen te wachten. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Een leuke week wat invallen betreft. U heeft telkens goede ideeën en ze kunnen dienen om een paar dingen, waar u te genop zag, meteen eens aan te pakken. Het zit erin dat u mettertijd een succes ermee beleeft. Vergeet niet een oudere, die eenzaam is geworden, weer eens op te zoeken. U krijgt een nieuwe kijk op een kwestie die voor u had afgedaan, naar u dacht. Laat u niet uit de koers brengen door iemand die telkens van idee verandert. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Geen week voor financiële avonturen. Onderneem niets van groot belang zonder alles door te lezen en teken niets zonder een expert te raadplegen. Ook losvaste taxaties door een zo-1 genaamde insider zijn niets waard! U kunt beter uzelf con centreren op uw werk dat nu juist goed op gang is en al uw aandacht vereist. Op tijd rusten en ook eens even in de wei1 zien te komen; u hebt wel wat weinig afleiding de laatste tijd!- BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Kans op een reis en op kontakt met mensen die ver weg wo nen. U boekt goede resultaten met uw plannen en uw ideeën vinden ingang bij relaties die tot nu toe nogal afwijzend rea- geeerden. Het ontbreekt u in deze periode niet aan medewer king en op die manier krijgt u echt plezier in de dingen. Kontakt met veel jongere mensen is wat stroef. Over en weer mankeert er wel wat begrip; maar met wat humor en geduld krijgt u veel voor elkaar. STEENBOK (21 december20 januari) Langzamerhand komt u waar u wezen wilt en in deze week kon er weieens een definitieve richting gegeven worden aan uw plannen. Uw geduld is wel op de proef gesteld, maar nu oogst u dan ook binnenkort de verlangde resultaten. Maak deze week een eind aan de wrijving die ontstaan is ten gevol ge van de domheden van een Schorpioentype. Domheid is nog geen boosheid en niemand is gebaat bij de prietpraat die is losgebroken! WATERMAN (21 januari20 februari) Drukke week met allerlei zorgen en zorgjes. U heeft wel een héél programma zo te zien, maar er zit ook heel wat leuks onder en bovendien doet u er wat goeds mee. Prettig nieuws mogelijk uit het buitenland. Ook kan zich een voordeeltje voordoen. Reageer in dat geval op duidelijke Wijze en leg niet door overbescheidenheid een soort wolkengordijn. Op passen met scherpe voorwerpen. VISSEN (21 februari20 maart) Let deze week op uw duiten en uw papieren. U heeft de nei ging ze te vergeten of te laten slingeren. Ga dus ook niet op reis met te weinig geld op zak. Temeer daar u een drukke tijd heeft en vermoedelijk ook moet invallen Voor een afwezige. U oogst succes met een bepaald idee en dat kan ook geen kwaad in verband met uw carrière. Voorkom deining op ge voelsgebied door op tijd thuis te komen en wat mee te bren gen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 51