ft Rotterdam #2 ■Z Hoog niveau Ir - Randstad-Edities Foto's: Tim Hielkema f Randstad-Edities Foto's: Aad van der Drift DIENST 1980 Die teleurstelling uit de onderwerpen van Hans Keijzer ondervond Tim Hiel kema dit jaar aan den lijve. Als kers vers Rotterdammer (hij heeft nu letter lijk kamers met „uitzicht op zee") had hij zich veel voorgesteld van het jaar lijkse fotografische overzicht. Dat was jaarlijks in Blijdorp, maar nu niet meer, dus zochten Rotterdamse foto grafen een alternatief. Tim enthousiast in de weer. Spandeerde er vele uren aan en toen... ging het niet door. De he ren werden bedankt. Tim ziet in deze pagina's een alternatief en kwam met zijn plaat van de nieuwe Willemsbrug. Daar ben je dus Rotterdammer voor. En met „Huize doorsnee", een veelzeq- gende foto. Hoeveel foto's zouden ze maken in een jaar? Honderden, duizen den? Laten we het maar op het laatste houden, Jaarlijks gaan er vele duizenden foto's van de Randstad Fotodienst de krant in. Een mas saproduct dus en dat is wel eens jammer. Want soms zitten er ju weeltjes van fotografie bij, die eigenlijk te snel in de vergetelheid ra ken. Daarom is het al sinds jaren een goede gewoonte, dachten we, om aan het eind van het jaar de fotografen van de Randstad Fotodioist de gelegenheid te geven hun beste platen van het afgelopen jaar even aan die vergetelheid te ontrukken. En dus presenteren Aad van der Drift, Tim HielkemaJRonald Stam en Hans Keizer op deze pagina's hun beste foto's van 1980. Een se lectie natuuriyk, want een foto komt vaak pas goed uit als je etn groot afdrukt en in het dagelijkse kranteleven is daar vaak geen ge legenheid voor. Hier wel. Aad van der Drift mag ook terug zien op een belangrijk jaar. Immers in fe bruari had hij zijn expositie van por tretten van de Delftse ge'meenter- aadsleden. Aad specialiseerde zich een tijd op die stemmingsportretten en het is dus niet zo verwonderlijk, dat hij ook nu met een portret komt. Het CDA raadslid Mies van Winden uit Delft. Zijn tweede plaat zocht hij hoger op. De steigerbouwers, die de metershoge spits van de Nieuwe Kerkstoren in Delft in de steigers zetten. Los als apen over het dak. Aad zelf schrikt er niet van terug ze achterna te klauteren. Kijk mama, zonder handen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 45