Adjudant neemt afscheid Sluiting gemeente diensten rond Kerst en Nieuwjaar Kerst- Inn 1980 Foto 's nabestellen Rijnmond wil 10.000 woningen per jaar gaan bouwen VOORWERPEN N.S. machinist negeert sein LSjurgerlijke EStand Kerstsamenkomst in Martinuskerk Treinongeluk in Vlaardingen ALLEENSTAANDEN Tweede kerstdagavond en zaterdagavond 27 december in TIVOLI" I Ook zondagavond 28 dec. dansen in Rijnmond. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 39 WOENSDAG 17 DECEMBER 1980 RIJNMOND Om het huidige te kort aan woningen in te lopen en om te voldoen aan de jaarlijkse be hoefte, moet er in de komende vijf jaar per jaar minstens 10.000 wo ningen worden gebouwd. Dat is 3000 k 4000 woningen per jaar meer dan in de afgelopen jaren werden gerealiseerd. Daarnaast moeten tot in het jaar 2000 per jaar 4000 wo ningen ingrijpend worden gereno veerd. Dit wordt geconstateerd in de be leidsnota Volkshuisvesting van het openbaar lichaam Rijnmond. Bij die nieuwbouw moet minstens 70% een huurwoning zijn met een huur beneden de 570,— en minimaal 50% een woningwetwoning, vindt Rijnmond. Dit om zoveel mogelijk betaalbare woningen te krijgen. Bovendien om via de toewijzing de woningen te recht te kunnen laten komen bij de mensen waarvoor ze worden ge bouwd. Ook moet meer aandacht worden besteed aan de 1- en 2-per- soonshuishoudens. Zeventig pro cent van de woningen zal daarom met vier of minder waarvan de helft met drie of minder kamers moeten worden gebouwd. Nieuwbouw, verbeteren en verde len van woningen in het Rijnmond gebied moeten zijn gericht op de mensen die nu het hardst een wo ning nodig hebben. Om dit te kun nen bereiken wil Rijnmond die drie beleidsvelden meer op elkaar af stemmen. Zeker in een gebied als Rijnmond, dat zo verstedelijkt is, is er een grote behoefte aan intergemeente lijke afstemming. Dit geldt voor het hele volkshuisvestingsbeleid maar ook voor de onderdelen nieuw bouw, verbeteren en verdelen. Rijnmond heeft in wezen een be scheiden taak op het gebied van de volkshuisvesting. Maar Rijnmond kan wel een belangrijke coördine rende rol vervullen tussen de de ge meenten onderling en tussen de ge meenten en het rijk. Zo vindt Rijnmond dat bij de ver deling van woningen in de gemeen ten dezelfde urgentiecriteria moe ten worden aangehouden. In 'n ge bied met woningnood is dit op de eerste plaats van belang voor de mensen die op korte termijn een woning nodig hebben. Het- verde- lingsbeleid moet er bovendien op gericht zijn dat de woonlasten zo veel mogelijk in overeenstemming worden gebracht met het inkomen. Zo kan worden voorkomen dat mensen met hoge inkomens de goedkope woningen bezetten,. Voor de verdeling van woningen is het van belang dat er veel goede en goedkope huurwoningen beschik baar blijven. Daarom is Rijnmond tegen de verkoop van deze wonin gen en tegen speculatieve leeg stand. SCHIEDAM Onder het thema „Komt allen tezamen" zal er zon dagmiddag 21 december een kerst samenkomst gehouden worden in de kerk aan de Wm. Andriessen- laan. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk.Medewerking verle nen: het Gr. Gem. Koor St. Jan Baptist met orkest o.l.v. de heer H. M. Rancuret; het Hervormd Kerk koor Groenoord en het Advent Kerkkoor uit Overschie, beiden o.l.v. de heer F. van Rhijn. Op het programma staan o.a. de Pastoralmesse van A. Diabelli, köorzang en samenzang. De bijeen komst begint om 14.00 uur en zal om plm. 15.30 uur afgelopen zijn. SCHIEDAM Op dinsdagmiddag 23 december neemt adjudant H. van Houwelingen van het Schie- damse politiekorps afscheid van zijn collega's. Adjudant Van Houwelingen heeft dan de zestigjarige leeftijd bereikt en gaat met funktioneel leeftijd sontslag (FLO). De adjudant is lange tijd verbon den geweest aan het Schiedamse korps. De laatste jaren van zijn dienstverband was hij werkzaam op de afdeling Bijzondere Wetten. Ieder die adjudant Van Houwelin gen nog eenmaal de hand wil druk ken wordt daartoe in de gelegen heid gesteld op de 23e, 's middags tussen drie en vier uur, in de kan tine van het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat. Zilveren kinder bedel ketting, Admini stratie hoofdbureau; bruine portefeuil le met inhoud, A. J. van Schie, Schie- damseweg 23;zwarte portemonnee half knip half papier met inhoud, Smith- straat 50, tel.: 269637; bruine porte monnee met inhoud alsmede post- machtiging t.n.v. van der Burg, J. Haas, Alb. Thijmstraat 74,; zilveren arm band, dhr. van der Valk, Louise de Collinylaan 35, Vlaardingen, tel.: 743502; gouden kinderarmband met naam erin, mevr. A. van Putten, Loef- straat 4, tel.: 712795; 8 lipssleutels aan wit/blauwe sleutelring, voorzien van naam, mevr. Schaap, Dr. Zamenhofstr. 117;bruine etui met 6 sleutels voorzien van naam, Administratie Hoofdbu reau; 1 autosleutel van Audi, met sleu telhanger, Administratie Hoofdbureau; 2 sleutels van Daf, J. Kop, Singel 204, tel.: 264440; beige etui met sleutels, de Groot, Albardastraat 41, tel.: 701827; een enkele sleutel, Administratie Hoofdbureau; één fïetssleutel, Admini stratie Hoofdbureau; wit baby schoent je, van Maatsbergen, St. Liduinastraat 79b, tel.: 730591; damestas met als in houd Panty's, Administratie Hoofdbu reau; lederen herenhandschoen rechts, De Joode Singel 15b, tel.: 730724; lede ren handschoen links, mevrouw Dijks hoorn, Vlaardingerdijk 95b, tel.: 731734; bruin/oranje kinderhand schoen, Administratie Hoofdbureau; d. blauwe kinderhandschoenen, A. J. Drenkelford, Griegplein 174, tel.: 707333; d. bruine suede dameshand schoen, Administratie Hoofdbureau; brandblusser voorzien van merk, Ad ministratie Hoofdbureau; een Adresso- graaf, Administratie Hoofdbureau. VERLOREN: Eurochequepasje voorzien van het nummer: 683652788, M. G. Hofman, 's -Gravenlandseweg 50; een gouden ketting met hartje, mevr. van der Lely, burg. van Haarenlaan 1427; gouden kettinkje met Camé eraan, C. v.d. Knaap, Bachplein 127; rode dame sportemonnee inhoudende giropas, Delbanapas, Pour-vous madamepas en een geldbedrag van 225,nevr. Bouquet, Lepelaarsingel 164, Vlaar dingen; zwarte portemonnee met f 125,alsmede 2 foto's, mevr. van J Oranje, Mariastr. 106a,; een zwarte da mes knipportemonnee met 605, alsmede foto van baby, J. van Steen bergen, J. A. Alb. Thijmstraat 6a; brui ne beurs ongeveer 65,alsmede sleutel met label, mevr. Poot, Dwarsstr. 45; een Marokkaanse bruine porte monnee „Noorwegen", met foto's, sleu tels en ongeveer 100,mevr. Offer man, Zuidlandsestraat 18; een d. brui ne heren portemonnee inhoudende 50,alsmede enige coöp. aegels, dhr. Langerstraat, Bejaardencentrum „Thurlede", Nieuwe Damlaan 759; een goudgele armband voorzien van bril janten (0,40 karaats), W. Doof, Lange Nieuwstr. 239; een gouden schakel armband voorzien van een naamplaat je met de naam „Qurin", mevr. Brok, Bachplein 238; 3 autosleutels aan sleu telhanger voorzien van leeuw, A. C. Be- neker, Parkweg 23; 3 sleutels aan een sleutelhanger voorzien van de letter „P" sleutels van Peugeot 104, mevr. Wenink, Pr. Bernardlaan 74; sleutel hanger kleur groen met daarop „Ca sino" voorzien van 2 autosleutels van VW Passat, een benzine tanksleutel, lipssleutel en huissleutel, mevr. Con stance, Daltonstraat; zwarte etui met daarin ongeveer 10 sleutels waaronder een magneetcaravansleutel, 2 huis, 1 kelderanwb slotsleutel etc., G. de Keyzer, Schimmelpennickweg 55; autosleutel merk Toyota no.: K 4312, mevr. van der Lubbe, Chopinplein 33; bruine etui met ongeveer 3 sleutels, 1 lips 2 gewoon no.: 22 en 35, O. Rosen- daal, Anjerstr. 16, 's -Gravenzande; zwart vast hoesje met BMW autosleu tel, C. M. Bekker, Laan van Spaland 26; zwart mapje met een grote sleutel en een autosleutel van Honda matic, A. M. van der Hoeven-Dekker, Delftland- seweg 253; bruine sleutelhanger met daaraan een fïetssleutel, M. Spits, Lisztplein 58; blauwe etui met 6 sleu tels waaronder een stuurslotsleutel, H. Krusse, Schubertplein 123; bordeau- kleurig etui met 4 sleutels, mevr. van Wijngaarden, Dr. Schaepmansingel 88, tel.: 703648; zwart kinder lakschoentje (meisje's), C. L. Seltenrijg, Boerhaave- laan 120b; een zwart lederen aktetas met inhoud 4 sinasappelen, pakje brood, een rode tas met fietsgereed- schap, en gele regenbroek, K. H. Vroe- gop, Rotterdam; een paar beige da meshandschoenen met lamswollenvoe- ring, mevr. van Leeuwen, Arnoldipad 36; een- opvouwbare bruine damespa raplu, C. M. Clarijs, Boerhaavelaan 77; een verzekeringsplaatje van een brom fiets voorzien van het nummer LVH 783, P. Wattmens, Nieuwe Maasstraat 2; een langharig herdershond, kleur rood/bruin met zwart dek, naam: To- sca, A. Sparreboom, Beukelsdijk 54a, R'dam. Indien de gevonden voorwerpen zich op het Hoofdbureau van Politie bevin den dan kunt u deze dagelyks bij de Administratie van het Hoofdbureau komen afhalen en wel 's morgens van 09.00 tot 1230 uur en Is middags van 13JOO tot 1630 uur. (behalve het weekeinde). VLAARDINGENHet treinongeluk, dat op 15 september in Vlaardingen plaats vond en waarbij 14 passagiers licht werden gewond, is het gevolg van een menselijke fout. Een onderzoek van de Nederlandse Spoorwegen heeft tot gevolg gehad dat de machinist van de NS spinter Rotter dam - Hoek van Holland een rood sein voor de spoorbrug tussen de Vlaar- dingse Oost en Westhavenkade heeft genegeerd. Het gevolg was dat de NS spinter over een nog niet helemaal gesloten spoor brug reed en deze spinter op een duk dalf terecht kwam. De materiële schade was er groot, ter wijl ook het spoorweg verkeer van en naar Vlaardingen geruime tijd werd gestremd. vanaf 30 jaar, 2 feestelijke dansavonden. Nieuwe Haven 237, aanvang 18.30 uur. A s. zaterdagavond kaarten verkrijgbaar 5,— voor 2 avonden aan de zaal Inlichtingen de heer Vis, telefoon 015-567066 „Alles voor de alleenstaanden GEBOREN Ramonda, d.v. Versluis-van Ginneken. Lenneke, d.v. Mietes-Brinks. Peter, z.v. Mietes-Brinks. Barbara, d.v. Schop-Hommel. Johanna P, d.v. Paulussen-Scheijbeler. Ahmet, z.v. Yüksell-Oztürk. Manon Y, d.v. van Dorp-Bernouw. Fatma, d.v. Demir-Utar. Giuliette M, d.v. Lorenzini-Vos. Dave, z.v. Kroon-Boomsma. Dennis, z.v. Smits-van Mil. Patrick, z.v. Romeijn-op ten Berg. Sirus C. J„ z.v. Keane-de Bakker. Anthony M, z.v. Franzani-Hoogland. Liduina C, d.v. de Vette-de Vette. Ayhan, z.v. Dogan-Dogan. Nancy, d.v. Kers-Meijster. ONDERTROUWD C. J. A. Alblas, 31 jr. en M. J. Greeven, 25 jr.; A. Borgdorff, 21 jr. en J. A. de Pijper, 22 jr.; O. H. B. Kegge, 34 jr. en S. M. Boddy, 31 jr.; C. A. Kok, 22 jr.; A. van der Reijken, 21 jr. en M. P. 5. van de Veerdonk, 21 jr.; T. Schravesande, 23 jr. en N. Verboon, 19 jr. GEHUWD I. Vink, 20 jr. en J. S. van Rijswijk, 21 jr.; G. C. A. Mostert, 34 jr. en J. de Kreij, 41 jr.; W. A. Plomp, 22 jr. en G. Olivier, 19 jr.; J. Kool, 23 jr. en N. Goudzwaard, 19 jr.; G. Schuur, 22 jr. en G. Lagewaard, 24 jr.; H. Kappetein, 40 jr. en C. J. A. van der Burg, 31 jr.; B. T. C. van den Hil, 24 jr. en B. M. Ver- weij, 20 jr.; R. C. M. Antonissen, 22 jr. en I. Mulder, 22 jr.; J. van Maanen, 25 jr. en W. L. Simons, 24 jr. OVERLEDEN B. van der Houwen, man 57 jr.; M. A. Heijster, vr. geh. gew. met I. A. J. Janse, 92 jr.; P. Springmeijer, vr. geh. gew. met W. Flikweert, 90 jr.; J. A. F. Bastiaanse, man 67 jr.; P. J. Sterk, man 72 jr.; D. J. Damme, vr. geh. gew. met D. van der Tuijn, 69 jr.; M. Boer, man 64 jr.; C. C. J. Bonefaas, vr. geh. met J. van der Hul, 63 jr.; J. A. Oranje, vr. geh. met H. Sie- mons, 57 jr.; H. R. Ackerman, vr. geh. met J. M. Vlug, 83 jr.; J. J. Rost, vr. geh. gew. met H. C. Weverling, 82 jr.; H. F. Zandstra, man 78 jr.; G. C. de Jager, vr. geh. gew. met H. J. Kuijper, 77 jr. SCHIEDAM In verband met de viering van Kerstmis en Nieuwjaar zullen de gemeentelijke kantoren en diensten gesloten zijn op donder dag 25 en vrijdag 26 december 1980 en op donderdag 1 januari 1981. Daarnaast echter zullen, uit een oogpunt van energiebesparing, de meeste gemeentelijke kantoren en diensten (maar niet alle!) tevens ge sloten zijn op vrijdag 2 januari 1981. Zo zijn gesloten het Stadskantoor (secretarie, Gemeentewerken, Ac countantsdienst) en het gemeente lijk kantoorgebouw 's Gravelandse- weg 567 (Sociale dienst, Woningbe- heer, Bureau Huisvesting, G.G. en G.D.) evenals de Openbare Nutsbe drijven. Voor zover bij deze instellingen weekeinddiensten en wachtdien sten bestaan, zullen deze tijdens de sluitingsdagen functioneren als normaal gedurende de weekeinden. Bij de ondervermelde diensten en kantoren bestaan afwijkende slui tingsregelingen. Het bureau Burgerlijke Stand van de secretarie-afdeling Burgerzaken (in het gebouw Overschiesestraat 2, le etage 2e kamer) zal uitsluitend voor het doen van aangifte van ge boorte en overlijden geopend zijn op zaterdag 27 december van 10.00 tot 13.00 uur en op vrijdag 2 januari van 10.00 tot 12.00 uur. Het Stedelijk Museum is op eerste kerstdag, 25 december, gesloten, maar op tweede kerstdag geopend als op zondag van 12.30 tot 17.00 uur; op nieuwjaarsdag, 1 januari, gesloten maar op 2 januari normaal geopend. De Havendienst is alleen gesloten op de feestdagen 25 en 26 december en op 1 januari, maar verder nor maal geopend, ook op 2 januari. Het openbaar slachthuis en de Keu ringsdienst van slachtdieren en van vlees is gesloten op de feestdagen 25 en 26 december en 1 januari, doch geopend op 2 januari. De vee houders wordt verzocht van het hebben van kadavers vroegtijdig kennis te geven op telefoonnummer 269180, wat vooral van belang is op 24, 27 en 31 december en op 2 ja nuari. De Openbare Nutsbedrijven zijn gesloten op de feestdagen 25 -en 28 december en 1 januari en het O.N.S. kantoor is op 2 januari ge sloten voor het publiek. Bij de Rei nigingsdienst worden de vuilnis-op haaldiensten als volgt verschoven: van donderdag 25 december naar maandag 29 december; van vrijdag 26 december naar dinsdag 30 de cember en van donderdag 1 januari naar maandag 5 januari. Op vrijdag 2 januari wordt op nor male wijze huisvuil opgehaald. Van 25 december tot en met 2 januari wordt er geen grof huisvuil opge haald. Het V.A.M.-verlaadstation aan de Parallelweg (achter station N.S.) zal op zaterdag 27 december en zaterdag 3 januari normaal geo pend zijn. De weekmarkt op de Lange Kerk- straat/Broersveld is in overleg met de kooplieden verplaatst van vrij dag 26 december naar woensdag 24 december; er wordt dan een „kleine" markt gehouden van 9.00 tot 14.00 uur. Verdere informatie bij de O.N.S., telefoon 62 22 22. Men schrijft ons: „Alweer voor de achtste keer wordt door Stichting Open Huis een Kerst- Inn georganiseerd in het Dienstencen trum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766, tel. 705500. Het doel van de Kerst-Inn is: voor ieder de mogelijkheid scheppen om kontakt te hebben met anderen tijdens de beide kerstdagen. Hoek vaak hoort men niet dat juist de laatste weken van de maand december door velen' als een moeilijke tijd worden ervaren. Hierbij denken wij niet alleen aan ouderen, zieken en/of alleenstaanden, doch ook aan ieder die met anderen samen wil zijn. De Stichting Open Huis tracht haar doel te realiseren door het organiseren van een aantal activiteiten van velerlei aard tijdens de beide kerstdagen vanaf 13.00 uur. Het programma voor de bei de kerstdagen ziet er als volgt uit: le Kerstdag: 14.00 uur: film voor de lagere schooljeugd. 14.00 uur: kerstbingo. 17.30 uur: kerstdiner. 2e Kerstdag: 14.00 uur: poppenkast voor de lage re schooljeugd. 13.30 uur: klaverjasconcours. 17.30 uur: kerstdiner. 20.00 uur: dansavond voor ouderen vanaf 25 jaar. Naast de vele gasten die wij overdag verwachten hopen wij ook op een groot aantal deelnemers aan het kerstdiner en speciaal de eerste dag, omdat dan het accent van de avond op en om het diner valt. Wij kunnen u vertellen dat wij bar bi stro Thurlede bereid hebben gevonden het diner voor ons op een fijna manier te verzorgen. De kosten die wij in reke ning brengen bedragen 15,per persoon. Met betrekking tot de dansavond, waar gedanst kan worden op het ritme van de Engelse wals, foxtrot, tango e.d. hebben wij de minimum leeftijd van 25 jaar vastgesteld. De toegangsprijs be draagt 1,50. Voor hen die niet aan de activiteiten willen/kunnen deelnemen en zomaar eens binnen willen lopen, is er eveneens ruimschoots gelegenheid voor een kop je koffie en een praatje in de grote zaal. Wilt u deelnemen aan het klaverjassen en/of aan het diner, dan kunt u hier voor dagelijks kaarten verkrijgen in het dienstencentrum de 4 Molens, van 09.00-16.00 uur. De dinerkaarten graag uiterlijk maandag 22 december afha len. Zou u na dit gelezen te hebben, nog meer willen weten over de Kerst- 'Inn 1980 dan kunt u kontakt opnemen met êên van onze bestuursleden: me vrouw Anneke van de Zee, tel. 010- 702798. De secretaris Kerst-Inn'80 J. F. v4. Linde. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen fotó- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stelier van die foto's op formaat 18X24 knipt u de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koornmarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wij hierbij gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter- wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor publikatie mogen worden gebrtikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bijgesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 39