telt ruim 250 deelnemers Kerst jeugdjudotoernooi „Wyvern januari bij SVS Kerstballet voor uitverkocht huis GEBIT STUK? Rietzeilers Kerstbingo Old friends Eerste geval diefstal kerstbomen Kerstfeest bij „Het Westen" Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VERING MEI ER T.V. DEFEKT7 Wij helpen direktü! RADIO ABA HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 69 WOENSDAG 17 DECEMBER 1980 03 1i ATR TWU3M T3H Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417. SCHIEDAM Op zaterdag 13 en zondag 14 december organiseerde de Bndo-Sport Schiedam in de sport school van Gerard Vroegh in wijk Groenoord, een kerst-judo-toemool voor jeugdige judoka's in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar. Ruim 250 jongens hadden zich in laten schreven om in twaalf verschillende groepen te strijden voor het eremetaal. Onder het toeziend oog van enkele honderden ouders en belangstellenden, toonden de jonge knapen hun techni sche vaardigheid en een sportieve in stelling om tot de begeerde prijzen door te dringen. Bij de groep van 13 en 14 jaar en inge deeld in drie gewichtsklassen, bestond de inschrijving hoofdzakelijk uit jon gens die vier jaar of langer de judo- sport beoefenen. Bij de lichtgewichten kwamen Edward Veldhoven en Jerry Fokas als sterkste naar voren. Twee judoka's die elkaar al jaren kennen en afwisselend als sterk ste naar voren komen. Deze keer was het Jerry Fokas die met een technisch voordeel de wedstrijd in winst omzette. In het middengewicht kwam Hans Es- bach als sterkste uit zijn groep naar voren door al z'n wedstrijden op een duidelijke wijze te winnen. ZWAARSTE GROEP Bij de zwaarste groep had Edwin Onverwacht aan drie gewonnen wed strijden en een onbeslist genoeg om de eerste plaats in te nemen. Zondagmorgen werd er begonnen met de allerkleinste judoka's, jongetjes van rond de 25 kilogram. Duidelijk was te zien waarvoor ze waren gekomen en dat was door te proberen zoveel moge lijk wedstrijden te winnen. De finale in de klasse tot 25 kilogram tussen Etienne Collé en Dimitri Nobel was dan ook professioneel om te zien. Bij een gelijkopgaande strijd was het Etienne Collé die een zesde houdgreep (yoko-shio gatame) maakte waar Dimi tri Nobel niet uit kon komen en hem de eerste plaats opleverde. Remco Mulder en Ronald Quartel, de finalisten in de klasse tot 31 kilogram, deden het erg goed. Beide judoka's wa ren duidelijk als beste door de voor rondes gekomen en lieten een finale wedstrijd zien waarin tot uiting kwam dat techniek het allerbelangrijkste is om wedstrijden in je voordeel te laten beslissen. Op zaterdag 24 januari 1981 worden de judo-kampioenschappen van Schie dam gehouden waarbij zeker de prijs winnaars van dit kersttoernooi aanwe zig zullen zijn. UITSLAGEN: Lichtgewicht 13/14 jaar: 1. Jerry Fokas. 2. Edward Veldhoven. 3. Frank de Heer. Middengewicht 13/14 jaar: 1. Hans Esbach. 2. René van Tilburg. 3. Eddy Braamkolk. Zwaargewicht 13/14 jaar: 1. Edwin Onverwacht. 2. George Schoofs. 3. Philip van Renswoude. Klasse tot 25 kilo: 1. Etienne Collé. 2. Dimitri Nobel. 3. Erik Olsthoorn. Klasse tot 28 kilo: 1. Robert van Veen. 2. Gerard van Papendrecht. 3. Robert Jan de Wilde. Klasse tot 31 kilo A-groep: 1. Ronald Quartel. 2. Remco Mulder. 3. Henk Luitjes. Klasse tot 31 kilo B-groep: 1. Danny Velthuyzen. 2. Ferry van Lieshout. 3. Ralf Tigges. Klasse tot 36 kilo A-groep: 1. Patrick de Heer. 2. Arthur Visser. 3. Dragos Bergkotte. Klasse tot 36 kilo B-groep: 1. Hans den Drijver. 2. Erik Zoetmulder. 3. Bart Brokling. Klasse tot 41 kilo: 1. Remco van de Lugt. 2. Riny Frey. 3. Marco Kok. Klasse tot 44 kilo: 1. Peter Oosterman. - 2. Rob Olivier. 3. Frank Elzendoorn. Klasse tot 48 kilo: 1. Henk Veldhoven. 2. Frans van Marion. 3. Marco van Haaften. •v Rob Boender (L) besliste met een schouderworp de wedstrijd in zijn voor deel. SCHIEDAM Op dinsdag 23 de cember houdt de Schiedamse Kar- navalsvereniging De Rietzeilers een speciale kerstbingo in zalencom plex Irene, Nieuwe Haven 155 te Schiedam. Aanvang 20.00 uur pre cies, zaal open om 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom; kin deren onder de 14 jaar hebben slechts onder geleide toegang. Naast het bekende hoofdprijzen pakket, zijn er nu ook vele waarde bonnen voor de slager en de poelier te verdienen en bovendien andere op Kerstmis afgestemde prijzen. Tevens zal iedere bezoeker een at tentie worden aangeboden. De netto opbrengsten van Rietzei lers bingo-avonden zijn bestemd voor niet-gesubsidieerde aktivitei- ten van alle gehandikapten en be jaarden van de stad Schiedam. Men schrijft ons: „Elke vrijdagavond van 21.00 uur tot 1.30 uur ben je welkom in socië teit de „Old Friends", Lange Haven 92 in Schiedam. Kom eens langs voor een lekker drankje, gezellige babbel of om eens lekker te swin gen. Op deze avonden wordt de muziek verzorgd door onze eigen DJ Bill, die platen draait uit de jaren 60, 70 en 80. Van hardrock tot disco, voor elk wat wils dus. Regelmatig worden er speciale avonden gehouden, zoals b.v. een mosselavond, een franse avond en van onze bezoekers horen wij graag suggesties. Afgelopen vrijdag 21 november j.l. hadden wij een gitarist in huis. Be halve platen worden er ook tussen door tekenfilms en slapsticks ge draaid wat altijd lachen betekent. Voor sociëteit de „Old Friends" is geen lidmaatschap vereist en de en tree bedraagt niets, gratis dus. Het eerste drankje is voor onze reke ning. Tot kijk bij de „Old Friends". Hans Waltman, Stichting De Kreek Lange Haven 92". Er werd de gehele dag door op vier matten heftig voor de prijzen gestre den. prijswinnaars in de klasse tot 31 kilo krijgen hun medailles uit han den van bondsscheidsrechter Aad van Gelderen. Leraar Gerard Vroegh kijkt belangstellend toe. lingen van 5 tot en met 12 jaar. Na dit kerstverhaal volgt een klassiek ballet, „Kerstsonate" geheten en ge danst door de hoogste klas, met leer lingen van rond de twintig jaar. Na het klassieke ballet is het pauze en daarna volgt in jazz-stijl het ballet „Rocking the boat", met op de planken een balletleraar en een groepje van zes meisjes (onder wie balletleraressen). Hierop volgt het onderdeel „Lichtgevend", opgevoerd door 51 leer lingen van de balletstudio, in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Tot slot komt aan bod het nummer „I wish you a merry christmas", een ver rassend show-ballet. Verdere bijzonderheden over choreo grafie en kostuums, door Tosca Balm en enkele helpende handen fantasievol ontworpen en gemaakt, mogen nog niet worden prijsgegeven. Zij die kaartjes wisten te bemachtigen mogen zelf beoordelen of Tosca Balm en haar leerlingen er in zijn geslaagd, wederom een boeiende en stijlvolle Kerstdemonstratie te verzorgen. SCHIEDAM Op zondag 21 decem ber viert de zondagsschool „Het Westen" het Kerstfeest. Tijdens de eerste helft zal de Kerstge schiedenis verteld worden aan de hand van flanelplaten terwijl in de tweede helft een vrije vertelling centraal zal staan. Daarnaast zal er ook veel gezon gen worden. Het Kerstfeest wordt gehouden in de zaal onder de Opstandingskerk, aan vang half drie. Iedereen is welkom. SCHIEDAM In de nacht van za terdag op zondag heeft de politie voor het eerst dit jaar moeten in grijpen in wat rond de jaarwisse ling steevast de annalen ingaat als de Kerstbomenoorlog. Drie Schiedammers, van 16 en 17 jaar oud, waren in het holst van de nacht bezig kerstbomen te stelen van een opslagplaats aan de Nieuwe Haven. Toen de politie, door omwonenden gewaarschuwd, ter plaatse kwam en het drietal in de kraag greep, hadden dezen al kans gezien 25 bo men naar een bergplaats in de Slachthuisbuurt te slepen. Zij deden dat overigens heel opval lend en maakten geen gebruik van een auto. De bomen, die niet be stemd waren voor de verkoop, maar voor een vreugdevuur dat rond het aanbreken van het nieuwe jaar zou worden ontstoken, werden teruggebracht naar de Nieuwe Ha ven. SCHIEDAM Na de geslaagde Walt Disney avond die druk werd bezocht, doet de sociëteit van de Schiedamse Studenten Vereniging het de komende weken wat rustiger aan. Vrijdag aanstaande is er een avond voor leden en andere belangstellen den, waarop het kerstfeest zal wor den gevierd (aanvang acht uur). Na gesloten te zijn op vrijdag 26 de cember en vrijdag 2 januari ver volgt de SVS het programma op 9 januari. Belangrijke data de komende twee maanden in de sociëteit: 16 januari: boeren-omelet avond ^ddiivang a ent uur, kosten 2,50) en 23 januari: optreden van de Schie dams Vlaardingse formatie „Wy vern" (aanvang elf uur, toegang niet-leden twee-vijftig). In februari organiseert de SVS een aantal landen-avonden in Italiaan se, Vlaamse en Latijns-Ameri kaanse sfeer. De SVS heeft wederom een pro grammaboekje samengesteld waarin alle gebeurtenissen en aan vangstijden keurig op een rijtje staan. Dit boekje is vanaf 19 decem ber gratis af te halen aan de bar. Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting SCHIEDAM Voor een uitverkocht huis geeft balletschool Tosca Balm op woensdag (7 en donderdag 18 decem ber twee uitvoeringen, die helemaal in de kerstsfeer zijn ingepast. Plaats: het Passage Theater zelfs voor de kinderen die aan de uitvoering meedoen is geen plaatsje in de zaal meer beschikbaar. Daarom heeft Tosca Balm ook Cinema Bio afgehuurd, waar de kinderen na het dansen naar de film kunnen kijken. Het programma voor dit Kerstballet is tot stand gekomen na twee maanden hard oefenen en onvermoeibaar ko stuums maken. De avond wordt geopend met het ver haal „De ondeugende kerstman',, in twee bedrijven gedanst door de leer- Grote hoeveelheden ragfijne stof vormden het materiaal dat door Tosca Balm en haar medewerksters werd omgetoverd tot verbluffende ballet kostuums.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 69