\X0. oP$ duton OOHHH ZOMERDAG IN DE WINTER zaterdag 20 dec* Een eigen krant van Duton. Neem hem uit het Stadsblad. Red hem van de stapel oud papier. Hij is het dubbel waard. Hij laat u kennismaken met het aanstormende vakan tieseizoen; meteen boeken is verstandiger dan ooit tevoren! En hij trakteert u op een puzzel. In vakantiesfeer natuurlijk. Met als hoofdprijs: een Parijs weekend-voor-twee- personen. A.F.J.van Doorn onthult Duton biedt zekerheid le prijs: Weekend Parijs voor 2 personen, t.w.v. 350, 2e prijs: 200,korting op een te boeken vakantiereis. 3e prijs: Pocket camera t.w.v. 125,—. Uitgave: Reisburo Duton b.v. Bijlage van Het Nieuwe Stadsblad 19 december 1980 Christoffei, Relax en anderen failliet. Het mes in het vakantiegeld. Brandstofprijzen rijzen de pan uit. Loonexplosies in vakantielanden. "Paniek?" vroegen we de heer Van Doorn, adjunkt-directeur van Duton en als weinig anderen ingevoerd in de internatio nale reiswereld. Van Doorn: "Geen sprake van. Veel meer een gevoel van een nieuwe start. De bezem is door de reiswereld. En wij hebben van meet af aan op het goede paard gewed .-on afhankelijkheid en honderd procent servi ce. Toegegeven, de brandstofprijzen zijn fors gestegen ten opzichte van een paar jaar geleden. Heel irritant als je een slag om de arm moet houden en de klanten met toeslagen lastig vallen. We hebben dat zoveel mogelijk vermeden. Ook de touro perators die we vertegenwoordigen hikten daar tegenaan. Vorig jaar joeg Hotelplan de kogel door de kerk. Zij zei: "Geen gezeur. Vaste prij zen. Inklusief brandstofkosten. Wat er ook gebeurt." Nu hebben bijna alle groten dit overgenomen. Kijk, hier Arke, Holland International..." Inderdaad, de fonkelnieuwe zomergidsen die Van Doorn op tafel uitspreidt dragen allemaal het stempel: GEGARANDEER DE PRIJZEN. We nemen meteen even de kans waar om zê te vergelijken met de gidsen van 1978, 1979 en 1980. Er zit een stijgende lijn in de prijzen. -Maar die zit zelfs in ieders loon, ook al balanceren we dan op de nul lijn. Verontrustend ziet het er niet uit. Eer lijk, het valt zelfs behoorlijk mee. "En verwacht u de klad in de boekingen nu het vakantiegeld omlaag gaat?" Van Doorn: "Wie een jaar hard werkt, is de vakantie extra dierbaar. Komt het niet uit de lengte, dan maar uit de breedte, maar we gaan. Een half procent torpedeert geen plannen waar je een hele herfst, win ter en lente naartoe leeft. Bovendien zullen er wel wat bedrijven zijn die hun hand over het hart halen als het vakantiegeld aan de orde is." "Lopen de klanten geen risico nu er diver se touroperators verdwenen zijn?" Van Doom: "Het publiek wordt nooit het slachtoffer zolang ze bij een buro boeken dat lid van de ANVR is. Dat heb je ook bij Christoffei gezien! Bovendien is Duton Toerkoop-lid. Dat geeft extra garantie voor zekerheid en prettig lage prijzen. Wij hebben dan ook geen klagen. Integendeel, het loopt goed. De populaire bestemmin gen gaan zeker zo snel als voorheen. En er is heel wat nieuws." "Dat is een dooddoener. Van Doom: "Om de bliksem niet! Neder landse Antillen en Suriname bijvoorbeeld springen er enorm uit. Wel zo prettig als je Nederlander bent. Amerika en Zuid- Amerika zijn je dan ineens veel nader. De Antillen werken zelfs met de uitnodigende leuze "Tropisch onder de Driekleur." Griekenland met de eilanden zoals Kos, Korfoe en Rhodos blazen ook flink in de bus. Alles tegen redelijke prijzen. Interessant is ook de aandacht die men over een breed front besteedt aan de kin derkortingen. Bijvoorbeeld: kinderen tot 6 jaar gratis bij D- tours. "Massa's gaan op eigen gelegenheid. Heb ben ze Duton nog nodig?" Van Doom: "Het patroon verandert. Wie eerst op eigen houtje de zomervakantie doorbracht, heeft inmiddels de leeftijd be reikt dat verzorging en comfort belangrijk worden. Vandaar ook onze grote stijging in touringcarreizen naar overal. En wie jong genoeg is om 's zomers alles zelf te bedisselen, spaart meestal wat geld uit om een verzorgde vakantie tussendoor te ne men. Dat merken we aan de toeloop voor de krokus- en Paasvakanties. Plus natuur lijk de weekend-trips. Winkelen in de grote buitenlandse steden is in zwang." "Een goede raad voor de lezers, graag. Van Doom: "Snel boeken betekent relatief goedkoop vakantie vieren. De populaire bestemmingen lopen altijd goed. Uitstel betekent dan: ernaast zitten. En om even reklame te maken: boek bij Duton. Daar bent u thuis. Wel zo safe in krappe tijden!" SUCCES! Door zijn eigen zorgvuldige aan pak. Maar ook door zijn lidmaat schap van de ANVR. Plus nog eens van Toerkoop. Biedt de ANVR u al overkoepelende zeker heid van reizen, de Toerkoop is een krachtige bundeling van een selekte groep reisburo's. Samen staan zij sterker bij kalami- teiten, maar ook als het gaat om nóg gunstiger prijzen, voorwaarden en bestemmingen voor u te verove ren. LUUU k&ZmSK TOERKOOP REISADVISEUR Vakanties van Duton. Dat heeft grote voordelen. Duizenden Schie dammers hebben dat al ontdekt. Vooral de afgelopen jaren zijn ve len de ogen opengegaan. Duton blijkt namelijk vast te houden aan 100% service. Onder alle omstan digheden. Voor, tijdens en na uw vakantie reizen. Duton is bovendien onge bonden. En blijft dat. Hij hoeft u nooit op één of twee touroperators vast te pinnen. Als hij adviseert, is dat louter een kwestie van nuchter afwegen. In uw belang. En dat kan Duton als geen ander. Dankzij de kennis en de reiservaring van zijn medewerkers. Vraagt u maar...! Duton heeft al helemaal de zomer in de kop. Niet eens zo verwonder lijk als de ene vrachtwagen na de andere staaaaapels nieuwe vakantiegidsen voorrijdt. Dan meteen maar een zegt Duton. En nodigt u uit op zelf te komen kijken. Een feestelijk gebeuren. Met tien tallen verschillende zomergidsen als decor. Opgesierd door vakantiefilms, persoonlijke informatie en levende muziek. Stap volkomen vrijblijvend binnen. Duton adviseert alleen als u dat wilt en verplicht u tot niets. Kom en verbaas u! *Van 10-17uur Duton's De toestand in de reiswereld s zom-PUi êesv foto Niest! reis-en passageburo Rtrtterdamsedijk 403 tel 00-73011* Schiedam UITNODIGING

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 31