Russische gastvrijheid op gezellige bootreis naar Londen Een doorlopend feest vol plezier en een flitsend bezoek aan Londen (en slapen is er gewoon niet bij...) I- De zangeres Donna Lynton als clown. tekst Sies Hofman De roes van de cruise Vaarwel Rotterdam Kennismaken met de kapitein Show-programma's 1 En zo lag-ie dan, aan de Wilhelminakade: de Alexandr Pushkin. Russische show Londen Uw verslaggever in volle (foto) aktie. Een groep Pushkin-passagiers bij de Tower Bridge. •■'.VW.V. 3) Kv/.y'ïyd. Korte maar grandioze showboat-cruise op het luxe cruiseschip Alexandr Pushkin nog een prima show, de disco met Krijn Torringa denderde vele vro lijke deuntjes en de bars schonken onverdroten door. Maandenlang hebben de lezers- /lezeressen van de Randstad kranten een pagina-vullende ad vertentie voorgeschoteld gekre gen, waarin de Show Boat Crui se van het Russische luxueuze cruise-schip, de Alexandr Push kin, werd aangeprezen met de zeer veelbelovende woorden: „een nieuwe wereld gaat voor u open". Nou, die deur naar deze nieuwe wereld werd ook voor u open gezet voor uw verslaggever en hij is er maar argeloos (èn natuurlijk zéér nieuwsgierig) doorgestapt en heeft daarna alle cruise-geneugten over zich heen laten rollen. Hij heeft zich ge woon in het diepe gestort en is na twee en een halve dag weer boven water gekomen. Een beet je verlept, een beetje moe, maar met een olijke grijns van oor tot oor, want hij had zich wel dege lijk non-stop vermaakt. Dat was ook de bedoeling. En dat is uit stekend gelukt. We zullen een pagina lang meenemen op zijn snoepreisje, dat werd onderno men met nog een kleine zeven honderd passagiers. De roes van de cruise begon, na een bloedstollende duik in de par keergarage van ons automobiel, in de vertrekhal van de Holland Amerika Lijn, waar de vele hon derden cruise-lustigen rond de tic ketloketten dromden om aan boord te kunnen van de majestu euze witte zeereus, de Alexandr Pushkin, want daar zou de echte pret pas goed beginnen. De men sen van Randstad Edities en het reisbureau Metro slofden zich uit de gretige menigte van alle papie ren voorzien over de loopplank te krijgen. We schrijven dan vorige week woensdagochtend. Dat lukte prachtig en op de Alexandr Push kin werd een ieder vriendelijk op gevangen door Russische gastvrou- en, die de hutten aanwezen. Dat ging al meteen zeer efficient. De hut? Magnifiek! Lekker bed. Ge zellig zitje. Douche, wc, wastafel. Alles d'r op en d'r an. Niks op aan te merken. En, op de radio, jawel hoor, Russische muziek, zo nu en dan onderbroken door Russische omroep-berichten, die weer wer den afgewisseld door iets beter te volgen Nederlandse informatie over wat ons allemaal te wachten stond. We hadden ons al snel comfortabel geïnstalleerd en toen we merkten dat het Russische zeekasteel al in beweging was zijn we het dek op gestormd om Rotterdam vaarwel te zwaaien. In een kleine vliegen de storm hebben we dat vanaf de vele dekken (je mocht overal op) gedaan. Maar het zware weer zat ons toch al meteen niet lekker. Goed, op de Maas en de Waterweg zou het wel gaan. Maar straks op volle zee? We zagen het grijnzend groene zeeziekte-spook al grimmig lachen... Maar we lieten ons ons uitje niet bij voorbaat vergallen. Goed en stevig eten h«d men ons verteld en geen of zeer weinig al cohol. Okee, het zij zo. We gingen de boot maar 's verkennen en dat is op zo'n gigantisch varend hotel al een hele klus. Wat we allemaal tegenkwamen beviel ons trouwens best. Knusse bars, een heuse disko, leuke souvenir-winkeltjes met Russische snuisterijen (veel fraaie in klederdracht gestoken poppen), kledingzaken, een kiosk, een post kantoortje annex kaartenwinkel- tje, een ruimte met gok-automaten mèt bar en de grote theater-zaal met een mooie dansvloer en podi um. In de grote zaal wérd eerst kennis gemaakt met de kapitein van de Alexander Pushkin en zijn officie ren. Het hele personeel was niet ter splekke, want dan was de zaal meteen vol geweest, want maar liefst 320 man zouden voor ons welzijn zorgen gedurende de reis. Dat moest dus wel goed gaan en dat is het ook,gegaan, want we zijn nog nooit zo perfekt, geruisloos en snel bediend. Maar terug naar de kapitein, die onder de schijnwerper, op de dans vloer, een welkomst-woord in het russisch sprak, dat werd vertaald in het duits en dat duits werd weer in het nederlands omgezet door presentator Krijn Torringa. we hebben een captain's coctail ge dronken op een voorspoedige reis. Zo rondkijkend konden we vast stellen, dat de boot werd. bevolkt door een zeeE gevarieerd gezel schap: het merendeel heel gewone mensen, die zich veel voorstelden van dit uitje, groepjes jonge men sen, hele gezinnen, veel „stellen", ook weer gewone, maar ook hele sjieke, groepjes typische lolbroe ken, die er 's lekker tegenaan wil den gaan. Zoals gezegd: zeer geva rieerd en dat gaf een heel leuk sfeertje. Temeer omdat iedereen zich duidelijk voorgenomen had zich denderend te amuseren en op dat punt geen minuut wenste te verspillen. We hebben ons die eerste dag, avond en nacht volop in het amu sement gestort. En dat was nogal wat! Voor de mensen met een dik ke portemonnaie was er een bont show van Lya Murris en daarop werden heel wat kostbare velletjes getoond rond zeer appetijtelijke dames. Dat was nog voor het eten en daar was iedereen nog be nieuwder naar. Want als voor de Hollander het eten goed is is er al erg veel goed. Nou, het eten in de gezellige eetzaal was goed, dat ze ker, maar echt lekker klaarge maakt? Niet zo nee. Redelijk hoor, niet vies of zo, maar dat je zegt „sjonge", nee. Koken kunnen de iP« russen dus niet geweldig (déze rus sen tenminste niet) en brood bak ken ook niet, want we hebben heel wat afgeworsteld en gekauwd op de reusachtige russische boterham men. Maar de bediening maakte weer enorm veel goed, want die was waarlijk perfekt. En dat is ook wat waard. Ja toch? Tegen de zeeziekte hebben we toch maar een stevig maal veror berd en daarna hebben we ons kostelijk vermaakt met een wer kelijk uitstekend show-programma met de Bobby East Showband, de voortreffelijke zangeres Donna Lyntop en vooral Rob de Nijs, die de show kompleet stal en een ie der aan zijn voeten kreeg en dan met name het vrouwelijk publiek. Tussendoor werd steeds een dansje gemaakt voor elk wat wils en een stevig slokje gedronken. Een beetje storend was wel dat het schip behoorlijk slingerde en veel hebben we eerst een best aardige rit gemaakt langs de belangrijkste bezienswaardigheden, waarvan de overbekende aflossing van de wacht van de guards natuurlijk één van de aardigste dingen was om 's te zien. Verder moet een ie der die nog nooit in Londen is ge weest onder de indruk raken van de schoonheid van deze oude stad (in het jaar 43 gesticht, dus kunt u wel nagaan) met al die gigantische schitterende oude gebouwen, die prachtige pleinen en parken, die indrukwekkende hoeveelheid his torie die hier staat. We hoeven u alle bekende be zienswaardigheden waar we langs geweest zijn niet te noemen. Een aardige extraatje was, dat we ook nog naar het huis van de familie Bellamy (van de teevee-serie) zijn geweest en dat we, volkomen per ongeluk, de koningin-moeder heb ben gezien, die bij de Schotse kerk IIIIIIIIIIIIIIIIIIIMlIlilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli lllllflIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll mensen moesten afhaken, omdat het zeeziekte-monster toesloeg. Maar de pilletjes, die je natuurlijk tegen zeeziekte kon krijgen, hiel pen goed en velen krabbelden wel weer overeind uit hun kooi, om de feestdraad weer op te pakken. Hadden de dames met volle teugen genoten van Robbie de Nijs, de he ren werden vergast op het schitte rende golvende lijf van buikdanse res Yonina. We hebben er met onze snuivende neus bovenop ge staan «n.wat deze dame aan buik- acrobatiek ten beste gaf was niet gering en het aankijken meer dan waard, dat kunnen we u verzeke ren. Afijn, toen diep in de nacht de show over was was het nog niet gedaan met de pret, want in de captain's bar, helemaal bovenin het schip gaf de zanger Ray Simon uit een glanzende Rolls Royce stapte om een trouwerij bij te wo nen. Het opmerkelijkste van Londen is wel die ongelooflijke zee van men sen in de grote winkelstraten, zoals Oxford-street, en die onvoor stelbare hoeveelheid taxi's (soms zie je niets dan alleen taxi's op de weg). Er rijden er dan ook drieënt wintig duizend rond, hebben we ons laten vertellen. Na wat inkopen werd in de file, dus zeer traag, terug getuft naar de boot, waar eerst het eten wachtte en daarna opnieuw het amuse ment. Die avond werden we vergast op een heuse russische show en dat viel geweldig in de smaak. Ene Tatiana Aleeva, ion een schitte rende geborduurde lange japon, oogstte een ovationeel applaus voor haar liedjes, die dan wel niet werden verstaan maar de meesle pende muziek (gespeeld door het russische huisorkest) en de presen tatie maakte alles goed. Een wat stijfjes aandoende zanger Wladimir Gumeni had wat minder succes, maar de stoere matrozen, die spec taculaire en humoristische dansjes uitvoerden brachten de stemrning er weer goed in. Helaas was buikdanseres Yonina, vanuit Londen alweer naar Hol land gevlogen voor een optreden in het teevee-spektakel van Ron Brandsteder, maar Donna Lynton was er nog en het Trio Hellenique, dat ook de eerste avond al een overdonderend succes had geboekt (hierboven zijn we vergeten deze grieken te noemen) en vooral de razend enthousiaste en populaire Rob de Nijs. Ja, geliefde lezer/lezeres, we heb ben er weer een gedenkwaardig nachtje van gemaakt en we waren dolblij dat we zes uur te laat waren vertrokken uit de haven van Til bury, want daardoor hoefde pas laat te worden aangetreden voor het ontbijt en konden toch nog een paar uurtjes worden gepit. Ja, we hebben enorm veel plezier gehad op deze show-boat-cruise, we hebben eigenlijk in zo'n korte tijd nog nooit zoveel gelachen, en dat was best fijn. 't Was een hele belevenis, hoor je mensen wel eens zeggen als ze iets erg leuks of bijzonderes hebben meegemaakt, nou, wij zeggen het deze mensen na. We zullen uitstekende herinnerin gen bewaren aan dat reisje op de Alexandr Pushkin. Moet u ook maar 's proberen. Tja, en dan ga je natuurlijk nog niet pitten. Hebben we pas gedaan toen we anderhalf uur later al op de bus moesten voor de excursie naar Londen, waarvan we de bus reis nauwelijks bewust hebben meegemaakt. In Londen, waar het opmerkelijk mooi weer was (veel mensen lie pen zelfs zonder jas over straat),

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 44