Postkantoren eerder dicht KLEUTERBVETTEN HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 53 VRIJDAG 19 DECEMBER 1980 Henriëtte Guddc geeft hier Stanley Leito aan hoe de bal ge rol d moet worden Op maandag 22 december organi seert de schaakvereniging Schie dam weer haar traditionele Kerst- snelschaaktoernooi. Dit toernooi is, zoals gewoonlijk, ook toeganke lijk voor spelers van andere ver enigingen en voor huisschakers. Deze laatsten spelen in een aparte groep. Ook de jeugd is natuurlijk van harte welkom. Er wordt in groepen van acht spe lers ofwel een halve competitie af gewerkt met tien minuten per per soon per partij of een dubbele ronde met vijf minuten per per soon per partij. Het inschrijfgeld voor dit altijd ge zellige toernooi bedraagt symboli sch één gulden en iedereen kan op een prijs rekenen. Opgave is moge lijk bij R. van Vuuren, Albert Cuypstraat 5b, telefoon 731016 met vermelding of men vijf of tien mi nuten partijen wilt spelen. Er wordt gespeeld in het clubge bouw Wilton Fijenoord, ingang Ru benslaan. De aanvang is acht uur voor de senioren en zeven uur voor de junioren. TON STEENS NAAR ZWITSERLAND De succesvolle amateur-wielrenner Ton Steens van de rennersclub Schiedam-Frans van Thienen, gaat op uitnodiging een drietal cycle- crossen rijden in Zwitserland. Steens is drie jaar geleden begon nen met wielrennen en al reeds in het eerste jaar kwam tot uiting dat zwoegen hem het beste lag, want toen reeds behaalde hij al leuke successen bij het crossen. Ook op de weg weet hij zijn prijzen regelmatig bij elkaar te rijden, zo dat van een allrounder gesproken kan worden. Zijn beste prestatie was een tweede plaats in een achtervolgingstoer- nooi op de piste van het sportpaleis Ahoy, maar als er veel renners op de baan zijn voelt hij zich niet op zijn gemak. In het huidige seizoen van crossen is hij 19 maal naar België geweest en wist zich daar 16 maal in de prij zen te rijden. In Duitsland behaalde Ton Steens een goede klassering in een veld met louter en alleen vedet ten. In de Nederlandse wedstrijden en dan meer in de regio Rotterdam is hij moeilijk te kloppen. Reeds vier maal wist hij als eerste te eindigen, driemaal als tweede, ée'nmaal als derde en éénmaal moest hij met een zesde plaats genoegen nemen. Op 26 december rijdt hij zijn eerste wedstrijd in Dagmarsellen, daarna, op zondag 28 december volgt de wedstrijd in Herzogenbuchsee, waar alle favorieten aan de start komen die óok naar de wereldkam pioenschappen gaan. Als laatste wedstrijd in Zwitserland staat op het programma een cross in Nomoelier op dinsdag 2 januari. KLAVERJASTOERNOOI FRANKELAND In de tweede rende van de klaver- jascompetitie in Huize Frankeland in de St. Liduinastraat is de stan- denlijst heftig door elkaar geschud. Het koppel De Vette-Snijder klom van de veertiende naar de tweede plaats en het koppel Frensdorff zakte van de vierde naar de zes tiende plaats. De heren Van Gelo ven en Van de Heide kwamen van de vijfde naar de eerste plaats. De stand na de tweede roóde is: 1 hr. Van Geloven—hr. Van de Hei den 7268 punten 2 hr. De Vette—hr. Snijder 6856 punten 3 mevr. Hendriks—hr. Hendriks 6719 punten 4 hr. Van Dam—hr. Boer 6647 pun ten 5 mevr. Huihoven—mevr. Van de Burgh 6527 punten 6 hr. Oosterveer-hr. Van Henten 6469 punten 7 hr. Van Duyn—hr. Ham 6442 pun ten 8 mevr. Vermeulen—hr. Braak 6381 punten 9 hr. Vart de Heuvelhr. Kuiters 6350 punten 10 zr. Reynildahr. De Kok 6271 punten 11 mevr. Kruiningen—hr. Gbdde 6144 punten 12 mevr. Hoppstein—mej. Lansber gen 6142 punten 13 hr. Huihovenhr. Van dijk 6107 punten 14 hr. Mol—hr. Weerman 6041 pun ten 15 mej. Van de Horst—mevr. Kui ters 6029 punten 16 mevr. Frensdorffhr. Frens dorff 6013 punten 17 mevr. Timmermanmej. Steen houwer 5983 punten 18 mevr. Beekman—hr. Beekman 5943 punten 19 mevr. Lips—hr. Lips 5933 punten 20 hr. Van Schaick—hr. Daalmeier 5867 punten 21 mevr. Volkershr. Volkere 5678 punten 22 mevr. Nuyenhr. Nuyen 5569 punten 23 mevr. In 't Veld—hr. In 't Veld 5525 punten 24 mevr. Brinkhausmevr. Rens- man 5521 punten 25 mevr. Van de Maarel—mevr. Meeder 5521 punten 26 mevr. Van de Krogthr. Van de Krogt 5333 punten 27 zr. Siegberta—mej. Van de Donk 5295 punten 28 mevr. Veringmeiermevr. Van Leeuwen 5230 punten 29 mevr. Moolhuizenmevr. Van de Steen 5138 punten 30 mevr. De Graaf—hr. Coster 5119 punten 31 mevr.Verhoecksmevr. De leede 4982 punten 32 mevr. Binnenveld—mevr. Steens 4337 punten ZAAL VOETBALTOERNOOI Op zaterdag 27 december organi seert de voetbalvereniging Olym pus voor de vierde maal het Kerst— zaalvoetbaltoernooi in de sporthal Westwijk aan de Floris de Vijfde laan in Vlaardingen. De deelne mende teams zijn; Activitas, Excel- sior'20. Hermes DVS, Olympus, PPSC en VVOH. De titelhouder van de jaren 1978 en 1979 Hermes DVS zal zich beslist met man en macht inzetten om ook ditmaal als winnaar uit de strijd te komen en dan de wisselbokaal defi nitief in hun bezit te nemen. De eer ste wedstrijd vangt aan om half ze ven en de prijsuitreiking zal zijn om ongeveer half twaalf. SCHOOLBASKETBAL- TOERNOOI Op maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 december zal in de sporthal Margriet weer het jaarlijks schoolbasketbaltoernooi worden gehouden. Voor het toernooi heb ben in totaal 167 teams ingeschre ven, te weten 91 jongens- en 76 meisjesteams. De basketbalvereniging Juventus, heeft evenals vorige jaren, weer alle medewerking toegezegd om de 266 wedstrijden vlekkeloos te laten verlopen. De schoolbasketbalcom- missie bestaat uit; H. Brandt, J. Beyer, F. A. Quadt en J. Tjassens. UIT HET BESTUUR Drukke werkzaamheden hebben er toe geleid dat Kees van Toer reeds na drie maanden zijn funktie als bestuurslid en voorzitter van de voetbalcommissie van de SV HV Schiedam heeft moeten beeindigen. Omdat Jo van der Touw waar schijnlijk uit de sektie voetbal van de sportraad zal treden, zou dit een ideale opvolger zijn. Voorlopig neemt de algemeen voorzitter Tom Verweij de opengevallen plaats in. NIEUW BESTUUR Op de algemene jaarlijkse leden vergadering heeft de tafeltennisver eniging Tapijthal Perfect een zo goed als nieuw bestuur gekregen welke er als volgt uitziet: Hans Vaandrager (voorzitter), Nico Jans- son (2e voorzitter), Rob Ortega (se cretaris), Marjan Roos-Opijnen (Penningmeesteresse) en Eef Schoenmakers (wedstrijdsecreta ris). SCHOOLZWEMONTMOETING Op maandag en dinsdag 23 decem ber wordt in het sportfondsenbad aan' de Burgemeester Knappertlaan de jaarlijkse schoolzwemontmoe- ting gehouden. Aan dit evenement nemen dit jaar 34 scholen met 658 deelnemers aan de individuele nummers en 71 esta fette-ploegen deel. Voor zowel de jongens als de meis jes, die aan de individuele num mers deelnemen, zijn voor elke klas en elk onderdeel drie prijzen be schikbaar. Deze prijzen worden dir na afloop van /ekt/ de finalewedstrijden per klasgroep op 23 december uitge reikt. Voor elk van de in totaal zes estafette-onderdelen zijn eveneens drie prijzen beschikbaar. Bij de Schiedamse zwemvereniging De Watervrienden hebben weer twaalf kinderen het kïeuterbrevet gehaald. De geslaagden zijn: Anja van Beers, Davy Hey, Sandy Hey, Marnix Jansen, David Knoops, Mi chel Kosterse, Leon den Ouden, Su zanne van der Poel, Michel Ver dam, Raymond Verspuy, Yvette Visser en Chantal Vogel. GYMNASTIEK De gymnastiekvereniging THOR keerde succesvol terug uit Hoek van Holland waar de jaarlijse ray on wedstrijden werden gehou den. Men kon inschrijven voor de onderdelen paard, kast, lange mat, minitramp valmat en paard mini- tramp. THOR was vertegenwoordigd met een groep jeugdturners(sters) die onder leiding stonden van Anja van der Touw. Er werd uitstekend geturnd wat is gebleken uit de cijfers en prijzen die werden behaald. Jeugd: mini- teamp valmat eerste prijs, paard minitramp eerste prijs, paard eer ste prijs en kast tweede prijs. De senioren behaalden een eerste prijs bij het onderdeel paard mini tramp en een derde prijs bij de lange mat. SCHIEDAM In verband met Kerstmis zijn de sluitingstijden van de Schiedamse postkantoren gewij zigd. Ook rond Nieuwjaar hebben de postinstelling'en aangepaste ope ningstijden. Alle postkantoren in Schiedam zullen op woensdag 24 december om 15.00 uur gesloten zijn. Op ..woensdag 31 december zijn de sluitingstijden als volgt: Schiedam Lange Nieuwstraat 13.00 uur. Schiedam Mgr. Nolen- slaan 13.00 uur. Schiedam Diesel straat 13.00 ee uur. Schiedam Willem Andriessenlaan 13.00 uur. Schiedam Wilhelminaplein 12.30 uur. Schiedam Westfankelandse- straat 12.00 uur. het van de grond te krijgen, maar dat is jammergenoeg niet gelukt. Wel was het bijna zover, maar de Vereniging Nederlands Blinden Wezen (VN BW) was niet aangesloten bij de NIS (Nederlandse Invaliden Sport bond) en dat was een vereiste om in competitieverband te gaan spelen". Stanley Leito had bij de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooie vaars vernomen, dat daar wel interesse bestond om er een afdeling goal-bal bij te nemen. „Als we op donderdag 8 januari hier met de eerste training gaan beginnen, kunnen wij starten met vier leden, te weten, Stanley Leito, Willem Weisfeit, Dick Kuivenhoven en René Waaijer, welke laatste in de Nationale ploeg ge speeld heeft", laat de trainster van de goal-bal ploeg Henriëtte Gudde weten. Momenteel bestaan er in Nederland zeven verenigingen en De Ooievaars wordt dus de achtste. Henriëtte Gudde ziet het helemaal zitten. ,Jk vind het bijzonder fijn dat ze hier bij de Ooie vaars de mogelijk bieden om ook de visueel gehandicapten de kans te geven om een teamsport te gaan beoefenen. Het is tot nu toe de enigste teamsport die door blinden en slechtzienden beoefend kan worden. De accommodatie is hier uiterst ge schikt voor de training. Als we wed strijden moeten gaan spelen, hebben wij uiteraard een grotere ruimte nodig, want het speelveld heeft de afmeting van een volleybalveld en dat is 18x9 meter. Met een gymnastiekzaal zullen we dan al gered zijn" zegt Henriëtte Gudde optimistisch. GELUIDSBAL Goal-bal wordt door twee teams van ieder drie personen gespeeld. Een team verdedigt een doel van circa 7 Vi meter en probeert tevens de bal bij de tegen stander in het doel te rollen. De bal waarmee gespeeld wordt, bevat enkele belletjes en heeft een gewicht van twee kilogram. Tijdens het spel is absolute stilte nood zakelijk, want men speelt uitsluitend op gehoor. Alle spelers dragen daarom een donkere bril, waardoor de slecht zienden helemaal niets kunnen zien. Het gaat vooral om consentratie, reac tiesnelheid en gooikracht. Een wed strijd bestaat uit twee helften van ieder vijf minuten en staat onder leiding van een scheidsrechter en twee lijnrechters. Competitie wordt altijd gespeeld op de derde zaterdag van elke maand. Dan komen alle bestaande teams bij elkaar en worden de wedstrijden op één dag en in dezelfde zaal afgewerkt. De orga nisatie berust dan elke maand bij een andere vereniging. LERARES GEHANDICAPTEN SPORT „Als ik straks afgestudeerd ben zou ik graag de richting van de gehandicap tensport op willen. Waarom weet ik niet, maar ik voel me daarvoor aange trokken. Ik had dit trouwens al toen ik voor het eerste jaar op de academie zat. Om nu hier in deze regio met goal-bal te star ten vind ik een uitdaging en geloof me maar, het komt hier zeker van de Henriëtte Gudde: „Om in deze regio te starten met goal-bal vind ik een uitdaging en geloof me maar, het komt hier zeker van de grond". grond", zegt Henriëtte Gudde enthou siast. Zij heeft daar uiteraard veel publiciteit voor nodig en wij willen daarom alle visueel gehandicapten in deze regio oproepen om eens met de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooie vaars in contact te treden om te verne men wat de mogelijkheden zijn. Vervoer behoeft geen beletsel te zijn, want de vereniging beschikt over een prachtige vervoersbus. Inlichtingen worden gaarne gegeven via het secreta riaat van de vereniging telefoon 010- 269053. EERSTE TRAINING Op donderdag 8 januari wordt in Schiedam in de sportzaal van SIS De Ooievaars aan de Westmolenstraat 26, gestart met de eerste training, van 's avonds half negen tot tien uur. Vervolgens elke donderdagavond op dit tijdstip en dat is voor de conditie training van alle groepen van de vereniging welke eveneens op donder dagavond wordt gehouden van kwart over zeven tot kwart over acht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 53