OPHEFFINGSUITVERKOOP BIJ SCHRIJVER zie pagina 7 Winkelactie St. Liduinastraat rollade fricandeau 10.98 19.98 kogel- biefstuk 731161vorig jaar 4000 telefoontjes Huisjeskamp van eerste 15 wisselwoningen in gebruik AUTOSCHADE W. J. WOERMEIJER EXTRA VOORDELIG!!! Recreatie bejaarden in Oost Kat wordt slachtoffer Stadsblad Kerstviering St. Jozef 213 Voor al uw en industrieel spuit-en moffelwerk naar Magere varkens- Botermalse Schiedam Rubensplein 10a Telefoon 269505 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 DINSDAG 23 DECEMBER 1980 Vijftien van deze wisselwoningen staan thans, bijeengegroept als in een klein vakantieoord, aan de Burgemeester Stuhlemeijerlaan. Voor deze huisjes, die per stuk 53.000 gulden kosten, be talen de bewoners gewoon hun maan delijkse huishuur. Terwijl 15 gezinnen in dit huisjeskamp de oplevering van hun gerenoveerde woning afwachten naar verwachting Om de ingebruikneming een feestelijk tintje te geven verraste maandagmid dag een gezelschap gemeentelijke ver tegenwoordigers de bewoners met een presentje, bestaande uit een kerstkrans en een kerststukje. De presentjes werden uitgereikt door Wethouder Chris Zijdeveld en amb tenaren van het Gemeentelijk woning- beheer. FOCWA Nw. Mathenesserstraat 15 3113 AD Schiedam telefoon 010-260199. SCHIEDAM Onder notarieel toe zicht is maandagmiddag de trekking geweest van de door de winkeliers vereniging St. Liduinastraat gehouden feestmaand-actie. Dit was een gratis loterij voor de ko pers in de twintig, hierbij aangesloten zaken. De hoofdprijs, een rijwiel, is ge- Het Nieuwe ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30 juli '79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 PrivéOI 0-702986 J. Torn Telefoon 010-732877 PrivèOI 0-342312 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 PrivéOI 0-261270 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 PrivéOI 0-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 015-124331, toestel 35 Privè01807-18513 wonnen door J. Poot, Johan de Witsin- gel 83c. De tweede prijs, eveneens een rijwiel door Veltman, Van Beveren straat 117. Ales derde prijs, een draag bare TV kwam in het bezit van mevr. Oosterman-Tuyl, St. Liduinastraat 44a. De vierde prijs, een kinderrijwiel is ge wonnen door H. Sondermeijer. Fr. Ha- versmidtlaan 49 en de portableradio door M. de Vette, B.K.-laan 16 In volgorde van de trekkingslijst zijn verder prijzen gewonnen door: Bolmers, 's -Gravenlandseweg 992; Wies, IJsselm.str. 17; v.d. Meer, Rooyaardspl. 117; Schippers, Wattstr. 33a; Groeneboom, Nw. Haven 123b.; Dries, Havendijk 204b; Hersbach, B.K.-laan 128; Ketting, St. Liduinastr. 77; Cobben, Kortlandstr. 36a; Bergwerf (driemaal), Swammerdamsingel 73a; v.d. Poort, Bachpl. 302; Kamp, St. Li duinastr. 94a; Groeneveld, Van Stol- kweg 12 (Scheveningen); Ketting, St. Liduinastr. 77; Löke, Fabristr. 28; Schivat, Jac. Catslaan 3; Ritman, Burg. v. Haarenlaan 1376; Groeneweg, v. Smalleveltstr. 15; Middendorp, West Mevrouw Kooijman neemt het presentje van wethouder Zijdeveld in ontvangst. „We wonen hier geweldig" vindt zij, „het wordt een gezellige kerst voor ons". wij wensen u een gelukkig en gezond nieuwjaar SCHIED In het in een kerstsfeer gebrachte centrum „De Bever" or ganiseerde deze week de Bewoners commissie „St. Jozef 213" een kerstviering voor bejaarde bewo ners uit deze wijk van het oude westen. Het ging er bijzonder gezellig aan toe in het zaaltje waar ongeveer ze ventig dames en heren aanwezig waren. De kerst werd bezongen met bege leiding van orgelmuziek en onder het genot van de nodige tractaties. In de trant van Thomasvaer en Pie ternel kregen de gasten in een gees tige rijmelarij te horen wat zich in het aflopende jaar al zo had afge speeld in de wijk en binnen de com missie. Het was een bijzonder geslaagde middag waaraan de winkeliers uit de wijk met het doen van schenkin gen een steentje hebben bijgedra gen. Frankelandsestr. 23a; Win, IJsselmon- desestr. 17; Haesakker, v. Beverenstr. 23a; Jung, Anht. Muysstr. 15b; De Bruin, v. Amrooijstr. 23; Schipper, Wattstr. 33a; Oomens, v. Smaleveltstr. 10a;Hoebert. St. Liduinastr. 44b; Men nen, Voorberglaan 21; Apeldoorn, Rooyaardplein 119; Höbert, St. Lidui nastr. 34b; Madona, St. Liduinastr. 31b en De Vette, B.K.-laan 16. De prijzen kunnen worden afgehaald, woensdag as. bij Assurantiekantoor W. M. v.d Linde, St. Liduinastraat 82, waar ook de trekking van de loterij plaatsvond. SCHIEDAM Het bestuur van de Bewoners Vereniging Schiedam-Oost (Franklinstraat 1, hoek Wattstraat) heeft het plan opgevat om apart van het reeds bestaande spreek uur voor bejaarden, ook iets te gaan doen op het gebied van recreatie voor de bejaarden van de Oostwijk. De verwezenlijking van dit plan is toe vertrouwd aan het bestuurslid Jaap Steijger Hogebanweg 71telefoon 376428) die, zelf bejaard zijnde, wil trachten een kerngroep oudere bewo ners op te zetten om samen met hen voorstellen te gaan uitwerken. Jaap Steijger. bij wie de ouderen met hun problemen en wensen terecht kun nen, wil zich voor honderd procent in zetten en mogelijk maken dat de oude- lre wijkbewoners een aangename en on bezorgde dag kunnen beleven. SCHIEDAM De veelgehoorde op merking dat „welvaart" vooral niet ver ward mag worden met „welzijn" wordt nog eens duidelijk onderschreven door de Telefonische Hulpdienst Waterweg Noord. In het jaarverslag 1979 van de ze Stichting, in Schiedam gevestigd in de Lekstraat 55 en bereikbaar onder nummer 731161, staat te lezen dat vo rig jaar ruim 43)00 mensen hun hart uitstortten bij de vrijwilligers die daar de telefoon opnemen. Van de mensen die hun leeftijd bekend maakten was bijna de helft jonder dan 35 jaar. Ongeveer 50% van de bellers die vertelden uit welke plaats zij af komstig waren, kwamen uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De gemiddelde duur van de gesprek ken was 33 minuten. Tijdens die ge sprekken vroeg men aandacht voor de meest uiteenlopende gesprekken. Verreweg de meeste mensen belden omdat zij zich eenzaam voelden. Ande re motieven om bij de Telefonische Hulpdienst te rade te gaan waren hu welijksproblemen, moeilijkheden in het gezin, sexuele en juridische proble men. Een groot aantal mensen klaagde hun nood over gezondheid, verslaving (drugs, alhocol), financiële situatie, huisvestingsmoeilijkheden, dood en rouw, en werkloosheid. Inclusief de gesprekken met andere hulpverlenende instanties, huisartsen en medewerksters bedroeg het totale telefoonverkeer van de Hulpdienst in 1979 13.468 gesprekken. Het aantal vrijwilligers dat de opbellers te woord stond schommelde in 1979 rond de 40. Eén van hen is in het jaar verslag aan het woord en zegt onder meer het volgende: „Tijdens deze gesprekken kunnen er veel soorten gevoelens op je afkomen, zoals verdriet, medelijden, blijheid, boosheid Ik ervaar zo'n gesprek als het krijgen van een stukje vertrouwen en het geven hiervan Ik ben mij er van bewust, dat dit werk een deel van mijn leven is geworden, dat ik niet graag meer zou willen missen". De cijfers over 1979 spreken duidelijke taal: aan de Telefonische Hulpdienst is bestaat grote behoefte. Volgens de Hulpdienst zullen de cijfers over 1980 een grote toename te zien geven, aan gezien het aantal uren dat men bereik baar is met ingang van dit jaar is uitge breid. In 1979 was de Hulpdienst be reikbaar van één uur 's middags tot drie uur 's nachts. Thans kan men bel len vanaf 's ochtends 9 uur tot 's nachts drie uur. SCHIEDAM Een brand in een woning aan de Jan Oudegeeststraat heeft, afgezien van een poes die ademhalingsmoeilijkheden opliep, geen slachtoffers gemaakt. Deze brand brak vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vier uit. Hoe wel de oorzaak nog niet vaststaat, wordt aangenomen dat het vuur ontstond door een smeulend voor werp in de asbak. Het vuur verspreidde zich via de gordijnen en de vloerbedekking door een slaapkamer. De brand weer wist de schade echter beperkt te houden. Bij de brand werden ook enige meubelstukken gedeeltelijk beschadigd. De bewoners waren op dat moment afwezig door een vakantie in het buitenland. De kostganger van het gezin had de woning 's ochtends om zeven uur verlaten. De kat werd door de brandweer naar een die renarts gebracht. SCHIEDAM Een aantal Schiedam mers zal de Kerstdagen in een wissel woning moeten doorbrengen. Dat klinkt erger dan het is, want als men de bewoners van deze houten noodhuisjes mag geloven, hebben ze het er goed naar de zin en ontbreekt het hen er aan niets. Dat zegt tenminste mevrouw Kooij man, die drie weken geleden zo'n wis selwoning betrok, toen ze samen met haar echtgenoot haar huis aan de Havendyk-Rijnstraat moest verlaten, omdat de dienst Gemeentelijk Wo- ningbeheer daar een begin maakte met de renovatie. Het echtpaar Kooijman is één van de 39 gezinnen die daardoor moesten ver huizen. Sommigen gaven te kennen dat zij met een woning elders in Schiedam gelukkig zouden zijn, en ook niet meer naar hun oude huis terug wilden na de renovatie, anderen waren bereid tijde lijk in zo'n wisselwoning te kruipen. zal dat tot medio '81 duren kregen 16 huishoudens elders een woning aan geboden, allemaal in Schiedam-Zuid. zodat zij niet naar een andere wijk werden gedreven, en in hun vertrouwde omgeving konden blijven. De overige acht gezinnen zijn in Zuid ondergebracht in speciaal voor dit doel ingerichte wisselwoningen. STADSVERNIEUWING De wisselwoningen aan de Stuhlemei jerlaan maken deel uit van de stadsver nieuwing. Ze zijn daarbij een nieuw verschijnsel, zodat de huidige bewoners het spits hebben afgebeten. In eerste instantie werd naar een loka- tie in Zuid omgekeken. Aangezien de wisselwoningen straks ook gebruikt zullen worden door bewoners van an dere wijken die op de nominatie staan om gerenoveerd te worden, is er geko zen voor een centrale ligging. Het huidige aantal van 15 noodhuisjes zal binnen afzienbare tijd overigens worden uitgebreid tot 24. HUISJESKAMP PRESENTJE

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 3