mt Houd Kerstmis en Nieuwjaar feestelijk! Voorzichtig met kaarsen, bakken van oliebollen en vuurwerk! ZK Aanvragen bouw vergunning donderdag 1 januari 1981 van 16.00 tot 18.00 uur Afgewerkte olie inleveren bij VROM-bedrijf! SWA-cursus voor muzikale vorming Vuurwerk alleen afsteken op Oudejaarsnacht Burgemeester geen spreekuur op 30 december Ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe Jaar 1981 houden burgemeester en wethouders van Schiedam een receptie in het Stadhuis aan de Grote Markt op De leden van het college van b en w zullen zoals gebruikelijk aanwezig zijn om in een informele sfeer de gelukwensen voor het nieuwe jaar te wisselen met de aanwezigen. De bedoeling van de receptie is dan ook om een ieder in de gelegenheid te stellen de andere aanwezigen persoonlijk te ontmoeten. 9MHÊÈ Publicatie van de gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Bureau Voorlichting Stadskantoor Emmasfraat 1 Tel 260500 De Kerstboom Brandende kaarsen Oliebollen bakken Vuurwerk afsteken gemeente informatie In de komende dagen gaan we op feestelijke wijm Kerstmis en Nieuwjaar vieren. Vol gens de traditie gebeurt dat met een opge tuigde kerstboom, met brandende kaarsjes, met het bakken van oliebollen en (even tueel) het afsteken van vuurwerk. Dit sifr> gesellige zaken die een prettige sfeer geven en de feestvreugde zullen verbo gen. Maar het zijn helaas ook bezigheden waarbij de gevaren om de hoek komen kij ken, vooral brand. Weest dus voorzichtig op deae feestelijke dagen en neem daarom maatregelen opdat de feestweek niet uit loopt in misère! Bet Veiligheidsinstituut heeft een folder et een lange lijst vol goede waarvan we de volgende Küop een boom die niet te groot is voor uw kamer en zet hem niet te dicht bij gordijnen of andere brandbare spullen. Zorg ervoor dat de boom goed stevig staat en niet makke lijk omvergelopen kan worden. Indien U de boom in een speciale met water gevulde kerstboomstandaard plaatst, droogt hij min der snel uit en het brandgevaar is wat min der. Echte kaarsjes in de boom moet u con- ^7/f: //ItS r I t stant in de gaten houden. Elektrische kaars jes zijn misschien minder sfeervol, maar ook minder gevaarlijk. Maar dan moet u de be drading van de elektrische kerstboomver lichting toch wel goed controleren op bescha digingen. En gebruik een gaaf en goed passend ver lengsnoer, dat zo wordt neergelegd dat nie mand erover kan struikelen. Doe de verlich ting uit als u gaat slapen of het huis verlaat Zet kaarsen in een stevige houder op een vlakke ondergrond. Gebruik geen kaarsen houders van plastic of andere makkelijk brandbare materialen. Houd brandende kaarsen zo ver mogelijk weg van gordijnen en andere makkelijk brandbare dingen als papieren versieringen. Laat kaarsen in kerst stukjes niet te ver opbranden. Zet de kaarsen ook niet te dicht bij een warmtebron, zoals op de schoorsteenmantel boven de kachel: de kaarsen worden dan week en buigen om. Vooral: laat kleine kinderen nooit alleen met brandende kaarsen! Ook niet voor „even". Bij het bakken van oliebollen loopt u de kans op „vlam in de pan". Leg daarom binnen handbereik een deksel klaar, die goed op de pan past. Slaat de vlam in de pan, loop dan niet weg, maar schuif het klaargelegde dek sel op de pan. Draai vervolgens het gas of de kookplaat uit en leg een uitgewrongen voch tige dweil op het deksel, zodat dit vaster op het deksel drukt. Probeer nooit de bran dende olie met water te blussen; dat is le vensgevaarlijk. Laat de pan een kwartier met rust, beweeg hem niet en licht ook het deksel niet op. Doe niet teveel olie in de pan; de olie gaat bruisen wanneer het beslag erin gebracht wordt en als de pan te vol is stroomt deze over. Loop niet weg bij de pan zonder het gas of elektra uit te zetten; bij te lang verhitten gaat de olie branden. Koop het vuurwerk bij de officiële detailhan del, herkenbaar aan het biljet „Verkoop vuurwerk; Roken en open vuur verboden". Verkoop door anderen is verboden! Let erop dat het vuurwerk voorzien is van een wette lijk verplichte duidelijke gebruiksaanwijzing in de Nederlandse taal. Lees die gebruiks aanwijzing rustig en volg die op. Bewaar vuurwerk bij voorkeur in een metalen trom mel of bus op een veilige droge plaats. Zoek de plek waar u het vuurwerk gaat afsteken met zorg uit; denk daarbij aan het brandge vaar. Zorg dat alle ramen en deuren gesloten zijn, als het vuurwerk begint. Gebruik voor het afsteken geen lucifers maar een gloeiende sigaret of sigaar. Ga zo dra de lont brandt een paar stappen achter uit. Probeer een „weigeraar" niet opnieuw aan te steken. Zet vuurpijlen in een met zand gevulde fles, of beter nog: in een fles die half in de grond staat. Het gaat erom dat de fles recht-op staat en niet om kan vallen. Vuur werk in de hand afsteken is heel gevaarlijk. Met ontstoken vuurwerk gooien is nog ge vaarlijker! Ga niet met vuurwerk experimen teren en maak geen bundels ter verhoging van het effect; dat is levensgevaarlijk. Bij het zelf maken van vuurwerk zijn al veel ongelukken gebeurd. Geef liever geen vuur werk in handen van kinderen. Wees kritisch bij de beslissing of uw kinderen oud en wijs (dus voorzichtig!) genoeg zijn om mee te doen aan het afsteken van vuurwerk. Geef ze in ie der geval goede instructies en blijf toezicht houden! Nieuwjaars receptie 1981 BIJ 4c diewt Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bonwver- gnaaiag binnengekomen De aanvragen zijn nog in behandeling; er zijn nog geen beslis singen over genomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in hot Stadskan toor, elke morgen van 8.30 tot 10.M nor bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500, toestel 188. - N. J. Klaassen voor St Liduinaplein 10, woning in- en uitwendig verbouwing; - Sandvik Nederland B.V. voor Sandvik- straat/'s-Gravelandseweg 401; bedrijfs pand inwendig verbouwen en vergroten. Voor mensen met een uitkering WW, WWV, BWW, WAO of AAW is er de mogelijkheid om gratis mee te doen aan de cursus Alge mene Muzikale Vorming, die de Streek school Nieuwe Waterweg Noord in Schie dam organiseert Dese SWA-cursus start op I Januari IM1 om 1IJI uur (tot 28.15 nor) en wordt gehouden in lokaal 11 van de Schie- damee Mustek school, Lange Nleuwstraat 183 te Schiedam. Tijdens de cursus leert men omgaan met het notenschrift, maatsoorten, ritmen en de ont wikkeling van het muzikaal gehoor. Ook het vormbesef door middel van een gevarieerd liedrepertoire, het gebruik van slaginstru menten en,de toepassing hiervan in blok- fluitspel zullen aan bod komen. Voor in schrijving en nadere informatie: De Tïech- ter, Broersvest 107, Schiedam, telefoon 285255. Naast de cursus muziek starten er in januari/ februari weer een groot aantal andere aktivi- teiten, begin januari zal hierover nader be richt verschijnen. Voor inlichtingen kunt u echter nu al terecht bij De Trechter. Wie vuurwerk wil afsteken moet wel in aan- merUng nemen dat veel mensen echt hinder hebben van het vuurwerk. Dese overlast is dss te groter wanneer het vuurwerk vóér Oudejaarsnacht wordt afgestoken. Ook voor dieren, vooral voor honden is vuurwerk een kwelling, ae worden er angstig en schrikach tig van. Bovendien is vuurwerk gevaarlijk. Elk Jaar opnieuw raken veel mensen ver wond door bet onvoorzichtig afsteken van vuurwerk, terwijl er nogal eens schade wordt aangericht. Weet daarom voorzichtig en geef liever geen vuurwerk in handen van kinderen. De gemeente Schiedam heeft, om de hinder en het eventueel aanrichten van schade zo veel mogelijk te beperken, in de Alg. Politie verordening een aantal regels vastgesteld. Het afsteken van voorwerk is alléén toege staan op de Oudejaarsnacht vanaf 31 decem ber 23.88 nor tot 1 januari 131 's morgens. Ook in deae periode is het verboden op of aan de weg of op een voor het publiek toe gankelijke plaats vuurwerk af te steken, in dien de mogelijkheid bestaat dat dit gevaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast kan aanriehten. Bolton dese periode op Ou de jaars-nacht is het verboden om vuurwerk ook maar bij sieh te hebben. De verkoop van vuurwerk is gebonden aan een vergunning van B. en W. en mag slechts gebeuren in de periode van 27 december tot en met 31 december. Eerder verkopen is niet toegestaan. In dese periode is het wel toege staan om vuurwerk bij sieh te hebben, doch alleen om bet na aankoop naar huis te bren gen. Alleen aan personen van 16 Jaar en onder ■Mg vuurwerk worden verkocht Dese leef tijdsgrens geldt niet voor bet lichte vuur werk als w onderkaarsen, kamervuurwerk, pyreteehnisehe lucifers en kloppertjes. Daarnaast adviseert het gemeentebestuur een ieder, om aoveel mogelijk ramen en deu ren aan de straatzijde, vooral die welke toe gang geven tot kelderruimten, trappehuiaen en Ufthallen, zoveel mogelijk gesloten te bonden. Dit om te voorkomen dat men uit baldadigheid vuurwerk naar binnen gooit amt alle kwalijke gevolgen daarvan. Burgemeester mr. G. J. te Loo is verhinderd om dinsdag 30 december 1980 zijn wekelijkse spreekuur te houden. Op dinsdag 6 januari 1981 is de burgemeester weer te spreken van 9.00 tot 10.00 uur in zijn kamer in het Stads kantoor. Men kan zich hiervoor melden bij de bode op de 6e etage. Tijdens het spreekuur zal de bur gemeester zich niet bezighouden met aange legenheden die tot de portefeuilles van de wethouders behoren. Het gebeurt helaas maar al te dikwijls, dat antemsbiBstm, vaak onbewust de afge werkte olie uit de ante somaar op straat of in de goot laten weglopen. Bijvoorbeeld wanneer de auto-eigenaar de motorolie in aijn wagen self ververst Het gevolg van dit „marsen" met olie is dat het oppervlaktewa ter en grondwater sterk verontreinigd kan raken: één druppel olie kan de kwaliteit van vele kubieke meten water aantasten. Als drinkwater ia het dan bedorven. Laat daarom nooit afgewerkte olie op straat of „in de natuur" achter. De juiste behande ling is om bij het verversen de afgewerkte olie in blikken of jerrycans op te vangen en in te leveren bij de Openbare Nutsbedrijven, de hoofdafdeling Vervoer-, Reinigings-, Ont- smettingB- en Mar kt bedrijf aan de Ringers - straat 9, geopend op de kantooruren van 9.00 tot 16.00 uur, telefonisch voor inlichtingen te bereiken op nummer 622222. Zo levert men een positieve bijdrage aan het zuiver houden van het oppervlakte- en' grondwater. Het V.R.OJd.-bedrijf draagt dan zorg voor een verantwoorde afvoer van de afgewerkte olie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 8