Huishoudelijke voorlichting SWA DE TRECHTER I INSCHRIJFFORMULIER i Loop even binnen bij de Trechter HOE 'INSCHRIJVEN? Streekschool Meewerkende organisaties I Woont U in Schiedam, bent U zonder werk en heeft u een uitkering WW, WWV, RWW, WAO, of AAW? Wilt u Uw vrije tijd zinvol besteden door het volgen van een cursus of meedoen aan aktiviteiten? SWA/De Trechter biedt U in samenwerking met een aantal instellingen (weer) de mogelijkheid. Per instelling vindt U een over zicht van de aangeboden aktiviteiten. Wilt U meer weten over de cursus of aktivi- teit, bijv. start, tijdsduur, plaats of inhoud, neem dan rustig kontakt op met de be treffende instelling. HOE MEEDOEN? U kunt aan 2 cursussen tegelijk meedoen (de aktiviteiten van de FNV, WAO-werk- ^roep en de Trechter tellen hierbij niet mee). Geef U pas op voor een aktiviteit als U er echt zeker van bent, dat U er aan mee wilt doen. Wanneer U namelijk van Uw inschrijving geen gebruik maakt kunt U hierdoor een ander de kans ontnemen om dit wel te doen. Bovendien voorkomt U hierdoor dat het cursusgeld voor niets wordt betaald. Schiedamse gemeenschap Sportfondsenbad Schiedam INSTRUCTIEF ZWEMMEN Streekmuziekschool Ontmoetingscentrum Zeefdrukken Handig in huis FNV-WAO-Werkgroep Speelgoedproject Propaganda Schilderen in samenwerking met bureau voorlichting. De Stichting Schiedamse Gemeenschap (Veno) De Stichting Huishoudelijke Voorlichting NV Sportfondsenbad Schiedam De Streekschool Rotterdam Noord De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord. De FNV WAO Werkgroep Stichting De Trechter i.o. Vrouwenochtend Praatgroep Fotografie Dia's en foto's Mijn naam is: Ik woon:Postcode:. Te:Tel. Geboortedatum:Man/vrouw: Geeft zich op voor de cursus: Ik heb een uitkering: WW[OJ - WWVfO] - RWWfO] - WAOfO] - AAWfO] Het uitkeringsnummer is:I I' De bedrijfsvereniging: Ideeën voor nieuwe activiteiten: Gratis aktiviteiten voor mensen zonder werk organiseert de volgende aktiviteiten: volksdansen (nr. 8.66) timmeren voor vrouwen (nr. 8.61 of 8.62) Algemene Basis Opleiding sport (ABO nr. 8.64) Dramatische expressie en communicatie (nr. 8.56) - Je hebt meer mogelijkheden dan je vaak zelf denkt. Dramatische expressie is een manier om in samenspel met anderen die mogelijkheden te ontdekken. In de cursus- doe je dat met behulp van ont spanningsoefeningen, contactoefeningen en verschillende soorten spel. Spinnen, weven, verven met natuurlijke grondstoffen, batikken (nr. 8.51) 'Werken met klei (nr. 8.53) Voor meer informatie: De VW-balie, Overschiesestraat 1 Geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. Telefoonnummer: 268043. organiseert: U kunt 3 kwartier in de week zwemles krij gen voor diploma A, B, C, enz. Zowel begin ners als gevorderden kunnen op deze cur sus terecht. De cursus vindt plaats op vrijdagmorgen van 11.00 tot 11.45 uur (beginners) en van 11.45 tot 12.30 (gevorderden). Naast de in structie is er ook de mogelijkheid voor een gezellig „uurtje" met zwemslagen, polospel, duiksport en trimactiviteiten. Voor inlichtingen: Sportfondsenbad, B.K.- laan, telefoon 269600. it; organiseert (bij voldoende deelname) Oriëntatiecursus, akkordeon, slagwerk, of gitaar: - Deze cursus is bedoeld als eerste kennis making met het instrument. U kunt hier door zelf ontdekken, of er voldoende muzikaal talent aanwezig is om een eventuele studie aan te vangen. Algemene muzikale vorming: - De cursus omvat het leren omgaan met het notenschrift, maatsoorten, ritmen en de ontwikkeling van het muzikaal ge hoor en het vormbesef d.m.v. een geva rieerd liedrepertoire, het gebruik van eenvoudige slaginstrumenten en toepas sing hiervan in blokfluit is mogelijk. Voor nadere inlichtingen: De Streekmu ziekschool tel. 355678. Door het invullen van het inschrijfformu lier en het opsturen naar SWA Antwoord nummer 673100 WB Schiedam (postzegel overbodig) of afgeven bij De Trechter, Broersvest 107, Schiedam. Voor inlichtingen: De Trechter, Broersvest 107. Schiedam. Telefoon 265255. heeft de volgende cursussen in haar pakket: zelf kleding maken; koken voor beginners; fietsreparatie; Onder leiding van een vakman leert u uw eigen fiets repareren, zoals banden plakken, spaken vervangen, licht in orde maken, enz. gezond (vegetarisch) koken; indische keu ken; wandkleden maken; bloemschikken; hatha yoga; eenvoudige reparaties in huis; gewichtscontrole; schoonheidsverzorging; bridgecursus: - Bridge is een denksport, maar wel één Dit is een Centrum voor mensen zonder baan. Je kan er van alles doen. Zo zijn er twee ruimtes waar je kreatief bezig kunt zijn. In de ene kan je bijvoorbeeld schilderen, poppen maken, weven, werken met de klei-draaisehijf en in de andere kan je o.a. metaaldraaien, houtdraaien, lassen, glasgraveren. Een groot assortiment gereedschap is aanwezig. Ook is er een donkere kamer, waar diverse mogelijkheden zijn voor ontwikkelen en afdrukken van foto's. In de ruimtes zijn mensen aanwezig, die je eventueel kunnen helpen. In de achterruimte kan je een praatje maken, kof fie drinken, een kaartje leggen, of je boterham metje opeten. Naast de mogelijkheid om alleen met iets bezig te zijn, vinden er op gerichte uren een aantal aktivi teiten met begeleiding plaats. Hieronder volgen ze: Zeefdrukken is in de drukwereld een speciale tak van drukken. Je kan het doen op dure, zeer uitge breide apparatuur, maar ook met zeer eenvoudige middelen. Praktisch alle vlakke materialen kan je ermee bedrukken, zoals hout, glas, textiel, papier. Wanneer je je eigen poster, of bedrukt T-shirt wilt leren maken, dan ben je op deze cursus op je plaats. In plm. 10 dinsdagmiddagen komen o.a. aan bod: het maken van sjabloons, het ontwerpen en af drukken van posters en diverse technieken, die bij het zeefdrukken om de hoek komen kijken. Start februari 1981. Tijdens deze cursus worden vele kleine reparaties in huis behandeld, waaraan men zelf vaak niet be gint omdat men de vaardigheid en de kennis er voor mist. De volgende onderwerpen zullen behandeld wor den: Ook in 1981 zal de FNV-WAO-werkgroep weer diverse activiteiten organiseren, zoals o.a. themabijeenkomsten, diskussie- en voorlichtingsmiddagen, enz. Maandelijks op een dinsdagmiddag komt men bij elkaar in Dienstencentrum „de Vier Molens", Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam. Voor meer informatie: de sekretaris: J. Ros- man, Joz. Oreliosingel 95, 3122 KN te Schie dam. Tel. 010-703105 voor iedereen. Het is fascinerend en be vordert het leggen van contacten met an deren. Er wordt wel eens zwaarwichtig tegen aangekeken, maar als je de gron dregels eenmaal beheerst, dan valt het allemaal best wel mee. De cursus is be doeld voor beginners, dus iedereen start op hetzelfde niveau. INLICHTINGEN: De St. Huishoudelijke Voorlichting Stadhouderslaan 30, tel. 264781. Open: maandag tot en met donderdag van 9.30 tot 12.00 uur en op maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. het boren van gaten in verschillende materia len met de daarbij behorende bevestigingsma terialen, zoals bijvoorbeeld pluggen en keil- bouten; - schilderen: het schilderen van grote opper vlakken, plamuren, schuren, enz.; kleine elektra reparaties: het aanzetten van een stekker, het maken van een verlengsnoer, het vastzetten van een wandcontactdoos, enz.; - timmeren: het leren omgaan met gereedschap bijvoorbeeld d.m.v. het maken van speelgoed, huishoudelijke apparatuur, enz.; - ontstoppen van gootsteen, toilet en daarbij te vens leren solderen van koperen leidingen. De cursus duurt plm. 10 maandagochtenden van 9.00 tot 12.00 uur. Er kunnen plm. 8 mensen meedoen, dus haast is geboden! Start: 22 januari 1981. Doe mee aan het speelgoedproject! Doel is: op een leuke en goedkope manier speel goed te maken, dat tegen kostprijs doorverkocht wordt aan tehuizen en instellingen. Omdat we de prijs zo laag mogelijk willen houden, werken we veel met afvalhout, dat ons door fabrieken en tim merbedrijven geschonken wordt. Voor meer informatie: Het Ontmoetingscentrum, telefoonnummer 263569. Propaganda maken is noodzakelijk als je iets on der de aandacht wilt brengen. Maar hoe je het nou moet doen en wat komt er allemaal bij kij ken? Deze cursus wil aan de hand van concrete zaken vanuit De Trechter zelf proberen een antwoord te geven op al die vragen en dingen waar je mee te maken krijgt wanneer je propaganda wilt maken. Hierbij zal ook het leren omgaan met stencilappa- ratuur, zeefdruk en fototoestel aan bod komen. Afhankelijk van de deelname wordt in februari gestart met 10 wekelijkse bijeenkomsten van 2 uur. Een cursus voor mensen, die vanaf het begin wil len leren tekenen en schilderen. Het gaat hier vooral om het leren van technieken en vaardighe den, die nodig zijn om te schilderen, zoals: het werken met kleur - het aangeven van diepte het gebruiken van verschillende technieken natuurtekenen en -schilderen - menstekenen De cursus loopt van oktober tot juni, maar het is geen bezwaar nu nog te beginnen, omdat elk on derwerp op zichzelf staat. De cursus is op woensdag- of donderdagmiddag van half twee tot half vijf. In januari start op dinsdagmiddag weer een cursus typen. Mensen, die hier aan mee wil len doen moeten zich snel opgeven, want vol is vol en pas in september start er weer een nieuwe type-cursus. Voor meer informatie: De Streekschool Rotterdam Noord, Schoolstraat 8 te Schie dam. Tel. 268691. Voor vrouwen die een uitkering hebben en voor huisvrouwen. Wie wil, kan meedoen met: poppen maken - naaien (kleding maken) - weven potten bakken Dit alles met begeleiding. Als je andere technie ken wil leren of doen, dan kan dat ook. Materiaal is voor een deel aanwezig. Tijd: woensdagochtend van 10 tot 12.30 uur. In schrijving is nog ruim mogelijk. Omdat je zonder werk bent maak je dingen mee, die alleen mensen zonder werk meemaken. Mis schien wil je er wel over praten, maar je omge ving geeft je geen kans, omdat werkloosheid nou eenmaal nog niet zo geaccepteerd wordt. Wij pro beren een groep bij elkaar te krijgen, die over de eigen ervaringen wil praten en er wat meer wil doen. Ervaringen als: - vaker thuis zitten en niet altijd weten, wat je met je tijd moet doen minder kontakten hebben met anderen dan toen je nog een baan had, of nog op school zat. - rondkomen met een inkomen (uitkering) dat lage lager is dan je gewend was moeilijkheden met instanties (bijv. arbeids bureau en sociale dienst) en met je omgeving. We willen bij elkaar komen op donderdagmorgen, te beginnen op 29 januari 1981 om 10 uur. Leeftijd is niet belangrijk, iedereen kan meedoen. Een fotografiecursus voor mensen, die al wat met fotografie hebben gedaan, maar toch eens verder willen gaan dan foto's maken van baby's, feestjes en vakanties, zelf willen leren ontwikkelen en af drukken (zwart wit). In plm. 10 bijeenkomsten van 2 1/2 uur willen we met zaken als ontwikkelen en afdrukken gewoon bij het begin beginnen en verder kunnen er nog wat doka- en opnametech nieken behandeld worden. Fotomateriaal, appa ratuur en donkere kamer zijn aanwezig. Wanneer je echter zelf een camera hebt, breng deze dan mee. De deelname is gratis, maar eventueel, gebruikt materiaal is voor eigen rekening. De cursus start op 6 februari 1981 om 9.00 uur en wordt gehouden in het Ontmoetingscentrum in de Overschiesestraat 44. Het doel van deze cursus is een beetje wegwijs ra ken in: Hoe vertel je een verhaal met dia's of fo to's en eventueel andere middelen zoals b.v. tekst en geluid. Daarom gaan we zelf zo'n foto/diaver- haal maken. De eerste 2 bijeenkomsten besteden we aan het opzetten van een plan; wat wordt ons thema hoe wordt het verhaal, wat wordt de werkwijze en op wie richten we ons? De rest van de cursus beste den we aan de uitwerking van het plan: fotografe ren, informatie verzamelen, bespreken, foto's af drukken enzovoorts. Donkere kamer met appara tuur en fotomateriaal zijn aanwezig. Wanner je echter zelf een camera hebt, breng deze dan mee. De deelname is gratis, maar eventueel gebruikt materiaal is voor eigen rekening. De cursus start op 16 februari om 9.00 uur en om vat plm. 10 bijeenkomsten van 2 1/2 uur. Plaats: Ontmoetingscentrum, Overschiesestraat 44. Buiten de cursustijden om is de donkere kamer op aanvraag beschikbaar voor mensen, die er ge bruik van willen maken. De gehele week is er ie mand aanwezig, die U met raad en daad op foto- technisch gebied bij kan staan. Het gebruik van de donkere kamer is gratis, maar het eventueel gebruikt materiaal moet vergoed worden. De Trechter is een stichting, die zich met haar aktiviteiten specifiek richt op de relatie werken- niet werken. De Trechter is op 2 plaatsen in Schiedam te vinden: Broersvest 107: INFORMATIEWINKEL EN ADMINISTRATIE Overschiesestraat 44: ONTMOETINGSCENTRUM Wanneer u vragen heeft over ontslag, het in beroep gaan, solliciteren, sociale uit-keringen, mi nimumloon, vakantiedagen en arbeidsongeschiktheid, dan kunt u rustig even binnenlopen. Wanneer men u hier niét kan helpen wordt u doorverwezen naar een instelling, die dit wél kan. Folders en documentatiemateriaal zijn volop aanwezig, zodat één en ander thuis nog eens rustig nagelezen kan worden. Ook met Uw vragen over de in dit programma opgenomen activiteiten kunt u hier terecht. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Adres: De Trechter, Broersvest 107, Schiedam. Telefoon 265255.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 20