'80 produktie stijgen Op 't dievenpad ANBO helpt bij invullen van belastingformulier BSG Schiemond ziet in ZAKEN- VIZIER Biertapperij 't Koetsiertje Hond door toedoen vuurwerk gedood Aktiviteiten voor jeugd S'dam-noord Buitenkerkelijke hoeft niet niks te zijn! Onze krant mikt vandaag op: 'n verbouwing? C.L. van HOEK HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 31 WOENSDAG 7 JANUARI 1981 i 4 MVl.iM >i 'i 1(4 t 11 11 I i i l i- SCHIEDAM In een overvolle kantine hield Bedrijfsgemeen- schap Schiemond maandagmiddag een onderlinge nieuwjaarsreceptie, de eerste na het verkrijgen van zelfstandigheid op 1 januari van het afgelopen jaar. In zijn nieuwjaarstoespraak gaf di- rekteur W. van der Veen een bek nopt exposé over wat 1980 voor de BGS al zo bracht en tevens wat van het nu pas begonnen jaar mag wor den verwacht. „Met uw aller medewerking is 1980 een goed jaar geworden", aldus de direkteur. „Op onze administra tieve objekten vond een schitte rende specialisatie plaats in de af deling bedrijfsregistratie". De investeringen die hier plaats vonden, vormen een bewijs voor het vertrouwen dat, onder meer, het Openbaar Lichaam Rijnmond als opdrachtverstrekker in Schie mond stelt. Een tweede zeer be langrijke groei had plaats in de drukkerij. Verdere verbetering en in de kwaliteit van het geleverde werk zorgden voor een geweldige groei in opdrachten. In de industriële objekten kon ver der worden gemechaniseerd waar door, met name voor de houtafde ling, meer gekompliceerde op drachten konden worden aange trokken. Doch ook andere afdelingen maak ten een groeiproces door. Vooral het verwerven van de PTT als op drachtgever had een gunstig effekt. Dit maakte bovendien het afstoten van eentonige arbeid mogelijk. Ook bij de kultuurtechnische ob jekten was sprake van een uitbrei ding van het aantal opdrachten. ZORG Grote zorg bestaat er echter aan gaande het voortbestaan van de re gionale opleidingstuin in zijn hui dige vorm (Anth. Fokkerstraat), al dus de direkteur. Met nog vier an dere gemeenten participeert ook Rotterdam in dit buitenobjekt, doch wil uittreden en eventueel een eigen objekt realiseren. Verbetering van wérkkwaliteit doet de omzet van de BGS met sprongen omhoog gaan. Cijfers hierover: in 1980 werd de twee mil joen gepasseerd; ten aanzien van het jaar 1977 is dat een verdubbe ling van de omzet! De heer Van der Veen stond nog even stil bij het vorig jaar gehou den „Open huis", waaraan iedereen met veel geestdrift voor het welsla gen heeft meegewerkt. De direkteur hierover: „Een be langrijk hoogtepunt van het jaar! Dat bijna duizend personen in drie uur tijd bewonderend door ons ge bouw liepen valt niet licht te verge ten! Een nadeel had het overigens wel. Veel belangstellenden konden zich bij een zo fraai ingericht gebouw nauwelijks voorstellen, dat we snakken naar een ander pand"! SAMENWERKING Ook roerde de direkteur enkele in terne zaken aan: „Belangrijk voor ons werk was de uitspraak van het ambtelijke personeel geen prijs te stellen op een „medezeggenschapkommissie", doch van mening te zijn dat ook ambtelijke belangen door het funk- tionerende „Orgaan van Overleg" kunnen worden behartigd. Daarmee werd door „Schiemond" een in ons land absolute unieke stap gezet. Het geeft blijk van een waarachtige wens tot samenwer king tussen Sociale werkplaats en ambtelijk personeel met daarbij de wil om verschillen, waar die be staan, zoveel als in ons vermogen ligt weg te werken. Het in 1980 gevoerde zogenaamde werkoverleg krijgt ook dit jaar alle aandacht, zo zei de direkteur: Ik ben er me van bewust, dat dit maandelijke „samenpraten" nog niet op alle afdelingen optimaal funktioneert. Wel echter dat dit werkoverleg een zeer belangrijke funktie kan heb ben voor het overdragen van infor matie en meningen tussen alle la gen van onze organisatie." Tot besluit stelde direkteur van der Veen dat werken met plezier hoog in het vaandel staat van de BSG. „Werken dat een zekere waarde aan het leven geeft bij Schiemond omdat het een bedrijf is, dat zoveel mogelijk op andere bedrijven ge lijkt. Ook in zijn zwakheden", aldus de direkteur. Een gezamenlijke opgave, niet al leen voor 1981, doch ook in de jaren daarna, ziet de direkteur voor ge meenschap Schiemond liggen. Het behouden van het vele goede dat bereikt werd, het opsporen van verbeteringen van zaken die verbe tering behoeven. „Dat kunnen we alleen gezamen lijk en ik heb daarbij het volste vertrouwen in de medewerking van u allen", zo besloot hij, na het uitspreken van een nieuwjaaars- wens. SCHIEDAM Sinds enkele weken is op de Hoogstraat, nabij de Grote Markt de biertapperij ,,'t Koet siertje" geopend. Het is een gezel lige lange pijpenla, ingericht in oud-Hollandse trant. Een meterlange bar en zitjes rond SCHIEDAM Een jongetje uit Schiedam is kort voor de jaarwis seling zijn geliefde hondje kwijtge raakt. Het beest, dat maandag 29 december door zijn baasje werd uitgelaten, schrok op de Wester kade zo van ontploffend vuurwerk, dat het er in paniek vandoor ging. De angstige hond belandde daarop onder de wielen van een RET-bus en werd zwaar gewond naar een dieren, arts overgebracht. Deze kon niet anders doen dan de dood kon stateren. Diezelfde maandagmiddag hebben vuurwerkgooiers een ravage ver oorzaakt in een kelder aan de Burg. Honnerlage Gretelaan. Toen enkele rotjes in de kelder ont ploften raakte het zachtboard tus sen de spouwmuur in smeulende toestand. De brandweer moest erbij komen om een gat in de keldermuur te hakken. Pas daarna kon het vuur worden geblust. SCHIEDAM „Belasting betalen doen we geen van allen graag, maar het is een bittere noodzaak". Onder dat motto organiseert de Algemene Neder landse Bond van Ouderen (ANBO) op woensdag 14 januari een voorlichtings middag over het invullen van het jaar lijks weerkerende belastingformulier. De middag wordt gehouden in het Blauwe Huis (Lange Nieuwstraat) en begint om half twee. Voor de aanwezi gen is er een gratis kopje koffie. Een belastingformulier invullen lijkt vaak moeilijker dan het is, en vee! mensen raken in de war en benadelen door onzorgvuldig beantwoorden van de vragen zich zelf, in financieel op zicht. Volgens de ANBO hoeft dat niet. Zaken zoals vervroegde uittreding, een uitkering, of het plakken van renteze gels behoeve niet tot moeilijkheden te leiden. In het Blauwe Huis zullen experts van de ANBO deskundige voorlichting ge ven over deze en tal van andere bela stingtechnische vraagstukken. alle timmerwerken van Swindensingel 50b, telefoon 268273. SCHIEDAM Vanaf donderdag 15 januari organiseert het Humanistisch Verbond voor de vierde keer een korte kursus over humanisme, met als titel: „Buitenkerkelijk hoeft niet niks te zijn". E»e kursus is bedoeld om deelnemers kennis te laten maken met modern hu manisme en wat dat in de praktijk van het dagelijks leven kan betekenen. Dit zal gebeuren aan de hand van korte in leidingen, diskussies en wat schriftelijk materiaal. Deze kursus, waar geen bepaalde voor opleiding voor nodig is, zal vier avonden in -beslag nemen, te weten: 15 en 29 januari en 12 en 26 februari, van 20.00 uur tot 22.00 uur. De kosten be dragen f 17,50 (leden ontvangen re- duktie) in totaal, waarbij materiaal en koffie inbegrepen is. Plaats: Ontmoe tingscentrum Striklede, le etage, Burg. Stulemeyerlaan 101-107. Aanmelden of inlichtingen bij: Piet Tijsen telefoon 703811 (na 16.30 uur) of Birgit en Wim van Emden telefoon 730434. Er geldt een maximum aantal deelne mers van 15. Als de belangstelling gro ter is, kan eventueel een nieuwe kursus georganiseerd worden. SCHIEDAM De Werkgroep Jeugd werk gaat met frisse moed het nieuwe jaar in. Ook in 1981 hoopt de werk groep weer veel voor de jeugd in Schiedam-Noord te kunnen doen. Op woensdag 14 januari wordt daar mee een begin gemaakt. Die dag (aan vang 's middags twee uur) is er in de Blauwe Brug aan het Bachplein gele genheid om je eens helemaal uit te le ven in de handenarbeid. Die middag is er van alles te doen: plakken, kleien, kleuren, verven, enz. Entree kost één gulden. Zaterdag 17 januari: Figuren Bingo met allerlei prijsjes. En tree: 1,Aanvang: 10.00 uur. Woensdag 21 januari: Vossenjacht. Entree: 1,Aanvang: 14.00 uur. SCHIEDAM De Schiedammer A.C.-R.(37) deed aangifte bij de po litie van het verdwijnen van zijn personenauto die geparkeerd stond op het Hargplein. Het is een Re nault 4, type Safari met het kenge tal 71-JG-21, waarde 15.000, De familie N.H. uit de Reamur- straat kwam na thuiskomst van de viering van de jaarwisseling elders tot ontdekking dat dieven op be zoek waren geweest. Via een raam was men binnepgeko- men en weer vertrokken met mede neming van geld en sieraden met een waarde van totaal 4.000, Ook de optiek Argus in de Oranje straat kreeg ongewenst bezoek, bin nengekomen aan de achterzijde van het pand. Hier verdwenen 170 brilmonturen met een gezamenlijke waarde groot 17.000,—. In de Hema zocht een tot nog toe onbekende persoon zich een nieuwe stofzuiger uit, doch „vergat" deze aan de kassa te betalen, schade voor het bedrijf 180,—. Het signa lement van de koopjeshaler is be kend. Mevr. M.-B., woonachtig op het Beethovenplein vermist haar brom fiets, gestald in de kelder van haar haar woning. Na het forceren van een kelderdeur kwam die dief bin nen. Waarde van de brommer: 5.000,-. In de nacht van zondag op maan dag kreeg de Coldi-markt in de Ke telstraat ongewenst bezoek dat zich toegang verschafte na het forceren van een deur. Voor een waarde van 9.500,— aan rookgerei is uit de rekken verdwenen. Uit een kast, eveneens geforceerd, een bedrag van 500,—. Braak- schade 150,Mogelijk dezelfde dader(s) verschafte(n) zich via een raam toegang tot het bedrijf Uto aan de Noordvest. Iets van hun ga ding was er blijkbaar niet. Wel was de braakschade 150,—. Nog dezelfde nacht is ingebroken in winkels van het koopcentrum Hof van Spaland. In de drogisterij ver dween een klein bedrag aan geld en verder artikelen met een totale waarde groot 1.000,—. Na het vernielen van een etalage ruit wist men tevens binnen te drin gen in een kledingmagazijn. De buit aan geld uit de kassa bedraagt 50,—. Verdere schade 1.000,—. lege vaten maken het etablisse ment tot een trefpunt, gericht op jongelui van tussen de 20 en 30 jaar. Er is een sfeerverlichting en een moderne muziekinstallatie zorgt voor alle stijlen muziek. De naamkeuze ,,'t Koetsiertje" her innert nog aan tijden van weleer. Toen de paardentractie nog het stadsbeeld beheerste, kwamen de koetsiers bij koud weer in de plaatselijke proeflokalen een of meer „koetsiertjes" omslaan, Hol landse cognac, een probaat middel om verkleumde botten weer in be weging te krijgen. Hoewel pittige drankjes hier nu in alle soorten in het buffet aanwezig zijn, voert het bier de boventoon: vat- en flessen bier, Hollandse mer ken maar tevens bier, in het bui tenland gebrouwen alles bij el kaar wel acht soorten, vakkundig getapt of geschonken. Ook de hartige hap hoort bij het bierdrinken en de nodige snacks worden dan ook in dit „Koet siertje" in veel variaties geser veerd. Beeld van de nieuwjaarsreceptie

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 31